Hirdetés

Elephone P6000 - modern idők

Bevezető, tartozékok

Aki kint volt a Veletech rendezvényünkön és körbejárta a standokat, egy dologra biztosan figyelmes lett. Olyan nevekkel találkozhatott, melyekről korábban soha nem hallott, esetleg a fórum valamelyik eldugott topikjában látta, hogy ilyenekről beszélgetnek néhányan. Nem állítom, hogy már mindenki tudja, mi fán terem például az Elephone, de ha ott volt és/vagy rendszeresen olvas minket, akkor ki fog tisztulni a kép.

Elephone P6000
[+]

Hasonlóan az Allview, Doogee, iOcean és THL márkákhoz, az Elephone is egy „B“ brandként létezik Kínában, tehát a még mindig rengeteg gagyihoz képest igyekeznek normális minőséget, korszerű technikát és lehetőség szerint egyedi dizájnt adni a vásárlóknak, mindezt elég alacsony áron. Most, hogy a Ping Digital (akiktől a tesztkészüléket is kaptuk) ezt a márkát is elkezdi itthon forgalmazni, számíthatunk ezen eszközök felbukkanására az utcán és persze a tesztjeink között is.

Elephone P6000
[+]

Több újdonsággal is pörögnek az idei évre az Elephone-nál, mi most elsőre egy jó középkategóriás típust, a P6000-et kaptuk meg. Ez egy 5 hüvelykes, 64 bites processzorral szerelt kétkártyás készülék, melyben 4G is van, a kamera meg 13 megapixeles, ráadásul 5.0-s rendszer pöfög rajta. Ez csudajól hangzik, úgyhogy jómagam le is csaptam rá, hogy kiderítsem, mit sikerült összedobniuk keleten.

Elephone P6000
[+]

A doboz igen minimalista, szimpla hófehér, néhány felirat, és még kicsi is. Belül sem vár nagyobb élmény minket, a telefon alatt némi papír leírásra lelünk, meg egy kijelzővédő fóliára (a telefonra már gyárilag is tettek egyet). Mellette egy kis hasábkeretbe zsúfolták be a hálózati töltőfejet és az USB adatkábelt. Headset vagy egyéb extra nincs, bár nem is fért volna sehova.

Külső

Nem fogunk sokkot kapni a P6000 kicsomagolása után, viszont aki kerüli a feltűnést, annak teljesen meg fog felelni. Fekete színével még inkább beleolvad a környezetbe, látszólag semmi extra. Pedig egy kis szolid formai játékot elrejtettek rajta, az oldalával egybeépített hátlap egyrészt minden irányban „kilóg“ az előlaphoz képest, továbbá a hosszanti oldal mentén enyhén ívelt. Egyik ismerősöm szerint leginkább a Sony Xperia T-re hasonlít, bár ott maga a hátlap is íves volt.

Elephone P6000
[+]

Már nem mondhatjuk egy 5 hüvelykes telefonra, hogy nagy lenne, mert szinte ipari szabvány lett belőle. Az előtte nálam járt Allview E3-hoz képest azért érezhetően kisebb, egy kézzel többé-kevésbé még kezelhető is. A képernyő körüli kávák átlagosak, a fizikai méretek is, viszont a 165 grammos súly egy kicsit erős. Nincs viszont gond a minőséggel, ugyanis a P6000 remekül egyben van. A burkolat műanyag, de teljesen vállalható, a hátlap matt, viszont kissé csúszós, semmi recsegés, lötyögés, betonstabil minden.

Elephone P6000
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Elephone P6000 Allview P6 Energy Microsoft Lumia 640 ZTE Blade S6
Fehér fényerő 327 nit 427 nit 335 nit 382 nit
Fekete fényerő 0,17 nit 0,46 nit 0,31 nit 0,38 nit
Kontrasztarány 1922:1 928:1 1084:1 1004:1
Színhőmérséklet 11255 K 10648 K 6700 K 8250 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Előre egy 5 hüvelykes, 720p felbontású IPS OGS kijelző került, mely a mérések alapján átlagos fehér, viszont átlagos felüli (azaz nagyon alacsony) fekete fényerővel bír. Ezekből igen erős kontraszt arány jön ki, viszont a színhőmérséklet finoman szólva sem az igazi. Nem kell pánikolni, a szofverben helyet kapott egy MiraVision nevű menüpont, ahol meglehetősen szabad kezet kapunk a kijelző kalibrálásához. Egyébként napfényben jól olvasható, a betekintési szögek is jók, bár oldalról a fekete felületek már lilába váltanak át. Még egy érdekesség, hogy a gyártó külön kínál hozzá egy olyan temperált üveg védőfóliát, amely bizonyos hullámhosszú kék fényt megszűr, ezzel kímélve a szemünket. Felül előlapi kamera, fény- és közelségszenzor, valamint a hangszóró található. Ez utóbbi hangminősége lehetne kicsit jobb, viszont a hangerő már túlzás, maximumon nem is érdemes használni. Lent három érintőgomb várja az ujjainkat, a két szélsőt egy apró pötty jelöli, ezek nem világítanak, a középső kör viszont kéken virít. Ez egyben az állapotjelző is, ilyenkor lassan pulzál.

Elephone P6000
[+]

Hátulról a króm hatású, elég méretes márkajelzés vonzza elsőnek a szemet. Lent a kihangosító rácsa látszik, mely csak addig hallható jól, míg le nem tesszük valami sík felületre, mert akkor jócskán elhalkul. Ugyanitt sikerült egy „Keep expecting and be surprised“ szlogent is odapingálni (ami egyébként el is kezdett kopni), ezzel nem tudtam mit kezdeni. Felül a kamera optikája és a LED vaku várja a használatot. Oldalt már tényleg semmi érdekes nincs, a baloldala üres, fent a 3,5-es jack, alul a microUSB, jobbra pedig a hangerőszabályzó és a bekapcsoló esik kézre.

Hardver, szoftver

Végre, végre, végre. Megtört a jég, és a kínai gyártók hirtelen felfedezték az új chipseteket. A P6000-nél nincs okunk a panaszra, egy 64 bites, négy 1,5 GHz-es Cortex-A53 processzort tartalmazó MediaTek MT6732-re került a választás. Friss, modern és miután egy Mali-T760 grafikus gyorsító, illetve 2 GB RAM dolgozik mellette, a teljesítménnyel se lesznek gondjaink. Ezt jól bizonyítják a benchmark pontszámok is, a szintén négymagos, kicsit alacsonyabb órajelű Snapdragon 410 képtelen lépést tartani vele, házon belül pedig a nyolcmagos MT6592-t is képes felülmúlni.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Elephone P6000 Allview X2 Soul Mini Samsung Galaxy A5 ZTE Blade S6
Rendszerchip MediaTek MT6732 MediaTek MT6592 Snapdragon 410 Snapdragon 615
AnTuTu Benchmark 5.x 33812 pont 33146 pont 21062 pont 34118 pont
Vellamo Browser 2919 pont 2079 pont 2024 pont 2231 pont
Vellamo Metal 1150 pont 900 pont 872 pont 975 pont
SunSpider 1.0.2 1022,5 ms 1124,4 ms 769,8 ms 1136,6 ms
Geekbench 3 (single) 732 pont 429 pont 481 pont 660 pont
Geekbench 3 (multi) 2132 pont 1964 pont 1427 pont 2390 pont
GFXBench Man. onscreen 8,5 fps nem indult el 3,9 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 4,2 fps nem indult el 1,8 fps 5,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 18,8 fps 16 fps 9,4 fps 24 fps
GFXBench T-Rex offscreen 11,2 fps 13 fps 5,3 fps 15 fps

Elephone P6000 Elephone P6000

A szoftver szintén pozitív irányt vett, és bár a P6000 még 4.4.4-es rendszerrel kezdett, időközben már kijött az 5.0 Lollipop hozzá, a mi példányunkon már ez volt telepítve. Ez azonban még nem minden, mert az itthoni példányok a Ping Digital által finomhangolt, teljesen lokalizált változatot kapják majd. A bütykölősebb kedvűek pedig örülhetnek, mert a telefonhoz MIUI, Cyanogen és Flyme alapú ROM-ok is léteznek (én még VibeUI alapút is láttam), ezeket egész egyszerűen rá lehet frissíteni, szóval ilyen téren nem sok panaszunk lehet.

Elephone P6000 Elephone P6000

Ahogy említettem, a tesztkészüléken az 5.0-s rendszer volt, mely teljes egészében gyári felülettel rendelkezik, sehol semmi nincs módosítva benne. Elsőre kicsit fura volt, hogy a Google szoftverei közül csupán a Play Áruház és a YouTube volt rajta, no de néhány kattintás után máris megvan a Gmail, a Drive, a Google+ vagy bármi más, amire szükségünk van. Mivel a rendszer módosítás nélküi, ezért sok meglepetés nem éri azt, aki már használt Lollipop verziót.

Elephone P6000 Elephone P6000

Megvannak a két fokozatban lehúzható értesítési sávban a gyorskapcsolók, kellemes animációkkal találkozhatunk, jó a gyári billentyűzet is, szóval a Material dizájn uralja a terepet. Viszont a módosítások hiánya azt is magával hozta, hogy gyakorlatilag semmilyen extra program nem található rajta, A biztonsági mentés, fáljkezelő, diktafon említhető meg, de amúgy rajtunk múlik, mivel töltjük fel a menüt. Nem feltétlen rossz hír ez, sokan szeretik, ha csupasz a szoftver, így nincsenek felesleges, a belső memóriát foglaló alkalmazások, csak az van telepítve, amire tényleg szükségünk van.

Multimédia

Semmilyen felirat nem jelzi, de a hátlapi fényképező egy 13 megapixeles szenzort kapott, amit autofókusszal és LED villanóval is megtámogatnak. A kamera indítása és a fényképek készítése is kellően gyors. Finomhangolásokra is van mód, a felbontáson felül fehéregyensúly, ISO, HDR, előre beállított témák, sorozatfelvétel, normál és gömbpanoráma, arcszépítés, mosolyfelismerés, érintős fókusz is elérhető, szóval lehet mivel babrálni.

Elephone P6000

Sajnos az eredmények nem tükrözik az elvárásokat, a fotók középső területe még egész jó, viszont a szélek felé haladva erőteljes elmosódás jelenik meg. Kár, mert a színek egyébként jók, a vonalélesség se lenne vészes, a dinamikán pedig a HDR-rel tudunk segíteni. Videónál kicsit jobb a helyzet, az ITT megnézhető 1080p felbontású felvételen kevésbé feltűnő az elmosódás, a 30 fps stabil, a hang pedig sztereó és normális minőségű. Itt viszont hiányzik a folyamatos fókusz, de érintéssel ez manuálisan korrigálható.

Elephone P6000 Elephone P6000

Zenehallgatáshoz a normál vagy a Play Zene lejátszót is használhatjuk, érdemes az elsőt választani. A kissé fapados kinézetű szoftverben előadók és albumok szerint listázva vannak a számok, látjuk az albumborítókat, van ismétlés és véletlen sorrend is. Fülest nem kapunk a csomagban, így a szokásos Sony eszközömet vetettem be hozzá. Egész kellemes a hangzás, de érdemes a hangszínszabályzót bekapcsolva némi mélyhang kiemelést rátolni. Audio méréseink is igazolják a hallottakat, nem kiemelkedő, de megfelelő eredményeket láthatunk, jó a frekvenciaátvitel és elfogadható a zajszint is.

Elephone P6000 Elephone P6000

Adatátvitelben is elég jó arzenál áll rendelkezésre. Van például 4G, ami lefedettség esetén szupergyors mobilnetet biztosít, ha pedig WiFi-ről van szó, akkor b/g/n szabványú hálózatokra lehet kapcsolódni. Bluetooth természetesen szintén akad, ez 4.0-s és sztereó, a microUSB pedig a vezetékes kapcsolatot biztosítja. Ami nincs, az az NFC, illetve a GPS vevőnél voltam bizonytalan, hogy mennyire problémás vagy sem. A tesztidőszak alatt a Google Maps navigációval vetettem be magam Budapest sűrűjébe, ám félúton egyszercsak megmakacsolta magát, én meg nem láttam, merre haladok éppen. Viszont a navigációt leállítva rögtön meglett a helyzetem, szóval nem kizárt, hogy a Maps-nál volt valami galiba (bármelyik is, utólag csókoltatom a bűnöst). Naná, hogy ez a telefon is kétkártyás, viszont csak a megszokott duál készenlétre képes, tehát ha valamelyiken beszélgetünk, addig a másikon nem vagyunk elérhetőek. Nagyon pozitív, hogy a 16 GB belső memóriából bő 11,5 GB felhasználható, de ez nincs megosztva, ráadásul a microSD bővítés is adott.

Test Elephone P6000 LG Aka Allview E2 Jump Gigabyte Rome RX Microsoft Lumia 640
Frequency response (from 40 Hz to 15 kHz), dB: +0.02, -0.15 +0.02, -0.05 +0.10, -1.56 +0.10, -1.33 +0.06, +0.02
Noise level, dB (A): -83.1 -87.5 -75.4 -85.6 -91.9
Dynamic range, dB (A): 83.2 87.4 75.7 86.0 91.8
THD, %: 0.010 0.0047 0.011 0.019 0.0068
IMD + Noise, %: 0.023 0.015 0.155 0.285 0.013
Stereo crosstalk, dB: -81.5 -87.8 -74.1 -83.7 -90.7

Elephone P6000

Elephone P6000

Üzemidő, összegzés

Kicsit fura módon felülről kell lehámozni a hátlapot, viszont alatta egy babakék színben virító akkumulátor figyel ránk. A 2700 mAh-s telep egész bíztatóan hangzik, hiszen egy modern, 64 bites processzor, nem túl nagy kijelző párosa jó fogyasztást feltételez. A valóság viszont nem teljesen ezt mutatja. Kevés telefonálással kb. 4,5 órás kijelzőidő jött össze, ez bő 2 órányi beszélgetés esetén 3-3,5 órára csökken. Mivel az utóbbi jobb eredmény, így esélyes, hogy a kijelző lesz a ludas. Én azért többet vártam volna, mindenesetre egy napot biztosan végigbír, visszafogva pedig a két nap is belefér.

Elephone P6000
[+]

Értékelés: Elephone P6000
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Elég pozitívan sikerült az első találkozásom az Elephone márkával. A P6000 nem túl izgalmas külseje mögött egy friss és igen erős hardver bújik meg, mely szintén friss rendszert futtat játszi könnyedséggel. A teljesen alap Google felület jó kiindulópont a saját ízlésünk kialakítására, ráadásul mentes mindeféle előre telepített, memóriafoglaló programtól. Külön jó pont, hogy többféle ROM is elérhető hozzá, ezzel a geek tulajok igényeit is kielégíve. A kétkártyás megoldás mondhatni kötelező, de a 4G megléte se rossz dolog. Ugyancsak jó a nagy belső memória, a 2 GB RAM és az erőteljes grafikus gyorsító, amely nevetve elbánik a HD felbontással. Viszont lenne még mit csiszolni a kamerán és azt se igazán értettem, hogy a teljesen műanyag burkolat ellenére hogyan sikerült ilyen magas súlyt összehozni. Jól összerakott eszköz a P6000, modern és erős belsővel, Nexus szintű szoftverrel, feltűnésmentes külsővel. Mindezt a Ping Digital 1 év garanciával és itthoni szervizzel spékeli meg, ezzel együtt kerül rá a 69 990 forintos kártyafüggetlen ár. Noha a jó tulajdonságok vannak többségben, azért ez az ár kicsit magas. Az ugyanilyen processzorú Sony Xperia E4g jóval olcsóbb, bár az 1 GB RAM-mal, feleekkora belső memóriával és alacsonyabb felbontású kijelzővel, illetve kamerával rendelkezik, szóval sok tekintetben gyengébb is nála. Kezdésnek azonban nem rossz a P6000, és további érdekes modellek várhatók ettől a márkától is, úgyhogy érdemes lesz figyelni rájuk. Én a magam részéről egy Tetszett plecsnit ítélnék oda neki, melyet elsősorban a hardver és szoftver téren nyújtott teljesítménye miatt érdemel meg.

Elephone P6000

Rusi

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Elephone P6000
Elephone P6000 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 144,5 x 71,6 x 8,9 milliméter
Tömeg 165 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat Dual microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (294 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív, multi-touch TFT érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6732
Processzor típusa Quad-core 1,5 GHz Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T760
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 11,59 GB
Memória bővíthetősége microSDXC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz (SIM1&2)
UMTS 900/2100 MHz (SIM1&2)
LTE 800/1800/2100/2600 MHz (SIM1)
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
LTE van
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok van
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.0
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java van
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Biztonsági mentés és visszaállítás, Fájlkezelő
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autofókusz, LED villanó
Másodlagos kamera 2 megapixel, fix fókusz
Videófelvétel 1080p@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2700 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő N/A
Beszélgetési idő N/A
Zenelejátszási idő N/A
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, duál készenlét kétkártyás üzemmód, tartozék kijelzővédő fólia

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés