Hirdetés

Panasonic senior modellek

Tovább keressük az időseknek vagy korlátozott felhasználói képességgel rendelkezőknek szánt optimális megoldást, ezúttal a Panasonic kínálatából.

Bevezetés

Az egyszerűsített felhasználói felületű, jellemzően hagyományos kialakítású modellek nem mindig olyan puritának, mint amit elvárnánk tőlük, viszont az évek, a rutin és a visszajelzések alapján kezd körvonalazódni az ideális megoldás. Spoiler: most sem lesz meg a nagyitelefonok Szent Grálja, de összességében mind a négy tesztpéldány korrekt és jól használható készülék, kivételes anyag és összeszerelési minőséggel, de ritka kényelmetlen megnevezéssel.

Panasonic 110
Panasonic 110 [+]

A Panasonic kevésbé felhasználóbarát nevet ad a készülékeinek, így mi csak számok alapján fogunk hivatkozni rájuk. Szerencsére száma mindegyiknek van, úgyhogy eltekintünk a KX-TU[szám][és még pár betű] formátumtól és csak simán 110, 150, 456, 466-ként emlegetjük őket. A százas széria hagyományos nyomógombos kialakítású, míg a négyszázas kagyló formátumú. Mindkettőnek megvan a maga előnye, amit az objektív szempontok mellett szubjektív preferenciák is árnyalhatnak. Ki, mit szokott meg, melyik tetszik neki stb.

Panasonic 150
Panasonic 150 [+]

Általánosságban a kagyló formátum legnagyobb előnye nyilvánvalóan a kompaktság, kényelmesen lehet kezelni a hívásokat, nem kell a billentyűzárral bajlódni és jellemzően van valamilyen megoldás az értesítésjelzésre, ami szükségtelenné teszi a készülék folyamatos piszkálását. A hagyományos kialakítás ugyanakkor strapabíróbb (legalábbis biztosan nem törik ketté, ha véletlenül ráülünk), a kijelző pedig kellően széles ahhoz, hogy ne kelljen buta rövidítéseket használni vagy várakozni, míg végigcsordogál a megjeleníteni szándékozott szöveg. Mindazon által, ha a híváskezelés kényelmes, egészen kiváló használati értéke lehet egy ilyen eszköznek is, függetlenül attól, hogy a nagyobb betűméret miatt nem minden fér ki.


Panasonic 456

Noha a kagyló formátumot számos praktikus okból továbbra is szeretjük (meg egy csomó felhasználó is), igen csinosra is tudnak sikerülni (például a 456 és a 466), az optimális kialakításnak (még mindig általánosságban) mégis inkább a hagyományos tűnik, lehetőleg szélesebb kivitelben, hatalmas, szeparált gombokkal, széles, nagykontrasztú kijelzővel, megfelelő felhasználói felülettel és lehetőség szerint dedikált gyorshívó gombokkal. A szoftveres elvárások között a minél egyszerűbb struktúra, a lehető legkönnyebb híváskezelés és a sallangmentes rendszer szerepel első helyen.

Panasonic 466
Panasonic 466 [+]

Nem árt továbbá, ha a készülék hivatalosan is hallókészülék-kompatibilis, van valamilyen SOS funkció, jár hozzá töltődokkoló, a többit pedig határozzuk meg egyéni preferenciák alapján (FM-rádió, zseblámpa, miegymás). Nézzük is a Panasonic kínálatát, ha már a múltkori szórásból kimaradtak. Bár nem biztos, hogy akkor több készüléket még tudtam volna menedzselni…

Kialakítás, kijelző, üzemidő

Összesen négy modellünk van, ebből kettő hagyományos, kettő pedig kagyló. Utóbbiak között a kialakítás tekintetében nincs különbség, a 466-nak hangsúlyosabb a kamerája (mert nagyobb felbontású), az alján pedig dokkoló interfész található. Ezzel máris kiérdemelt egy pontot a 150-nel együtt. A felhozatalból kizárólag a 466 rendelkezik dokkolóval, a többieket csak microUSB csatlakozón keresztül lehet tölteni. Ha már csatlakozók, a 3,5 milliméteres egyikről sem hiányzik, a dobozokban pedig ott lapul a szokás szerint gyalázatos minőségű sztereó headset. Zenelejátszó mondjuk egyikben sincs, FM-rádió is csak a 150-ben, úgyhogy nyilván beszélgetéshez szánták.

Panasonic 466 (fehér) és 456
Panasonic 466 (fehér) és 456 [+]

Mind a négy készüléknek jár a keksz a dedikált elemlámpa kapcsolóért, ami a 110 és a 150 esetében kétállású tolókapcsoló, a 456 és a 466 viszont gombbal dolgozik. Nem nehéz véletlenül megnyomni, de elég feltűnő az előlapon világító LED, úgyhogy ez így még rendben van. A 110 és a 150 fénye erősebb, mivel két LED is elfért a felső élen (a jack csatlakozó társaságában), de a 456 és a 466 is funkcionális, arra kitűnő, hogy ne essünk orra éjszaka a macskában, illetve az elhelyezkedés miatt a téma megvilágítására is használhatók, bár a fotós képességek ismét az említésre sem méltó kategóriát képviselik.

Panasonic 150
Panasonic 150 [+]

Mindegyik mobilon van fizikai hangerőszabályzó, amit az egyértelműség és egyszerű kezelés miatt szoktunk értékelni, illetve SOS gomb. Nyak vagy karpánthoz csak a 150-esre nem jutott fűzőszem. Az akkumulátorfedelek minden esetben levehetők, a microSIM kártyák és a microSD kártyák ezek alá mennek. A 110 és a 150 dual SIM, a két kagylóba viszont csak egy szolgáltatói kártya fér. Nem mintha ez bármilyen hátrányt jelentene a műfajban. A MIL-STD 810G.516.7 szerinti ütésállóság viszont kifejezett előny, csak a 150-es modell nem rendelkezik vele.

Panasonic 110
Panasonic 110 [+]

A kagylók esztétikus és funkcionális értesítő felületet kaptak a szaténfényű fedlapra a másodlagos kijelzőt helyettesítendő. A kamerák és a LED segédfény alatt egy boríték, egy telefon és egy akkumulátorikon jelzi villogással, ha valami teendőnk van. Az üzenet kék, a hívás zöld, az akksi pedig narancs és csak akkor zavarkolódik, ha tölteni kell. De az nem valószínű, hogy gyakori program lesz. A 110, a 456 és a 466 1000 mAh-s akkumulátorral 5-6 óra beszélgetési időt ígér, a kagylók 600, a 110 pedig 225 óra készenlétet. A legnagyobb telep a 150-esben van 1400 mAh-val, ebből viszont csak 150 óra készenlét és 6 óra beszélgetés jön ki a gyártó szerint. Szerintünk meg nem érzékelhető a merülés mértékbe napi szinten.

Panasonic 150 (fekete) és 110 (kék)
Panasonic 150 (fekete) és 110 (kék) [+]

A háttérvilágítással rendelkező billentyűzetek minden modell esetében kényelmesek, kellően szeparáltak és megfelelő méretűek. A 150 billentyűi, a készülékház többi részéhez hasonlóan gumírozott érzetűek, kellemes tapintásúak és optimális billentyűúttal rendelkeznek, a 110 pedig enyhe domborulattal oldotta meg a hangsúlyosabb elválasztást a kisebb kivitel miatt. Ez szintén egy nagyon jó alternatíva. A kagylóknál van bőven hely, amit megfelelően ki is használtak: itt vannak egyedül dedikált gyorshívó gombok, szám szerint három. A kamerával meg továbbra sem érdemes foglalkozni, de annak is van egy gyorsindítója.

Panasonic 466
Panasonic 466 [+]

Gyorshívásra a 110 és a 150 esetében szokás szerint a 2-9 számbillentyűk okosíthatók . A navigációs és iránybillentyűk (fel/le) mind a négy készülék esetében jól elkülönülnek, a 150-nél talán picit jobban kiemelkedhetne a középső gomb, de így is kényelmes és értelemszerű a használata, a gyorsfunkciók pedig testreszabhatók. A kagylók két legfelső gombjának picit alább van a nyomáspontja, mint ahogy ránézésre tűnik (nyilván középtájra lövi be az ember), de pillanatok alatt megszokható, hogy hol érdemes tapogatni őket.

Panasonic 466 (fehér) és 456 (piros)
Panasonic 466 (fehér) és 456 (piros) [+]

A kijelzők általában megfelelőnek értékelhetők, a kagylók esetében kifejezetten szép és kontrasztos a 2,4 hüvelykes TFT panel, de a betekintési szögek változásával jelentősen gyengül a láthatóság. Ugyanakkor a kialakításból kifolyólag általában rendeltetésszerűen tartjuk az eszközt, úgy pedig korrekt. A legkisebb kijelző a 110-be jutott 1,77 hüvelykes átlóval és 128 x 160 pixel felbontással, cserébe tágabbak a betekintési szögek, viszont a rendszertéma szerintem nem a legjobb. A 150 a kagylókkal megegyező 2,4 hüvelykes, 240 x 320 pixel felbontású panelt kapott, csak más a tájolása, a felhasználói felület pedig megegyezik a 110-zel.

Adatkapcsolat, funkciók, összegzés

A készülékek kizárólag 800 és 1900 MHz-en kapcsolódnak, a kagylók egy microSIM-mel, a nyomógombosak dual standby módban két kártyával. Bluetooth mindegyik eszközben van, közelebbit viszont sem a hardverről, sem a memóriáról nem tudunk. A kagylók fájlkezelője kiírja (623,5 KB), a 110 és a 150 viszont nem. De mindben elfér néhány fotó memóriakártya nélkül is, amiből maximum 32 GB-osat tolhatunk mindegyik modellbe.

Panasonic 456/466

A 110 és a 150 önerőből 300 névjegyet és 100 SMS-t tud megjegyezni, a 456 és a 466 viszont 200 névjeggyel már tele van. A kagylók esetében roppant egyszerű a gyorshívó beállítása, csak meg kell nyomni a három dedikált gomb valamelyikét és hozzárendelni a számot, a 2-9 számbillentyűkre pedig a szokásos módon, a telefonkönyv beállításain keresztül rendelhetünk kontaktokat. A 110 és a 150 kicsit bonyolultabb, mivel nincsenek külön gyorshívó gombok, mindenképpen a telefonkönyv beállításaiban kell intézkedni.


Panasonic 456

Mind a négy készülék rendelkezik SOS gombbal, a 466 pedig GPS modullal is, szóval lehet kérni, hogy a segélykérő hívás mellett a helyadatokat is továbbítsa a megadott számra SMS-ben. Összesen öt telefonszámot lehet a listához adni, ezeket a rendszer egymás után hívja, ha nem éri el az elsődlegesen megadott személyt. A híváshoz elég hosszan nyomni az SOS gombot, ilyenkor a hívás automatikusan kihangosítva történik. Ezek beállítása igényelni fog némi asszisztenciát, de összességében könnyen kezelhető a rendszer.

Panasonic 456/466

A 110 és a 150 rendszere megegyezik, a 456 és a 466 szintén. A nyomógombosok közül a nagyobb kijelzővel szerelt 150 tűnik ideálisnak, viszonylag kevés rövidítésbe futunk bele, de a rendszertéma lehetne kontrasztosabb, a kagylóknál viszont jól megoldották a színsémát, de ott meg ugye kissé szűk a kijelző. A betűméret kifejezetten nagy, az ostobaságokat pedig nagyon mellőzték. Még számológép sincs, ezek a készülékek tényleg telefonálásra lettek kialakítva. Hangrögzítés és naptár is csak a kagylókban van, a 110 és 150 esetében be kell érni a világórával és az ébresztővel, mint extra.

Panasonic 110/150

Zenelejátszó vagy videólejátszó külön egyik rendszerben sincs, de fájlkezelőből elboldogul a nem veszteségmentes tartalmakkal és néhány AVI formátummal. A kategóriában egyébként nem rossz a hangzás, semmiképpen sem torz és kellemetlen, de nyilván nem kell sokat várni. FM-rádió csak a 150-es modellbe jutott integrált antennával, úgyhogy nem kell jack csatlakozós antennával bohóckodni és fut a háttérben is. A kamerák meg úgy, ahogy vannak, feleslegesek. A 466-os kagylót leszámítva (abban 2 egész megapixel dolgozik) 0,3 megapixeles, fix fókuszos képződmények, alább látható képességekkel (a képek sorrendje: 110, 150, 456, 466).

A beszélgetés hangminősége mind a négy készülék esetében kimagasló, mindkét oldalon kifogástalanul hallottuk egymást. Ez lenne az alap az ilyen jellegű eszközöknél. A kagylók híváskezelése a megszokott, nyitásra fogad, ha összecsukjuk, akkor leteszi, de ezt előbb engedélyezni kell. Az egyetlen furcsaság a 110 és a 150 esetében, hogy ha foglalt a másik fél, akkor ki sem csöng, nincs a megszokott foglalt jelzés, csak kiírja a készülék, hogy a hívott szám éppen foglalt. De ehhez elég szemfülesnek kell lenni, mert nem sokáig marad ott a felugró üzenet. Igény szerint pedig mindegyik készülék hangosan felolvassa a beütött számokat, csökkentve a tévedés kockázatát. Természetesen magyarul.

Panasonic 150Panasonic 150Panasonic 150 Panasonic 150 [+]

A kagylók pedig ab start kihangosítva kezdik a hívást , de a hívás közben elérhető beállításokban ezt kikapcsolhatjuk, utána minden további hívás a beszédhangszórón zajlik, amíg vissza nem kapcsoljuk. A 110-et kivéve mindhárom modell HAC hallókészülék-kompatibilis T3/M3 szabvány szerint, a kagylókban pedig külön Telecoil mód is elérhető, ami az induktív kapcsolatú hallókészülékkel való együttműködés hatékonyságát növeli. A kagylókban továbbá hangszínsémákat is választhatunk beszélgetés közben. Az ekvalizer semleges, magas vagy mélyhang kiemeléssel is fokozza a hallhatóságot.

[+]

A négy Panasonic készülék kivétel nélkül jó minőségű, funkcionális és alapvetően esztétikus, a kagylók meg egyenesen szépek. Az összeszerelés és anyagminőség kifogástalan, a megjelenítés korrekt, a híváskezelés a kagylók esetében a legegyszerűbb (nyit/csuk) és a 2-9 számbillentyűkön kívül három dedikált gyorshívó is rendelkezésre áll. A 110 és a 150 teljesen hagyományos működésű, a 150 viszont formailag jobb megoldásnak tűnik, mint az ideálisnál már kissé apróbb kijelzővel szerelt 110. A rendszerfejlesztők törekedtek az egyszerű dizájnra és az egyszerű kezelhetőségre, ami alapvetően össze is jött, de a két nyomógombos készülék felhasználói felülete nyugodtan lehetne kontrasztosabb, a menü logikáját pedig nem igazán értem (miért a multimédia az első?), de alapfelhasználás mellett ide igazából be sem nagyon kell lépni. Ezek az eszközök tényleg telefonálásra lettek kitalálva, amihez kimagasló hangminőség és a 110-es modellt leszámítva hivatalos hallókészülék-kompatibilitás is jár. Korlátozott felhasználói képességekkel rendelkező júzerek esetében azért nem árt, ha az alapbeállításoknál segítünk, de valószínűleg nagy biztonsággal elkezelik majd az eszközöket, ha már minden a helyén van. A MIL-STD 810G.516.7-es hitelesítés kitűnő (csak a 150-es nem rendelkezik vele), dokkoló viszont csak a 466-os, GPS-szel szerelt modellhez jár, ami kissé sajnálatos. A Panasonic készülékei viszont kissé árasak, ezzel együtt, ha valakinek pont ezek tetszenek és rászánja az összeget, valószínűleg elégedett lesz. A múltkori senior telefonteszt visszajelzései alapján jellemzőnek tűnik, hogy az idős vagy korlátozott befogadóképességű végfelhasználóknak általában segítenek az üzembehelyezésnél, ezért próbáltam úgy tekinteni a rendszert és a készülékeket, hogy mennyire lenne nekem könnyű beállítani, majd a felhasználó milyen hatékonyan tudja segítség nélkül kezelni és úgy találtam, hogy a Panasonic KX-TU110, KX-TU150, KX-TU456 és KX-TU466 is megfelelő alternatíva lehet. A legolcsóbb közülük a 110, ami 10 ezer forintba kerül, ennél viszont a Doro 1370-et jobban kedveltük a műfajban. A 150 már 15 ezer forint, aminél a Doro vagy a MyPhone Halo 2 továbbra is olcsóbb, noha utóbbinál megnyerőbb a Panasonic összeszerelési, hang- és anyagminősége. A szoftveresen viszont a Doro és a MyPhone is kényelmesebb. A 456-os 22 ezer forint környékén érhető el, 466 pedig csak picit drágább (24 ezer forint), viszont ott GPS koordinátákat is kérhetünk a segélyhíváshoz és dokkoló is jár hozzá, ami bőven megéri a pár ezer forintos felárat ebben az ársávban. De mindkét kagyló kialakítású modell ritka csinos, jó minőségű, remek hangminőséggel és nagyon könnyű kezelhetőséggel. A Panasonic KX-TU466 EX kifejezetten ajánlott, a több készülék pedig nem rossz alternatíva, de léteznek hasonló képességű ajánlatok kedvezőbb áron is, érdemes körülnézni.

AliceWake

Panasonic KX-TU466 EX

Specifikáció Panasonic KX-TU110 EXC

Panasonic KX-TU110 EXC
KX-TU110 EXC Általános
Technológia GSM
Méret 114 x 51 x 13,5 milliméter
Tömeg 81,5 gramm
Színvariációk fekete, szürke, kék
SIM-foglalat 2x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 1,77 hüvelyk
Kijelző felbontása 128 x 160 pixel (121 ppi)
Kijelző típusa TFT
Színárnyalatok száma 262 ezer
Hardver
SoC típusa ismeretlen
RAM mérete ismeretlen
Memória
Telefonkönyv kapacitása 300
SMS memória 100
Belső tárhely n/a
Memória bővíthetősége microSD (max. 32 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800 MHz
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / van
WiFi nincs
USB microUSB
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok testreszabható
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés nincs
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel nincs
Szoftverek
Platform zárt rendszer
WAP / HTML böngésző nincs / nincs
E-mail kliens nincs
Játékok nincsenek
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek fájlkezelő, ébresztő, galéria, zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 0,3 MP (480 x 640), fix fókusz
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel ?
Zenelejátszó szoftver nincs
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 1000 mAh-s Li-Ion
Készenléti idő akár 225 óra
Beszélgetési idő 5 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, SOS gomb, fizikai kapcsoló a zsenblámpához, gomb háttérvilágítás, MIL-STD 810G.516.7

Specifikáció Panasonic KX-TU150 EXB

Panasonic KX-TU150 EXB
KX-TU150 EXB Általános
Technológia GSM
Méret 121,3 x 58 x 13 milliméter
Tömeg 102 gramm
Színvariációk fekete, piros, kék
SIM-foglalat 2x microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 2,4 hüvelyk
Kijelző felbontása 240 x 320 pixel (166 ppi)
Kijelző típusa TFT
Színárnyalatok száma 262 ezer
Hardver
SoC típusa ismeretlen
RAM mérete ismeretlen
Memória
Telefonkönyv kapacitása 300
SMS memória 100
Belső tárhely n/a
Memória bővíthetősége microSD (max. 32 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800 MHz
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / van
WiFi nincs
USB microUSB
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok testreszabható
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés nincs
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel nincs
Szoftverek
Platform zárt rendszer
WAP / HTML böngésző nincs / nincs
E-mail kliens nincs
Játékok nincsenek
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek fájlkezelő, ébresztő, galéria, zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 0,3 MP (480 x 640), fix fókusz
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel ?
Zenelejátszó szoftver nincs
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió van (beépített antenna)
Üzemidő
Alap akkumulátor 1400 mAh-s Li-Ion
Készenléti idő akár 150 óra
Beszélgetési idő 6 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, SOS gomb, fizikai kapcsoló a zsenblámpához, gomb háttérvilágítás, HAC hallókészülék kompatibilis

Specifikáció Panasonic KX-TU456 EXRE

Panasonic KX-TU456 EXRE
KX-TU456 EXRE Általános
Technológia GSM
Méret 106 x 53 x 23 milliméter
Tömeg 110 gramm
Színvariációk fekete, piros, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 2,4 hüvelyk
Kijelző felbontása 240 x 320 pixel (166 ppi)
Kijelző típusa TFT
Színárnyalatok száma 262 ezer
Hardver
SoC típusa ismeretlen
RAM mérete ismeretlen
Memória
Telefonkönyv kapacitása 200
SMS memória 100
Belső tárhely n/a
Memória bővíthetősége microSD (max. 32 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800 MHz
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / van
WiFi nincs
USB microUSB
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő nincs
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok testreszabható
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel nincs
Szoftverek
Platform zárt rendszer
WAP / HTML böngésző nincs / nincs
E-mail kliens nincs
Játékok nincsenek
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek fájlkezelő, ébresztő, naptár, galéria, zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 0,3 MP (480 x 640), fix fókusz
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel ?
Zenelejátszó szoftver nincs
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 1000 mAh-s Li-Ion
Készenléti idő akár 600 óra
Beszélgetési idő 5 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, SOS gomb, fizikai kapcsoló a zsenblámpához, gomb háttérvilágítás, HAC hallókészülék kompatibilis, Telecoil mód, MIL-STD 810G.516.7

Specifikáció Panasonic KX-TU466 EXWE

Panasonic KX-TU466 EXWE
KX-TU466 EXWE Általános
Technológia GSM
Méret 106 x 53 x 23 milliméter
Tömeg 110 gramm
Színvariációk fekete, fehér
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 2,4 hüvelyk
Kijelző felbontása 240 x 320 pixel (166 ppi)
Kijelző típusa TFT
Színárnyalatok száma 262 ezer
Hardver
SoC típusa ismeretlen
RAM mérete ismeretlen
Memória
Telefonkönyv kapacitása 200
SMS memória 100
Belső tárhely n/a
Memória bővíthetősége microSD (max. 32 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800 MHz
LTE nincs
IrDA / Bluetooth nincs / van
WiFi nincs
USB microUSB
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS vevő van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok általános / csendes (testreszabhatók)
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel nincs
Szoftverek
Platform zárt rendszer
WAP / HTML böngésző nincs / nincs
E-mail kliens nincs
Játékok nincsenek
Valutakonverter nincs
Extra szoftverek fájlkezelő, ébresztő, naptár, galéria, zseblámpa
Multimédia
Fő kamera 2 MP (480 x 640), fix fókusz
Másodlagos kamera nincs
Videófelvétel ?
Zenelejátszó szoftver nincs
Hangszínszabályzó nincs
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 1000 mAh-s Li-Ion
Készenléti idő akár 600 óra
Beszélgetési idő 5 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, SOS gomb, fizikai kapcsoló a zsenblámpához, gomb háttérvilágítás, HAC hallókészülék kompatibilis, Telecoil mód, MIL-STD 810G.516.7

Azóta történt

  • Igazi munkatablet a Panasonic Toughbook A3

    Strapabíró kialakítás, könnyen cserélhető akkumulátor, nagy fényerő, konfigurálható fizikai gombok, vonalkód-olvasó: a felhasználási terület értelemszerű.

  • Panasonic RZ-S300W - a termék jó, a marketing sok

    Árkategóriáján belül korlátozott funkcionalitást masszív marketingbeszéddel kompenzál a gyártó, a termék általános minősége viszont nagyon rendben van.

  • Evolveo EasyPhone FG - kellemes egyszerűség

    Az Evolveonak már több, korrekt butatelefonja is volt, ami alkalmas idős felhasználók számára is, de a rendszer, a forma és a funkció az EasyPhone FG-ben picit jobban összeáll. Csak kicsit bumfordi és a kamera felesleges.

Előzmények

  • Két új Panasonic TWS fülhallgató érkezik júliusban

    A CES-en bemutatott RZ-S500W és RZ-S300W Magyarországon is elérhető lesz, ahogy a Technics modellje is. Az európai bemutató éppen most zajlott le.

  • Evolveo EasyPhone FM - zsebrádió

    Újabb időseknek szánt Evolveo modellről néztük meg, hogy valóban alkalmas-e a korosztály speciális igényeinek kielégítésére. A hatalmas gombok máris biztatóak.

  • Evolveo EasyPhone FD - take it easy!

    Az egyszerű butatelefon nem annyira egyszerű műfaj. Az Evolveónak sem mindig sikerül, az EasyPhone FD viszont minden tekintetben megfelel a specifikus elvárásoknak.

Hirdetés