Doogee Y6 - nagytestű, nyugodt, engedelmes

Nem lép szintet a Doogee ezzel az 5,5 hüvelykes phablettel, továbbra is a középkategória alsó szegmensébe tartozik, de azért vannak meglepően jó tulajdonságai. A számos rossz mellett.

Bevezető

A kínai márkák alapvetően három kategóriába sorolhatók. Vannak az A-brandek, amelyekről ma már tudjuk, hogy frankó cuccokat raknak össze és megbízhatóságuk egy szinten van az ismert cégek termékeivel, ebbe a halmazba tartozik elsősorban a Huawei, valamint a ZTE, a Xiaomi, a OnePlus, az Oppo és mondjuk a Meizu. Aztán van a másodvonal, ahol ingadozó az egyes modellek minősége, illetve az is, hogy mennyire sikerült eltalálniuk az eszközt, van már valamilyen nevük és felbukkantak az európai hadszíntére, tesztünk alanya, a Doogee például ilyen, de ide sorolhatjuk a fiatal Vernee-t, ide tartozhat a ZUK is. A LeEco és a Coolpad valahol az első és a második kategória határán egyensúlyoz. A harmadik kalapba pedig azok kerülnek, amelyeknél nagyobb az esélye, hogy amit kipréselnek magukból, azzal esetleg lesz gond, de ez sem törvényszerű. De itt focizik a Elephone, az Uhans, a Leagoo, az Ulefone, az UMi, ami nem azt jelenti, hogy ezek okvetlenül szörnyűségesek, hanem azt, hogy itt körültekintőbben kell választani és érdemes komolyan venni azt, hogy mennyire működik a garanciális ügyintézés.

Milyen átlagosnak tűnik, pedig jó nagy és súlyos
Milyen átlagosnak tűnik, pedig jó nagy és súlyos [+]

A kínai márkák nagy számossága (elég csak egy tetszőleges kínai webshopban körülnézni) és az általuk gyártott modellek óriási kínálata miatt számunkra alapvetően totálisan esélytelen, hogy az összes innen származó készülékről tesztet tudjunk írni. Viszont azokkal érdemes foglalkoznunk, amelyek bekerülnek hivatalosan is hazánkba, ez a legtöbbször persze nem úgy történik, hogy helyi irodát nyit az adott cég, hanem szerződik egy itthoni disztribútorral, aki vállalja a logisztikát, a marketinget, a szoftverezést és a szervizt. A Xiaomi és a Meizu kapcsán ez már régóta megvan, de a Doogee, a ZTE és a Vernee mellett UMi és Ulefone is elérhető így, ahogyan a Coolpadnek is volt magyar forgalmazója (és lehet, hogy lesz is). A Doogee pedig egész ismert név lett az ár/tudást nagyra értékelő és a kínai motyók elől el nem zárkózó júzerek körében, az X5 igen szépen fogyott, ezért az Y6-nak is helye lehet a boltok polcain.

Kézben tartva azért látszik, hogy nem egy csöppség
Kézben tartva azért látszik, hogy nem egy csöppség [+]

Különösebben most nem megyünk bele abba, hogy valamiért magyarul hallva a kínai brandeket általában az ember facepalm állapotba kerül, de érdemes talán tisztázni, hogy tesztalanyunk gyártójának nevét hogyan szokás ejteni. Én már hallottam mindent, volt már Dogi, Dugi, Dodzse, de legjobb tudomásom szerint a Duzsi a hivatalos kiejtési protokollnak megfelelő verzió, noha ez nyilván relatív mindegy akkor, ha a termék amúgy jó. Az X5 (és annak mutációi) után érdekes volt, hogy az Y6 mit nyújt, annyi bizonyos, hogy a cég egy fél lépcsővel fentebb próbál kapaszkodni, legalábbis az ujjlenyomat-olvasó jelenléte és a fémes hátlap erre utalnak. Ahogyan az árcédula is, amely 50 ezer forint körül helyezkedik el valahol a beszerzési forrás függvényében.

Doboz, külső

A csomagolásra egy rossz szavunk nem lehet, egyetlen gyártó sem szégyenkezne egy ilyen, fekete-barna pakk kapcsán, nincs túllihegve, rajta van, hogy mi van benne, alul pedig piktogramokkal feltápolt specifikációs lista olvasható. És a belbeccsel sincs gond, kifejezetten korrekt a doboz tartalma, 2 Ampert eladó töltőfej, microUSB-kábel, egy szilikon tok, valamint egy kijelzővédő fólia, kis törlőkendő és egy SIM-tű fickándozik a telefon alatt. Egy fólia gyárilag is van az előlapon. Headset nincs, ez talán abból a szempontból nem óriási hiba, hogy amit ebben az árkategóriában szokás a telefon mellé csomagolni, az leginkább jelzésértékű, headsetnek tűnő valami, amit a felhasználók zöme rövid úton lecserél, ha foglalkoztatja a zenehallgatás gondolata.

Kulturált a doboz, de headset nincs benne
Kulturált a doboz, de headset nincs benne [+]

A Doogee Y6 relatív nagy és meglehetősen súlyos tárgy. A méretet alapvetően befolyásolja, hogy 5,5 inches kijelzőt kapott nem túl vékonyra vett kávákkal. Ennek egyetlen előnye, hogy nem a kijelzőből vesznek el helyet a navigációs gombok. A combos tömegre is van magyarázat (197 gramm, lemértük), hiszen 8,5 milliméter vastag, a fém hátlap alatt pedig 3200 mAh-s akkumulátor üldögél. Mivel a masina majdnem akkora, mint mondjuk egy Huawei Mate 9, ezért egy kézzel nemigen lehet kezelni, és bár a burkolat nem csúszik, mégsem lehet határozottan megragadni, mert az oldalsó részen körbefutó, domború él miatt nincs markáns széle. Sikerült is kiejtenem a kezemből, szerencsére asztal felett 3 centivel, úgyhogy a telefon is megúszta, meg az asztal is.

Ez a gyári szilikontok, ami védi a telefont, illetve a telefonnal érintkező egyéb tárgyakat is
Ez a gyári szilikontok, ami védi a telefont, illetve a telefonnal érintkező egyéb tárgyakat is [+]

A kijelző felbontása 720 x 1280, ami 5,5 inchen még belefér, ha ennél finomabb lenne, akkor a hardver komolyan izzadna vele. A technológia nem meglepő módon IPS, elég izmos fényerővel, ami főleg este süti ki az ember szemét, de van felül fényérzékelő, ami igyekszik alkalmazkodni. Nincs viszont értesítési led, helyette előlapi vakut kapunk, nem vagyok benne biztos, hogy ez fontosabb, pláne ahhoz a szinthez, amit a frontoldalra tett kamera képvisel. A vezérlőgombok alul nem kaptak világítást, de mivel egyébként sem sikerült odarajzolni, hogy melyik a vissza és melyik a menü, ezért úgy is megszokásból tapicskol az ember.

Kijelző-teszt
Mérés Doogee Y6 Xiaomi Redmi 4A Huawei Y6 II Oukitel U7 Plus
Képátló 5,5 hüvelyk 5 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280 720 x 1280
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 586 nit 454 nit 464 nit 442 nit
Fehér fényerő (min.) 20 nit 1,4 nit 13,6 nit 17,65 nit
Fekete fényerő 0,55 nit 0,53 nit 0,38 nit 0,44 nit
Kontrasztarány 1066:1 857:1 1221:1 1066:1
Színhőmérséklet 7522 K 6955 K + kézi 9038 K + kézi 8137 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Balról érkezve egy tűvel nyitható fiókba botlunk, ide jöhet egy microSIM és egy nanoSIM. Utóbbi helyett microSD, ha így döntünk. Felül 3,5 mm-es jack furat árválkodik, jobbra tapogatva a hangerőt szabályozó gombokra és a kijelzőt működtető billentyűre tévedhet az ujjunk. Alul két hangszórórács fogja közre a microUSB csatlakozót, de hang csak a jobb oldaliból jön ki, mondjuk sok köszönet nincs benne.

Hybrid SIM-tálca: vagy dual SIM, vagy egy kártya és egy microSD
Hybrid SIM-tálca: vagy dual SIM, vagy egy kártya és egy microSD [+]

A hátlap fém, hűvös tapintású, mégsem csúszik és minőségi benyomást kelt. Felül trónol a kamera, mellette a ledes villanó, ezek alatt pedig ujjlenyomat-olvasót fogunk találni, ami jó helyen van és ha nem is éri el mondjuk egy Huawei hasonló megoldásának a szintjét, de alapvetően jó hatékonysággal működik. Az összeszerelési minőségre nem lehet rossz szavunk, rendben van a Doogee Y6 ebből a szempontból.

Hardver, rendszer

Mivel ez nem egy drága termék (mondjuk minden relatív), ezért nem okoz meglepetést, hogy a tajvani MediaTek chipsetjét találjuk a burkolat alatt. Az MT6750-es egy nyolcmagos, gazdaságos termék, amely 1,5 és 1 GHz-en ketyegő, Cortex-A53 magokat (4+4 elosztásban) és egy Mali-T860-as grafikus gyorsítót tartalmaz. Mindehhez 2 GB RAM társul, tehát nem várunk semmi kiemelkedőt, de a célnak okvetlenül megfelel ez a kompozíció, amit a mindennapos használat is igazol. Nincsenek különösebb akadások és döcögések, az alapfunkciók jó ütemben üzemelnek, az alkalmazásváltás is normális sebességű, persze a főoldalak váltásánál éles szeműek kifigyelhetnek némi szaggatást, de ez egy átlagos felhasználó számára annyira nem lesz zavaró, hogy fel sem fog tűnni. Még játszani sem ördögtő való, ez a 28mm-es csíkszélességű chipset igazából egész korrekt, amit a lenti sebességtesztek is igazolnak.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Doogee Y6 Oukitel U7 Plus Huawei Y6 II Meizu m3 note
Rendszerchip MediaTek MT6750 MediTek MT6737 HiSilicon Kirin 620 MediaTek Helio P10
AnTuTu Benchmark 6.x 40542 pont 29474 pont 29700 pont 48606 pont
Vellamo Browser 2370 nem futott le 2084 pont 3200 pont
Vellamo Metal 955 pont 916 pont 1340 pont 1348 pont
Geekbench 4 (single/multi) 587 / 2415 pont 561 / 1443 pont n/a n/a
GFXBench Manhattan onscreen 10 fps 4,5 fps nem futott le 7,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 5,2 fps 2,2 fps nem futott le 7,0 fps
GFXBench T-Rex onscreen 21 fps 10 fps 9,9 fps 17 fps
GFXBench T-Rex offscreen 13 fps 5,9 fps 5,6 fps 17 fps

A rendszer a 6.0-s Androidon alapszik, ránézésre minimális változtatással, de ha beletúrunk a beállítások menürendszerébe, akkor egyből kiderül, hogy miket tettek hozzá, más csak azért is, mert ezek a funkciók következetesen angolul szerepelnek. Néha egyébként is felbukkannak teljesen röhejes, angol-magyar kevert információs szövegek, főleg a frissítések során láthatunk ilyesmit, minimális nyelvtudással azért összelegózható, hogy mit is akar közölni a termék velünk, de ez annyira tipikusan B kategóriás kínai ízélmény, hogy mi már meg sem lepődünk rajta, oly’ sokszor láttunk hasonlót.


[+]

Erős áthallás van a nemrég tesztelt Oukitel U7 Plus és jelen tesztalanyunk extra funkciói között, ami a származási helyet tekintve valószínűleg nem véletlen. Az viszont biztos, hogy míg az említett Oukitel eszközre már megjött a 7.0-s főverzió, az Y6 ezt egyelőre nélkülözi kénytelen, noha apróbb frissítések a tesztidőszak közben is érkeztek. A felület maga nem okoz különösebb meglepetést, az ikonokat kissé átrajzolták, de a rendszer logikája nem változott, főképernyőből több is lehet, a menü pedig lefelé gördítendő és ABC-sorrendben találjuk meg az alkalmazásokat.


[+]

Gesztusvezérlési fronton konkrétan minden létező varázslat benne van a cuccban, kezdve az igen hasznos, duplakoppos felélesztéstől a különböző rázásos és lefordításos funkciókig. Bejövő hívásnál csak a fülünkhöz kell emelni a telefont, ha fogadni akarjuk, ha némítanánk inkább, akkor fordítsuk le. Rázással lehet lépkedni a zenék és a galéria képei között, a home gombot kétszer nyomva lezárhatjuk a kijelzőt, három ujjat lefelé húzva készülhet képernyőmentés, felfelé a kamera indul, ugyanez két ujjal a hangerőt növeli, illetve csökkenti. Rajzolgathatunk a lezárt kijelzőre betűket, hogy feloldás után egy dedikált funkcióba ugorhassunk, ez tehát mind adott és egyébként teljesen ki is kapcsolható, ha úgy nekünk jobb.


[+]

Mindezeken felül kitehetünk egy fix kis köröcskét bárhová, ezt megnyomva egy csomó funkcióhoz gyorsan hozzáférünk, bezárhatjuk az összes appot, indíthatunk videót, ami lebeg az aktuális felület felett, lezárhatjuk a kijelzőt és bekapcsolhatjuk a game mode nevű okosságot, ami a vissza és a menü gombokat inaktívvá teszi, hogy azokat véletlenül se tudjuk megnyomni játék közben. Ezen kívül minden alkalmazáshoz rendelhetünk valamiféle gesztust (vagyis egy ujjal rajzolható ábrát), ezeket is innen tudjuk indítani. Más kérdés, hogy én speciel pont nem szeretem, ha valahol lebeg egy köröcske a kijelző felett, a Messenger-ikonokat is azonnal kiirtom, ahogyan lehet. További extra, hogy ha a nem osztjuk rá a home gomb kettős megnyomására a kijelző zárását, akkor ehelyett a zseblámpa kapcsolható be és ki ugyanezzel a módszerrel.


[+]

És még mindig nincs vége, hiszen az ujjlenyomat-olvasó is kap extra funkciókat. Egyrészt bármilyen alkalmazás hozzáféréséhez hozzárendelhetünk biometrikus védelmet, másrészt a szenzor megérintésével exponálhatunk, felvehetjük a hívást, lapozhatunk a galériában, megállíthatjuk és indíthatjuk a zenét, illetve a videót. Van egykezes mód is, ami kicsinyíti a kijelző tartalmát, illetve a szoftverek között találunk egy Parallel Space nevű okosságot is, amivel bizonyos alkalmazásokat klónozhatunk, így megoldva, hogy több Facebook és egyéb közösségi alkalmazással kapcsolatos fiókot kezeljünk egy telefonnal.


[+]

Az egyéb extra szoftverek között akad iránytű, diktafon, DG Xender nevű fájlküldő, WPS Office, fájlkezelő és néhány Google szoftver (de messze nem a teljes kínálat), mint a YouTube, a Maps, a GMail, illetve a Store. Ez első blikkre elég is, minden más már a felhasználóra van bízva.

Multimédia

A hátlapra 13 megapixeles kamerát szereltek, semmi különleges képessége nincs, ahogyan a szoftver kapcsán sem fogunk találni extrákat. Pedig hivatalosan ez egy Samsung szenzor, ráadásul PDAF élesítéssel, de ebből nem fogunk érezni a világon semmit. A kamera megnyitása után a 6.0-s Androidból ismert felület köszön vissza, természetesen egy sereg opciót lehet kapcsolgatni, de nincs sok értelme, a felbontást felesleges állítani, a HDR jöhet jól, adott esetben a panoráma mód, illetve vannak fehéregyensúly beállítások. Videót Full HD-ban hajlandó rögzíteni a masina (ilyet), az önarckép pedig vakuval is elkészíthető, hiszen az előlapon van egy villanó, ennek ilyen eredménye lehet.

Vonalélesség? Középen még csak-csak, de a kép szélei felé leginkább tragikus. Zaj? Mindig és mindenhol, jelentős mértékben. Dinamikatartomány? Meglehetősen szűk. Fókuszálás? Esetleges. Akkor mi benne a jó? Hát, leginkább semmi, kamera kapcsán ezek a B-kategóriás kínai márkák megálltak egy szinten, most relatív sok hasonló masina járt nálunk, de sem az Uhans U300, sem az Oukitel U7 Plus nem tud ennél többet nyújtani, a lencse is gyengus, az algoritmus sem brillírozik. A videózás sem túl acélos, el-eldobja a fókuszt a gép, villog a kép, ha kicsit változik a téma fényessége, stabilizátor pedig természetesen nincs.


[+]

Az alul sivalkodó (ez most népszerű szó, ha jól láttam) hangszóró pont egy fokkal jobb, mint a meglehetősen elmarasztalt Oukitel U7 Plus kapcsán hallott darab, de így is messze van az élmezőnytől. Nem elég hangos, sokszor bántóan éles a produkció. Fülhallgatóval klasszisokkal jobb a helyzet, de azért ott sem tökéletes az eredmény. A zenelejátszó a szokásos, mindenféle paraméterek alapján listáz, mutat albumborítót és van benne equalizer is. Akad FM-rádió is, ehhez kelleni fog egy headset. Lehet rögzíteni az adásokat és van RDS is, itt tehát semmi gond nincs.

Adatátvitel, akkumulátor

A két SIM egyszerre van hálózaton, de dual standby üzemmódban működnek, vagyis ha az egyiken beszélgetünk, akkor a másik aludni tér és nem elérhető. Adatkommunikáció kapcsán a Cat.4-es LTE szintjére képes a termék az összes itthon használt frekvencián. A GPS mellett GLONASS támogatás is akad, igen hamar talál pozíciót, stabilan tartja is, a Bluetooth szintén hiba nélkül működött. NFC azonban nincs, noha egyelőre még mindig elég kevés olyan élethelyzet adódik, ahol hasznát vehetnénk. A WiFi rádió az átlagnál kicsit jobb, távolabbi hálózatokat is lát és képes rájuk csatlakozni.


[+]

A böngészést nem a Chrome-re bízták (de persze nem ügy letölteni), hanem egy kissé régimódinak tűnő broswer igyekszik a kedvünkben járni, tökre működik amúgy, különösebb gond nincs vele, mondjuk az minimum vicces, hogy az Internet Explorer logója van az ikonján. De a beállítások között van teljes képernyős mód, illetve oldalról (ha engedélyezzük) elő lehet rántani egy gyorsmenüt, ahonnan elérjük a könyvjelzőket, az oda-vissza lépkedést és a beállításokat. Tud oldaszélességre tördelni, még az is állítható, hogy ilyenkor hány százalékos nagyítást használjon, szóval egész ügyes összességében.


[+]

A hátlap alatt elvileg 3200 mAh-s akkumulátor pihen, ami a tetemes tömeg miatt valós lehet, ám ennek ellenére a Doogee Y6 nem mutat nagyon kiemelkedőt üzemidő szempontjából, noha azt várná az ember, hogy a nem túl erős hardver mellett egy ekkora teleppel legalább két napig nem kell majd töltőt keresni. Pedig van rá esély. Akad mindenféle energiatakarékos üzemmód (ami lekapcsolja az adatátviteli szolgáltatásokat), ez nyilván kitolja az üzemidőt, az egy nap simán megvan, de a második napon már számíthatunk arra, hogy elfogy a nafta délutánra. 5,5 órányi üzemidőt mértünk WiFi hálózaton történő videónézéssel, ami viszont azért az átlagnál jobb.

A hátlap fém, hűvös tapintású és nem melegszik még terhelés mellett sem
A hátlap fém, hűvös tapintású és nem melegszik még terhelés mellett sem [+]

Értékelés: Doogee Y6
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Összegzés. A Doogee Y6 nem rossz telefon, de tipikusan azokon a pontokon gyenge, ahol általában a másodvonalas kínai gyártók elvéreznek. Ez elsősorban a multimédia, a kamera elég hervasztó, a zenei produkció is maximum közepes. Az ujjlenyomat-olvasó működése sincs a nagy gyártók szintjén, az üzemidő is lehetne egy kicsit jobb, ha már ilyen súlyos egyéniség az egyébként sem apró eszköz. Ugyanakkor viszont bár papíron nem egy különösebb erőgép, de a mindennapok során az átlagos feladatokkal könnyűszerrel megküzd a telefon, nem melegszik és tele van egy sereg gesztusvezérlési trükkel, amelyek között akadnak hasznosak is. Kár, hogy a magyar fordítás már megint olyan, hogy amit az Android alapból tud, az rendben van, de bármi hozzáadott plusz esetén angol feliratokkal találkozunk, vagy valamiféle groteszk, kevert, hunglish izével. Az értesítési led nagyon hiányzik, a giroszenzor kispórolása sem előnyös, de ezekkel persze simán együtt lehet élni egy jól sikerült árazás mellett. Ami viszont nem annyira ütős, mint ahogyan a korábbi Doogee termékektől megszoktuk, az Y6 hivatalosan februártól kapható itthon majdnem 50 ezer forintos bruttó áron (úgy tudjuk, hogy az Euronics fogja először listázni), ami nem minden esetben versenyképes más kínai termékekkel, nyilván a Vernee-t lehet elsősorban előcitálni, de a kicsit gyengébb Archos 50 lényegesen olcsóbb, pont ennyi a Huawei Y6 II (bár ez is gyengébb vas), de van már P8 Lite is ilyen áron, Xiaomi Redmi Note 4, Lenovo Vibe K5, Meizu m3 Note… ezek pedig igencsak érvényes opciók. Viszont hamarosan jön egy spéci változat 6 GB RAM-mal és 64 GB-os belső tárhellyel, ami 62 ezer forint körül startolhat, illetve márciusban vörösben is kapható lesz a masina, ami mindenképpen ritka árnyalat manapság és kívánatossá teheti az Y6-ot még akkor is, ha egyébként a konkrét tudását nézve nem kiemelkedő ajánlat. Apróságokon múlnak ebben a kategóriában nálunk a végső értékelések, könnyen lehetett volna az Y6 egy korrekt vétel, néhány hiányosság miatt csúszott csak le a Tetszett plecsniről, de ha belátható időn belül 45 ezerre zuhan az ára, akkor már megéri vetni rá egy pillantást, ha valaki egy fémházas, férfias, nagy kijelzős telefonra vágyik.

Bog

Specifikáció

Doogee Y6
Doogee Y6 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 154,2 x 77,5 x 8,5 milliméter
Tömeg 197 gramm
Színvariációk fekete, vörös
SIM-foglalat 1 microSIM + 1 nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6750
Processzor típusa 4 x 1,5 GHz Cortex-A53 + 4 x 1 GHz Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T860 MP2
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (kb. 11 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1800/1900 MHz
LTE 800/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi HotSpot, WiFi Direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS/Beidou van/van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Parallel Space, zseblámpa, fájlkezelő, WPS Office, YouTube, Maps, GMail, Xender
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, PDAF, LED villanó
Másodlagos kamera 5 megapixel, fixfókusz
Videófelvétel 720p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van - RDS
Üzemidő
Alap akkumulátor 3200 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, közelségérzékelő, fényérzékelő, ujjlenyomat-olvasó, gesztusvezérlés

Azóta történt

  • Doogee Shoot 1 - lövése sincs

    Két hátlapi kamera, ujjlenyomat-olvasó, Full HD felbontású kijelző… az ilyen paraméterekkel hirdetett telefonok általában többszörösébe kerülnek annak, amennyit a tesztkészülékért kell leszurkolni.

  • MWC 2017: Így kell kiejteni a Doogee márkanevet

    A kínai cég képviselőjétől megtudtuk, hogy számítanak a magyar piacra, igyekeznek minden releváns mobiljukat eljuttatni a mi régiónkba is. Nem mellesleg kipróbáltuk a 3D-kijelzős phabletet.

  • MWC 2017: Kezünkben a Doogee Shoot 2

    Mielőtt bárki arra gondolna, hogy a kicsit bénán működő dupla kamerás rendszert máris továbbfejlesztették, az téved: a Shoot 2 egy még olcsóbb alternatíva.

  • HomTom HT17 Pro - nagyra vágyóknak

    30 ezer forint alatt négymagos phablet ujjlenyomat-olvasóval, és az összeszerelés is rendben? Pár éve tudományos fantasztikum volt, ma valóság, ám nem mindenhol kerek a történet.

Előzmények

Hirdetés