Nokia Lumia 1320 - visszafogott óriás

Bevezető, tartozékok

A Nokiában az a jó, hogy Nokia. Nem egy ismerősöm vásárolt az utóbbi időben készüléket, és azon oknál fogva választotta a finn gyártó termékét, mert ismeri és bízik benne. Egyértelműen ez az egyik segítség a vállalatnak, éppen ezért hiába kerültek a Microsoft kezei közé, az azért mégsem hangzana jól, hogy van egy Microsoft telefonom. Ugyan a névhasználati jogokkal kapcsolatban több információ látott már napvilágot, jobban tenné a redmondi cég is, ha megtartaná az eredeti megnevezést, de erről még nem lehet biztosat tudni. Az élet azonban nem áll meg, néhány hónapja a – lényegében akkor még önálló – Nokia egy sajtótájékoztatót tartott, melynek keretében több érdekes készülékről is lerántotta a leplet. Hódítanak az egyre nagyobb kijelzővel szerelt mobilok, és ha már így van, akkor a finnek is úgy gondolták, nem aprózzák el a dolgot.

Nokia Lumia 1320
[+]

A fejlődő piacokra szánt Asha széria mellett három Lumia modellről is szó esett, melyből kettőnek az okostelefonok piacán szánnának hódító szerepet. Az abszolút csúcsmodellnek számító Lumia 1520 rivaldafényében osztozkodva tesztalanyunk is hasznos tagja lehet a sorozatnak. A Nokia állásfoglalása szerint kellenek a nagy és olcsó készülékek, hiszen a Windows Phone terjedését alapvetően segíthetik. Nem véletlenül mondják persze ezt, gondoljunk csak az alsó kategóriában hatalmas népszerűségnek örvendő Lumia 520-ra, ami sokat hozzátett az operációs rendszer terjedéséhez. Amiről viszont most szó lesz, az a Lumia 1320, mely nagyobb testvéréhez képest visszafogottabb, ám egyáltalán nem gyenge tudással büszkélkedhet. Hatalmas mérete pont azoknak lehet jó választás, akik kipróbálnák a WP-t, de vágynak az átlagosnál nagyobb képernyővel kecsegtető okostelefonokra.

Nokia Lumia 1320
[+]

A doboz kiterjedésével nem lehet már ilyen esetben ügyeskedni, hatalmas kék papírkartonba helyezték a készüléket, rajta a telefonról készült képpel. Az XXL GSM futárja által ideszállított készülék sárga színben pompázik, emellett piacra került még piros, fehér és fekete színekben. A csomagolás tartalma átlagos, a leírást tartalmazó dokumentumok mellett egy microUSB kábelt, egy töltőfejet és egy normál kialakítású fülhallgatót kapunk, utóbbi minősége azért elmarad az elvárt szinttől.

Külső

A 1520 után már kevésbé lepődünk meg, hogy milyen hatalmas is a Nokia újdonsága, de első ránézésre mindenképpen egy hangos sóhaj hagyja el az ember száját. Tény, hogy egy ilyen eszközön jobb filmezni, internetezni, illetve ekkora képátlóval a tabletek és a telefonok közötti mezsgyét is áthidalhatjuk, de ez már nem az a méret, amivel nekiindulnánk kirándulni, vagy Facebook messengereznénk buszozás közben. A lényeg, hogy 164,2 x 85,9 x 9,8 milliméteres óriás 220 grammot nyom, nehéz, de legalább a súlypontja középen van, így nem érezzük azt, hogy a készülék kidől a kezünkből. A finnek hibátlan összeszerelési minősége adott, hiába lát külsőre rengeteg műanyagot és üveget a felhasználó, minden pont masszívan tapad egymáshoz. Ha tehát valaki nagy telefont szeretne, annak már a Nokiánál is több választási lehetősége akad, női kézben viszont aligha tudnék elképzelni egy ekkora phabletet.

Nokia Lumia 1320
[+]

A hatalmas kijelzőt Gorilla Glass 3 üveglap védi a karcoktól és egyéb külső behatásoktól. Én azt speciel pozitív dolognak érzem, hogy a Nokia nem gondolta úgy, hogy a 1520 kistestvérében kihagyja ezt a védelmet. A 6 hüvelykes, extra érzékenységgel ellátott – azaz akár kesztyűben is használható – IPS-LCD megjelenítő 720 x 1280 pixel felbontású, ami 245 ppi képsűrűséget jelent. Ez már azért mutatja a visszafogottabb kivitelt, ilyen értékeket a középkategóriás képernyők is tudnak, persze jóval kisebb méretben. A pixelek látszódnak, de csak akkor, ha hunyorogva odahajolunk a kijelzőhöz, az ablakos felületen annyira nem tűnik fel elsőre. A fényerő kimondottan jó, a betekintési szög és a színek pedig még rátesznek erre egy lapáttal, minden pontból tökéletesen látható marad a tartalom. A panel alatt három három érintésérzékeny vezérlőgombot használhatunk, amik nem rendelkeznek háttérvilágítással, viszont olyan messze és olyan keskeny területen helyezkednek el, hogy még így is könnyen el lehet találni a megfelelő gombot. A telefon legfelső része ad otthon a beszédhangszórónak, a szenzoroknak és a VGA kamerának (nem estek túlzásba azért a finnek), ledes visszajelző továbbra sincs.

Nokia Lumia 1320
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Nokia Lumia 1320 ZTE Grand S Flex LG Optimus L9 Prestigio 5044 DUO
Fehér fényerő 444 nit 378 nit 332 nit 449 nit
Fekete fényerő 0,41 nit 0,27 nit 0,4 nit 0,47 nit
Kontrasztarány 1:1084 1:1400 1:831 1:976
Színhőmérséklet 7785K 7981K 8700K 10135K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A telefon lényegében két részből áll, az egyik az előlap, a másik pedig az egész oldalra rásimuló hátlap. Én egyébként egy kicsit csúszósnak éreztem az anyagot, plusz az a gond, hogy a jobboldalt elhelyezkedő kamera- és bekapcsológomb sokszor benyomódott, mivel eléggé marokra kell fogni a kütyüt, hogy ne essen ki a kezünkből. A hangerőszabályzó billentyűvel nincs gond, az pont jó helyen van itt. A felső és az alsó rész tartogat még érdekességeket, előbbi tekintetében a fülhallgató kimenetről lehet beszámolni, utóbbi területen a microUSB kábel csatlakozója látható.

Nokia Lumia 1320
[+]

A matt felületű polikarbonát borítás szép, nem gyűjti az ujjlenyomatokat, de ahogy az előző bekezdésben is írtam, rettenetesen csúszik. Lehet, hogy a fekete hátlap más, a Lumia 520-nál is az volt a legérdesebb verzió. A kameramodul, a ledes villanó és a hangszóró hátul található. A hátlap aránylag egyszerűen lekapható, ami viszont kevésbé szerencsés dolog, hogy a gombok is jönnek ezzel együtt, vagyis ilyenkor nem tudjuk a hozzájuk tartozó funkciókat elérni. Oké, ez nem gyakori igény, de mi sokszor úgy tesszük be a SIM-et, hogy nem pattintjuk addig vissza a hátlapot, amíg nem látjuk, hogy felállt a hálózatra a telefon. A microSIM és a microSD kártya foglalataihoz viszont hozzáférhetünk. Persze ezzel még mindig logikátlannak tűnik a miniatűr kártya használata, pláne, hogy egy ekkora házban aligha kellett mérnöki csoda a helykihasználás során. Az akkumulátort is meg lehet csodálni, cserélni azonban nem tudjuk.

Hardver, szoftverezettség

Azt már tudjuk, hogy a Windows Phone sem az a rendszer, ami alá őrületes hardver kellene. A szupergyors komponensek támogatottsága csak nemrégiben kezdődött el, a 1520 azonnal meg is mutatta, mire képes egy csúcsfelszereltségű WP-s telefon. A 1320 jóval visszafogottabb belsővel rendelkezik. Az ARMv7 architektúrájú és 28 nanométeres csíkszélességű Qualcomm Snapdragon S4 ugyanis a középkategória mestere inkább. A kétmagos, magonként 1,7 GHz-re skálázott processzor az Adreno 305 grafikus gyorsítóval remek párost alkot, az 1 GB RAM pedig elegendő ahhoz, hogy minden játék, program, vagy frissítés elfusson, nem fog semmi problémázni. A belső tárhely 8 GB, de csak a hivatalos specifikáció szerint, mivel ezen kell elférnie a rendszernek és a gyárilag telepített appoknak, így nagyjából 6 GB marad a felhasználónak. A microSD kezelése óta viszont ez nem okozhat problémát, maximum 32 GB-os kártyákat képes elfogadni a telefon.

A menürendszer felépítése alig különbözik más Windows Phone készülékektől, a csempéket ellenben könnyebben elhelyezhetjük, ahogy a 1520 esetében is így történt. A méretes kijelző ugyanis több sort és oszlopot tud megjeleníteni, ezáltal a legfontosabb applikációk ikonjai kiférnek a főképernyőre, ráadásul ezeknek a mérete is megváltoztatható. Egyre több csempe kezd élettelivé válni, azaz számok alapján mutatja az értesítéseket, vagy pedig elvan magában és képeket jelenít meg, információkat mutat stb.

Nokia Lumia 1320 screen shot Nokia Lumia 1320 screen shot

Ezer éve vártuk, végre megoldották a fejlesztők, hogy a vissza gomb hosszú megnyomása után előugró multitasking felület kezelhetőbb lett, köszönhetően a rendszer frissítésének. Az utoljára megnyitott applikációk képeinek jobb felső sarkában ugyanis megjelenik egy iksz, amire rányomva eltüntethetjük a listából az adott szoftver utoljára látott felületét.

Nokia Lumia 1320 screen shot Nokia Lumia 1320 screen shot

Vannak persze még egyéb finomságok is, melyekről mindenképpen szót kell ejteni. Ugyan már régi szolgáltatás, a WP-be mégis most került be, hogy az elforgatást is lehet zárolni, ezáltal ha fekvő nézetben szeretnénk olvasni egy könyvet vagy hosszabb szöveget, akkor még álló helyzetben sem fog változni az orientáció. A kizárólag Nokia modellekre elérhető Black frissítés még további finomságokkal is szolgál. A finn gyártó javított a kamerával készült képek jpeg tömörítésén, ez talán egy hajszálnyival jobb minőséget, illetve méretcsökkenést eredményezhet. A sok kiváló újítással ellentétben kissé furcsán oldották meg a mappakezelést, ugyanis ez egy külön applikáció, ami az App Folder névre hallgat. Igen, a kezdőképernyőn lévő csempék is egy mappába helyezhetők ezáltal, viszont ha rákattintunk, akkor maga a program indul el, és innen kell még "meghívni" az általunk választott alkalmazást. Nem mintha ez olyan nagy probléma lenne, felhasználói szemmel nézve ugyanazt kapjuk, mint más rendszereken, csak magának az App Folder programnak van némi megnyitási ideje.

Nokia Lumia 1320 screen shot Nokia Lumia 1320 screen shot

Az applikációk listája is bővebb a többi WP modellhez képest. A Nokia ugyanis számos saját programmal kényezteti el a felhasználót. A Nokia Camera több funkcióval ruházza fel a kameraszoftvert, a szintén saját név alatt futó Creative Studióval a képek fókuszpontját és színeit lehet módosítani, a Cinemagraph pedig animációkat és effekteket képes a fotókhoz rendelni. Nagyszerű szolgáltatás a HERE Drive, Maps és Transit, A Mapsen belül letöltött térképek offline is mindig elérhetők, ami egy külföldi utazásnál az egyik legpraktikusabb (és költséghatékonyabb) megoldás. A Transit a tömegközlekedésben segít, a fővárosban lakóknak jó hír, hogy ismeri az itteni járatokat is.

Nokia Lumia 1320 screen shot Nokia Lumia 1320 screen shot

A Nokia Beamer is okos fejlesztés, itt a telefon képernyőképét lehet megosztani emailben, SMS-ben és a közösségi oldalakon, egy linket küldünk ekkor, amire rákattintva a kijelző tartalma jelenik meg. Telepítésre került még a MoliPlayer, ami a DivX filmeket és más formátumokat is lejátszik, valamint az Office, ami egy teljes értékű irodai programcsomag dokumentumok szerkesztéséhez és olvasásához. Most sem maradt el az Adatátvitel menüpont, ami a régebbi készülékeken tárolt dolgokat szedi le (legyen az telefonszám vagy fénykép), ezáltal az okostelefonra váltók is gyorsan és egyszerűen tudnak az új készülékbe átköltözni.

Multimédia, kamera

A 1520 mögötti másodhegedűs szerep a kameránál figyelhető meg legjobban. Az előlapra egy VGA, a hátlapra pedig egy 5 megapixeles optikát szereltek. A fő modul autofókuszos, kapott egy ledes segédfényt, a videókat Full HD felbontásban képes rögzíteni. A gyári alkalmazásban jelenetek (közeli, éjszakai, sport), ISO és expozíció érték, fehéregyensúly és képarány megváltoztatására nyílik lehetőségünk. Videóknál kikapcsolhatjuk a folyamatos fókuszálást, valamint választhatunk gyengébb, de kevesebb tárhelyet igénylő HD felbontást is. A Nokia Camera még ezekhez is hozzátesz pár funkciót, ujjunk csúsztatásával tudunk például közelíteni, készíthetünk sorozatfelvételt, beállíthatunk időzítőt és manuális fókuszt, vagy akár expozíciósorozatot is készíthetünk.

Nokia Lumia 1320
[+]

A felső sorban szerepelnek a 16:9-es, az alsóban pedig a 4:3-as képaránnyal rendelkező fotók, a két felbontás eltér egymástól. Az elkészített képek alapján valóban itt érződik a költség- és teljesítménycsökkentés a 1520-hoz képest, mivel csalódást okozott a fotók zajszintje. A vakuval lőtt felvételek nem rosszak, de a fénye nem bír két méternél messzebb hatolni. A részletek azonban nem vesznek el, noha kicsit rajzolttá válik minden, a hatás olyasmi, mintha egy színes grafikát nézegetnénk. Ettől függetlenül nem azt mondom, hogy ad hoc ne lehetne elővenni fotózásra a 1320-at, a Nokia azt az iskolát követi, hogy megpróbálja minél kevésbé elmosni a képet, nem turbózza fel mesterségesen a kontrasztot és a telítettséget, cserébe viszont az átlagnál sokkal zajosabbak lesznek a fotók. Az 1080p-s videók nem annyira részletesek, készítettem egy tesztfilmet, ahol ez látható. Az autofókusz működik, bár kicsit gyakran keresi a megfelelő beállítást a szoftvert, érdemes ezt manuálisra állítani.

Nokia Lumia 1320 / Samsung Galaxy S4 / Apple iPhone 5

A fenti képek röviden szemléltetik, hogy az Nokia újdonságának kamerája milyen minőségre képes a Galaxy S4 és az iPhone 5 mellett. Jól látható, hogy derekasan próbál helytállni az optika, ám a magasabb megapixelszám és a jobb minőségű komponens sokat számít a két másik modell esetében, a 1320 nem tudja nappal felvenni velük a versenyt (éjszaka az iPhone elvérzett a derítővakuzás hiánya miatt), bár természetesen nem is ez volt megalkotásakor a szempont.

Nokia Lumia 1320
[+]

Egy ideje már nem számít meglepetésnek, hogy WP8 alatt is van FM-rádió, így a Nokia újdonságában is elérjük a modult. Sztereó, RDS-képes, ha működésre akarjuk bírni, akkor a fülhallgatót csatlakoztatni kell. A zenelejátszó végtelenül egyszerű, az ismétléses és a véletlenszerű lejátszáson kívül nincs más opciónk, megy a muzsika és kész. Persze többféleképpen is szétdobálhatjuk a dalok, legyen az szám, előadó, vagy esetleg album. A hangminőség az átlagosnál jobb, de nem rendkívüli, a gyári fülest nem ajánlom, jobb headsettel az élmény is sokat javul. Equalizer továbbra sincsen.

Nokia Lumia 1320 screen shot Nokia Lumia 1320 screen shot

A beépített videólejátszó sok formátumot ismer, de a DivX filmekkel már nem tud megbirkózni. A probléma megoldásához a MoliPlayert kell segítségül hívni, ami már mindent lejátszik. A felbontásokkal sincs gondja, a Full HD mozikat ugyanolyan folyamatosan jeleníti meg a telefon, mint a HD videókat. Ugyan a kijelző felbontása csak utóbbira elegendő, hat hüvelyken már nem folyik ki a szemünk, ha filmezéssel ütjük el az időt a telefonon.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Adatkommunikációs szempontból egész jól állunk. Kezdjük rögtön azzal, hogy a Cat-3-as LTE/4G támogatás miatt akár 100 Mbps letöltési és 50 Mbps feltöltési sebesség is elérhető elméletben, vagyis internetezni élmény a telefonon. A hangminőség is kiváló, plusz a háttérzajok is szépen kiszűrődnek, ezáltal sokkal tisztább lesz a beszélgetés. Egy ekkora tepsin már navigálni is érdemes, pikk-pakk működik a dolog, nem csak a beépített A-GPS egység, hanem a GLONASS műholdak észlelése miatt is. Wifin keresztül megoszthatjuk az internetet, kezeli a 802.11b/g/n szabványokat. Bluetooth-ból 4.0-s chipet kapott a masina, ez az EDR mellett alacsony fogyasztást, azaz Low Energy-t is garantál. A microUSB csatlakozón keresztül töltést vesz fel a telefon, gépre csatlakoztatva is megtörténik ez.

Nokia Lumia 1320 screen shot Nokia Lumia 1320 screen shot

Mivel a Windows Phone nem támogatja a Flash-t, így ettől könnyes búcsút kell vennünk. Ez bármilyen platform esetében gond, mivel hiába lehet a HTML5-é a jövő, még mindig nagyon sok flash-es oldal van az interneten. Ha más nem, a böngészés sebessége legalább kárpótol ezért, gyorsan tudunk görgetni, könnyen töltődnek be a honlapok, az ujjmozdulatok egyszerűen használhatók, a nagyítással és kicsinyítéssel sincs probléma, egy hat hüvelykes kijelzőn pedig a legtöbb megjelenő részlet elfér, még akár asztali nézetben is.

Nokia Lumia 1320
[+] HTC Desire 400 vs. Nokia Lumia 1320

Értékelés: Nokia Lumia 1320
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 9 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A méretes kivitelnek egy nagy előnye biztosan van; bőven akad hely az akkumulátornak. A Nokiánál nem is fukarkodtak, belegyömöszöltek a telefonba egy 3400 mAh-s telepet, ami állításuk szerint 21 óra beszélgetést és majdnem 100 óra zenehallgatást bír ki. Normál használat esetén ez két napig tartó töltőmentességet jelent, még a kemény tesztidőszak alatt is majdnem sikerült elérni ezt.

A Lumia 1320 a Lumia 1520 kistestvére. Ez tagadhatatlan, és szinte mindenben látszik, hogy a finn gyártó is azért tervezte, hogy azok se maradjanak ki az óriás kijelzővel szerelt mobilokból, akik esetleg nem tudnak, vagy nem akarnak annyira mélyen a zsebükbe nyúlni. Tesztalanyunk ugyanis 93 ezer forint környékén kapható meg, ami egyik oldalról sok, másik oldalról viszont nem. Ha a hasonló tudású, de kevésbé méretes, HD felbontású képernyővel rendelkező telefonokat nézzük, akkor bizony már jóval olcsóbban hozzájuthatunk számos gyártó termékéhez. A phablet kategóriában ugyan más a viszonyítási alap, de itt sem tör az élre a 1320, az ASUS Phonepad 7 például olcsóbb, a Samsung Galaxy Note II pedig ugyanilyen áron mozog. Kezdőárnak persze nem rossz ez, ráadásul a Nokia alkalmazáskínálata és szoftveres extrái is nagyon jók, ott az ingyenes navigáció, a Windows Phone OS egyre jobb, egyedül a kamera az, amit nem kellett volna ennyire lebutítani. Mindenképpen a 1320 mellett szól azonban a combos akkumulátor, a jól összerakott készülékház, a kiváló beszélgetési hangminőség és persze a rendszer általános sebessége, amire továbbra sem lehet panasz. Ugyanakkor a jelenlegi körülményeket figyelembe véve tetszett plecsnit adományoznék neki, a 1520 drágább, de sokkal ütősebb termék ennél.

Nokia Lumia 1320

Legendd

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Nokia Lumia 1320
Nokia Lumia 1320 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 164,2 x 85,9 x 9,8 milliméter
Tömeg 220 gramm
Színvariációk fekete, fehér, piros, sárga
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 6 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (245 ppi)
Kijelző típusa IPS LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon S4
Processzor típusa 1,7 GHz-es kétmagos Krait 300
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv7
Grafikus chip Adreno 305
RAM mérete 1 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 8 GB
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900
UMTS 900/2100 MHz
LTE-A 800/1800/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 100 Mbps
LTE van (Cat-3)
IrDA / Bluetooth nincs / 4.0 (A2DP)
WiFi 802.11 b/g/n, WiFi hotspot
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Microsoft Windows Phone 8 Black
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Office, Nokia Creative Studio, Nokia Cinemagraph, Nokia Glam Me, OneNote, Zinio, MoliPlayer, Xbox, HERE Drive, HERE Maps, HERE Transit
Multimédia
Fő kamera 5 megapixel, autófókusz, led segédfény
Másodlagos kamera VGA
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van (RDS)
Üzemidő
Alap akkumulátor 3400 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 672 óra
Beszélgetési idő 21 óra
Zenelejátszási idő 98 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor
  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • Nokia Lumia 1520 - ablak-zsiráf

    Az eddigi legnagyobb és legerősebb Windows alapú telefont dobta a patinás gyártó, minden benne van, amit jelenleg tudnak. Ezen még rajta van a Nokia felirat.

  • Nokia Lumia 1020 - fényképesztő

    Nincs mese, ez most a legjobb kamerás okostelefon. A 41 megapixeles szenzor és a hat lencséből álló optika együttese verhetetlen a mobilos képalkotás kapcsán.

  • Nokia Lumia 625 - 4G az ablakpárkányon

    Újabb Lumia, ezúttal a kamera kapott picit nagyobb hangsúlyt, illetve a kijelző méretét növelték a finnek. Egyébiránt ez a Lumia is pont olyan, mint a többi.

  • Nokia Lumia 925 - fogyókúra

    A Lumia 920 drabális megjelenését ért kritikák miatt itt van szinte ugyanez, csak sokkal kecsesebb verzióban, némi kamerát érintő változásokkal.

Hirdetés