Hirdetés

LG KU990 - Viewty-beauty

Bevezető

Fentem már a fogam nagyon az LG üdvöskéjére, amely hivatalosan KU990 névre hallgat, haveri körben pedig Viewty-ként ismerik a kortársai. Ha már szóba is kerültek, akkor nevezzük meg ezt a frissen kialakulóban levő brancsot: ők a hatalmas érintőképernyővel, de kevés gombbal rendelkező telefonok, az alapító tagot nevezzük iPhone-nak. Kik vannak még benne a bandában? A Samsung F700, az LG-től bónuszként a Prada, a HTC Touch, a többiek pedig hamarosan csatlakoznak, úgymint Samsung P520 (aka Giorgo Armani), Meizu M8, Neonode N2. (Illetve emlékezzünk meg csendben egy elfeledett tehénről, a Nokia 7700-ról is.) Várhatóan jövő nyáron érkezik hasonló Sony Ericsson, nem kell sokat várni az érintőképernyős Nokia telefonokra sem. Újra.

Miért jó az, ha nincs gomb? Nos, konkrétan senki sem mondta, hogy ez egyértelműen jó, de alapvetően két dolog szól ezen irányzat mellett. Egyrészt ordas nagy kijelzőt lehet beletenni, hiszen a komplett készülék egy nagy display. Másrészt pedig a felhasználói felületnek része lesz a virtuális gombelrendezés, amely mindig az aktuális funkcióhoz igazodhat. Mi vele a gond? A nyomáspont. Egy igazi gomb azért mégiscsak más, az fizikai valójában ott van. Érzem az ujjamon is, hogy megnyomtam, a kijelzőt viszont, hmm, nemigen lehet benyomni. Ezeknek a készülékeknek alapvetően két óriási kihívással kell szembenézniük: a szövegbevitel kérdéskörével, és a görgetéssel, ha a képernyőn túl sok az információ.

Az LG-nek nem ez az első ilyen dobása. A Prada készülék volt az úttörő ebből a szempontból (legalábbis házon belül), ám jellemzően a koreai gyártóra, az a modell inkább a divatra ment, mint a funkcionalitásra. (Jé, egy bizonyos Apple is hasonló utakon jár.) A Viewty esetében viszont nem csupán megtartották a Prada kialakítását, de végre hozzákevertek némi tudást is, így aztán létrejött valami egészen érdekes eredmény, amely egyrészt újszerű, másrészt tényleg fel tudja mutatni mindazon funkciókat, amelyek egy csúcsmodellt tényleg kiemelnek az átlagos telefonok középszerűségéből.

A gyártó sajtóügynökségétől ehhez képest meglepően aprócska dobozt vettem át, amely azonban ízléses (fekete karton), kinyitás után pici dobozokra bontva üldögél az összes szükséges tartozék úgymint: headset, USB kábel, töltő, mini stylus és egy miniCD, amely a csomagolás sötétségét ellenpontozva harsány narancsszínben pompázik.

Külső

A jól bevált formán picit módosítottak a mérnökök, de ettől még sokan elsőre összekeverték a tesztkészüléket és a Prada mobilt, bár hozzáteszem, hogy olyan nagyon sokan ez utóbbit sem látták élőben. A Viewty alja gömbölyűbb, anyaga pedig kevésbé csillogó, amely jót tesz az ujjlenyomatokhoz való ragaszkodás mérséklésének témakörében, illetve valamelyest komolyítja is a telefont. Persze az előlapi három gombon kívül szemből nézve a hatalmas, 240x400 pixeles, 38x64 milliméteres kijelző uralja a terepet, felette a gyártói felirat és a videotelefonáláshoz szükséges optika található.

A készülék bal felől viszonylag egyszerű eset, csak a gyártó saját szabványához igazodó (sajnos nem mini, esetleg micro USB) csatlakozója található, amely egy elhúzható ajtó mögött bújik meg. Jobb oldalon viszont van néhány extra. Felül a kamera funkcióválasztó csúszkája kapott helyet, amely fotózás, videózás és visszanézegetés üzemmódban lehet. Kicsit lentebb van egy kerek gomb, amellyel a billentyűzár aktiválható, még lentebb pedig a kamera exponáló billentyűje fedezhető fel. Előbbiről viszont érdemes beszélni, hiszen remek, egyszerű és kézreálló megoldásról van szó. Egy gombnyomás - zárás, újabb gombnyomás - feloldás. Gyors, könnyű, hamar megszokható módszer.

A készülék tetején csak a hátlapot oldó panel kapott helyet, a telefon alja pedig íves és sima. Érdemes azonban a hasára fektetni egy rövid időre a KU990-et, hogy a hátlapot szemügyre vehessük, de csak óvatosan, hogy a kijelző meg ne sérüljön, ugyanis teljesen egy síkban van a felülete a készülékházzal, ezért az asztalon levő legkisebb éles mikroszöszmösz is veszélyt jelenthet a számára.

A hátlapon ott terebélyesedik a Schneider-Kreuznach optika a maga 5 megapixeles valójában, jókora darab, nem vitás. Négy dolog van, amit érdemes még felfedezni. Az első a kamera moduljának gyűrűje, amely ide-oda pöccenthető, ezzel működik a zoom... és gyakorlatilag még egy sereg minden, de ezzel egy oldallal később bővebben is foglalkozunk. Az optika mellett xenon vaku, alatta fényérzékelő, illetve egy viszonylag aprócska hangfal, amely viszont úgy szól, mint a veszedelem. Mindezeket az a könnyed tény fejeli meg, hogy a teljes hátlap fémből készül, ezzel is emelve a Viewty minőségérzetét, mert az van neki bőven. Nem recseg, nem ropog, nagyon összerakták.

Menü, kezelés

A menürendszer felépítése ismerős lehet a Prada kapcsán - nekem legalábbis az volt. Annyival jobb, hogy a jelek szerint alapos fejmosást kaphattak a GUI tervezői, mert egy igen jól átgondolt, és - magam sem hittem volna - a hétköznapok során is remekül, gyakorlatilag kompromisszumok nélkül használható felületet alkottak a messzi Ázsiában. Én gyárilag félek ezektől az érintős cuccoktól, de a KU990 meggyőzőtt, hogy lehet ilyen modellt tervezni multitouch és egyéb hókuszpókusz nélkül is, pusztán annyit kell tenni, hogy jól ki kell találni, hogy mit, merre és hogyan.

De nézzünk konkrétumokat is: mik azok a fejlesztések, ami miatt a Prada kapcsán finnyás arcom redői kisimultak? Egyrészt a Samsung F700 után ebben a modellben is "visszavibrál" a telefon, ha jó hatásfokkal tapicskoltunk. Sok értelme ugyan nincs, de környezeti profilok szintjén lehet állítani, hogy ez a rezgés mennyire legyen erős, és milyen legyen a típusa (egyszeri, dupla, tripla). A másik újítás, hogy a korábbi modellel ellentétben a Viewty már a görgetést is úgy oldja meg, mint a HTC Touch, tehát megragadva a kijelző egy pontját, s azt el nem engedve, de a kívánt irányba húzva a képernyőn megjelenő tartalom is ilyen irányú mozgást végez. Ez ugyan nem ér fel az iPhone hasonló funkciójához, de hihetetlenül megkönnyíti így is a kezelést. A harmadik fícsör pedig személyes kedvencem: az előbb már említett kameragyűrű jobbra-balra pöccentésével fel-le lehet haladni a menüben. Hatalmas ötlet, jár érte egy Mobilarena bögre, kérem a kitalálót, hogy keressen fel. Ez a tárcsa ugyanis annak ellenére kézreálló, hogy használat közben értelemszerűen nem is látjuk, hogy mi pöcögtetünk, de pont ott van, ahová egyébként támasztanám az ujjamat, szóval zseniális.

Ezek voltak a hardveres újítások, szoftveresen annyira sok változás nincsen, inkább finomításról beszélhetünk. Az alapképernyőn tetszőleges háttérkép lehet, ezen trónol az analóg, vagy digitális óra. Ezt ujjal oda vonszolhatjuk a kijelzőn, ahová csak akarjuk, egy pöccintésre pedig beállítható az ébresztő, látványos fícsör. A kijelző alsó részén négy virtuális gomb repít sorrendben a menübe, a tárcsázóhoz, az üzenetek közé és a telefonkönyvbe. Az operátori kiírás felett két csík animál, ezekre bökve úszik be a gyorsmenü, amely egy kilenc ikonos négyzet. Megváltoztatására nincsen mód, és bár biztos lesz olyan, aki hasznosnak találja, alapvetően maga a menürendszer sem egy összetett dolog, én inkább onnan közelítettem meg az igényelt funkciókat.

