Huawei MediaPad M1 8.0 - M, mint mindenes

Bevezető, tartozékok

A Huawei-nél rendkívül büszkék arra, hogy két évtized alatt a világ egyik legnagyobb telekommunikációs vállalatává nőtték ki magukat, és ha már hálózatkiépítésben ennyire menők, pár éve úgy döntöttek, a mobileszközök piacára is betörnek, hasonló csúcsokat megcélozva. Törekvéseik nyomán eddig olyan különleges eszközök születtek, mint az első gigantikus okostelefon, az Ascend Mate, amit kijelzője miatt sokan nézek tabletnek, és ami akkora akkumulátorral bírt, hogy az töltött más mobileszközt. De készül a Huawei műhelyében saját processzor (HiSilicon), és egyéni androidos szoftverfelület is (Emoton UI), szóval a shenzeniek szeretnek mindent házon belül megoldani. A februári Mobile World Congressen azzal hívták fel a figyelmünket, hogy az összes bejelentett készülékük Cat.4 típusú LTE modemet kapott, úgyhogy továbbra is töretlenül hajtanak az okospiac trónja felé, és nem is állnak olyan rosszul.

Huawei MediaPad M1 8.0
[+]

Telefonképes táblából kettőt is bejelentettek: a felsőkategóriába szánt MediaPad X1 7.0 FHD kijelzőt és 2 gigabájt RAM-ot kapott, a középső szegmensbe pozícionált M1 8.0 pedig HD (pontosabban WXGA) megjelenítőt, és 1 gigabájt memóriát, mindkettőt HiSilicon processzor hajtja. A kínaiak nem győzték hangsúlyozni, hogy ezekkel az eszközökkel szeretnék egy füst alatt letudni a mobil-, tablet- és médiaigényünket, és gondolva azokra a fura szerzetekre, akik valamilyen megdöbbentő okból mégsem emelnének ekkora készüléket a fülükhöz, egy okosóraként is funkcionáló Bluetooth headsetet is piacra dobtak (az TalkBand B1).

Huawei MediaPad M1 8.0
[+]

A Huawei a törekvéseiért pirospontot megérdemel, és az M1-el való első találkozás is pozitív volt: küllemre, tapintásra és telepméretére nézve is ígéretes a készülék. Az viszont, hogy a fenti szándékot sikerült-e megvalósítani, azaz megtaláltuk-e a Mindenes Mid-range Mobileszközt, az alábbi részéletes elemzésből fog kiderülni. Mindenekelőtt azonban kukkantsunk bele a dobozba: a tetszetős fehér papírszerkezet mindössze egy 2 amperes töltőfejet, egy USB-kábelt és némi faalapú olvasnivalót rejt, no és persze egy 8 inches tabletet. Telefon és médiajátszó ide vagy oda, még egy headsetet sem kapunk.

Külső

Essünk túl a nyilvánvalón: igen, az M1 megjelenésre valóban hasonlít az egyik rivális gyártó mobiltelefonjára. Alumínium ház, kellemesen lekerekített sarkak és ívek, fekete képernyőkeret és két darab aprólukas előlapi hangszóró - mintha már láttunk volna ilyet. Ha viszont valami tetszetős, az inspiráció ellen nincs kifogásunk, és az M1 valóban mutatós darab. Méreteit tekintve is kellemes a helyzet: a 214,4 x 120,7 x 7,9 milliméteres ház pont akkora, hogy egy kézzel még kényelmesen át lehessen fogni (legalábbis az én kezemmel), a 329 grammos súly is baráti a kijelzőméretet figyelembe véve. A Huawei mostanság az összeszerelésben is ott van a szeren: az előlapi üveg, a fémház és az antennák miatt szükséges műanyag elemek masszívan lettek összeillesztve, recsegésre a táblát nem lehet bírni, tökéletlenségek kiszúrásáért pedig nagyítóért kellene nyúlnunk. Így kell összerakni egy készüléket.

