Xiaomi Mi A2 Lite - annyira nem lite

A Xiaomi Android One sorozatának második generációja a szerényebb kivitelben, a Mi A1 hardverével, de modern formatervvel és nagyobb akksival. Előbbi viszont (sajnos) szenzorszigetet is jelent.

A Xiaomi letámadja a világpiacot

A Xiaomi eddig is a jó minőségű, aktuális és néha ijesztően agresszív árazású készülékekről volt híres, a Pocophone F1 után meg talán már hírhedt is lesz. Attól eltekintve, hogy a magyar közvélekedés szerint a piac egyik legidétlenebb márkanevét sikerült összehozniuk, 115 ezer forintért a Snapdragon 845, a 6 GB operatív memória és 128 GB belső tárhely ellen egyszerűen nem lehet észérveket felsorakoztatni. A termék nem prémium kategóriás, a képességeket, mondjuk a multimédiás performanszt ennek fényében érdemes majd vizsgálni, de nem valószínű, hogy nagy baj lenne a nyers számítási kapacitáson túlmutató funkciókkal sem.


[+]

A Redmi széria évek óta rendre evidens választás a belépő szinten és a középkategória alsó szegmensében, amit az esetleges kompromisszumok optimális mértéke és a szerényebb hardverkörnyezet mellett is kimagaslóan optimalizált szoftver eredményez. A Mi Mix minden hiányossága ellenére formabontó volt, a Mi Mix 2 és Mi Mix 2s viszont adott árszinten érvényes ajánlat a prémium kategóriában. A gyártó egyre több készülék esetében biztosította a Kína határain kívül támasztott igényeknek is megfelelő szoftverkörnyezetet és hálózati kompatibilitást, majd egyértelműen nyitott a nemzetközi piacok felé.


[+]

A tavalyi Mi A1 például pont a globális piacra készült B20-as támogatással és tiszta Android One szoftverrel, amennyiben a MIUI mégsem jön be annyira valakinek, annak ellenére, hogy kiválóan testreszabható, rengeteg és viszonylag egyedi kényelmi megoldással felszerelve. Mi Store is nyílt Európában, elsőként Spanyolországban, itthon pedig augusztus 25-től vásárolhatunk fizikailag, ha úgy tetszik jobban. Akár Xiaomi Mi A2 Lite-ot is. A garanciális feltételek és szervizszolgáltatások eddig is helyben adottak voltak, most lesz egy asztal is hozzá, amin egyrészt ki van állítva a készülék, másrészt szükség esetén csapkodhatunk.


[+]

A világ legnagyobb mobilpiacán, illetve Indiában idén komoly erősödést tud felmutatni a Xiaomi, Európában pedig statisztikailag szinte felfoghatatlan mértékű expanziót jegyeztek az elemzők. Az európai régió, főleg a nyugati piac érdeklődésének csökkenése miatt összességében 6,3%-os visszaeséssel nyitott az első negyedévben, azzal együtt, hogy Kelet-Európa 12,3%-kal több készüléket vett fel, mint tavaly év elején. A Xiaomi több, mint 999%-kal javított a leszállított készülékek számadatain, 2018 Q1-ben a negyedik legnagyobb beszállító Európában. Feltehetően a fizikai jelenlét ezen tovább javít majd.

A kínai piac szintén visszaesést mutat 2018 első félévében, a gyártó ott is a negyedik helyen stabilizálta magát, Indiában viszont, ami volumen és forgalom tekintetében a világ második legjelentősebb régiója az iparág szempontjából, magasan vezetnek, megtörve a globális összehasonlításban világelső Samsung dominanciáját. A kínai készülékekkel szemben gyakran, nem mellesleg teljesen jogos kifogás a hiányos nyelvi és szoftverlokalizáció, a garancia kérdése, a hálózati kompatibilitás hiányosságai, viszont egyre több gyártó, például a Meizu is igyekszik kielégíteni a világpiaci igényeket, aminek egyrészt erősödő jelenlét és beágyazottság, másrészt ennek köszönhetően a trendek és erőviszonyok átrendeződése lehet az eredménye. Méghozzá aránylag gyorsan.

A Xiaomi Mi A2 és Mi A2 Lite szintén nemzetközi forgalomra optimalizált eszközök, a Mi A2 Lite konkrétan egy Xiaomi Redmi 6 Pro MIUI 9 helyett tiszta Android 8.1-es rendszerrel. A nyugati nyitás – és akkor az Egyesült Államok bevételéről szövögetett tervekről szó sem volt, pedig eléggé rajta vannak a témán Pekingben – hivatalosan az elődmodellel történt meg, amelynek a Mi A2 lite verziója például megtartotta a hardverét, a formatervet viszont modernizálták, az akkumulátor kapacitását pedig növelték. Ami így elég jól hangzik, nem mellesleg megmaradt a tavalyi árszint.


[+]

A csomagolás sem változott, csak ezúttal microUSB kábelt találunk a pakkban a Quick Charge 3.0-s szabványú, európai aljazattal kompatibilis gyorstöltőfej mellé. Nem tévedésből, sajnos a Mi A2 Lite maradt a régebbi csatlakozótípusnál. A kiváló minőségű, füstszínű, áttetsző szilikon tok viszont idén sem maradt ki. Nem árt használatba is venni, mert a készülék kerete sérülékenynek tűnik. De erre még visszatérünk. Egyébként a SIM-tűn és minimális papíranyagon kívül csak a jellegzetes távol-keleti ragasztó szag van az egyszerű kartondobozkában. Utóbbi viszonylag hamar kiszellőzik.

Külső, kialakítás, kijelző

A Xiaomi Mi A2 Lite viszonylag kis méretű készülék, a 71,68 milliméteres szélességhez és 149,33 milliméteres magassághoz viszont 8,75 milliméteres vastagság tartozik, amit a 4000 mAh-s akkumulátor mondjuk indokol. Ezzel együtt a kezelhetőség kellemes, a kijelző alsó felén egy kézzel is erőlködés nélkül lehet navigálni, az értesítősávhoz viszont fogást kell váltani. A szenzorsziget modern megjelenést kölcsönöz az eszköznek, viszont a panelt ennek ellenére kissé nagyvonalúan méretezett kávák keretezik minden oldalon. Főleg alul.


[+]

Az összeszerelés minősége kifogástalan, a részletek gondosan kidolgozottak, a szaténfényű fém hátlapot mindössze két, nagyon vékony, fényes antennacsík osztja meg, alul és felül egy-egy fekete műanyag panelt leválasztva. Az oldalkeret anyaga viszont kérdéses: vagy nem fém, vagy kevésbé jó minőségű, erősen eloxált alumínium. Egyrészt minimális hűvös érzete sincs, másrészt nem vezeti az áramot, harmadrészt a SIM-tű sérülést tud okozni a bal élen található SIM-tálca nyitásakor. Ettől még lehet ugyan alumínium, lévén a SIM-tű acél, ebben az esetben viszont nem egy magasabb minőségű ötvözet. Viszont a SIM tálca fém, plusz egyszerre három kártya fér bele: két nanoSIM és egy microSD.


A SIM-tálca nyitónyílása körül nem valami erős a keret.

A hátlap viszont minden bizonnyal fém, itt vertikálisan rendezett, dupla kameramodul található a bal sarokban, alább Mi felirat, legalul pedig diszkrét AndroidOne jelzet. Az egyfunkciós ujjlenyomat-olvasó a felső harmadba került középre rendezve, ez minden helyzetben kényelmesen elérhető, a működési hatékonyság pedig kifogástalan. A minimális süllyesztésnek és a vékony, csiszolt szegélynek köszönhetően tok nélkül is könnyen kitapintható. Arc alapú feloldás nincs, pedig a méretes szenzorszigeten azért elfért volna.