A menü ugyanis nagyon okos felépítésű. Három témával lehet állítani a kinézetet (ebből az egyik a "hal" nevű, kékes színű, a másik "fekete" és tényleg, a harmadik pedig T-Mobile, hiszen ennél a szolgáltatónál lesz kapható a Viewty). A funkciók négy csoportra vannak bontva, ezek között az oldalsó sáv megfelelő ikonjának megpöttyintésével lépkedhetünk. Minden csoporton belül csak annyi újabb ikon van, hogy ne kelljen görgetni a képet, mégis minden könnyen elérhető. Az első csoportba tartoznak az alapfunkciók (ide került a böngészés is), a másodikba a szervező, a harmadik csoport rejti a multimédiát, míg az utolsó ikonra bökve a különböző beállítások között lehet bóklászni.

Az egészre azt lehet mondani, hogy pofonegyszerű, egyértelmű, könnyen kezelhető és látványos. Ahol kell, ott kicsit animál a GUI, ahol a sebesség a lényeges, ott kevésbé. Néha előbukkan további opciók lehetősége, de jellemzően mindenféle lista vagy elég rövid ahhoz, hogy elférjen a kijelzőn, vagy a már ismert görgetős módszerrel könnyű benne haladni. Meg voltam elégedve, lássunk minderről egy kis videót is:

Alapfukciók

A névjegyzék nem kimondottan erős oldala a készüléknek, bár komoly kritika nem érheti. Az 500 neves kapacitás a mai mezőnyben már viszonylag csekélynek számít, ám igen sokféle adat csatolható. Több telefonszám, e-mail cím, munkahelyi adatok, kép, csengőhang, illetve az LG készülékekben szokásos avatar is megvan, amely sémákból összerakott képet jelent, kicsit olyan, mint a Wii-n a Mii.

Az egyik legnagyobb kihívás az üzenetkezelés, ez törvényszerű egy gombok nélküli telefonnál. Amennyire paráztam tőle, annyira meglepően jól sikerült - a lehetőségekhez képest. Az üzenetírás esetén minden egyben van, csak az email kezelendő külön, de az SMS és az MMS ugyanazon a szerkesztőfelületen nyit, ha hozzácsatolunk multimédiás tartalmat, akkor lényegül át az egész MMS-sé. Érdekes viszont, hogy az összefűzött SMS csak két részből állhat, és ötletem sincs arra, hogy mi az oka ennek a korlátozásnak. Az email kliens csatolmáynokat is kezel, ha azok 1 megánál kisebb méretűek, nincs gondja a hitelesített SMTP szerverekkel sem.

A szövegbevitel háromféle lehet. A Prada esetében ismert módszer megmaradt itt is: kapunk egy virtuális mobilgombsort, úgy működik, mintha hagyományos telefon billentyűzet lenne. Dukál hozzá magyar T9 is, ha kell. Eleinte ezt használtam, nem vészesen lassú, volt, hogy át is csúsztam a 160 karakteren, a megfelelő gépelési sebesség elérését jótékonyan segíti elő a vibrációs visszajelzés, így bátrabban tapicskol az ember, mert tudja, hogy nem nyomott félre. A második verzió a kézírás-felismerés, amely biztos kafa, de kell hozzá a stylus, két kéz, sok gyakorlás és türelem. Nekem a fentiekből az utóbbi három hiányzott. (Félreértés ne essék: van két kezem, de általában nem szabadok.) A legjobb azonban a virtuális QWERTY gombsor, amelynek aktiválását követően 90 fokkal elfordul a képernyő. Itt is két kéz kell, de az írási sebesség simán tud olyan gyors lenni, mint bármilyen telefonon. Egyetlen gombnyomással elérhetőek a speciális (ékezetes) betűk és a számok is, igen ergonómikusra sikeredett a történet.

A szervezőfunkciók kapcsán sok meglepetés nincs, havi és heti nézetű lehet a naptár, különböző típusú bejegyzések tárolhatóak. Amit fájlalok, hogy az üzenetírás kivételével sehol nem érhető a fektetett QWERTY bevitel, sem itt a naptár esetében, de böngészésnél sem, pedig hasznos lehetett volna. Az ébresztőóra elegendő tudást nyújt (szundi, több időpont, ismétlődés), a számológép ismeri a trigonometrikus műveleteket is. A világóra viszont csak listás, ám két város időzónája kitehető a kezdőképernypre is.