Huawei MediaPad M1 8.0
[+]

A 8 inches IPS típusú megjelenítő 800 x 1280 pixeles felbontással és 188 pixel/inch képpontsűrűséggel bír. A kijelző fényereje a tabletek között átlagosnak mondható, belső terekben és árnyékban rendben olvasható, közvetlen napfény alatt a tükröződések miatt viszont már nehezen. A színhőmérséklet alapból enyhén hűvös, azonban lehetőség van ezt a beállítások között korrigálni. A betekintési szögek az IPS technológiának megfelelők, azaz oldalra fordítva a színek és a fehér hátterek nem torzulnak, a feketéknél viszont kiszúrhatunk némi elszíneződést. A tízujjas érintőpanel érzékenysége és pontossága megfelelő, a védőüveg ugyanakkor előszeretettel gyűjti az ujjlenyomatokat.

Huawei MediaPad M1 8.0
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Huawei MediaPad M1 8.0 LG G Pad 8.3 Google Nexus 7 (2013) Asus MeMO Pad 8
Fehér fényerő 324 nit 284 nit 524 nit 336 nit
Fekete fényerő 0,41 nit 0,27 nit 0,25 nit 0,42 nit
Kontrasztarány 791:1 1053:1 2096:1 801:1
Színhőmérséklet 8371 K 8357 K - 6755 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A képernyő oldalkerete mindössze 6 milliméter, ami tabletes viszonylatban meglehetősen keskeny, bár a MediaPad X1 még ezt is megfelezi. Az RGB értesítési LED a felső hangszórórácsból villan elő tiszteletet parancsoló fényerővel, a rácstól jobbra 1 megapixeles előlapi kamera, valamint fény- és közelségérzékelő kapott helyett. Az alsó hangszóró körül semmit nem találunk, az Android gombok (vissza, home és alkalmazásváltó) ugyanis a kijelzőn kaptak helyet.

Huawei MediaPad M1 8.0
[+]

A bekapcsoló/feloldó és a hangerőszabályozó gombok jobboldalt helyezkednek el, tapintásuk és visszajelzésük remek. A 3,5 milliméteres jack kimenet fölül, a 2.0-ás micro USB port alul kapott helyet, egy-egy mikrofon társaságában. A baloldal üres. Hátul sem túlzsúfolt a helyzet: a fém hátlapot két vékony műanyag elem fogja közre, a fölsőn kivágással az 5 megapixeles kamerának, ledes villanót ne keresünk, mert nincs, az alsó lap a microSIM és microSD foglalatokat rejti, ez egyébként az egyetlen eltávolítható része az M1-nek. Terméklogóból is csak egy van, a kellemes tapintású hátlap közepén.

Hardver, szoftverek

Az M1-et a HiSilicon Kirin 910 típusú, négymagos processzor hajtja, magonként 1,6 gigahertz órajelen, a grafikus munkát az egész jónak mondható Mali-450MP4 végzi. Ez a kombináció hajtja egyébként a MediaPad X1-et és a nemrég tesztelt Ascend P7-et is (utóbbit 1,8 gigahertzes órajelen), úgyhogy a Huawei ezzel az architektúrával száll harcba a nagyok ellen. Rendszermemóriából 1 gigabájt jár, ennél azért tabletekben szívesen látunk többet. A belső tárhely mérete 8 gigabájt, amiből 4,6 elérhető a felhasználó számára, ha ez nem lenne elég, a tárhelyet microSD kártyával növelhetjük, legfeljebb 32 gigabájtossal.

Huawei Hisilicon Kirin 910
[+]

A szintetikus sebességtesztek igazi középkategóriás teljesítményt mutatnak, ami egyébként nem kevés, az M1 mégsem teljesít hibátlanul a napi használat során. A kezdőoldalakon és menükben való lapozás általában akadásmentes, ahogyan a Mobilaréna szintű honlapok görgetése, nagyítása is. Azonban amint komolyabb tartalmat kell megjeleníteni, vagy nagyobb mennyiségű munka folyik a háttérben, dadogások és megakadások máris megjelennek. A CPU persze nem világverő, ám ilyen felbontás mellett a grafikus gyorsítónak simán kezelnie kellene az átmeneteket. Játék fronton nem rossz a helyzet, általában elfogadható a képkockasebesség, úgyhogy gyaníthatóan a házi proci és a szoftveres felület összehangolásán kellene finomítani. Azért komoly teljesítményingadozásról szó nincs, csak éppen annyiról, hogy ne legyen felhőtlen a felhasználói élmény. A készülék hőháztartása viszont kiváló, az M1 sosem melegszik fel túlságosan.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Huawei MediaPad M1 8.0 WayteQ xTAB-79qci LG G Pad 8.3 Asus MeMO Pad 8
Quadrant Standard 5529 pont 5699 pont 10912 pont 5818 pont
Linpack for Android (single) 62,331 MF. / 1,34 s 58,299 MF. / 1,44 s 312,811 MF. / 0,27 s 59,121 MF. / 1,42 s
Linpack for Android (multi) 196,124 MF. / 0,68 s 125,403 MF. / 1,34 s 730,158 MF. / 0,23 s 167,995 MF. / 1 s
Smartbench 2012 Prod. 5719 pont 4055 pont 7303 pont 4826 pont
Smartbench 2012 Games 2825 pont 2663 pont 3164 pont 2531 pont
AnTuTu 4.x Benchmark 21017 pont 19557 pont 21224 pont 19560 pont
Geekbench 3 (single) 519 pont 505 pont 618 pont 502 pont
Geekbench 3 (multi) 1587 pont 1452 pont 1891 pont 1387 pont

Az M1 az őszülő 4.2.2-es Android főverziót kapta meg, amin az Emotion UI tabletes felülete fut, 2.0-ás verziószámmal. Ez nagyjából a Huawei középkategóriás szoftvercsomagját rejti, azaz egy-két dolog, ami mondjuk az Ascend P7-ben megvolt, itt kimaradt. Kezdőképernyőből összesen hatot használhatunk, ezek álló és fekvő módban is megjelenhetnek, a tálcára öt ikon fér. Me widget ezúttal nincs, a főképernyőre AccuWeather időjárás és Google kereső minialkalmazás került. Ahogyan azt a Huaweinél megszokhattuk, menü sincs, az alkalmazásikonok a kezdőoldalakra kerülnek, 5 x 5-ös elrendezésben. Az ikonstílus flat. A shenzeniek előszeretettel mutogatják az Emotion UI grafikus témáit, ebből mi ötfélét kapunk colorful, brightness, candy bar, green és vivid world fantázianevekkel. Ezek nem csak a háttereket, hanem az ikonokat és a zárképernyő megjelenését is kicserélik, sőt, némelyik a betűtípust és az értesítési hangokat is. Ezek az opciók egyébként külön-külön is állíthatók. Az állapotsáv átlátszó, lehúzásával az értesítési panel hívható elő. Itt legfelül öt gyorskapcsolót találunk, valamint fényerőszabályozót, az automatikus fényerőn csúszkával finomíthatunk. Ha ezt a panelt lenyitjuk, további nyolc gyorskapcsolót elérhetünk. A Google asszisztens a home gomb hosszú lenyomásával érhető elő, a legutóbbi appokat pedig az alkalmazásváltóval listázhatjuk, opcióval az összes bezárására.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot  Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

A beállítások menüben lehetőségünk van az alkalmazások WiFi-s vagy mobilnetes elérhetőségét korlátozni, innen eszközölhetjük az USB-n, WiFi-n és Bluetooth-on keresztüli internetmegosztást is. A megjelenési beállítások között állathatjuk a színhőmérsékletet, a betűtípust és a betűméretet, a hang fül alatt a profilokat (rezgés, néma), illetve a Huawei erősítőjét (SWS). Zárképernyőből jár hagyományos elhúzós, kellemes feloldási fény- és hangeffekttel, védelemből beállíthatunk mintásat, számkódosat, jelszavasat és arcalapút. Gesztikulációból ötféle aktiválható: a tablet lefordításával értesítési hangot lehet elnémítani, fülhöz emeléssel hívást lehet indítani és fogadni, utóbbit a képernyő fölötti integetéssel is eszközölni lehet, illetve, ha nagyon szétszórtuk kezdőképernyős ikonjainkat, rendezés alatt a készülék megrázásával azokat szépen egymás mellé rendezhetjük. Billentyűzetből Huawei és Google típusú jár, utóbbi helyesírás ellenőrzővel, illetve hangalapú bevitel opcióval. Mindkettő rendelkezik magyar szótárral és szójavaslatokkal.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot  Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

Létezik egy lebegő gomb opció is, bekapcsolásakor a képernyő oldalán megjelenik egy apró félkör, amit bármikor felnyithatunk, innen elérhető a vissza és home gomb, ablakos mód a naptár, jegyzetelő, üzenetküldő és számológép számára, valamit opció a képernyő lezárására illetve memória felszabadítására. Ezek a lehetőségek rendben is vannak, csak az a fura, hogy az ablakos alkalmazásokat teljes képernyősre fel lehet nagyítani, lekicsinyíteni viszont már nem, ehhez újra elő kell hívni a lebegő menüt. A vissza és home gomb jelenléte pedig azt jelzi, hogy valamikor a tablet androidos gombjait el lehetett rejteni, ez az opció a végleges szoftverből viszont kimaradt.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot  Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

A tárcsázó, e-mail kliens és üzenetküldő applikációk alaptudásúak, ám jól használhatók. Kapunk továbbá hangrögzítőt, szerkeszteni is tudó Kingsoft Office-t, DLNA menedzsert, fájlkezelőt típus szerinti csoportosítással, alkalmazáskezelőt a nemhivatalos appok kezelésére, naptárat és időjárás-jelentőt, továbbá Google szoftverpakkot (Chrome, Google+, Drive, YouTube, Keep, Hangouts, fotók, Play szolgáltatások). Van mód adataink, beállításaink és alkalmazásaink biztonsági mentésére is lokálisan, avagy felhőbe, a mentés ütemezhető.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot  Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

Készülékünk egészségéért a tabletkezelő felel, ez pont olyan, mint az Ascend mobilok telefonkezelője. Segítségével rákereshetünk, hogy mely folyamatok és applikációk lassítják a rendszert vagy szívják le a tárhelyet, memóriát és az energiát; erőforrásokat egy gombbal is felszabadíthatunk. De kézi beállítások is akadnak bőven: a tabletgyorsítóval a nagyfogyasztású alkalmazásokat lehet egyenként kezelni, a tárhelytiszítóval felesleges fájloktól és alkalmazásoktól lehet megszabadulni, elérhető továbbá zaklatásszűrő, a ne zavarj mód beállításai, energiagazdálkodási opciók három sémával és energiafigyelővel, biztonsági mentés, valamint hálózati kezelő alkalmazásokhoz.

Multimédia, kamera

Tableteknél a hátlapi kamera sokszor csak mutatóba van, mondjuk nem is túl egészséges látvány, amikor az ember ilyen eszközzel áll neki makrofotózni. Kamera ettől még az M1-ben van, ráadásul nem is az eldobhatós fajtából. A szenzor 5 megapixeles, 2592 x 1952 maximális felbontással, a videó legfeljebb 720p-ben tud rögzíteni, auto-, célkövető- és érintőfókusz egyaránt működik. A szoftver az Emotion UI-ból ismerős, és jófajta. Módokból van kilenc (normál, intelligens, szépítés, HDR, panoráma, effekt, felvétel + hang, hangvezérlés és legjobb fénykép). Exponálni lehet a kameraikonnal, hangerőgombbal vagy opcionálisan a fotóalany széles mosolyával, sorozatkép is készíthető. Kézi módban időzítő, érzékenység (ISO100 - 800), fehéregyensúly, expozíció, telítettség és kontraszt állítható. A keresőn válthatunk az 1 megapixeles előlapi kamerára, illetve innen indíthatjuk a videofelvételt és a galériát is. Vakuikont ne keressünk, mert a villanó kimaradt, ami picit fura ilyen mindenes készüléknél.

Huawei MediaPad M1 8.0
[+]

Nappali fényviszonyok között a képek minősége közepes, tabletes viszonylatban viszont nem is rossz. A vonalélesség persze hagy kívánnivalót maga után, a dinamikatartomány és a fehéregyensúly ugyanakkor rendben van, és a szoftver sebességére sem lehet panasz. A HDR teszi a dolgát különösebb kontraszthibák nélkül. Este ugyebár vaku nélkül kell boldogulnunk, sötétebb helyeken így ne sok jóra számítsunk, jobban megvilágított terekben vagy városi fények mellett azonban vállalhatók a fotók, ha túl sok a zaj, ISO100-200-ra állítva lehet több részletet megörökíteni. A 720p-s videókkal nem fogunk blockbustert forgatni, de egy közepes felvevő még mindig jobb, mint egy semmilyen. A felvételek hangja eléggé tompa. Nappali videó itt, éjszakai felvétel erre tekinthető meg.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot  Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

A zenelejátszó átlagos tudású. Választhatunk zenét hangulatállapothoz (vidám, derűs, szomorú, pörgős), illetve albumok, előadók, mappák, listák vagy kedvencek alapján. Widget kezdőképernyőre, zárképernyőre és az értesítési panelre van, hangszínszabályozó viszont nincs, és az FM-rádió is kimaradt. A zeneszámok közül nem okoz egyik ismertebb formátum lejátszása sem, beleértve a flac és wma típusokat. És akkor beszéljünk a sztereó hangszórókról! Az előlapi lukakból kifejezetten kellemes minőségű, és jó erejű hang érkezik, mind a hangszórók pozícionálása, mint pedig a teljesítménye az átlag fölé emeli az M1-et. Egy egész kevés basszust is hallani, a minőség pedig csak maximum hangerő környékén torzul. Nyilván a cucc nem fogja az otthon hangrendszert nyugdíjazni, de nem is akarja: ha időnként pár méteres távolságon belül meghallgatnánk vagy megmutatnánk egy muzsikát, a készülék áll elébe.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

A videolejátszó egész jó. Baloldalt függőlegesen csúsztatva ujjunkat a hangerőt, jobboldalt pedig a fényerőt állíthatjuk. Van mód feliratok betöltésére és ablakos módban való futtatásra, a képernyőt zárolhatjuk is vétlen mozdulat vagy kikapcsolás ellen. A kódolások közül az h.263, h.264 és az mpeg4 típusú fájlok lejátszása nem okoz gondot, ezekből 1080p-s tartalom is rendben fut, bár az ac3 hang itt nem támogatott. A DivX és xvid kódolású videók nálam indultak el, ám ezen a Play áruházas alternatívák könnyedén segítenek. A 8 inches masina az előlapi hangszórókkal megfelelő filmek és sorozatok élményszerű megtekintéséhez, apró kifogás esetleg kijelző feketéinek torzulása lehet laposabb szögeknél, de gyaníthatóan szemből fogjuk fogyasztani a tartalmakat.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs téren jó a felhozatal. A tablet EDGE, HSPA és LTE adatátviteli módokra képes, utóbbi maximum 150 megabit/másodperc letöltési sebességgel. WiFi-ből 802.11 a/b/g/n jár, WiFi dislay, direct, hotspot és DLNA funkciókkal. A vételi jel mobilhálózat és WiFi esetében stabil, megfelelő headsettel pedig a hívás minősége is megfelelő, ha viszont az M1-et telefonként, a fülünkhöz emelve használjuk, a másik oldalon elég nehezen hallanak minket, mivel a mikrofon jóval messzebb helyezkedik el az ideálisnál. Bluetooth-ból 4.0-t kapunk A2DP-vel, USB-ből 2.0 jár MTP, OTG és fordított töltési funkciókkal, az internetet az utóbbi kettővel is megoszthatunk. A tabletet a PC-vel a HiSuite program segítségével szinkronizálhatjuk. Navigációhoz a GPS és GLONASS műholdak jeleit is használhatjuk, van A-GPS is, úgyhogy a pozíciószerzés gyors. Az NFC chip kimaradt.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot  Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

Böngészőből kétféle jár: gyári AOSP alapú, és a Google Chrome, mindkettő táblás változatból. Az előbbi összesen 16 ablakot képes kezelni, a honlapokat kérhetjük tablet, desktop és mobil elrendezéssel, a tartalmakat menthetjük offline olvasáshoz, egyébként a zoomalapú sortörés is működik. A Flash alapú tartalmak gyárilag nem támogatottak, ám egy kis utánajárással lejátszásuk megoldható. A böngésző a közepesen komplex oldalakkal általában megbirkózik akadás nélkül, legyen szó görgetésről vagy nagyításról, azonban vaskosabb tartalmak esetében már körvonalazódnak a HiSilicon proci határai, a kisebb-nagyobb megakadások ilyenkor sajnos nem ritkák. Ennél azért manapság mi folyamatosabb működést várunk, a méretes kijelzőn azonban így is kellemes élményt nyújt a böngészés. A SunSpider webes teszt a gyári böngésző esetében 1426, a Chrome 1884 milliszekundumos értéket mért.

Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot  Huawei MediaPad M1 8.0 screen shot

Az üzemidő az M1 legkellemesebb tulajdonsága. Az első feltöltés után, WiFi, mobiladat és Google szinkronizálás mellett, appok sorát telepítve, benchmark teszteket futtatva, telefonálva, játszadozva, fotózva, videózva és WiFi-n böngészve másfél napos ciklus alatt kereken tízórás képernyőidőt értem el. Második nekifutásra, SIM nélkül, főleg böngészve és audiovizuális tartalmat fogyasztva 48 óra alatt majdnem 12 óra kijött. Számításaim szerint HD-s filmet a készülékről egy töltéssel 13 órán át, videót YouTube-ról 12 órán át nézhetünk, böngészni egyhuzamban mintegy 11 órát lehet. Ezek nagyon jó eredmények, ráadásul SIM nélkül a készülék napokig elszundít két felébresztés között, így felesleges is a „hány napos” témába belemenni: az üzemidő pazar, és dobpergés. A 4800 milliamperórás lítium-polimer akkumulátort egyébként másik készülék töltésére is használhatjuk, amennyiben van megfelelő összekötőkábelünk. A 2 amperes töltő 3 óra 15 perc alatt tölti csurig a lemerült M1-et, ez sem rossz ám.

Huawei MediaPad M1 8.0
[+]

Értékelés: Huawei MediaPad M1 8.0
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

Tablet, telefon és médialejátszó – a teszt elején azt a kérdést tettem fel, hogy ezeknek a funkcióknak külön-külön mennyire képes a MediaPad M1 8.0 megfelelni. Mint tablet, a méret, a súly, az anyaghasználat és a szoftver rugalmassága abszolút rendben van, bár az Android verzió lehetne a 4.2.2-nél frissebb, és a Huawei saját processzorának és szoftverének összehangolása sem tökéletes, apróbb megakadások és rendszerlassító háttérfolyamatok csökkentik az élményt. Mint telefon, a méret korlátait figyelembe véve a headsetes beszélgetés a javallott, a fülhöz tartott tablet nemcsak komikus, a távol elhelyezkedő mikrofon miatt nem is túl praktikus zajosabb környezetben. Mint médialejátszó, filmezéshez a kijelző ideális, bár a sötétebb tartalmak esetében az IPS panel betekintési szögei hagynak némi kívánnivalót maguk után, zenei fronton átlagon felüli a helyzet, a sztereó előlapi hangszóró szépen és jó hanggal szól, persze nem fogja ránk szakítani a mennyezetet. Kissé fájó, hogy a zenelejátszó nem kapott EQ-t, kimaradt az FM-rádió és füles sincs a dobozban. Az M1 8.0 mindenesetre mindhárom fenti kategóriában elfogadhatóan teljesít, noha az egyikben sem tud a mezőny fölé emelkedni. Ott van viszont a szuper üzemidő és adatsebesség, a konkurencia mindkettőt megirigyelheti, a vékony oldalkeret miatt az egykezes fogás is rendben van, és az 5 megapixeles kamera sem teljesen használhatatlan, noha a ledes villanó lemaradt. Ha mindezt árra és konkurenciára levetítjük, kétféle ítéletet mondhatunk. A 85 ezer forint körüli kezdőár (szolgáltatónál 4G-s, függetlenül 3G-s modemmel) bizony a nagykutyák jellemzője, és ezen a szinten WiFi-s Nexus 7 (2013), LG G Pad 8.3, vagy valamivel drágábban Samsung Galaxy TabPRO 8.4 kapható jóval erősebb hardverrel és nagyobb felbontású kijelzővel, mélyebben a zsebünkbe nyúlva pedig retina kijelzős iPad Mini. Ezek azonban WiFi-s konstrukciók, 4G-s modemmel szerelt változataik busás, 30-40 ezer forintos felárral vihetők el, így viszont már egyáltalán nem tűnik rossz vételnek az M1. Hardver és kijelző, vagy adatsebesség és hangminőség - a labda az olvasó térfelén van, a tetszett plecsni az M1-nek mindenesetre vastagon kijár. Ajánlott akkor lehetett volna, ha a gyári proci többet tud, vagy legalább egy Snapdragon S4 Pro kezeli a rendszert, a Huawei mindenesének ennek ellenére jó esélyei lehetnek a piacon, amint az ára normalizálódik.

Huawei Mediapad M1 8.0

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Huawei MediaPad M1 8.0
Huawei MediaPad M1 8.0 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 214,4 x 120,7 x 7,9 milliméter
Tömeg 329 gramm
Színvariációk Fehér, titánszürke
SIM-foglalat micro SIM
Kijelző
Kijelző átlója 8 hüvelyk
Kijelző felbontása 800 x 1280 (188 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Hisilicon Kirin 910
Processzor típusa 1,6 GHz-es négymagos Cortex-A9
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Mali-450MP4
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB (4,6 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig bővíthető)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 850/900/2100 MHz
LTE
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
LTE van, Cat.4
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11a/b/g/n, hotspot, display, direct
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.2.2 (JellyBean)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Hangrögzítő, témakezelő, számológép, jegyzetek, Kingsoft Office, DLNA, fájlkezelő, alkalmazástelepítő, tabletkezelő, biztonsági mentés, naptár, időjárás, zenelejátszó, videolejátszó, Chrome, Google+, Hangouts, YouTube, Gmail, Play szolgáltatások, térkép
Multimédia
Fő kamera 5 megapixel, autófókusz
Másodlagos kamera 1 megapixel
Videófelvétel 720p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó telepíthető
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 4800 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő -
Beszélgetési idő -
Zenelejátszási idő -
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, sztereó előlapi hangszóró, fénymérő, közelségmérő, giroszenzor, iránytű

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés