LG L80 - megy a levesbe?

Bevezető, tartozékok

Alig egy hónapja jelentette be az LG, hogy gyártói rekordnak számító 14,5 millió okostelefont értékesítettek a második negyedévben, köszönhetően széles termékpalettájuknak és egy-két ütős terméküknek, ami komoly fegyvertény a Samsung és Apple által dominált piacon. Ám a koreai vállalat ambíciói jóval nagyobbak a tisztes helytállásnál, ezért az év hátralévő részében is komoly mennyiségű termékkel kívánják elárasztani a piacot, kezdve a kerek kijelzős LG G Watch R okosórától a G3 családjának új tagjain át Core i5-ös tabletig , és a lendület minden bizonnyal pénzügyi fronton is ki fog tartani.

Az LG L80
[+]

Magunk is egész sor LG terméket teszteltünk az idén, kezdve a hajlított és enyhén hajlítható G Flexszel és a nagyképernyős G Pro 2-vel, majd következett az L-sorozat három tagja, az L40, az L70 és az L90, aztán a lehengerlő megjelenítővel rendelkező G3, a kevésbé sikeres, Android Wear alapú G Watch, végül a minap az G Pad 7.0 is ellátogatott hozzánk, és remek árával érdemelt ki magas minősítést.

Az LG L80
[+]

Most egy 5 hüvelykes, WVGA-s készülék, az L80 kerül terítékre, amely hivatalos forgalmazásban itthon nem kapható, az XXL GSM jóvoltából azonban ellátogatott hozzánk, és amely nem meglepő módon az L70 és L90 közé pozicionál az LG, bár az árában ez nem feltétlenül mutatkozik meg. Mondanunk sem kell, hogy a vizsgált termék is friss androidos verzióval, valamint az LG védjegyének számító kopp-kódos feloldással érkezik.

Az LG L80
[+]

Az L80 az LG-től megszokott bíbor és fehér festésű papírdobozban érkezett hozzánk. Az apró papírszerkezetet felnyitva tekintélyes méretű készülék fogadott minket, bár a WVGA felirat jelezte, hogy ennek alacsony pixelsűrűség lesz az ára. A műanyag konstrukciós készüléket és papírtálcáját eltávolítva szintén ismerős látvány fogadott minket: egy 1 amperes töltőfej, egy USB – micro USB kábel, egy hagyományos kialakítású mikrofonos headset, valamint egy 2540 milliamperórás akkumulátor, némi papírnyomtatvány kíséretében.

Külső és kijelző

A középkategória alján ritkán születik tervezési mesterremek, és a felhasznált anyagok sem mindig sugároznak prémium életérzést, az 5 hüvelykes kijelzőhöz képes az L80 mégis meglehetősen kellemes méretekkel bír, köszönhetően a vékony képernyőkereteknek. A 138,24 x 74,28 x 9,7 milliméteres ház és a 139 grammos súly teljesen vállalható, mint ahogy az enyhén kerekített sarkakkal és hátlapi ívvel megáldott műanyag formaterv is, erősebb markolás esetében is csak minimális ropogást lehet hallattatni, úgyhogy az összeszerelés is rendben van.

Az LG L80
[+]

A WVGA, vagyis 480 x 800 pixeles felbontás 5 hüvelyken jelen sorok írója szerint túl alacsony pixelsűrűséget jelent a kényelmes használathoz. Hiába nagy ugyanis az L80 IPS-típusú megjelenítője, ha az egy hüvelykre jutó 186 képpont homályos betűrajzolatokat tud csak produkálni, ezt pedig az elkért ár fényében mindenképpen hibának rójuk fel, az L90 qHD-s megjelenítője ideálisabb választás lett volna. A panel színei és betekintési szögei egyébként rendben vannak, oldalra fordítva a fényerő csökken kissé, de nem vészesen, IPS-LCD lévén nyilván a feketék tűrik a legkevésbé a betekintési szög változását. A maximális fényerő elfogadható, bár a napfény alatt nem tökéletes a tartalmak láthatósága. A kontrasztarány a mezőnyben kifejezetten jónak számít, a színkalibráció viszont meglehetősen hűvösre sikeredett. Az érintésérzékeny felület reszponzív és pontosan veszi be az inputot. A kijelző védelmét Gorilla Glass üveglap végzi.

Az LG L80
[+]

Kijelző-teszt
Mérés LG L80 Jiayu G2F HTC Desire 310 Vodafone Smart 4
Fehér fényerő 376 nit 556 nit 272 nit 401 nit
Fekete fényerő 0,29 nit 0,54 nit 0,32 nit 0,31 nit
Kontrasztarány 1296:1 1007:1 849:1 1297:1
Színhőmérséklet 8410 K 9312 K 8700 K 8632 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Mint írtuk, az LG-nek sikerült a képernyő körüli részeket egész vékonyra tervezni, ami dicséretes. A kijelző és a hangszóró között egy apró LG logó és felirat látható, attól jobbra a közelségérzékelő szenzor és VGA felontású előlapi kamera. A fénymérő szenzor lemaradt, így automatikus fényerő állítási opció sincs. Alulra az L-sorozattól megszokott módon két kapacitív (vissza és menü), illetve egy nyomógombos billentyű (home) került, visszajelzésük megfelelő.

Az LG L80
[+]

A bekapcsoló/feloldó gomb a készülék jobboldalára került, a hangerőszabályozó pedig a baloldalra. A gombok elhelyezkedése és tapintása is kielégítő. A 3,5 milliméteres fejhallgató-kimenet felülre, a microUSB csatlakozó pedig alulra került. A rácsos textúrájú hátlap tetejére 8 megapixeles autofókuszos kamera került, mellette ledes villanó tesz jó szolgálatot. Középen újabb terméklogó, alul pedig az apró hangszórórács fedezhető fel.

Hardver, adatkommunikáció, akkumulátor

Az L80 lelke a Qualcomm MSM8210-es rendszerchip, vagyis a Snapdragon 200, amely két darab 1,2 gigahertzes processzormagot rejt, a grafikus munkát az LG specifikációtáblázata szerint az Adreno 305 végzi, bár a Qualcomm az Adreno 302-t nevezi meg a típus mellett, és mi az utóbbinak hiszünk. Rendszermemóriából 1 gigabájt jár, amely a kategóriában örvendetes hír, a belső tárhely mérete pedig 8 gigabájt, ami szintén elfogadható, bár forgalmazzák a 4 gigabájtos változatot is, amely a KitKat applikáció telepítési korlátai miatt vészesen kevés, főleg mivel 2-2,5 gigabájtot a rendszer alapból elfoglal. Multimédiás fájljainkat és egyéb tartalmainkat microSD kártyán tárolhatjuk.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG L80 HTC Desire 310 Motorola Moto E Krüger&Matz Mist
Quadrant Standard 5531 pont 5899 pont 5370 pont 4550 pont
Linpack for Android (single) 79,014 MF. / 1,06 s 89,471 MF. / 0,97 s 75,322 MF. / 1,11 s 51,941 MF. / 1,61 s
Linpack for Android (multi) 144,283 MF. / 1,17 s 238,567 MF. / 0,71 s 140,439 MF. / 1,20 s 113,58 MF. / 1,48 s
Smartbench 2012 Prod. 2754 pont 4093 pont 2593 pont 3843 pont
Smartbench 2012 Games 3217 pont 3099 pont 2531 pont 2061 pont
AnTuTu Benchmark 4.x 11905 pont 17180 pont 12458 pont 11338 pont
Geekbench 3 (single/multi) 327 / 615 pont 351 / 1161 pont 323 / 602 pont 300 / 782 pont

A szintetikus teljesítményteszteken a kétmagos SoC nem brillírozott, ilyen eredményekkel inkább belépőszinten találkozunk, semmint középkategóriában. Létezik egyébként a Snapdragon 200-as rendszerchipnek négymagos változata is, ami igen jó szolgálatot tett a HD kijelzős Huawei Ascend G630-ban, és úgy érezzük, hogy a középkategóriás ár mellett az L80-nak is legalább azt a variánst meg kellett volna kapnia. A jó optimalizáció lehet az oka, mindenesetre napi szinten egész jó a szoftveres sebesség, az átmenetek és görgetések általában akadásmentesek, és a honlapok megjelenítése is elfogadható sebességen zajlik, ahogy a kisebb rendszerigényű játékok is elfutnak vállalható képkockasebességgel. Ennek az ára viszont az alacsony felbontás és a pixeles tartalmak.

Az LG L80
[+]

Szerkesztőségünkbe az L80 egy SIM-es változata jutott el, de létezik kétkártyás változat is. A maximális elérhető adatsebesség 21,1 megabit/másodperc le-, illetve 5,76 megabit/másodperc feltöltés esetében, ami a hazai hálózatokon elegendő lehet az átlagfelhasználónak. Tesztünk során a vételi jel stabil volt, a beszélgetési hangminőség pedig közepes, a beszélgetési hangszóró szólhatott volna tisztábban is. WiFi-ből 802.11b/g/n a szabvány direct, hotspot és DLNA támogatással, a modem érzékenységét jónak találtuk. Bluetooth-ból 4.0-ás szabvány jár A2DP-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP funkcióval, OTG támogatás nélkül. A navigációhoz a GPS és GLONASS műholdak jelei mellett a földi antennák és a routerek jeleit is használhatjuk, a pozíciószerzés ennek megfelelően gyors és pontos. NFC chip nincs.

 LG L80  LG L80

A készülék energiaellátásáért 2540 milliamperórás, lítium-ionos akkumulátor felel, ami a kategóriában méretes telepnek számít. Ennek megfelelően az üzemidő az L80 egyik legkellemesebb tulajdonsága, átlagos napi használat mellett 4,5 – 5,5 órás képernyőidő is kihozható, persze függően a felhasználás módjától és a fényerőtől. A jó képernyőidő mellett a készenléti fogyasztás is alacsony, úgyhogy két-három nap a használat intenzitásától függően kihozható. A készüléket energiatakarékos mód tudja diétára fogni, aminek aktiválásával a fényerő- és képernyőidő, az antennák, a rezgés és a szinkronizálás foghatók vissza. Az energiatakarékos módokat a felhasználó egyénként is ki és bekapcsolhatja.

Szoftverek

Az LG L80 az Android KitKat 4.4.2-es verzióját futtatja, azon pedig a LG saját, jelentősen átdolgozott szoftveres felülete fut. A kezdőképernyőnek legfeljebb hét oldala lehet, amelyre 4 x 4-es kiosztásban lehet ikonokat és widgeteket dobálni. Utóbbiból jár néhány extra, így multimédiás minialkalmazások, kedvencek, könyvjelzők, naptár, vaku, óra és világóra.

A kezdőképernyő hosszú érintéssel vagy kétujjas csiptető mozdulattal rendezhető újra. Widgeteket a zárképernyőre is lehet helyezni, ugyanitt a Knock Code, vagyis koppintás kódos védelem is elérhető, erről bővebben itt lehet olvasni. A zárképernyőn egyébként négy ikon is el lett helyezve, hogy a telefonkönyvbe, SMS-applikációba, az e-mail kliensbe, vagy a kameraalkalmazásba gyorsan be lehessen lépni. A képernyő két koppintással felébreszthető és lezárható, az utóbbit a kezdőoldalak üres felületén, valamint az értesítési sávon lehet véghez vinni. A Google asszisztense és a QuickMemo ablak a home, az alkalmazásváltó pedig a menü gomb hosszú lenyomásával érhető el.

 LG L80  LG L80

Az értesítési panel meglehetősen zsúfolt, köszönhetően a nagy betűméretnek. A legfelső sorban a gyorskapcsolók találhatók, egyszerre öt, a többit jobbra gördítve lehet elérni. Alatta a QSlide, vagyis ablakos alkalmazások ikonjai láthatók (videók, böngésző, névjegyek, üzenetek és naptár), ami alá a fényerőállító csúszkája lett elhelyezve. A képernyőnek nagyjából a fele jut az értesítésekre. Az L80 beállításmenüje fehér hátterű, fekete szövegekkel és apró ikonokkal. A menüpontok négy részre vannak osztva. A hálózatok fül alatt az antennák és az internet-megosztás részéletei állíthatók. A hang menü pont alatt a profilok és értesítési hangok mellett a csendes mód beállításai érhetők el hívásszűrési opcióval. A kijelző alatt a szokásos beállítások mellett a betűméret (ami alapból a grafikus felületen elég nagy) és a betűtípus állatható. A többi beállításhoz az általános fül alatt lehet hozzájutni.

 LG L80  LG L80

A gesztusok közül a kétkoppintásos megoldás mellett elérhető a híváselutasítás és értesítési hangok elnémítása a telefon lefordításával, ugyanilyen módszerrel a videolejátszás is megállítható. A vendég üzemmóddal az általunk kiválasztott applikációkra és kapcsolattípusokra korlátozhatjuk egy másik felhasználó lehetőségeit készülékünkön, a mód aktiválásához mintás kódot kell megadni. Az L80 támogatja a QuickWindow készülékvédő tokokat is, így a megfelelő kiegészítővel az ablakosan kivágott részen keresztül is irányítani lehet a készüléket.

 LG L80  LG L80

A telefonkönyv és névjegyek alkalmazás öt fülből áll. A tárcsázó rendelkezik gyorshívó opcióval. A névjegyek megtekinthetők ABC sorrendben, csoportok és kedvencek szerint is. A tételeket rendezni lehet vezeték- és keresztnév szerint. Rendben működik a névjegyek összefűzése és szűrése, valamint a szinkronizálási opciók is. Az SMS és email applikációk egyszerű kivitelezésűek, használatukkal nem volt gond. Beviteli módból jár a Google hangalapú gépelése és az LG billentyűzete. Az utóbbi rendelkezik magyar szótárral, szójavaslatokkal és szókiegészítéssel, valamint támogatja a QWERTZ karakterelrendezést is. Kellemes extra, hogy a számbillentyűk a betűk fölött elérhetők. Az kijelző panel mérete és érintésérzékenysége miatt a gépelés egész kényelmesnek mondható.

 LG L80  LG L80

Az alapvető szoftverek közül jár a Google csomagja (Kereső, Gmail, Google+, Drive, Fotók, Hangouts, Térkép és Play szolgáltatások), valamint olyan alaptudású eszközök, mint a számológép, diktafon, óra, ébresztő, időjárás vagy a jegyzetelő. Biztonsági mentéseket az LG Backuppal lehet végezni, akár ütemezve is. Az LG által telepített alkalmazásokat a Frissítés / App központ kezeli, további tartalmakat az LG Smart World segítésével lehet beszerezni. A RemoteCall Service segítségével az LG munkatársaival lehet a készüléken eligazodni, vagy valamilyen problémát megoldani. Box.com fiókunkat saját alkalmazásával lehet elérni, dokumentumainkat pedig ThinkFree Viewerrel megtekinteni, szerkeszteni azonban nem. A naptár éves, havi, heti, napi és listázott nézetben is képes a dátumok és események megjelenítésére. Az egyes tételekhez helyszín illetve névjegyek is rendelhetők, és természetesen működik a Google-fiókos szinkronizálás is. A fájlkezelő a hagyományos tallózás helyett multimédiás típusok szerint is rendezi fájljainkat, emellett az alkalmazással Dropbox fiókunk is böngészhető, Box.com tartalmaink viszont érdekes módon nem.

 LG L80  LG L80

Az L80-hoz kétféle böngésző jár: a Chrome és az AOSP alapú LG variáns, mi az utóbbit vizsgáltuk meg. A szoftver támogatja a QSlide, vagyis ablakos megjelenítést, több fület is rendben kezel, ahogy az asztali nézet és az offline megjelenítés is rendben működik. A böngészett oldalt továbbá képfájlba is lehet menteni a rögzítés plusz nevű funkcióval. A kétmagos SoC egész jó sebességen képes a honlapokat kezelni, nyilván ennek a WVGA felbontás az oka. A közepesen komplex tartalmak esetében azért néha érezni bizonytalanságot, a legzsírosabb oldalak pedig képesek komolyabb megakadásokat is előidézni, azonban a sebesség a kategóriában így is elfogadható. Az élmény az igen alacsony pixelsűrűség miatt viszont kevésbé jó, az apró betűk megadják magukat az alacsony felbontásnak, zoomalapú sortörés pedig nem elérhető a nagyításhoz, így aligha ideális a böngészés.

Multimédia, kamera, összegzés

Az LG L80 8 megapixeles, BSI technológiájú hátlapi kamerát kapott, amely legfeljebb 3264 x 2448 pixelen képes fotót rögzíteni. A videofelbontás érdekes módon csak WVGA, azaz 800 x 480 pixel, 30 fps sebességen. Mivel a kamerarendszer autofókuszos, az érintőfókusz is támogatott és működik is, bár az élesítés sebessége meglehetősen lomha. Az élőképen elérhetők a ledes villanó opciói, a váltógomb a VGA felbontású előlapi kamerára, a módválsztó, a beállítások menü, a fotó/video kapcsoló, a galéria és persze az exponálógomb. Fényképezni egyébként a hangerőszabályzóval is lehet. Kézi módban az expozíciókorrekció, a fókuszmód (auto, kézi, arckövető), az érzékenység (ISO100-800), a fehéregyensúly, az önkioldó és némi effekt állítható. Exponálni lehet hangvezérléssel is. Kameramódokból a normál mellett jár sorozatfelvétel, sport a gyors mozgások elkapására, valamint panoráma. A galériához járnak alapvető képszerkesztési módok, emellett a fotókból diavetítés is indítható.

Az LG L80
[+]

Az L80 fotói a középkategória alsó szegmenségben elfogadhatók. Nappal leginkább a fénydinamika szűkössége szúrhat szemet, bár nem vészes a helyzet, ahogy a vonalélességre sem lehet túlzottan panaszkodni. Azért némi elmosódást és témától függően valamennyi színes zajt ki lehet szúrni, tehát a drágább készülékekkel az L80 nem tud versenyre kelni. A képek expozíciója és fehéregyensúlya általában pontos volt, az élesítés is oda sikerült makró témák esetében, ahova szerettük volna. Komolyabb kritika inkább az esti képességeket érheti, automatikus módban, magas érzékenység mellett komolyan visszaesik a részletgazdagság, és jó adag képzaj is megjelenik, bár alacsonyabb ISO-t kiválasztva – amely stabil kezet és mozdulatlan témát igényel – akár egy-két használható fotó is lőhető. Ebben egyébként segítségünkre lehet az átlagos fényerejű vaku is. A videominőség az alacsony felbontás és bitráta miatt csak vészmegoldásnak javallott, a magas tömörítési zaj és a tompa hangok miatt nem ezzel a készülékkel érdemes életünk fontos momentumait rögzíteni.

 LG L80  LG L80

Az L80 az LG saját zenelejátszó szoftverét kapta meg, amely albumok, előadók, műfajok, listák és mappák alapján képes rendezni zeneszámainkat. A lejátszóhoz jár kezdőképernyős, zárképernyős és értesítési paneles widget is, valamint opció YouTube tartalom keresésére a számokhoz. Extraként megemlíthető, hogy a fülhallgató csatlakoztatásakor az értesítési panelen megjelenik egy multimédiás ikonsor, amivel villámgyorsan elérhetjük hangalapú tartalmainkat. A hangszínszabályozó viszont sajnos kimaradt. FM-rádió is jár RDS-sel, a beüzemeléshez csatlakoztatni egy fülest, például a gyári headsetet, ami egyébként nem egy nagy szám, ha zenei képességek felől vizsgáljuk, a mélyhangok igen gyengék, de a magas tartományok sem szólnak túl szépen. A hangszóró viszont kiemelkedően hangos is tud lenni, igaz a maximum fele már hallgató torzítás. A hiányzó mélyhangokat leszámítva alacsonyabb hangerőn azonban egész jó minőségben szólalnak meg a zenék, amennyiben a hátlapi hangszórót nem tompítja mondjuk az asztal lapja.

 LG L80

A videolejátszó rendelkezik egy-két extrával, így az ujjunkat a képernyő baloldalán függőlegesen csúsztatva a fényerő, a jobboldalon pedig a hangerő állítható. A tartalmak átméretezhetők, lejátszhatók ablakos módban és képernyőképet is lehet róluk lopni. A H.263, H.264 és Mpeg4 kódolásokkal az L80 rendben megbirkózik, az Xvid, DivX és AC3 tömörítésekkel viszont nem, ezek lejátszásához az Áruházban kell alternatíva után nézni. A lejátszott tartalmak közül a HD felbontásúak még rendben futnak, a Full HD-s videók viszont már erősen dadognak.

Az LG L80
[+]

Értékelés: LG L80
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Ha rutinszerű összefoglalót kellene tartani, azt mondhatnánk, hogy decens készülék az L80, ugyanis a középkategória aljának elvárásaihoz mérten elfogadható sebességet és számos szoftveres extrát nyújt, valamint a szegmensben egész jónak mondható kamerát. Továbbá a képernyő/képernyőkeret arány is igen előnyös, az üzemidő pedig kifejezetten jó. Csakhogy mindennek a WVGA, azaz 480 x 800 pixeles kijelző az ára, ami 5 hüvelyken nagyon alacsony pixelsűrűséget jelent. Éppen ezért az LG felületének betűmérete már-már zavaróan nagy, a webes tartalmak megjelenítése pedig az apró karakterek miatt problémás. A készülék ára meg valóságos hidegzuhany, mi jelen pillanatban 68 ezer forintért látjuk a GSM boltok polcain, ami érthetetlen árcédula. Ennyiért bőven belefér egy HD kijelzős Ascend G630, vagy egy immáron itthon is hivatalosan forgalmazott Xiaomi Redmi 1s , ugyancsak HD megjelenítővel. Aztán ott a WayteQ Talk 5H még nagyobb kijelzővel, vagy az Alcatel One Touch Idol 2 S, ugyancsak 720p-s panellel. Ráadásul a fenti készülékek mindegyike négymagos SoC-vel kapható, amelyek jobban szerepelnek a szintetikus teljesítményteszteken is. Az, hogy az L80 a qHD-s LG L90 -nél is drágább, végképp megpecsételi a sorsát, aki mindenképpen az LG kötelékein belül szeretne középkategóriás készüléket, jobban jár azzal a modellel.

Bone123

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

LG L80
LG L80 Általános
Technológia GSM/UMTS
Méret 138,24 x 74,28 x 9,7 milliméter
Tömeg 139 gramm
Színvariációk Fekete, fehér
SIM-foglalat normál SIM
Kijelző
Kijelző átlója 5 hüvelyk
Kijelző felbontása 480 x 800 (186 ppi)
Kijelző típusa IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon MSM8210
Processzor típusa 1,2 GHz-es kétmagos Cortex-A7
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 302
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 4 / 8 GB
Memória bővíthetősége microSD (32 GB-ig bővíthető)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21,1 Mbps / 5,76 Mbps
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11b/g/n, WiFi hotspot, direct, DLNA
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok normál/néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 4.4.2 (KitKat)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Számológép, Remote Call Service, LG Backup, Időjárás, LG Smart World, Box, Play Zene, Drive, Diktafon, Fájlkezelő, Think Free Viewer, Google+, Hangouts, Google Maps, FM-rádió, Zseblámpa,
Multimédia
Fő kamera 8 megapixel, autófókusz, LED segédfény
Másodlagos kamera VGA
Videófelvétel WVGA @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 2540 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor

Azóta történt

Előzmények

  • LG G Pad 7.0 - a következő epizód

    Az LG egyre komolyabban veszi a tabletes piacot, újdonságuk korrekt hardverrel rendelkezik és megkapta a legújabb rendszerfelületet is.

  • LG G3 - mindent a szemnek

    Csúcsmodellel jelentkezett az LG. A G3 több szempontból úttörő, de ennek ára van nem csak anyagilag, hanem bizonyos részletmegoldások kapcsán is. Mindezzel együtt is egy remek okostelefon.

  • LG L90 - ellentétek a családban

    Apró eltérések vannak az LG G2 mini és az L90 között. Ezek az LG szerint forintosíthatók, az L90 ugyanis olcsóbb ketyere, de pár dolog hiányzik belőle, amit házon belüli vetélytársa megkapott.

  • LG L70 - nem pejoratív koppintás

    Gazdag szoftvercsomaggal, kopogtatós funkciókkal és KitKattel érkezett meg az LG új ötvenezrese, ám a szerény hardver és a néhány apró hiba rontja az összképet.

Hirdetés