Kamera

A Viewty nem is tagadja, hogy multimédia kapcsán magasan pozícionált gép. Szokás szerint a kamerával ismerkedünk meg először, amelyről tudjuk, hogy 5 megapixeles, Schneider-Kreuznach lencsét kapott, xenon vaku segít a derítésben és különben is, biztosan bombasztikus. A kereső ütősen néz ki ekkora képernyőn, az opciók eléréséhez rá kell bökni valamelyik csücsökre, és meg is jönnek az ikonok. A digitális zoomot a kamera gyűrűjének pöckölgetésével szabályozhatjuk, a többi fícsör pedig az érintős menüben található.

A képméret, a képminőség, és a környezeti sémák (napfény, izzólámpa, fluoreszkáló és borult) mellett az ISO érték is kapcsolgatható 100 és 800 között 4 lépésben, van néhány effekt, önkioldó, makró üzemmód, illetve ki-be kapcsolgatható az autofókusz és a vaku. Van több fotózási mód (party, portré, éjszakai, sport, strand (??), fekvő (???)), én maradtam az automatikusnál. Az exponálás egyből történik, a képek mentésére 1-2 másodpercet várni kell. Alant van egy sereg felvétel:

Látható, hogy Schneider-Kreuznach ide, vagy oda, ezek a fotók azért nem tökéletesek, és nem érnek fel az 5 megapixeles etalonnak tekintett Samsung G600-hoz. Sok a képzaj, ugyanakkor mégsem élesek a felvételek. Ami kicsiben az LG kijelzőjén jól néz ki, az nagyban már kevésbé. Engem külön idegesített, hogy makró üzemmódban is simán csippant az autofókusz megerősítő hangja, ha 50 méterre levő témát fotóztam volna, aztán egy halom elmosódott paca lett az eredmény. A képek csücskei is elmosódottak, és mindehol zaj, zaj, zaj.

Ezt ellensúlyozza viszont a döbbenetes videózási képesség. A legjobb esetben VGA felbontású mozik készülhetnek 30fps tempóval, és amiben egyedülálló a Viewty, hogy DivX-ben vesz fel. Ami azért nem rossz teljesítmény, finoman szólva, álljon is itt egy 14 megás tesztfelvétel, klikk. Meg lehet még fejelni a dolgot azzal, hogy 320x240-re állítjuk a felbontást, ilyenkor 120 fps lehet a képfrissítés, s így remek lassított felvételünk lehet... gyakorlatilag bármiről, de érdemes kipróbálni egy szaladó kutyán, vagy focizó embertársainkon. Ja, igen, és gyári fícsör a képstabilizátor is.

Egyéb multimédia

Ha az oldalsó kapcsolót "play" állásra kattintjuk, és ilyenkor nyomjuk meg a kamrea gyorsgombját, akkor horizontális elrendezéssel bejönnek időrendben a felvett videók és a fotózott képek, de kérhetünk véletlenszerű megjelenítést is. A videók visszajátszása ekkora képernyőn már élmény, pláne, hogy alapból több formátumot (pl: avi) ismer a KU990, mint egy átlagos telefon. Ha pedig ez nem lenne elég, akkor a gyári CD-n ül egy DivX konverter is, hogy gyakorlatilag minden mozinkat a megfelelő formátumúra tudjuk pofozni.

A telefon zenei oldala már korántsem ennyire pöpec. A kihangosított készülék meglepően jól szól, ha mélyekre nincs igényünk, a gyári füles erős közepes, de szerencsére középen szétszedhető. Ide adunk egy jópontot is, mert a felvevőgomb mellett tekergetős hangerőszabyálsozó is jutott a középrészre, ami megkönnyíti a zenehallgatást.

Szoftveresen viszont van egy nagy hibája a lejátszónak: nincs equalizer. Ez szomorú, mert különben nem rossz, ID3 tagek alapján rendezi a számainkat, fut a háttérben, illetve még valami zenéhez nem kapcsolódó animációra is képes, ha van rá igény. Bár nem itt hiányzott, hanem beszélgetés közben, de eleinte kétségbeesetten kotorásztam az ujjaimmal a készülék oldalain a hangerőgombokat keresve (amik nincsenek), mire rájöttem, hogy ezt is a kamera gyűrűjének tekergetésével lehet szabályozni.

A diktafon a memória teljes kapacitásáig képes hangot felvenni, semmi kifogásom nincsen ellene, a rádió viszont már érdekesebb történet.Értelemszerűen kell hozzá a füles is, hogy elinduljon, utána eleinte egészen élvezhetőnek tartottam, de van neki egy apró, illetve egy orbitális hibája. Az apróság csupán annyi, hogy az RDS funkciót minden elindítás után külön be kell kapcsolni (miért?), a nagyobb hiba sokkal fájóbb: nem lehet kihangosítani. Minden gombot kipróbáltam, minden menüpontba bementem, de hiába. Miután a külső hangszóró tényleg nem rossz, ezért komolyan csak arra tudok gondolni, hogy egyszerűen elfelejtették beletenni ezt a funkciót.

Van még egy Muvee nevű szoftver is, ami arra hivatott, hogy az általunk választott fotókból effektekkel és zenékkel teletűzdelt animációt, mondhatni kisfilmet készítsen. Egyszeri ökörködésnek nem rossz, de egyébként full felesleges.

Adatátvitel

Adatkommunikáció kapcsán eleinte teljesen odáig voltam (és természetesen vissza is), mert GPRS, EDGE, UMTS és HSDPA hálózatokon is elboldogul a kicsike, ami mindenképpen nagy előrelépés a Prada után. Nem mellékes, hogy ezek mellett bizony végre a böngésző is elegendő figyelmet kapott, hiszen ekkora a képernyőn internetezni már valós igény.

A browser álló és fekvő nézeteket támogat, különböző tördelési módszereket vonultat fel, lehet oldalszélességre összehúzni az egész tartalmat, de maradhat minden az eredeti layout szerint is. A weboldalakon végre lehet úgy is mászkálni, hogy egyszerűen az ujjunkat húzzuk a kívánt irányba, illetve áttekintő képet is kérhetünk a teljes oldalról, hogy aztán oda ugorjunk rajta, ahová csak szeretnénk. Két dolgot fájlaltam: nincs QWERTY szövegbevitel, ezért új URL megadása, vagy mondjuk a fórumba való beírás kicsit nehézkes, illetve hibának tartom, hogy nem kapott a Viewty WLAN támogatást.

Miután megállapítottam, hogy a 2.0-s, sztereó Bluetooth hibátlanul üzemel a kocsiban levő Motorola kihangosítóval, illetve hogy az USB átvitel is 2.0-s verziószámú, teljesen elégedett fejjel áltam neki telepíteni a készülékhez kapott szoftvert, ám korai volt az öröm. A KU990-et a géphez kötve kétféle kommunikációs módszer létezik: vagy háttértárként tallózható a memóriakártya tartalma... na de hol van az a fránya microSD? Hát persze, hogy az akku alatt, ez elég nagy hiba. Viszont ha ezt az USB módot választjuk, akkor penge sebességgel megy az adatátvitel, de én ki akartam próbálni az LG PC Suite programot is. Nem kellett volna...

Telepítés után viszonylag hamar összejön a kapcsolat, modemként is használható a Viewty. A névjegyzék is könnyen szerkeszthető, az üzeneteknél viszont csak az emailek kezelésére van lehetőség, az SMS/MMS párosról tudomást sem vesz a gyári szoftver. Vállrándítás, legyintés, sebaj, mozgassuk át a képeket és a videókat. Nos, ami a memóriakártyára több megabites sebességgel haladt át, az a készülék belső tárhelyére 90 KB/s sebességgel volt hajlandó átkúszni, ami vérgáz. Persze ez megmagyarázza azt is, hogy ha az ember belemászik a telefonban levő "Saját mappa" menüpontba, akkor miért listázza idegesítően lassan a tartalmakat a szoftver: egyszerűen a belső háttértár sebessége csapnivaló. Kár volt ezen spórolni, nagyon lerontja az összképet. Egy előnye van ennek a kapcsolatnak, hogy bejövő hívásokat tudunk ilyenkor is fogadni, míg ha a telefon háttértárként üzemel, akkor gyakorlatilag tetszhalott minden más szempontból.

Egyebek, akkumulátor

Két bónusz alkalmazás került a készülékbe, a Google Maps és a YouTube. Sajnos játékokat nem leltem a telefonban, pedig ekkora képernyőn simán elautókáztam volna a kormány helyett a kamera gyűrűjét tekergetve, de nem éltek a lehetőséggel az LG-nél. A Google Maps és a YouTube viszont csak akkor hajlandó működni, ha T-Mobile internekapcsolattal kúszunk fel a hálóra, különben behal. Nekem gyárilag piros a SIM kártyám, a magenta színű szerkesztőségi egységcsomag pedig Polacheck kollegánál van, úgyhogy mindkét alkalmazás kapcsán csak a főoldalig jutottam, bár gyaníthatóan nagy dolgokról nem maradtam le.

A hátlap alatt domborító 1000 mAh teljesítményű Lithium-Ion telep strapabírása erősen használatfüggő, ennél a készüléknél az átlagnál is jobban számít a csesztetési faktor, mert leginkább a durván nagy kijelző kéri a kaját. Nálam jó esetben két napig ment a csecsebecse, sok netezéssel, telefonálással, úgyhogy 3 napra saccolom egy átlagos felhasználó kezében a Viewty etetés nélküli ciklusát.

Összegzés. Nem olcsó mulatság a Viewty, de nem is számítottunk Sagem árakra. Vannak hibái, de az összbenyomásom alapvetően igencsak pozitív, ami főleg annak tudható be, hogy mindenféle extra agyérgörcs nélkül egy héten keresztül el tudtam viselni egy gombok nélküli telefont. Megkockáztatom, hogy hosszabb távon is menne, sőt, akkor talán még jobban hozzá tudnék szokni. A Prada kapcsán azt írtuk, hogy az irány nem rossz, csak még nem kiforrott. Na, most már kezd forrni!

Bármennyire is fura, és sejtve, hogy előfizetéssel is 100k felett alakul majd az ára, valamint mérlegelve azt a tényt, hogy ez alapvetően egy divatmütyür, mégis kap egy ilyen pecsétet:

LG KU990 Viewty

Bog

A készüléket a gyártó sajtóügynöksége biztosította. Köszönjük.

Specifikáció

LG KU990 Viewty
Általános
TechnológiaGSM, UMTS, HSDPA
Méret103,5 x 54,4 x 14,8 mm
Tömeg112 gramm
Kijelző
Kijelző fizikai mérete38x64 mm
Kijelző felbontása240 x 400 pixel
Kijelző típusaTFT
Színárnyalatok száma262 ezer
Memória
Telefonkönyv kapacitása500 bejegyzés
SMS memória / max. MMS méret300 / 300KB
Belső memória100 MB
Memória bővíthetőségemicro SD
Adatátvitel
Frekvenciasávok900/1800/1900 MHz
GPRS / EDGEClass 32 (107 kbps) / Class 10 (236,8 kbps)
UMTS / HSDPAvan (384 kbps) / van (3,6 Mbps)
IrDA / Bluetoothnincs / 2.0 (A2DP is)
WiFinincs
USB2.0
Push-to-talk / RSSnincs / nincs
GPS vevőnincs
Alapfunkciók
Profilokvannak
Vibra funkcióvan
Kihangosításvan
Hangtárcsázás / hangvezérlésnincs / nincs
Hangrögzítésvan
Ébresztésvan, kikapcsolva is
Prediktív szövegbevitelmagyar nyelvű T9
Szoftverek
PlatformLG saját - érintőképernyős
WAP / HTML böngészővan / van
E-mail kliensvan (POP3, IMAP4, hitelesített)
Javavan, MIDP 2.0
Játékokjava
Valutakonverternincs
Extra szoftverekGoogle Maps, YouTube, Muvee Editor
Multimédia
Fő kamera5 megapixeles, autofókuszos, xenon vaku
Másodlagos kameraQVGA
Videófelvételvan, legfeljebb 640 x 480 pixeles felbontás, 30 fps, DivX
Zenelejátszó szoftvervan, háttérben is fut
Hangszínszabályzónincs
FM-rádióvan - RDS
Üzemidő
Alap akkumulátor1000 mAh-s Li-Ion
Készenléti időna
Beszélgetési időna
Egyebek
Schneider-Kreuznach optika, 120 fps QVGA videofelvétel, érintőképernyő, DivX
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés