Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

Bevezető, tartozékok

Végre egyre több az olyan márka, amely rendszeresen vendégeskedik nálunk. Elmúltak már azok az idők, amikor a Nokia-(Sony)Ericsson-Motorola hármas pörgött a kezünk között. Egyszerre jó és rossz is ez a fajta bőség, hiszen a mi oldalunkról bőséges tesztanyagot biztosít, viszont a vásárlók szempontjából egyre nehezebb a választás. Persze ez megint visszahat ránk is, hogy minél több eszközről közöljünk tapasztalatokat, ezzel segítve az eligazodást.

Allview E3 Sign
[+]

Az Allview márkanév nem először bukkan fel az oldalon, a hivatalos hazai forgalmazást követően gyorsan górcső alá vettük a modellkínálatot és ezt a jövőben is igyekszünk tartani. Aki esetleg még nem hallott volna a cégről, annak röviden vázolnám a lényeget. Az Allview tulajdonképpen nem önálló márka, hanem a kínai Gionee kelet-európában használatos brandje. Kvázi az Allview készülékek többsége (de nem mindegyik!) átcímkézett Gionee telefon, mivel a kínaiak úgy gondolják, hogy bizonyos piacokon helyi brandet építenek ki és így forgalmazzák a kütyüket.

Allview E3 Sign
ASUS Zenfone 5 vs. Allview E3 Sign

Az Allview központja Romániában van, azonban a „márka“ nem román, hanem kínai, hiszen a Gionee van a háttérben. Márpedig ha egy kínai márka elkezd nyomulni (akár saját, akár álnéven), arra érdemes odafigyelni, mert okozhatnak meglepetést. Nemrégen fordult meg nálam az X2 Soul Mini, ami extrém vékonyságával és üveg-fém burkolatával feltétlen magára vonta a figyelmet.

Allview E3 Sign
[+]

Most az E3 Sign nevű modell lépte át a szerkesztőség küszöbét, amely egy méretes phablet, tehát egész más kategóriában próbál szerencsét. A dobozzal sem spóroltak, jókora pakk rejti a készüléket. Na nem csak az van benne, hanem például rögtön egy felpattintható fliptok is akad hozzá. Ha pedig ezt is kihámoztuk, jön néhány papíros, köztük egy kijelzővédő fóliára lelünk. Végül a „vödör“ alján belebotlunk a klasszikus trióba, azaz a hálózati töltőfej, USB adatkábel és a sztereó headset hármasába.

Külső

Kicsi phabletről nem nagyon hallottunk még, elvégre ez a kategória nem a kompakt kialakításról szól. Az E3 is klasszikus tepsi, bár a fizikai méretei nem olyan durvák. Viszont mivel elég szögletes mindenhonnan nézve, így nem is próbálja rejtegetni a nagyságát. 162 grammos tömege sem egy pehely, de ha befér a zsebünkbe, akkor ott nem lesz olyan feltűnő (farzsebbe azért ne tegyük...). A koromfekete szín jól mutat rajta, igazából azt kell mondjam, egész kellemes külseje van, amit néhány aprósággal igyekeztek kiemelni. Az egyik ilyen az előlap alsó részén lévő világos csík (nincs funkciója, csak dísz), a másik meg az oldalain körbefutó dupla krómcsík.

Allview E3 Sign
[+]

A jól sikerült külsőn kívül még egy dolog tud dobni az első benyomáson, ez pedig a minőség. Erre a területre is figyeltek, a telefon nagyon szépen egyben van. Rendben vannak az illesztések, nincs lötyögés, nyikorgás, minden a helyén. Az anyagok se rosszak, fém ugyan nincs, de a műanyagok megfelelők, az előlap üveg, a hátlap pedig kellemes tapintású és matt felületű, utóbbi így a koszra és ujjlenyomatokra jóval kevésbé érzékeny.

Allview E3 Sign
[+]

Szemből a méretes, 5,5 hüvelyk képátlójú kijelző uralja a képet. Ez egy 720p felbontású, OGS (One Glass Solution) IPS panel, melyet Gorilla Glass üveg véd a sérülésektől. Remekül látható napfényben, elegendő a fényereje, a betekintési szögei pedig szélesek. Utóbbinál viszont hozzá kell tenni, hogy erősebb szögből nézve a színek elváltoznak, de a tartalom még ekkor is felismerhető/olvasható marad. Lentre, a képernyő alá került a három szokványos androidos érintőgomb. Világítást is kaptak, bár ez elég halványra sikerült és apró méretűk ellenére csak pontosan a jelölésnél érzékelnek. Felül egy előlapi kamerát kipipálhatunk, továbbá közelség- és fényszabályzó szenzor, no meg a hangszóró található itt. A beszélgetés közbeni hangminőség megfelelő volt, viszont hangerőből egy kicsit több kellene.

Allview E3 Sign
[+]

Hátul egész sok apróságba futunk bele, legalul a kihangosító jókora rácsával indítunk (mely alatt egyébként a hangszóró jóval kisebb), fölötte egy márkanév. A felső térfélen a fémes színű logó nyitja a sort, majd következik a spéci extra, egy ujjlenyomat-olvasó (erről majd lesz még szó). Ezután egy hosszúkás formájú, de csak szimpla LED villanó és a kamera optikája zárja a sort. Az oldalsó részeken már semmi rendkívüli nincs. Alul középre került a microUSB csatlakozója, a bal oldala üres, jobbra a hangerőszabályzó és a bekapcsoló kerül a kezünk ügyébe. Felülre maradt a 3,5 mm-es jack és itt bújt el az infraport (erről is lesz szó).

Hardver, szoftver

Van egy bizonyos chipset, amely a jelek szerint képtelen kihalni, a gyártók újra és újra előveszik, pedig hát akadna más is a polcon. A MediaTek MT6582 adja e készülék lelkét is, benne a négymagos Cortex-A7 processzorral, amely 1,3 GHz-es órajelen üzemel. Hozzá a Mali-400MP2 grafikus gyorsító és meglepő módon 2 GB RAM tartozik. Lehet, talán az utóbbinak köszönhető, hogy az általános sebesség egész jó, persze a benchmark pontszámok nem érik el az újabb hardverek eredményeit.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview E3 Sign Gigabyte Roma RX LG Spirit 4G Samsung Galaxy A5
Rendszerchip MediaTek MT6582 MediaTek MT6582 Snapdragon 410 Snapdragon 410
AnTuTu Benchmark 5.x 18908 pont 18717 pont 21181 pont 21062 pont
Vellamo Browser 1533 pont 1695 pont 1877 pont 2024 pont
Vellamo Metal 779 pont 746 pont 781 pont 872 pont
SunSpider 1.0.2 1283,3 ms 1956,3 ms 1361,4 ms 769,8 ms
Geekbench 3 (single) 349 pont 351 pont 461 pont 481 pont
Geekbench 3 (multi) 1160 pont 1165 pont 1413 pont 1427 pont
GFXBench Man. onscreen nem indult el nem indult el 3,9 fps 3,9 fps
GFXBench Man. offscreen nem indult el nem indult el nem indul el 1,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 7,0 fps nem indult el 9,5 fps 9,4 fps
GFXBench T-Rex offscreen 4,1 fps nem indult el 5,2 fps 5,3 fps

Allview E3 Sign Allview E3 Sign

Bekapcsolás után az Android 4.4.2-es verziója töltődik be, erre a processzorra jelenleg nem nagyon van frissebb, de ez nem katasztrófa. Elsőre úgy tűnhet, hogy nem is nyúltak a Google alap felületéhez, aztán kiderül, hogy mégis. A kezdőképernyőn ez még nem látszik, csupán a menügombot cserélték ki a gyártó logójára. Ha viszont fentről lehúzzuk az értesítési függönyt, akkor már más a helyzet. A kijelző jobb felénél a gyorskapcsolós oldalt hozhatjuk elő, a bal felénél az értesítési részt. Előbbi szerkeszthető, hogy mi legyen az a 12 funkció, amit szeretnénk itt látni, továbbá egy fényerősáv is helyet kapott még. Ugyancsak a kezdőképernyőhöz kapcsolódik, hogy a lapozás és a widgetek effektusai állíthatók.

Allview E3 Sign Allview E3 Sign

A főmenü nem tartogat meglepetésket, de ha a Beállításokat megnyitjuk, egy újfajta elrendezés tárul elénk. Arról van szó, hogy a fő menüpontokat folyamatosan látjuk a bal szélen, így bárhonnan át tudunk ugrani máshova. Akad is itt néhány extra funkció, melyek a testreszabási lehetőségeket bővítik. Kiválaszthatjuk például a témát, amely hatással van az ikonok kinézetére is, de ezen felül a zárolási képernyő és a betűtípus külön is módosítható. A „mágikus ujj“ elég vicces, a kijelzőn való érintéseket effektusokkal (például szívecskék vagy csillagok) jelzi vissza. Kicsit a MIUI-t idézik az értesítésekkel kapcsolatos opciók, itt akár a hálózati sebesség vagy a szolgáltatók neve is megjeleníthető.

Allview E3 Sign Allview E3 Sign

Mindezek mellé még egy sor gesztus- és mozgásvezérléses lehetőséget kapunk. A lezárt képernyőn való különböző rajzolgatásokkal tudunk megadott programokat vagy funkciókat irányítani, és ezek módosíthatók is, tehát nem muszáj a gyári elképzelésekhez ragaszkodnunk. Samsung tulajok jót mosolyoghatnak az intelligens készenléten, melynél a telefon figyeli, hogy a kijelzőt nézzük és addig nem kapcsolja azt le. A dupla koppintásos felébresztés is visszaköszön, köszönjük LG. Ezen felül hangvezérlés aktiválható a kamerához, de a számomra leghasznosabb a zseb mód volt, melynél megakadályozza a telefon feloldását, ha a nadrágunkban vagy a táskánkban pihen a készülék.

Extrák, adatátvitel

Kezdjük talán a legérdekesebb extrával, az ujjlenyomat-olvasóval, hiszen ilyesmivel eddig leginkább a felsőkategóriában találkozhattunk, az E3 viszont egyáltalán nem az. Ráadásul a szenzor nem az előlapra, hanem hátulra, a kamera alá került. Az elhelyezésből adódóan elsősorban a mutatóujjunk a legalkalmasabb a használatára. Maga a leolvasás áthúzásos módszerrel történik, tehát a szimpla érintés nem elég, mint mondjuk a Galaxy S6-nál.

Allview E3 Sign Allview E3 Sign

Azonban meglepően jó a hatékonysága, amit épp a bemutató videón nem sikerült demonstrálni (kissé kapkodva beállítottam). Azonban a tesztidőszak alatt remekül működött. Be lehet állítani több ujjunkat (bár ahogy írtam, az elhelyezés miatt igazán csak a mutatóujjunk kényelmes hozzá), illetve egy alternatív feloldási módot is. Ezen felül nem csak a képernyő zárolása működhet így, hanem egy jelszótároló is jár hozzá, továbbá bármely, a készülékre telepített szoftver indítását is megakadályozhatjuk ezzel.

Allview E3 Sign Allview E3 Sign

Térjünk át az extra programokra, bár ezek száma elég szerény. Elsőnek egy Antivirus ikonba botlunk, a dobozban lévő prémium kóddal teljesértékűre aktiválhatjuk a védelmet. Biztonsági mentéssel tudunk a kiválasztott adatainkról másolatot készíteni, persze a visszaállítás is megoldható. Akad egy iránytűnk, egy elég kulturált fájlkezelőnk, külön alkalmazás ellenőrzi, hogy van-e frissítés a készülékre. Aztán akad még egy Zseblámpa és a végére a ZaZaRemote. Ez a távirányító, amivel a telefon tetején lévő infra működtethető. Nem csak az előre betáplált eszközöket vezérelhetjük, hanem fel is taníthatjuk, ha nem akarna működni.

Allview E3 Sign Allview E3 Sign

Egy szoftveres extrát majdnem kihagytam, ez pedig az egykezes használatot könnyítő „lebegő multitask gomb“. Aktiválhatjuk a Vissza gomb hosszú megnyomásával is, magát a gombot pedig a képernyő szélén bárhová elhelyezhetjük. Összesen 10 opciót tartalmaz, lehet vele ablakban nyitni számológépet, zene- és videolejátszót, törölhetjük a RAM-ot, de olyanok is vannak, mint a képernyő lezárása, az értesítő függöny lenyitása, illetve olvasási (a képernyő folyamatosan világít) és játék (a Home gomb inaktív lesz) üzemmódok.

Multimédia

A hátlapi kameránál 8 megapixeles szenzorra esett a választás, ez egyébként a felhasználók nagy részének teljesen elég is. Autofókusz és LED villanó is segíti a fotózást, a képet pedig az átalakított kezelőfelület teszi teljessé (ez most egy képzavar?). A baloldalon tudunk vakut kapcsolni és az előlapi (2 megapixeles) kamerára kapcsolni, jobbra pedig intézhetjük az exponálást vagy videofelvételt, illetve a beállításokat. Először is van többféle üzemmód, mint a panoráma, HDR, szelfi, mosoly és arcszépítő. A további opciók között időzítő, éjszakai felvétel, felbontás, segédrács, geocímke, kikapcsolható zárhang, időbélyeg, fehéregyensúly, expozíció és QR kód beolvasás szerepel.

Allview E3 Sign

Ha megnyitjuk a tesztfotókat, felemás érzéseink lesznek. A színek elég jók, ahogy a vonalélesség se lenne parás, ám a zajszűrés alaposan túl van húzva, miközben a zajszint se alacsony. Dinamikában átlagos a helyzet, de a HDR rendelkezésre áll, ha kell. Videózni Full HD-ban tudunk, itt inkább a hangminőség mondható jónak, bár az ITT elérhető tesztfelvételen leginkább az erős szél dominál.

Allview E3 Sign Allview E3 Sign

Zenében is van ígérete az E3-nak, mert a gyártó szerint NXP erősítő található benne, jelentsen ez bármit is. Az viszont tény, hogy a lejátszót is kissé megpiszkálták, persze ugyanúgy előadők és albumok szerint tudunk keresni benne. Látjuk az albumképeket, van ismétlés és véletlen sorrend, hangszínszabályzó, adott esetben a dalszöveget is kiírja nekünk. Itt jön képbe a dobozban lévő füles, ami szerencsére nem a 20 forintos kínai gagyi kategória. Agybadugós kialakítása miatt jól szűri a külső zajokat, egész kellemes mélyeket tud, akinek meg van már sajátja, az úgyis azt használja hozzá. Nem maradt változtatás nélkül az FM rádió sem, itt kapunk RDS-t, felvehetünk az adásból, ennél több nem is kell.

Allview E3 Sign Allview E3 Sign

Az E3 Sign kétkártyás készülék, egy normál és egy micro SIM-et képes befogadni. Dual standby üzemmódra képes, azaz a két kártya együtt van hálózaton, viszont ha az egyiken beszélgetünk, akkor a másik addig nem elérhető. A beállítások a szokásosak, híváshoz, üzenethez és adatátvitelhez is kijelölhetjük az alapértelmezett SIM-et, illetve a kontaktok is hozzárendelhetők a kártyákhoz. A régi chipset miatt a 4G-ről és NFC-ről le kell mondanunk, marad a maximum 21 Mbit-es HSPA, továbbá 4.0-s sztereó Bluetooth és b/g/n szabványú WiFi áll rendelkezésre. Ezen felül ott a microUSB, ami többféle üzemmódot is támogat, valamint OTG-re is képes, tehát külső tárhely is hozzáköthető. A GPS vevő viszonylag gyorsan talál pozíciót és aztán tartja is azt, ezt a tesztidőszak alatt többször is volt alkalmam kipróbálni. Feltétlen jó pont, hogy a belső memória 16 GB, ebből 2 GB csak a programoké, további bő 11 GB pedig általános tároló. Ha ez is kevés, akkor microSD-vel tudunk bővíteni.

Üzemidő, összegzés

Nagy telefonhoz nagy akkumulátor illik, az E3-nál se apró az akkumulátor. Igaz, a 2800 mAh-s kapacitás nem számít extrémnek, de a tapasztalatok alapján elegendőnek bizonyult. Ha nem sokat telefonálunk, akkor akár 6 órányi kijelzőidő is összejöhet (többségében netezés), de még 2 órányi beszélgetés esetén is 4 órával számolhatunk. Egy napot még drasztikusabb használatnál is végig fog bírni, ha pedig nem lógunk rajta, akkor a 2 nap is boritékolható.

Allview E3 Sign
[+]

Értékelés: Allview E3 Sign
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

A hosszabb tesztidőszak alatt nem okozott különösebb csalódást az E3 Sign. Bár ez a méret számomra már túl nagy, de phabletről beszélünk. Normális minősége, korrekt akkuja tovább növelte az elégedettségemet. A hasznos és jól is működő ujjlenyomat-olvasó növeli a biztonság érzetünket. Fotózásra kevésbé alkalmas, viszont internet esetén az 5,5 hüvelykes képernyő sokat jelent. Szimpatikus volt a tartozékként csomagolt védőfólia és tok, noha utóbbi nehezíti az ujjlenyomat-olvasó használatát (mert vastagabb az eredeti hátlapnál). Szintén a pozítivumok közé sorolható a 2 GB RAM, amivel az egyébként nem túl acélos hardver jól helytállt a használat során. Igazából pont utóbbi, tehát a régi chipset, ami elszomoríthat minket, ha meglátjuk az árcímkét. Kártyafüggetlenül 70-75 ezer forintot kell fizetnünk érte, amihez egy modernebb, nagyobb teljesítményű processzor feltétlen kellene, illetve egy kicsit jobb kamera sem ártana. Egyéb tekintetben az E3 Sign nem rossz készülék, persze a nálunk még nem túl ismert márkanév miatti ellenérzésünket le kell küzdenünk, de ebben a 2 év gyártói garancia talán segítségünkre lesz. Hamarosan viszont további újdonságokra számíthatunk az Allview-től, melyeket mi is izgatottan várunk.

Rusi

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Allview E3 Sign
Allview E3 Sign Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 152,5 x 75,9 x 9,3 milliméter
Tömeg 161,9 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat Dual SIM (normál + microSIM)
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív, multi-touch IPS OGS érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6582
Processzor típusa Quad-core 1,3 GHz ARM Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-400MP
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 2 GB (alkalmazások) + 11,2 GB (multimédia)
Memória bővíthetősége microSDHC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
LTE nincs
IrDA / Bluetooth van / 4.0 (A2DP+EDR)
WiFi 802.11b/g/n, hotspot, WiFi Direct, WiFi Display
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok van
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Antivirus, Biztonsági mentés, Compass, Fájlkezelő, Frissítés OTA, LockNow, ZaZaRemote
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autofókusz, LED vaku
Másodlagos kamera 2 megapixel, fix fókusz
Videófelvétel 1080p@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2800 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 280 óra
Beszélgetési idő 10 óra 20 perc
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, dual standby kétkártyás üzemmód, ujjlenyomat-olvasó, tartozék fliptok és kijelzővédő fólia

Azóta történt

  • iOcean Rock M6752 - kemény legény

    Ismét egy új márka debütál lapunk hasábjain, az iOcean-tól elsőnek a Rock phablet került nagyító alá. Még akad néhány csiszolnivaló, de kezdésnek nem rossz.

  • BlackView Alife P1 Pro - Extra szórakozás?

    Tesztkészülékünk az 5,5 hüvelykes kijelzőjével a phablet kategóriában versenyez, egy MediaTek MT6735 chipset hajtja meg, a pár szoftveres extrán kívül az ujjlenyomat-olvasó emelhető ki.

  • Lenovo A7000 - nem fér a bőrébe

    Középkategóriás, 5,5 hüvelykes kijelzővel szerelt phablettel próbálkozik a Lenovo, és bár sok pozitív tulajdonsága van az A7000-nek, az a kevés probléma lehúzza az összképet.

  • Samsung Galaxy J7 - arany-os

    A J-család legnagyobb és egyben legerősebb tagja Exynos és Snapdragon chipsettel is forgalomba került, két SIM-et kezel, 13 megapixeles kamerával rendelkezik, és mindemellett egész jó az üzemideje.

Előzmények

Hirdetés