Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) - szem behuny, lélek kitár

Bevezető, tartozékok

Létezik egy statisztika arról, hogy mennyire fontosak számunkra az okostelefonok, hányszor vesszük elő ezeket naponta, milyen gyakorisággal tekintünk rá a kijelzőre, hogy megtudjuk, hogy mi újság, hány óra, ki írt, mi történt. Egy átlagember hetente 1500-szor éleszti fel telefonja megjelenítőjét, ami iszonyatosan soknak hangzik, pedig stimmel. Ez azt is jelenti, hogy pont a kijelző talán a legfontosabb dolog egy okostelefonnál, nem csak azért, mert azon jelennek meg az információk, hanem azért is, mert ez az elsődleges interfész ahhoz, hogy vezéreljük a készüléket. Hogy miért érdekes mindez a tesztkészülék kapcsán? A Pop 2 (4.5) egy olyan modell, ahol a hardver az árkategórián belül nagyon rendben van, a kijelző viszont gyatrább.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) kézben tartva
[+]

Bár manapság annyi gyártó van a piacon (főleg Kínából indulva), hogy még mi is nehezen követjük a modelleket, de az Alcatel neve legalább ismerős lehet mindenki számára, itthon még a hagyományos készülékek korából ismerik sokan a márkát, noha ma már a kínai TCL kezében van az eredetileg francia cég mobildivíziója. A váltás körüli időszakban sok volt a bizonytalanság, az Android terjedésével párhuzamosan az Alcatel feltámadt, jó áron kínálnak meglehetősen korrekt hardverrel rendelkező modelleket, alig várjuk például az Idol 3 megjelenését is. Mostani tesztalanyunk azonban megosztja majd a népet, hiszen a hasonló áron kapható versenytársakhoz képest jóval erősebb hardverrel, de sajnos gyengébb kijelzővel rendelkezik, így majd el lehet gondolkodni, hogy a nyers erő a fontosabb, vagy a megjelenítő, amire hetente oly sok pillantást vetünk.

LG G3 vs. Alcatel One Touch Pop 2 (4.5)
[+] LG G3 vs. Alcatel One Touch Pop 2 (4.5)

A készülék a férfiszemnek már-már felfoghatatlan mennyiségű színben létezik: kapható fekete, fehér, ezüst, sárga, lila, zöld, piros és kék változatban szerelt hátlappal. Sajnos mi még csak egy demó csomagolásban kaptunk meg a telefont, de azért rendelkezünk információval a tartalmat illetően. A mobil mellé jár egy használati útmutató, egy töltőfej, egy microUSB kábel, valamint egy normál kialakítású fülhallgató, ami várhatóan inkább csak beszélgetésekre és rádióhallgatásra lehet elfogadható.

Külső

Amikor az új Pop telefon kitalálásának idején leültek a mérnökök a tervezőasztalhoz, aligha egy mindennél szebb mobil kialakítása volt az elsődleges cél. Ettől persze még egyáltalán nem csúnya a készülék, ráadásul a külsőleg megtapogatható műanyag és üveg elemek masszívan tapadnak egymáshoz, így bármennyire is próbáljuk tekergetni, csavargatni, nyúzni a házat, egyáltalán nem fog semmilyen recsegő hangot kiadni. A belső szerkezetben persze fellelhetőek fém elemek, a 147 grammos tömeg ettől függetlenül magyarázatra sorul, hiszen egy 132,5 x 65,4 x 10 milliméteres dimenziókkal rendelkező masinánál ez egy kicsit soknak mondható. Gond persze nincs, hiszen nem fogja szétszakítani a gatyazsebet, de nyáron már a rövidnadrágban érezhetőbb lesz.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) előlap
[+]

Ha szemügyre vesszük a telefon elejét, akkor alul rögtön három, háttérvilágítással is rendelkező vezérlőgombot találunk, balról jobbra haladva a visszalépés, kezdőképernyőre ugrás és menü funkciókat érjük el. Felül a fény- és távolságérzékelő, a beszédhangszóró, a VGA felbontású kamera és az apró értesítési led lelhető fel. Jöjjön viszont a vitaindító téma, vagyis az előlapon található, 4,5 hüvelykes, 480 x 854 pixel felbontású hagyományos TFT-kijelző. Nyilván itt nem azzal van probléma, hogy a 218 ppi-s képsűrűség kevés vagy sok, hanem azzal, hogy a panel betekintési szöge finoman szólva sem kielégítő. Szemből még aránylag rendben van a dolog, felülről viszont már sötétségbe borul a tartalom, alulról pedig kivilágosodik, vagyis igen kevés irányból lehet mindent megfelelően látni. Kérdés az, hogy a később taglalt, egész erős hardver a fontosabb, vagy az, hogy egy megfelelő képernyőt kapjunk. Az Alcatel utóbbi mellett döntött tesztalanyunk esetében, akinek a kijelző fontosabb, az nyilván keres más alternatívát.

Kijelző-teszt
Mérés Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Op3n Dott telefon Huawei Ascend Y550 Samsung Galaxy Ace 4
Fehér fényerő 393 nit 364 nit 320 nit 305 nit
Fekete fényerő 0,40 nit 0,51 nit 0,26 nit 0 nit
Kontrasztarány 983:1 713:1 1234:1 végtelen
Színhőmérséklet 7200 K 9692 K 7653 K 7555 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Mivel nem a világ legkarcsúbb okostelefonjáról beszélünk, bőven volt terület elhelyezni a gombokat. Az oldalak egy ideig laposak, majd mivel a hátlap ráhajlik a szélekre, van egy kis ív is, hogy a tenyérbe sokkal jobban illeszkedjen a masina. És jól is lett megoldva. A készülék jobb oldalán babrálhatjuk a bekapcsológombot és a hangerőszabályzó billentyűt (mindegyiknek jó erős a nyomáspontja), felül a 3,5 milliméteres fülhallgatót, alul pedig a microUSB kábelt kapcsolhatjuk a mobilhoz. Mindkét csatlakozó társaságában található egy tűhegynyi lyukacska, előbbi mellett a másodlagos, utóbbi társaságában pedig a beszédhangszóró fekszik.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) hátlap
[+]

A hátlap miatt mondható színes, fiatalos egyéniségnek főszereplőnk, hiszen a szivárvány szinte minden árnyalatában megvásárolható az eszköz. A matt felület jó döntés volt, nem gyűjti az ujjlenyomatokat, de egy kicsit azért csúszós. Felül középen uralkodik az öt megapixeles fényképező és a ledes villanó, a jobb alsó sarokban pedig a hangszóró csap majd nagyobbfajta lármát. Ha levesszük a hátlapot, akkor azzal a gombokat is eltávolítjuk. A burkolat alatt rögtön egy cserélhető akkumulátorra szegezhetjük tekintetünket, ami fölött a microSD és a microSIM foglalatok találhatók.

Hardver, szoftverezettség

A kicsikét gyengécske kijelző és a kellemes ár mellett igen jó hardvert kapott a telefon: a burkolat alatt ugyanis egy 28 nanométeres csíkszélességű, ARMv8 architektúrájú, 64 bites Qualcomm Snapdragon 410 chipset duruzsol. Az 1,2 GHz-es processzorban négy darab ARM Cortex-A53 mag dolgozik, a grafikus gyorsítást pedig az Adreno 306 végzi. Szerencsére rendszermemória tekintetében sem állunk rosszul, hiszen 1 GB-ot pakoltak a gépbe, az adattároló mérete pedig 8 GB, amiből 4,91 GB használható fel. Alapvetően azért ez sem olyan kevés, ha viszont már filmeket is pakolnánk a telefonra, akkor már pikk-pakk elfogyhat a tárhely, ám szerencsére a multimédiára éhesebb felhasználókra is gondolt az Alcatel, így egy maximum 32 GB-os microSD kártyákat kezelő foglalatot is beépített a telefonba. A rezgés egy picit gyengécske, a kezünkben vagy az asztalon tartva biztos megérezzük, meghalljuk, de ha már a zsebünkben van, akkor már ez sajnos kevésbé valószínű.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Samsung Galaxy Ace 4 Op3n Dott telefon Gigabyte GSmart Akta A4
Rendszerchip Snapdragon 410 Snapdragon 410 MediaTek MT6582 MediaTek MT6592
AnTuTu 5.x Benchmark 21750 pont 21541 pont 19545 pont 26593 pont
Vellamo Browser 2055 pont 2301 pont 1702 pont 1891 pont
Vellamo Metal 773 pont 788 pont 768 pont 700 pont
SunSpider 1.0.2 873,0 ms 1099,9 ms 1568,6 ms 1400,3 ms
Geekbench 3 (single) 488 pont 476 pont 354 pont 350 pont
Geekbench 3 (multi) 1452 pont 1422 pont 1196 pont 1865 pont
GFXBench Man. onscreen 7,7 fps 8,3 fps nem indult el nem indult el
GFXBench Man. offscreen 1,8 fps 1,9 fps nem futott le nem indult el
GFXBench T-Rex onscreen 14,0 fps 15,3 fps 9,4 fps 16,6 fps
GFXBench T-Rex offscreen 5,3 fps 5,3 fps 4,2 fps 11,6 fps

Egy ilyen hardvernek gyerekjáték meghajtani ezt a kijelzőt, ami a pontszámokon is látszik, ami még szembetűnőbb, ha használatba vesszük a telefont. Nincs ugyanis lassulás, az esetek többségében nincs megakadás, talán akkor döccen meg a rendszer, ha telepítünk valamit a háttérben, és mondjuk közben elindítunk valami erőforrásigényes programot, bár ilyenkor még a csúcsmodellek is elgondolkodnak néha egy kicsit. Ha csak szimplán rányomunk egy alkalmazásikonra, akkor gyorsan megnyílik az app, a nagyobb dokumentumok megnyitásával, és a játékok futtatásával is megküzd a készülék, ráadásul ilyenkor még melegedés sem tapasztalható.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot

A készüléken még az Android 4.4.4 KitKat verziója fut, amit mondjuk, ismerve a sok Lollipopban lévő hibát, egyálán nem kell bánni. Az Alcatel ráadásul egy saját felületet készített, mely legfőképpen az ikonok kinézetében érhető tetten, de lényegében egy teljes témaként is felfogható, mely áthatja az egész rendszert. Aligha kell taglalni ettől még a zöld robotos rendszer működését, nincs semmiféle humbug, van klasszikus menü, több lapos főoldal, gyorskapcsolókat és értesítéseket tartalmazó információs függöny. Kétféle billentyűzetet kapunk, a Swiftkey kevésbé, a gyári klaviatúra már sokkal jobban használható ekkora kijelzőn. A fogaskerékre nyomva aktiválhatjuk a ledes eseményjelzést, a kézmozdulatoknál pedig a dupla koppintásos felébresztés és a lefele fordítás esetén életbe lépő némítás lehetőségét pipálhatjuk ki.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot

A nagyobb gyártók már rájöttek arra, hogy egyáltalán nem túl megnyerő dolog minden felesleges programot előre telepíteni, hiszen hagy döntse el a felhasználó azt, hogy mit szeretne a telefonján látni. Na az Alcatel ezt nem nagyon veszi figyelembe, ugyan nem lett rekorder tesztalanyunk, de ezen is egy seregnyi applikációval találkozunk. A gyári programok közül van böngésző, Chrome, Drive, Email, galéria, Gmail, hangrögzítő, Hangouts, időjárás, iránytű, naptár (ami havi, heti és határidőnézetet tartalmaz), rádió, számológép, YouTube, Térkép, valamint zene- és videolejátszó.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot

A sort az extra appok folytatják, ilyen a közösségi csomag, vagyis Viber, a Whatsapp, a Facebook, a felesleges fájlok eltávolítására szolgáló Clean Master, a jegyzetelést segítő Evernote, a Currency Converter, vagyis a valutaátváltó, a Deezer zeneletöltő, a felhőtárhely elérését biztosító Drive és Dropbox, az elem nélküli Elemlámpa, a dokumentumolvasó Kingsoft Office, a zenefelismerő Shazam, valamint a SwiftKey billentyűzet. Hasznos a One Touch Backup, amivel biztonsági mentéseket készíthetünk a médiafájlokról, valamint a névjegyzékről, SMS-ekről, képekről. Van még egy külön alkalmazásbolt is a Google Playen kívül, ami igazából semmi újdonságot nem tartalmaz.

Kamera, video, audio

Nyilván nem a fotózásra lett kihegyezve a készülék, a hátlapon egy 5 megapixeles fényképezővel, az előlapon pedig egy VGA kamerával tudunk képeket lőni, előbbihez természetesen egy ledes villanó is tartozik. A szoftver egész sok mindenre lehetőséget ad, kapásból lehet egy gombnyomással fotózni, a maximum 1080p-s videózásra pedig egy kapcsoló segítségével válthatunk. A beállításokon belül azonnal elénk tárulnak a módok: HDR, panoráma, mosolyfelismerés, este, sport, QR-kód, szűrés (vagyis effektusok, így a szépia, a retró, a halszem, a vázlat, a domború és a körvonal). Még mindig teljes képernyő alatt fut a képarány (ezt sürgősen meg kellene már változtatni), a speciális menüpontban pedig a képméretet, az időzítőt, a sávszűrőt, az ISO-t, az expozíciót babrálhatjuk.

Jobban sikerültek a fotók, mint vártam. Nyilván egyáltalán nem veszi fel a versenyt a masina a csúcsmodellekkel, kategóriájából viszont valamennyire kiemelkedik. A dinamikatartomány megfelelő (bár olykor-olykor vendég a kromatikus aberráció), még HDR nélkül sem égnek ki különösebben a részletek, azok a részletek, amik egyébként közepesek, a közelebbi tárgyakon még minden meglátszik, a távolabbi dolgok azonban már elmosódhatnak. Hibát lehet találni a vonalélességben is, az egyenes szélekkel rendelkező tárgyaknál nincs minden a helyén. Az éjszakai fotókat jobb hanyagolni, a vakus alkotások még csak-csak használhatók, maximum másfél méterről persze, de egyébként nem nagyon tud mit kezdeni a sötét fényviszonyokkal a szenzor. A felvett videókkal sem nagyon lehet villogni majd a barátok között, eme kékkel kiemelt linkre kattintva elérhető tesztfilmen is látszik, hogy bár folyamatos a rögzítés, jó a fókusz is, mégsem elég részletgazdag.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) oldalról
[+]

A videolejátszó a hivatalos leírás szerint kezeli az Xvid, MP4, H.265 fájlokat, ám a DivX-szel valahogy mégsem boldogult, pedig kétféle filmmel is próbálkoztam. Ez persze azért nem egy megoldhatatlan probléma, hiszen bármikor le tudunk tölteni olyan programot, amivel már gyerekjáték lesz a dolog. A felbontás esetén már nem fogunk akadályokba ütközni, ha 720p-s vagy 1080p-s mozit szeretnénk nézni, azt is vígan futtatni fogja a szoftver.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot

A zenelejátszóban kedvencek, mappák, előadók, albumok, műfajok, és listák szerint rendezve láthatjuk a számokat. Amikor elindítunk egy dalt, akkor már megjelennek az albumborítók is, plusz a szükséges ikonok az ismétléshez, valamint a véletlenszerű lejátszáshoz. Van equalizer, azaz hangszínszabályzó (pop, rock, hip-hop és számos más stílussal). Az alsó kategóriában a rádió elhagyása még egyáltalán nem divat, így szerencsére van RDS-képes modul, bár működéséhez mindenképpen szükségünk lesz egy headsetre, mert az szolgál antennaként. A fülhallgató kimenet egyébként mérések alapján nem túl acélos, kipróbálva viszont semmilyen problémával nem szembesülünk, egy jobbfajta fülessel teljesen élvezhető lesz a zenehallgatás.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból elég jól áll a masina, kezdjük azzal, hogy a Cat.4-es LTE-nek köszönhetően akár 150 Mpbs-sel szörfölhetünk a neten, nyilván mivel nem mindenhol adott a lefedettség, így gyakran a HSPA-ra támaszkodhatunk, ami aért szintén biztosít egy nem gyenge 42 Mbps-es sebességet. Telefonáláskor a hangminőség kifejezetten jó, a zajszűrő mikrofonnak beszédpartnereink is örülni fognak, mivel szépen is tisztán fog hallani mindenki minket, de fordítva sem lesz másként. Egyedül az NFC maradt ki a repertoárból, ezen kívül hotspotként használható, 802.11a/b/g/n-es WiFi, Bluetooth 4.0, valamint GLONASS műholdak információit feldolgozó A-GPS is van a telefonban. Navigálásra alapvetően jól használható a masina, csak a kijelző lesz majd egy kicsit gyenge pont, ha nem megfelelő szögből nézünk rá.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Screen Shot

Könnyebb helyzetben vagyunk, mint pár éve, hiszen egyszerűen nincs már olyan telefon, ahol a böngészési sebesség ne lenne megfelelő. Tesztalanyunk esetén sem fogunk csalódni, pillanatok alatt betöltődnek a weboldalak, bár ha őszinték akarunk lenni, talán itt jobban esne azért egy IPS panel, főleg az olvashatóság miatt. A Flash nem támogatott, mint ahogy ez általában lenni szokott, most is elmenthetünk könyvjelzőket, kereshetünk a honlapon, kérhetünk asztali nézetet, tárolhatjuk a tartalmat offline olvasásra, és bármikor megtekinthetjük az előzményeket.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) akkumulátor és foglalatok
[+]

Értékelés: Alcatel One Touch Pop 2 (4.5)
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatti telep 2000 mAh kapacitású, nyilván ez azért nem túl méretes, de nincs is olyan hardveres elem, ami nagyon elszívná az energiát. Az Alcatel 400 óra készenlétet, és 2G/3G-től függően 12-8 órányi beszélgetést garantál. Maradjunk annyiban, hogy ezt a telefont is le lehet meríteni egy nap alatt, de aki visszafogottan képes használni, az majd csak minden második nap estéjén fogja etetni. Van egyébként energiatakarékos mód, ami annyit jelent, hogy beállíthatjuk, egy bizonyos százalékra csökkenve milyen adatkommunikációs modulokat kapcsoljon ki a szoftver.

Teljesen más aspektusból kell nézni a belépőszintű telefonokat, tesztalanyunkra pedig hatványozottan igaz, hiszen két oldalról lehet megközelíteni az előnyöket és a hátrányokat. A készülékben van egy nagyon jó középkategóriás hardver, ami a 64 bites chipsetnek köszönhetően időtálló, és biztosak lehetünk benne, hogy még sokáig támogatott lesz szoftveresen. A kamera nem csúcstechnika, viszont a versenytársakhoz képest egy fokkal jobb képet készít, persze azért életre szóló élmények megörökítésére ez a szenzor sem ajánlott. Az akkumulátoros üzemidő átlagos, viszont egy napot minden gond nélkül elbír a kütyü, ha pedig kevesebbet nyomkodjuk, akkor elég lesz a második este töltenünk. A Pop 2 (4.5) esetén tényleg két csoport küzdhet egymással; az egyik, aki a megjelenítőre pörög inkább a hardver helyett, a másik az a csapat, aki pont fordítva gondolja. Abban viszont mindenki megegyezhet, hogy a 30 ezer forintos kártyás ár elég jónak mondható, a Snadragon 410-zel szerelt mobilok ennél jó tizenötezer forinttal kerülnek többe. Ha tehát belső komponensek alapján választunk telefont, akkor nincs párja ilyen áron az Alcatel újdonságának, ha viszont fontosabb a képernyő, akkor ott a két SIM-et kezelő Op3n Dott telefon, vagy a már kicsit borsosabb áron beszerezhető Honor Holly. A Pop 2 (4.5) mindenesetre egy tetszett plecsnit lazán megérdemel, az ajánlottat azért nem adom meg, mert pár ezressel drágábban, IPS kijelzővel óriásit üthetett volna ez a telefon.

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5)

Legendd

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Alcatel One Touch Pop 2 (4.5)
Alcatel One Touch Pop 2 (4.5) Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 132,5 x 65,4 x 10 milliméter
Tömeg 147 gramm
Színvariációk fekete, fehér, sárga, szürke, zöld, lila, piros
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 4,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 854 pixel (218 ppi)
Kijelző típusa TFT-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 410
Processzor típusa 1,2 GHz-es, négymagos ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 306
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.4 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek AVG AntiVirus, Deezer, Currency Converter, Clean Master, Elemlámpa, Evernote, Kingsoft Office, Jegyzetek, Iránytű, Rádió, Shazam, Smart Suite, SwiftKey, Viber, WhatsApp
Multimédia
Fő kamera 5 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó
Másodlagos kamera VGA
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 400 óra
Beszélgetési idő 8 óra (2G) / 12 óra (3G)
Zenelejátszási idő 40 óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő

Azóta történt

  • Mobilarena TV: ringlispíl

    Mai műsorunk kereszttüzében az Alcatel One Touch Idol 3, annak is a 4,7 hüvelykes, HD kijelzővel szerelt variánsa áll majd, mely sztereó előlapi hangszórót és 13 megapixeles kamerát kapott.

  • Alcatel One Touch Idol 3 (4.7) - veled fordul a világ

    A vállalat kompakt házba csomagolt készüléke jó ellenfél a középkategóriás vetélytársaknak, köszönhetően a HD kijelzőnek, a 1,5 GB RAM-nak és a sztereó előlapi hangszórónak.

  • Mobilarena TV: a nagy felfordulás

    Mai adásunkban az Alcatel OT Idol 3 nagyobb verzióját látjuk vendégül, ami 5,5 hüvelykes és Snapdragon 615 SoC hajtja. Bónuszként itt lesz a kör alakú, dizájnos Watch okosóra is.

  • Alcatel OneTouch Idol 3 (5.5) - körhinta

    A vállalat újdonságának nagyobbik változata nem csak képernyőméretben és felbontásban különbözik, hanem hardveres téren is, a dizájn viszont szerencsére megmaradt.

Előzmények

Hirdetés