Vodafone Smart Ultra 7 - nyolc magból éretlen termék

Papíron meggyőző hardverkörnyezetet biztosít a Vodafone középkategóriás ajánlata, a gyakorlatban azonban előkerülnek a problémák.

Bevezető

Az Ázsiából érkezett ajánlatok az elmúlt években felforgatták az open, vagyis kártyafüggetlen piacot. Noha nem jellemző itthon a gyakori szolgáltatóváltás, és az ismerőseimnek is csak a töredéke rendelkezik két mobiltelefonszámmal, sokan gondolkoznak hosszú távon és hagyják nyitva az ajtót már operátor SIM-jének, vagy egyszerűen csak még egy kártyának a beszerzésére, és a dual SIM-es, kártyafüggetlen fronton emberi és isteni ajánlatok is kaphatók.

A Smart Ultra 7 a Vodafone legújabb középkategóriás ajánlata
A Smart Ultra 7 a Vodafone legújabb középkategóriás ajánlata [+]

A garantált hálózati támogatás (pl. B20 LTE), az operátoron keresztül intézett garanciarendszer és az előfizetéshez vagy a feltöltőkártyás csomaghoz járó kedvezmények miatt ugyanakkor nagyon sokan döntenek úgy, hogy befáradnak egy közeli boltba, vagy csak felugranak a szolgáltatói honlapra, és pillanatok alatt birtokukba juttatnak egy kártyafüggő, ám biztosan jól magyarított, vidéki 4G-t is ismerő, a szokásosnál kedvezőbb árú okostelefont. A saját logós mobilok jelentik a teljes operátori bizalmat, és a Vodafone rendületlenül rendeli a sokszor meg nem nevezett gyártópartnerektől az általában tényleg jól beárazott készülékeket.

A Smart Ultra 7 (jobbra) a OnePlus 3 társaságában
A Smart Ultra 7 (jobbra) a OnePlus 3 társaságában [+]

Nekem az LG L600v volt az első vörös logós mobilom, és az okostelefon érában is rendületlenül hódítják el a Mobilarena plecsniket a Vodafone márkás kütyük, legutóbb az aktuális négyesfogat legerősebbike, a 108 ezer forintért igencsak erős hardvert biztosító Smart Platinum 7. Ennek az árnak közel a feléért (60 ezer forintért feltöltőkártyásan) versenyez az eggyel visszafogottabb Smart Ultra 7, amely 5,5 hüvelykes Full HD kijelzőt, Helio P10-es rendszerchipet és 2 gigabájt RAM-ot kapott, azaz komoly középkategóriás felszereltséget Android 6.0-val és némi operátori szoftvervariációval.

A Smart Ultra 7 szürke, mégsem jellegtelen csomagolást kapott
A Smart Ultra 7 szürke, mégsem jellegtelen csomagolást kapott [+]

Ezúttal is az árazás vezethet sikerre, és az alapok még akkor is ígéretesek, ha a plasztik borításnál akad ma már minőségibb ebben a szegmensben. A Smart Ultra 7 ugyanúgy szürke dobozban ült fel a fotós asztalra, mint drágábbik fivére. A kellemes tapintású kartoncsomagolás a kötelező leírásokat, egy hallójáratba illeszkedő headsetet, egy 2 amperes töltőfejet, egy microUSB kábelt és persze egy phabletet tartalmazott. A 2960 milliamperórás telep már a lepattintható hátlap alatt pihent, az akkumulátor ugyanis nem cserélhető.

Külső és kijelző

El lettünk kényeztetve az elmúlt évben az egyre elegánsabb kinézetű és minőségibb anyaghasználatú középkategóriás eszközökkel. Ez nem jeleneti azt, hogy csak azért, mert a Smart Ultra 7 műanyag burkolatot kapott, kevesebb volna, mint egy fémházas Redmi Note 3, hiszen úgyis a tapintás és az összeszerelés számít. Azzal pedig nincs gond: az előlap az ívesre csiszolt Dragontrail védőüveggel, a matt felületű, kockamintás hátlap pedig kerekded ívekkel simul az ember tenyerébe anélkül, hogy a fémes csillogású plasztik keret vagy a sarkak kényelmetlenséget okoznának. Inkább a méret a problémás: a vastagra nőtt képernyőkávák kiütik az egykezes használatot, és a 152,2 x 78,12 x 8,68 milliméteres, remekül összeillesztett szerkezet tömege is érezteti: nem spóroltak a matériával (150 gramm).

A Smart Ultra 7 műanyag konstrukciója stabil, illesztési hibák nincsenek
A Smart Ultra 7 műanyag konstrukciója stabil, illesztési hibák nincsenek [+]

Ha elölről nem is igazán karakteres az Ultra 7 (a OnePlus 3 mellé téve nem könnyű a kettőt megkülönböztetni), a hátlap textúrája és a jobb oldali, recézett, jó nyomáspontú gombok kialakítása eleganciát adnak a phabletnek, a túlzott minimalizmust pedig a Vodafone logó és a 13 megapixeles kamera ezüstös kerete ellensúlyozza. Ugyanitt a ledes villanó is megpillantható, míg a füles portját felül lehet kifürkészni, egy mikrofon társaságában. A microUSB kábel alulra megy, mellette a monó hangszóróra, újabb mikrofonra és a hátlap lepattintását segítő bevágására lehet figyelmes a felhasználó.

A textúrázott hátlap és gombok adják a Smart Ultra 7 karakterét
A textúrázott hátlap és gombok adják a Smart Ultra 7 karakterét [+]

A jó tapadású és finom megmunkálású hátlapot lekapva felirat figyelmeztet: a fémlemezzel elzárt, 2960 milliamperórás akkumulátort meg se próbáljuk házilag eltávolítani, az a szerviz dolga. Ugyanez a matrica árulkodik az operátori logós tepsi gyártójáról: a TCL Communication Ltd., vagyis az Alcatel anyavállalata gördítette le a mobilt szorgos gyártósorairól. Balra kapott helyet a microSIM foglalat és a microSD kártya járata.

Kijelző-teszt
Mérés Vodafone Smart Ultra 7 Meizu m2 note Alcatel OneTouch Pixi 4 (6) Alcatel Pop Up 5.0
Fehér fényerő (max.) 402 nit 448 nit 340 nit 455 nit
Fehér fényerő (min.) 14,4 nit ? nit 10 nit 11,6 nit
Fekete fényerő 0,2 nit 0,4 nit 0,35 nit 0,46 nit
Kontrasztarány 2013:1 1151:1 971:1 990:1
Színhőmérséklet 7023 K 7647 K 8134 K 7196 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A színek kissé fakók, a Full HD panel kalibrációja és élessége viszont megfelelő
A színek kissé fakók, a Full HD panel kalibrációja és élessége viszont megfelelő [+]

Az előlapon 1080 x 1920 pixeles IPS panel villan fel átlagos fényerővel, elég nehézkes napfény alatti olvashatósággal, örültünk volna pici extrának. A kalibráció pontos, és bár a színek messze vannak az AMOLED élénkségétől, legalább nem próbálták túltolni a szaturációt. A betekintési szögek már árulkodóbbak az olcsóbb megjelenítőről: a kontrasztok és a fényerő gyorsan csökken és a színek is a kékes tónus fele tolódnak el, ha oldalról kénytelen az ember rápillantani. Alul-felül ráadásul alig észrevehető fényszivárgás jeleire is bukkantunk, ez persze lehet a tesztkészülék személyes jellegű problémája. A lényeg persze nem ez, hanem az árszinten elismerésre méltó képélesség: a videók és a szövegek is megfelelően élesek Full HD felbontáson.

Az összeszerelésbe nem lehet belekötni, a képernyőkávákon viszont lehetett volna faragni
Az összeszerelésbe nem lehet belekötni, a képernyőkávákon viszont lehetett volna faragni [+]

Az előlap több érdekességet is rejt, felül például a beszélgetési hangszórót, a fénymérőt, a közelségérzékelőt, az értesítési ledet és az 5 megapixeles kamera mellett megbújó szelfivakut. Alul a kezdőképernyő gomb csalogatja a tekinteteket, ám mielőtt bárki a biometrikus szenzort is odaképzelné, lehűtenénk a kedélyeket: ujjlenyomat-olvasó nem került a kellemes nyomáspontú billentyűbe. Bal oldalán a vissza, jobbra pedig az alkalmazásváltó érintőgomb villan fel méretes, egyenetlen háttérvilágítással, rontva az előlap eleganciáján. A kezdőképernyő gomb is világít, és még fényszivárgás is felfedezhető az alján – ilyenkor érezzük áldásnak, hogy a háttérvilágítás kikapcsolható. Az akkumulátor méretét figyelembe véve határozottan el tudtunk volna képzelni keskenyebb kávákat a kényelmesebb használatért, két kézzel persze így is, úgyis komfortosan lehet egy phabletet használni, és ebből a sorból az Ultra 7 sem lóg ki.

Hardver és szoftverek

Nincs abban semmi meglepő, hogy a középkategóriában lassan elterjednek a nyolcmagos rendszerchipek, az viszont nem mindegy, melyik modell melyiket használja. A Smart Ultra 7 a MediaTek Helio P10 (MT6755M) mellett tette le a voksát, amely négy 1,8 gigahertzre skálázott és négy 1 gigahertzre skálázott Cortex-A53 magot tartalmaz, a Mali-T860MP2-es grafikus gyorsító, 2 gigabájt RAM (a rendszer a felét használja), 16 gigabájtos belső tároló (10 gigabájt elérhető) és microSD foglalat társaságában. A kártyát elsődleges telepítési helynek is formázni lehet (adoptable storage). A rendszersebesség alapvetően jó és a felület is javarészt gördülékeny, felébresztés után, letöltések/háttérfolyamatok közben és alacsony töltöttségnél ugyanakkor előfordultak indokolatlanul hosszú várakozások és lankadó reakcióidők.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Vodafone Smart Ultra 7 LeTV Le 1s Xiaomi Redmi Note 3 Pro ZUK Z1
Rendszerchip MediaTek Helio P10 MediaTek Helio X10 Snapdragon 650 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 6.x 38420 pont 54109 pont 77036 pont n/a
Vellamo Browser 2973 pont 2732 pont 4978 pont 3371 pont
Vellamo Metal 1001 pont 1430 pont 2613 pont 1523 pont
Geekbench 3 (single) 775 pont 980 pont 1552 pont 1006 pont
Geekbench 3 (multi) 3064 pont 5050 pont 3724 pont 3032 pont
GFXBench Man. onscreen 5,4 fps 9,5 fps 14 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 5,5 fps 10 fps 14 fps 11 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 27 fps 31 fps 28 fps
GFXBench T-Rex offscreen 14 fps 27 fps 31 fps 26 fps


[+]

Ez a kettősség újra meg újra tarkóvakarásra kényszerített bennünket: pont, amikor minden klappolni látszott, megint elvonult a rendszer gondolkodni. Kevesebb a játékoknál a kettősség: sem a Real Racing 3, sem az Asphalt 8 nem futott vállalható képfrissítéssel. Nyilván a kisebb hardverigényű játékoknak elég a Helio P10, összességében ugyanakkor a lóerő és az optimalizálás frontján is maradt kívánnivaló. Pedig a rendszer friss, és a 6.0-s Android csak minimális vodás köntöst kapott. Egyik-másik ikon vörösbe öltözött és a hátterek is változtak, a Material Design stílusú animációk, az alkalmazástár, a programváltó, az értesítési- és kapcsolópanel, illetve a magyarul is tudó AOSP-alapú billentyűzet maradt a nexusos alapoknál.


[+]

Az alkalmazástárban 5 x 4-es, a főoldalon 4 x 4-es az ikonkiosztás, a tálcára és a zárképernyő aljára öt elem fér. Beállítható, hogy a kezdőképernyő első lapján jobbra simítva egy megadott alkalmazás elinduljon. A Call+ telefonkönyv és Message+ üzenetküldő is követi a Material Design stílust letisztult megjelenítésével. A tárcsázóban működik a gyorskeresés és a gyorshívás, a tételek behívhatók számos fiókból, SIM-ről és a telefonról, a névjegyek pedig rendezhetők vezeték- és keresztnév szerint. A Call+ extra szolgáltatásai közé a hívás mellé járó tárgy és üzenet tartozik, a hívó fél így előre megtudhatja, milyen témában keressük. A Message+ csevegő szolgáltatásként is funkcionál.


[+]

A Mobil Vodafone gyors SIM-hez kapcsolódó beállításokat tesz lehetővé, illetve a számla, az adatforgalom és a szolgáltatások felügyelését egy egyszerű és átlátható alkalmazásfelületen. A Vodafone Protect a McAfee vírus- és rendszervédelem átkeresztelt neve. A szolgáltatói alkalmazásokat a Start nevű app fogja össze, levelezni az Outlookkal lehet. Az extra szoftverek java részét a szokásos Google csomag teszi ki, egy-két duplikációval (AOSP-alapú telefonkönyv, üzenetküldő, Gmail).


[+]

A Chrome manapság a legalapvetőbb androidos szörfdeszka az internetre. Szinkronizálja a Google-fiókhoz tartozó kedvenceket és keresési előzményeket, gyorsan vált asztali nézetre vagy inkognitó módba, van keresés, nyomtatási lehetőség és mentés offline olvasáshoz. Zoomalapú sortörés nincs, azonban az 5,5 hüvelykes Full HD panelen anélkül is kényelmes netezni. A sebesség már hagy kívánnivalót maga után. Egyszer fluid a böngészés, máskor viszont belassul a szoftver, ez is a hardver és a szoftver pongyola összehangolására enged következtetni. Ennél szerintünk több van a Helio P10-ben, főleg ennyire érintetlen rendszerfelület mellett.

Multimédia

Az előlap 5 megapixeles kamerának ad otthon, a hátlap pedig 13 megapixeles modulnak, f/2,2-es lencsével és autofókusszal. Vaku mindkét oldalra került. A kameraszoftver egyszerű, jól kezelhető és hasznos opciókkal teli. Az élőképen elérhetők a beállítások, a vakuopciók, a HDR, az önkioldó, a kameraváltó, a galéria, az exponáló, a videofelvevő és a kétujjas jelre való kattintás. Az egyik irányba simítva a panoráma, a másikba a kézi mód hívható elő. Ez utóbbi az érzékenységet (ISO100 - 1600), a záridőt (1/500 - 1/2s), a fehéregyensúlyt (7 séma) és a fókuszt (csúszka) engedi állítani. Rácsvonalak is elérhetők, a camera2 API-ra épülő szoftverek viszont nem használhatók ki maradéktalanul.


[+]

Nappal közepes sebességű a fókusz és az exponáló lenyomása után is várni kell pár tizedmásodpercet a kép mentésére. Az eredmények megbízható fehéregyensúlyról, ám középszerű dinamikatartományról tanúskodnak, ami miatt a rendszer inkább fél fényértékkel alulexponál, ha túl nagyok a kontrasztok. A HDR nem segít, mert a sötét részek mellett a kiégettekre is rávilágosít, ugyebár pont ezt kellene elkerülnie. A vonalélesség középszerű és rengeteg az utómunka: zajmentesítés és élesítés is van dögivel, főleg a HDR képeknél. Mindazonáltal nappal, komolyabb lencsehiba nélkül ez a telefon is elmegy, jobb képrögzítő eszköz híján. A távoli témáknál néha, a makróknál gyakrabban, este pedig rendszeresen téved az autofókusz, és az érintőélesítés sem mindig pontosít, így gyakran sokadjára és időpazarlással lehet csak összehozni vállalható képeket. Naplemente után az automatika magas érzékenységgel és a zajmentesítéstől masszává mosott részletekkel rögzít, amelyen a kézi mód csak némileg segít, mivel inkább a fókuszhibák kiküszöbölésére használatos, semmint tökéletes hobbifotók lövésére. A 30 képkockával rögzített videofelvételek inkább tűnnek felskálázott 1080p-snek, mint igazi Full HD-nak, itt is komoly a zajmentesítés és a dinamika sem az igazi. Íme egy példa. A hangminőség elfogadható, de semmiképpen nem kristálytiszta.


[+]

A Play Zene előadók, albumok, műfajok, dalok és listák alapján rendszerezi a helyben tárolt állományokat és kezeli a Google-től beszerzetteket. Elérhető hangszínszabályzó és füles csatlakoztatásával működésre bírható FM-rádió is. A zenelejátszón a wma, a videolejátszón pedig az AC3 hang és a 1080p-nél nagyobb felbontású klipek fogtak ki. Ezeket egy BS Player még elvitte, a 4K-s tesztfájlt viszont az sem.


[+]

A multimédiás hangszóró hangereje átlagos, a minősége pedig erős közepes. A maximum felé nyomottak és zörejesek a hangok, lejjebb véve javul valamelyest a helyzet, de nem jelentősen. Mivel a hangszóró a mobil alján van, könnyű egy kézzel letakarni, az asztallap persze ilyenkor nem zavar be. A gyári headsetet részlethiányos, dobozhangú, minőségi zenehallgatáshoz egy jobbfajtát csatlakoztatva ugyanakkor elfogadható, ami a 3,5 milliméteres portból kifolyik, kiegyensúlyozott frekvenciaátvitellel és háttérzaj nélkül, valahol az okostelefonos átlagot hozva.

Adatkommunikáció, üzemidő

A Smart Ultra 7 egy microSIM kártyát fogad be, amely szolgáltatói mobil lévén kártyafüggő. Az elérhető legnagyobb adatsebesség 150/50 Mbps 4G-n, természetesen a B20 adott. A beszélgetési hangminőség jó, a hangerőre sem lehet panasz. WiFi-ből kétcsatornás 802.11a/b/g/n modul jár hotspot és Direct funkciókkal, a modem érzékenysége megfelelő. Bluetoothból 4.1 a szabvány A2DP-vel és LE-vel, USB-ből pedig 2.0 MTP-vel, OTG nélkül. A navigációs modul a földi antennák és routerek jelei mellett a GPS és GLONASS műholdak adatait is igénybe veszi, a pozíciószerzés gyors. Nem maradt ki az iránytű, a gyorsulásmérő vagy az NFC, sőt: barométer is van. A giroszkópot viszont kispórolták.

A hátlap lepattintható, a telep mégsem cserélhető
A hátlap lepattintható, a telep mégsem cserélhető [+]

A 2960 milliamperórás telep papíron épphogy elmegy, a gyakorlatban pedig épphogy nem: a 3-4 órás képernyőidők átlagon aluli értékek, a kijelző és a hardver is önbizalommal meríti az akkumulátort, a Doze-nak köszönhetően a készenléti fogyasztás ugyanakkor elmegy. Így sem számítunk egy-másfél napnál hosszabb használatra egy töltésről, mi mindennap adtunk neki enni. Az akkumulátorkímélő mód a háttérfolyamatok, a rezgések és az antennák oldaláról igyekszik kitolni az üzemidőt, ám csodákra nem képes – a Redmi Note 3-féle ajánlatokkal versenyezve a Smart Ultra 7 akkumulátora kört kap.

A Smart Ultra 7 nem olyan jó ajánlat, mint drágábbik fivére
A Smart Ultra 7 nem olyan jó ajánlat, mint drágábbik fivére [+]

Értékelés: Vodafone Smart Ultra 7
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Nem kérdés, hogy a Vodafone friss kínálatából a minap tesztelt Smart Platinum 7 a kulcskészülék: villámgyors, jól össze lett rakva és nem horror áron vihető el a piros szolgáltató kínálatából. Bár a most tesztelt Smart Ultra 7 60 ezer forintos, kártyás ajánlatával majdnem megfelezi a zászlóshajóért elkért összeget, a hibák sajnos megsokszorozódtak. A nyolcmagos Helio P10 jól hangzik papíron, a gyakorlatban viszont sok a sebességbeli inkonzisztencia, van mit pofozgatni az amúgy letisztult, Android 6.0-s szoftveren. Bár az Ultra 7 nem fém, hanem műanyag burkolatot kapott, jól néz ki és remekül egybe lett rakva. Inkább a képernyőkávák vastagságával van gondunk – más 5,5 hüvelykes phablettel összemérve az Ultra 7-et nagyobbnak éreztük.

Sem a kamera, sem a multimédiás képességek nem húzzák fel az összképet, az üzemidő pedig gyenge – és ha már a rendszersebesség sem villog, a Vodafone a takarékosabb MT6753-as SoC-t is választhatta volna, sokkal rosszabb a komoly 3D-s játékok képfrissítése nem lehetne. A Redmi Note 3 és Pro változata sokkal jobb phablet, csak éppen nélkülözik a B20-at és a zárt bootloader nehezíti a magyar nyelvű MIUI frissen tartását. Ha a szolgáltatói kínálatban nézünk körbe, a Smart Ultra 7 ára mindjárt ígéretesebb, az LG K10 például csak HD kijelzőt kínál és négymagos rendszerchipet. A Smart Platinum 7-nél összejött szoftveroptimalizálás az Ultra 7 esetében azonban nem lett az igazi, úgyhogy egy tetszett plecsnit tartunk kiérdemeltnek az erényei, ám semmiképpen sem jobbat a hibái miatt.

Vodafone Smart Ultra 7

Bone123

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Vodafone Smart Ultra 7
Vodafone Smart Ultra 7 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 152,2 x 78,1 x 8,7 milliméter
Tömeg 150 gramm
Színvariációk fekete
SIM-foglalat microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 1920 pixel (401 ppi)
Kijelző típusa IPS-LCD kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek Helip P10 (MT6755M)
Processzor típusa négymagos, 1,8 GHz-es Cortex-A53 + négymagos, 1,0 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T860MP2
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 16 GB (ebből 10 GB szabadon felhasználható)
Memória bővíthetősége microSD
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/850/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE 700/800/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 150 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.1 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi hotspot, WiFi direct
USB microUSB 2.0 (OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés telepíthető
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 6.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Google-szoftvercsomag, Vodafone-os extrák
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel,autofókusz, led segédfény
Másodlagos kamera 5 megapixel
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 2960 mAh-s
Készenléti idő (3G) ismeretlen
Beszélgetési idő ismeretlen
Zenelejátszási idő ismeretlen
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, gyorsulásmérő, iránytű, fénymérő, közelségérzékelő, értesítési LED, barométer

Azóta történt

  • Flash Plus 2 - mint a villám

    Az Alcatel sorozatából önálló márka lett a TCL berkein belül, amelynek legifjabb ajánlata fémházzal, erős hardverrel és ujjlenyomat-olvasóval száll harcba a közösségi csatornákon terjedő mobilokkal.

  • Vodafone Smart Turbo 7 - hiányos teljesítmény

    Nem csak egy tízesbe kerül, de nagyon kedvező áron adják a turbósított okostelefont, ám a konkurencia ezen a szinten már elég erős.

  • Három modellel bővül a Vodafone Smart-széria

    A piros szolgáltató továbbra is saját márkás termékekkel egészíti ki készülékkínálatát, ezúttal két új mobil és egy tablet látott napvilágot. Ez utóbbi egyelőre még csak Angliában érhető el.

Előzmények

Hirdetés