Dell Venue 8 7840 - a karcsúság nem minden

Hirdetés

Bevezető, tartozékok

A mobiltelefonos iparág gyártói mindig szerettek a számokkal kérkedni, a kezdeti időkben még azzal, hogy hány soros a kijelző, aztán jöttek a megjelenített színárnyalatok, később a pixelek, megapixelek, kijelzőméretek, órajelek, processzormagok száma, stb. Egyszóval mindig volt valami, amellyel egymásra tudtak licitálni ezek a vállalatok, holott tudjuk, hogy a számok gyakran képesek hazudni: elképzelhető, hogy egy 20 megapixeles kamera fasorban sincs egy kiváló szenzorral és optikával felszerelt 8 megapixeles érzékelő képminőségéhez képest, de olyan is előfordult már, hogy azonos méret mellett egy 720 x 1280 pixeles kijelzőre jobb volt ránézni, mint egy gyengébb Full HD megjelenítőre.

Dell Venue 8 7840 kézben tartva
[+]

Kevésbé evidens talán, de a specifikációs táblázatban szereplő dimenziók is hasonlóan csalókák tudnak lenni, a szélességi, hosszúsági, de főleg a vastagsági érték esetén nagyon számít ugyanis, hogy ergonómiailag mennyire sikerül jól kivitelezni az eszközt, mennyire esik kézre az adott tárgy. Gondoljunk csak a nemrég bemutatott Motorola Moto G (2015)-re, aminek katalógusában 11,6 milliméteres vastagság szerepel, de ez az érték a hátlap közepén, a legvastagabb ponton mérhető csupán, egyébként egy kifejezetten kényelmes fogású, vékonynak érződő mobilról beszélünk. A tabletek körében is hasonlóképpen alakulnak a dimenziók, a Dell Venue 8 7840-ról fel sem tűnt elsőre, de tavaly még nagy eséllyel indult a legvékonyabb tablet címért, hiszen a specifikációja szerint karcsúbb az Apple iPad Air 2-nél, a Samsung Galaxy Tab S 8.4-nél, illetve a Sony Xperia Z3 Tablet Compact-nál is.

A texasi székhelyű gyártó terméke viszont nem sokáig lehetett első, jött ugyanis a Samsung Galaxy Tab S2 9.7, ami 0,4 milliméterrel karcsúbb lett az új Venue 8-nál. Mi már egészen biztosak vagyunk benne, hogy a Dell nem adta fel, akár még idén bemutatkozhat egy termékük, ami a koreaiak anorexiás gépénél is filigránabb lehet.

Dell Venue 8 7840 doboza
[+]

Tesztünk alanya itthon sajnos nem fog megjelenni hivatalos forgalmazásban, de magyar nyelvű lokalizáció (többé-kevésbé) megtalálható rajta, az elképesztő vékonyságán kívül pedig az Intel RealSense technológia miatt is mindenképpen ki szerettük volna próbálni az amerikai piacon 340 dollár körüli árú eszközt. Az egyszerű papírdobozban csak a készüléket, a 2 amperes töltőfejet, illetve a microUSB kábelt találtuk meg, egyéb tartozékok nem járnak hozzá.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Dell

Előzmények

Hirdetés