Hirdetés

Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra

Bevezető

Egyelőre úgy tűnik, hogy senki sem robbantott bankot az okosórákkal. Sok forrásból lehet mindenféle statisztikákat böngészni azzal kapcsolatban, hogy az efféle kiegészítőkből legfeljebb százezres darabszámot tudnak eladni világszerte, ami ahhoz képest nyilván jó, hogy egy ennyire új és sokak számára értelmezhetetlen termékkategóriáról beszélünk, de az okostelefonos vagy épp táblagépes eladásokhoz képest ezek a számok teljesen jelentéktelenek. Az tehát tisztán látszik, hogy nem az okosóra a következő okostelefon, nem lesz ilyen kiegészítő minden ember csuklóján.

Apple Watch Sport
[+]

Ha az Apple nem szállt volna be a játékba, akkor az okosórák valószínűleg még sokáig a geekek játékszerei maradnának. De az Apple beszállt, aminek hatására az egész piac megélénkülhet, hiszen a Watch névre hallgató termékcsaládjuk sokkal nagyobb figyelmet kap, mint az összes többi, már piacon lévő termék együtt, tehát az okosórák létezésének ténye olyan felhasználókhoz is eljuthat, akik nem a technológiai újdonságok világában élnek. Ehhez azonban szintén idő kell, az XXL GSM-től kapott Apple Watch Sportot a legtöbb ember úgy nézte, mintha egy darabka űrtechnológia lenne a csuklómon, pedig a valóság ennél sokkal árnyaltabb. Erről lehet majd olvasni a következő oldalakon.

Apple Watch Sport
[+]

A minimalista csomagolásról híres amerikai vállalat az óráját egy méretes dobozban árulja, ami két iPhone-os box méretét simán kiadja. Valószínűleg a körítést az okosórákhoz képest erősen túlhúzott árazáshoz igazították, a Watch tagjait ugyanis nem egyszerű elektronikai termékekként, hanem kvázi luxusórákként próbálják pozicionálni, amiből majd meglátjuk, hogy mi fog kisülni, ettől függetlenül a nálunk lévő legolcsóbb modellt is olyan dobozba rakták bele, ahol maga az eszköz kinyújtózva terpeszkedik, ehhez pedig hely kell. Jár hozzá egy vezeték nélküli töltést lehetővé tevő kiegészítő, szíjból pedig két méretet kapunk, így csak a tényleg extrém nagy csuklóval rendelkező felhasználók lesznek gondban, még az én csuklómra (20 centiméter) is ráment a hosszabb szíj, pedig voltak már olyan eszközök nálunk tesztelni, amik kicsinyek bizonyultak.

Külső

Az Apple Watch kapcsán tulajdonképpen több termékről beszélhetünk, amelyek tudásukban és felhasználói élményben csak marginálisan, kialakításukban azonban jelentősen eltérnek egymástól. A legolcsóbb modell az alumínium házzal és gumiszíjjal érkező Watch Sport, amely 38 és 42 milliméteres méretben is kapható; nálunk ez előbbi járt tesztelésen, és talán túlzás ezt így kijelenteni, de valahol ez a hölgyeknek ajánlott változat. Egy fokkal komolyabb modell a sima Watch, amelyik már rozsdamentes acélból készült házzal rendelkezik és ugyanezekben a méretekben érhető el, szíjakból pedig egészen széles kínálatot nyújt. Az igazi pénznyelő a Watch Edition, aranyozott készülékház, luxus és csillogás, az Apple legalábbis sanszos, hogy így képzeli el. A kisebbik óránál a szerkezet kiterjedése 38,6 x 33,3 x 10,5 milliméter, maga az óra 25, a szíj pedig 47 grammot nyom a mérlegen; a nagyobb kiadás 42 x 35,9 x 10,5 milliméteres, 30 + 51 grammos tömeggel.

Apple Watch Sport
[+]

A különféle méretű készülékházak eltérő kijelzőknek adnak otthont, a 38 milliméteres kialakítás esetén 1,32 hüvelykes képátlóról és 272 x 340 pixeles felbontásról beszélhetünk, ami 290 képpontot jelent hüvelykenként. Ezzel szemben a 42 milliméter esetén már 1,5 hüvelyk és 312 x 390 pixel áll rendelkezésre, ez 302 ppi-t jelent, a különbség tehát a képminőség szempontjából jelentéktelen, ugyanakkor a felhasználói élmény valószínűleg más. A nálunk járt 38 milliméteres modell megjelenítőjét ugyanis a szerkesztőség egybehangzóan kicsinek kiáltotta ki; a felhasználói élmény így is, pontosabban ehhez képest rendben van, de azért elég mütyürkézős dolog egy ilyen pici kijelzőn bármit is csinálni. Technológiáját nézve AMOLED panelekről beszélhetünk, színvisszaadás, fényerő, betekintési szög szempontjából nincs hiba, gyakorlatilag mindig olvasható a tartalom, ami ráadásul a kijelző remek adottságainak köszönhetően jól is néz ki.

Apple Watch Sport
[+]

Az előlapot a kijelző foglalja el, gombokat ezen a részen nem találunk, a káva pedig arányos méretű, de használat közben a megjelenítő mély feketéinek köszönhetően egyébként is alig észrevehető. A lekerekített téglatest jobb oldalán találhatók a kezelőszervek, egy benyomható kerék és egy gomb formájában, utóbbival a kedvenc ismerőseink listáját érhetjük el, a kis kerékkel viszont rengeteg más dolgot is csinálhatunk, a használatát pedig bár szokni kell, de összességében nagyon is rendben van. A technológia szerelmesei számára valószínűleg a hátlapon található pulzusmérő szenzor az egyik legizgalmasabb része az órának, a hátlap síkjából enyhén kiemelkedő kerámiaborítás mögött egy infra- és egy látható ledes fénnyel operáló egység található két gomb társaságában, amelyek a szíj levételéhez szükségesek. A vezeték nélküli töltőegység mágnesesen cuppan rá a hátlap közepére.

Apple Watch Sport
[+]

Az óra tetején és alján nincs semmi, balra a hangszóró és a mikrofon került. A különféle szíjakról tapasztalat hiányában sajnos nem tudunk mit írni, a nálunk járt Sport modellhez kapott gumiból készült megoldás viszont bár elsőre kicsit idétlennek tűnik, nagyon kényelmes és stabil viseletet tesz lehetővé, ráadásul pár korábban nálunk járt okosórával ellentétben a használatot is jól bírja, több nap után is vadi újnak tűnt. Külön öröm volt számomra, hogy a patentet leszámítva nincs fémből készült rész az alján, tehát nem kopog az asztalon vagy a notebookon gépelés közben. A cupertinói vállalat terméke korlátozottan vízálló (IPX7), az esőnek, izzadtságnak ellenáll, lehet benne kezet mosni, de ennél többre nem biztos, hogy képes.

Hardver, sebesség, kezelhetőség

Az eszköz szíve egy Apple S1 nevű megoldás, amelyre a gyártó nem is SoC-ként (System on Chip), hanem SiP-ként (System in Package) hivatkozik. Az alkatrészek fő beszállítója a pletykák szerint a Samsung, állítólag a RAM és a NAND flash tárolóhely is tőlük van, illetve az összeszerelést is ők végzik. A benne lévő processzor egy Apple által tervezett APL0778-as megoldás (amiről szinte semmi konkrétumot nem lehet tudni), a grafikus gyorsításért egy PowerVR SGX543-as grafikus processzor felel, a központi memória pedig 512 MB. Az SiP része továbbá 8 GB-nyi flash tárolóhely, az érintőképernyő kezeléséért felelős modul, egy WiFi/FM/BT kombó-chip a Broadcomtól és sok más apróság is. A giroszenzor hat tengelyű és a jelek szerint jól teszi a dolgát.

Apple Watch Sport
[+]

Az operációs rendszer egy módosított iOS, amelyik talán a legjobb okosórás élményt kínálja ebben a pillanatban. De az okosórák hardvere még nem tart ott, mint az okostelefonoké, az aktuális csúcskészülékekhez képest ez az eszköz is picit lassúcska; az felhasználói élmény az esetek zömében nagyon jó, de nem annyira folyamatos a működés, mint mondjuk egy iPhone-on. Néha meg-megzökken a rendszer, egy alkalmazás megnyitásakor ugyanúgy lehet akadozást látni, mint a különféle animációknál. Ettől függetlenül a sebesség nagy általánosságban abszolút rendben van.

A kezelhetőséggel az első nap után egyáltalán nem voltam elégedett, ehhez a kütyühöz ugyanis egészen máshogy kell hozzányúlni, mint bármelyik másikhoz. A kezelőfelület nem csak a többi Apple kütyüjétől, hanem a konkurens okosórákétól is markánsan eltér, kell pár nap ahhoz, hogy az embere belerázódjon, de a jó hír, hogy könnyedén bele lehet. A Digital Crown névre keresztelt tekerő-gomb egy nagyon praktikus kiegészítése a rendkívül reszponzív érintőkijelzőnek, nem csak a szövegek görgetésekor, hanem az aprócska beviteli mezőkben történő választásokkor is hasznos társa az embernek, plusz gombként is jól működik. Amennyire furcsa volt az elején egy ilyen kis kijelzőn tapicskolni, annyira természetessé vált a tesztidőszak végére, a 42 milliméteres modelleken pedig nyilván még kellemesebb az élmény. Az elsőre furcsán felépített menürendszerről egy ideig szintén úgy gondoltuk, hogy nehezen használható, de könnyedén el lehet kapni a fonalat és egyértelművé válik, hogy hogyan érjünk a megjelenítőhöz a siker érdekében. A méhsejtrácsosan elhelyezkedő ikonhalmazt szabadon lehet görgetni az ujjunkkal, a Digital Crown pedig némi nagyítást is lehetővé tesz; probléma csak akkor lehet, ha több száz alkalmazást telepítünk, mert bár az ikonok sorrendje szabadon variálható, ebben az esetben azért jó sok apró ikon tárul elénk, amelyek között nem biztos, hogy mindig egyszerű megtalálni a kívánt szoftverét. Összességében elmondható, hogy az Apple alaposan hozzányúlt ahhoz, amit eddig gondoltunk egy okosóra felhasználói felületéről, de a végeredmény nagyon kellemes lett.

Alapvető funkciók, értesítések

Az Apple Watch egy karóra, úgyhogy viszonylag fontos funkciója az, hogy képes legyen megjeleníteni a pontos időt. Ezen elvárásnak maradéktalanul meg is felel, a kijelzője akkor kapcsol be, ha magunk felé fordítjuk a szerkezetet, ha pedig már nem nézünk rá, szépen elhalványul. Az átgondoltság és a precíz kialakítás itt is abszolút tettenérhető, a megjelenítő bekapcsolása ugyanis egy pillanat alatt megtörténik, míg a kikapcsolást egy finom elhalványulás kíséri, hiszen olyankor ráérünk arra, hogy a termék a szemünket kápráztassa. Ez a giroszenzort használó megoldás egyébként a Samsung óráinál is létezik, de jelen esetben talán egy picit azoknál is jobban, pontosabban működik, pedig ott sem rossz a dolog.

Apple Watch Sport Apple Watch Sport

A kijelző az Apple új termékeinél használt Force Touch technológiát használja, azaz képes megkülönböztetni azt, hogy csak finoman érünk hozzá vagy erősen nyomjuk meg. Ha ez utóbbit tesszük az időt mutató részen, az órafelületek választóképernyőjére jutunk, ahol tíz különféle megjelenítési mód között csemegézhetünk, amelyek eltérő mértékben személyre is szabhatók. A nagyon egyszerű elemeknél lehet, hogy csak a színt tudjuk változtatni (van olyan, ahol még azt sem), de sok esetben egyéb információk megjelenítéséről is dönthetünk, dátum, következő naptári esemény, holdfázis, napkelte és napnyugta, időjárás, ébresztő, a napi aktivitásunk, időzítő, világóra és az akkumulátor állapota, ezek a lehetőségek.

Apple Watch Sport Apple Watch Sport

Erről a főképernyőről több irányba indulhatunk el, ha ujjunkat a megjelenítő tetejéről indítva lefelé húzzuk, az értesítésekhez jutunk, egy helyen megnézhetünk mindent, amiről lemaradtunk. Ellentétes irányba mozdulva egy horizontálisan lapozható felületet kapunk, ahol sok hasznos dolgot érhetünk el, lenémíthatjuk a telefonunkat, kezelhetjük a zenelejátszót, megmérhetjük a pulzusunkat, láthatjuk az akkumulátor töltöttségi szintjét, a napi mozgásunkat, a naptárat, az időjárást, tőzsdei információkat, egy világórát vagy épp a térképet és azt, hogy hol vagyunk. Ez utóbbi meghatározásához a Watch a hozzá csatlakoztatott iPhone GPS-ét használja, mivel magában az órában nincs ilyen modul. Az okostelefonhoz való párosítás egyébként egy nagyon egyszerű folyamat, az együttműködésért felelős szoftver pedig egyértelműen kezelhető és jól átlátható, a beállítási lehetőségek értelmezése valószínűleg senkinek sem fog gondot okozni, hiszen az órával ellentétben ez a szoftver magyarul is tud. Innen indíthatjuk el a szoftverfrissítéseket, megadhatjuk (meg is kell), hogy melyik csuklónkon viseljük a kiegészítőt, illetve az alkalmazásokat mutató képernyőt is szabadon átrendezhetjük. A feltelepített szoftverek beállítási lehetőségeit szintén itt, azaz a telefonon keresztül érhetjük el.

Apple Watch Sport Apple Watch Sport

Egy okosóránál kiemelten fontosak az értesítések is, amelyekkel kapcsolatban felemásan teljesít a Watch, de ez csak részben az ő hibája. Beállítási lehetőségben nincs hiány, a privát szféra védelme érdekében például meg lehet adni, hogy csak akkor jelenjenek az értesítésekre vonatkozó részletek, ha a jelzésre koppintunk, ezen kívül alkalmazásokra bontva kiválasztható, hogy mitől várunk bármilyen visszajelzést. Ennél mélyebben azonban nem mehetünk bele a dolgokba, bizonyos applikációknál tehát előfordulhat, hogy eszetlenül ontják majd magukból az amúgy teljesen érdektelen dolgokat is (lájkok és társaik), a lehetőségeink pedig kimerülnek majd annyiban, hogy kikapcsoljuk az adott szoftverhez vonatkozó összes értesítést. A felület persze itt is szép és jól átlátható, de a kis kijelzőn azért nem tud minden tartalom teljes egészében megjelenni, az emailek például sokszor kerülnek megvágásra.

Alkalmazások

Gyárilag viszonylag sok alkalmazás érhető el a Watch-on, legtöbbjük értelmes és használható is, a felhasználói felület azonban nem minden esetben kápráztatja el a szemünket. Az időjárás előrejelző szépen és átláthatóan (mondhatni órásan) mutatja, hogy mire számíthatunk, az esővel kapcsolatban külön előrejelzést is kérhetünk a Siri segítségével, ez egyike volt azoknak a szoftvereknek, amiket tényleg használtam is. A naptár működik, de a fene sem akarja 1,3 hüvelyken nézni a heti beosztását, erre a telefon alkalmas, az óra funkcionalitása addig értelmes, amíg figyelmeztet minket a teendőinkre, ezt mondjuk meg is teszi. A térkép és a navigáció is felemás, vicces a kis kijelzőn nézni az utcákat, az viszont már csak korlátozottan hasznos, hogy vezetés közben a csuklónkon is megjelenik, hogy merre kell fordulnunk, abból a szempontból viszont jó, hogy nehezebbé teszi azt, hogy lecsússzunk egy kanyarról, lévén az események előtt rezeg egyet a Watch. A zenelejátszó alapvetően az iPhone-on lévő megoldás kezelését oldja meg, de 2 GB vagy 250 darab szám erejéig az óra belső tárhelyén is tárolhatunk muzsikát.

Apple Watch Sport Apple Watch Sport

Van stopper, időzítő, távvezérlő iTunes-hoz vagy Apple TV-hez, nézegethetünk átszinkronizált képeket, de miért tennénk egy ekkora kijelzőn? A tőzsdei alkalmazást sem érzem át, a Passbook viszont hasznos lehet azoknak, akik amúgy is használják. Az emailek és szöveges üzenetek megjelenítésére szolgáló megoldások nyilván kellenek, de használni ezeket sem nagyon fogja az ember, az értesítésekkor úgyis elolvashatjuk, amit kapunk, a tegnap előtti leveleket nem hiszem, hogy bárki a Watch-on szeretné megkeresni. Az viszont meglepő módon többször is jól jött, hogy a bejövő hívásokat magán az órán is fogadhatjuk, ilyenkor nem különösebben jó hangminőségben, de halk helyen tulajdonképpen le lehet folytatni egy-egy beszélgetést. Amikor tele volt a kezem, vagy a kocsiban elfelejtettem felvenni a headsetem, láttam értelmét ennek a lehetőségnek. Ha valaki számára az eddigiek számára nem lett volna egyértelmű, itt az alkalom tisztázni, hogy az Apple Watch önmagában nem képes telefonálásra, nem fogad SIM-kártyát, a használatához szükséges egy iPhone megléte.

Apple Watch Sport Apple Watch Sport

Az egyik leghasznosabb megoldás kétségtelenül a fizikai aktivitásunkat monitorozó szoftver, ahol egyrészt indíthatunk különféle edzéseket (séta, futás, elliptikus tréning, lépcsőzés, evezés és egyéb); ezeknél kitűzhetünk egy célt, az óra pedig a pulzusunkat folyamatosan figyelve szól, ha elértük azt. A napi aktivitásunkat pedig egy külön alkalmazás követi szemmel, itt is lehet általános célt megadni egy napra, kalóriaégetés, edzés és állva eltöltött idő, ezeket nézi a Watch. Az utolsó említésre méltó gyári megoldás a kamera távvezérlője, az óráról nem csak exponálni lehet, hanem a kamera előnézeti képét is láthatjuk a csuklónkon. Nem szabad persze elfeledkezni a Siriről sem, ami elérhető az órán, a hey Siri felkiáltásra aktiválódik és ugyanazt tudja, amit a telefonon: tulajdonképpen rögzíthetünk eseményeket és kérdezhetünk tőle.

Apple Watch Sport Apple Watch Sport

Az utólag feltelepített alkalmazásokat nem magáról az óráról, hanem az iPhone-ról installálhatjuk, ha valami olyat töltünk le, aminek van órás kiegészítése, az automatikusan megjelenik. A kínálat már most is figyelemre méltó, a funkcionalitás viszont változó; az Uber például csak annyit tud, hogy a csuklónkról rendelhetünk autót (az úticél megadása nélkül), de a különféle egészséggel és mozgással kapcsolatos megoldások ennél többet is nyújthatnak. Még játékok is léteznek az újdonságra, de itt is kérdés, hogy ki akarna egy apró kijelzőn matatni, amikor ott az iPhone-ja a zsebében, ott pedig tényleg durva játékok érhetők el.

Apple Watch Sport Apple Watch Sport

Üzemidő, összegzés

A 38 milliméteres Apple Watch egy 205 mAh-s akkumulátortól kapja a működéséhez szükséges áramot, ami még okosórás berkeken belül is egy viszonylag kicsi méret, a Motorola Moto 360-ban és a Samsung Gear Live-ban például 300 mAh-s telep található, míg az LG G Watch esetében 400 mAh-s kapacitásról beszélhetünk. Ez önmagában is sok dolgot elárul, de nem mindent, lévén egy jól optimalizált rendszer akár az Android Wearrel szerelt órák üzemidejét is túlszárnyalhatná. A valódi gond az, hogy nem teszi meg.

Az Apple 18 órás üzemidőről beszél, és ők pont az a cég, akik viszonylag keveset szoktak lódítani ezzel kapcsolatban. Ez az érték pont ezért sem túl bizalomgerjesztő, ha még a gyártó is azt mondja, hogy minden éjszaka fel kell tölteni az órát, akkor az a legjobb forgatókönyvnek tűnhet, és valóban: a 38 milliméteres Apple Watch intenzív használat esetén a nap végéig sem bírja ki egy töltéssel. Tapasztalatból nem beszélhetünk, de a 42 milliméteres változat elvileg egy kicsit jobban teljesít, ez valószínűleg a kijelzőhasználattal is összefüggésben áll, mert ott a nagyobb megjelenítő valószínűleg több áramot is igényel, de készenlétben viszont pont ugyanannyi kell neki, mint a kistesónak, viszont a benne lévő akkumulátor vélhetően nagyobb. Az okosóráknál véleményünk szerint a bő egy napos üzemidő lenne a legalacsonyabb megugrandó szint (iskolában ez a kettes alá), az Apple megoldása viszont ezt sem hozza száz százalékos bizonyossággal.

Apple Watch Sport
[+]

Az Apple Watch értékelésekor két irányból is meg lehet közelíteni a történetet. A márka kedvelői valószínűleg szívesen fogják olvasni itt a Mobilarenán, hogy az amerikai vállalat nagyon ügyesen nyúlt hozzá ehhez a félig-meddig már kialakult műfajhoz, innovációról nem beszélhetünk, de a termékeikben tényleg helyet kaptak olyan újítások, amelyeket eddig nem láthattunk, mégis hasznosak. Az újdonság kialakítása egy kütyühöz képest elsőosztályú (de egy svájci órához képest meg egy futószalagon gyártott tömegtermék), jól kezelhető és tudja, amit ígér. A nagy kérdés az, hogy bárkinek is szüksége van-e az általa kínált funkciókra, amelyek bár a marketingesek által megálmodott videókon gyönyörűnek és érdekesnek tűnnek, a mindennapok során nem feltétlenül azok.

Apple Watch Sport
[+]

Innentől válik teljesen szubjektívvé az értékelés, a fórumban nyilván mindenki leírhatja a tapasztalatait, de a miénk az, hogy bár az értesítések jó dolgok, az ember életét összességében csak megnehezítik, ha mindent egyből látunk a csuklónkon. Az SMS-ek, chat üzenetek nem gond, ha egyből láthatók, értelmezhetők, feldolgozhatók, de egy okosórát és főleg az Apple Watch-ot tudni kell használni. Nem kell mindig egyből elérhetőnek lennünk; ha ezt nem tudjuk követni, mi leszünk azok a hülye geekek, akik mindig a csuklójukat bámulják ahelyett, hogy tennék a dolgukat. Órának egyébként jó az Apple Watch, alkalmazásokban is hoz érdekes és néha hasznos dolgokat, de a ragyogó kijelzővel rendelkező iPhone-okat teljesen feleslegesen próbálja meg kiváltani. Nem hiszem, hogy bárki szeretne 1,5 hüvelyken játszani, amikor a zsebében ott van 4, 4,7 vagy 5,5 hüvelyknyi pixelrengeteg is. Ráadásul ilyen gyenge üzemidő mellett azért azon is folyamatosan érdemes gondolkodni, hogy hányszor és miért nézünk a csuklónkra.

Adott tehát egy eszköz, ami még arra sem feltétlenül képes, hogy az időt magabiztosan mutassa, pontosabban az akkumulátorkímélő üzemmódnak megfelelően ezt meg tudja tenni, de méltatlanul csúnyán; ha bekapcsoljuk ezt a funkciót, tényleg csak az idő jelenik meg négy számmal kiírva, ronda színnel, csuklómozgás figyelése nélkül. Ez az eszköz tud okos dolgokat is, amelyek egy része a gyakorlatban teljesen haszontalan, legfeljebb villogni jó. És ez az eszköz olyan árszegmensben mozog, amelynek az alját a komolyabb középkategáriás svájci tömegórák, a tetejét pedig a kézzel készült luxuskarórák jelentik. A Watch Sport ára az Egyesült Államokban mérettől függően 350 vagy 400 USD, tehát itthon a hivatalos megjelenés után 150 ezer forint fölött lesz. A sima Watch 550 USD-től indul és 1100 USD a vége (itthon ez több, mint 400 ezret jelent majd), és akkor ott vannak a több millió forintos Edition kiadások. Ha objektíven nézzük, ennél idétlenebbül árazott termékeket nem találunk az Apple kínálatában, pedig azért szoktak ők is mellényúlni; ha valaki több millió forintért vesz egy órát, jó eséllyel az unokájára is rá fogja tudni hagyni, akkor is működni fog. Egy napi szinten töltést igénylő elektronikai terméknél viszont lehet, hogy már fél vagy egy és múlva is problémák lesznek a használhatósággal, lévén az üzemidő a dobozból kivéve is gyenge, milyen lehet tehát, ha még öregszik is az akkumulátor? Sok szempontból tetszett, amit a Watch nyújt, de ilyen árazás mellett nem tudjuk értelmezni, hogy mit is akar.

Bocha

A tesztkészüléket az XXL GSM küldte el nekünk, a vásárláshoz kérem, kattintson ide.

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

  • iPhone szerviz blog: Az Apple Watch szervizes szemmel

    Az iFixit szétszedte az Apple Watch-ot, az iPhoneSzervizBuda.hu pedig szervizes szemmel értékelte azt.

  • LG G Watch R - kerek történet

    Az LG okosórája az egyik legjobb, amihez eddig szerencsénk volt, a valódi, levágás nélküli kör alakú kijelző remek látványt nyújt, az üzemidő terén pedig új bajnokot avatunk.

  • Apple iPad Air 2 - kis levegővétel

    Nincs könnyű dolga az Apple-nek, ha a táblagépük fejlesztéséről van szó, de azért mindig megoldják a feladatot. A második generációs Air is nagyon jó lett.

  • Apple iPhone 6 - a méret nem minden

    A kisebbik iPhone is sokat nőtt az elődhöz képest, de épp azon a határon van, amit egy kézzel még megerőltetés nélkül lehet használni. Nagyobb is rá a kereslet, mint a 6 Plusra.

Hirdetés