[+]

Kijelző-teszt
Xiaomi Mi A2 Lite HTC Desire 12 Motorola Moto G6 Xiaomi Mi A1
Képátló 5,84 hüvelyk 5,5 hüvelyk 5,7 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 1080 x 2280 720 x 1440 1080 x 2160 1080 x 1920
Technológia IPS LCD IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő 476 nit 494 nit 414 / 520 nit 471 nit
Fehér fényerő (min.) 1,9 nit 10,7 nit 5,3 nit 1,9 nit
Fekete fényerő 0,37 nit 0,41 nit 0,25 nit 0,33 nit
Kontrasztarány 1288:1 1205:1 1656:1 1428:1
Színhőmérséklet 7759 K 8053 K + kézi 7360 / 6054 K 7404 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?


[+]

Az előlapot annak ellenére is látványosan az 1080 x 2280 pixel felbontású, 5,84 hüvelykes IPS panel dominálja, hogy a notch nem a szerényebb fajtából való, alul pedig viszonylag vastag holttér maradt. Az apró beszédhangszórónak, a fény- és közelségérzékelő szenzoroknak és az 5 megapixeles előlapi kamerának ránézésre nagyvonalúan biztosított hely ellenére a monokróm értesítő LED a bal alsó sarokban pislákol. A megjelenítés minősége kiváló, a panel minőségi, a betekintési szögek változása ellenére a színek és a kontraszt stabilak. A fényerő és a színhőmérséklet kielégítő, szerencsére, mert utóbbin nem tudunk tekerni.


[+]

A jó eséllyel műanyag kereten alul microUSB portot találunk a kétszer öt mikrofonfurat között, hang viszont csak a jobb oldali lyukakból jön ki. A másodlagos zajszűrő mikrofon, a 3,5 milliméteres jack csatlakozó a felső élen található. Ugyanitt, a Xiaomi jó szokását megtartva, elfért az infra is. Érdekes, hogy a felső kategóriás készülékekben nem nagyon erőltetik, lejjebb viszont szinte kivétel nélkül biztosítják a Mi Távirányító appal együtt. Itt viszont nincs vezeték nélküli töltés és NFC. A bekapcsológomb és a hangerőszabályzók jobbra keresendők.

Hardver, Android One

A hardverrel nem strapálták magukat, maradt a Xiaomi Mi A1 konfigurációja, míg a teljes értékű Mi A2 már a Snapdragon 660-as szettel fut. Annyiban ez nem akkora probléma, hogy a Snapdragon 625 elég takarékosan bánik az erőforrásokkal, a nyolc darab, maximum 2 GHz-re skálázott Cortex-A53-as mag, az Adreno 506 IGP és a jelen esetben mellékelt 4 GB RAM papíron is korrekt teljesítményt sejtet, az optimalizálással meg nem sokat kellett vesződni, mert toltak rá egy stock Androidot és annyi. Nincs is gond a rendszerrel, minimális döccenések néha előfordulnak, de nem akadályozzák a fluid munkamenetet és főleg nem értelemzavaróak.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Xiaomi Mi A2 Lite Huawei Y6 (2018) Meizu Pro 7 Motorola Moto G6
Rendszerchip Snapdragon 625 Snapdragon 425 MediaTek Helio P25 Snapdragon 450
AnTuTu Bench. 7.x 77803 pont 45540 pont 76948 pont 70860 pont
Geekbench 4.x (single/multi) 861 / 4302 pont 686 / 1896 pont 856 / 3909 pont 747 / 3931 pont
GFXBench Manhattan onscreen 9,4 fps 5,9 fps 11 fps 8,9 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 9,9 fps 2,8 fps 11 fps 9,3 fps
AndroBench Sequential Read 270,76 MB/s 257,75 MB/s 249,39 MB/s 236,79 MB/s
AndroBench Sequential Write 202,56 MB/s 64,33 MB/s 179,78 MB/s 141,04 MB/s
AndroBench Random Read 78,74 MB/s 40,38 MB/s 55,95 MB/s 68,40 MB/s
AndroBench Random Write 7,22 MB/s 9,07 MB/s 16,36 MB/s 64,26 MB/s


[+]

Az idei Mi A sorozat Lite tagja is az aktuálisan elérhető legfrissebb szoftverrel mutatkozott be, ami júliusban még az Android Oreo 8.1-es verziója volt tárgyhavi biztonsági csomaggal. Azóta van Android P, az Android One-ban viszont az a jó, hogy a Google minimum kétéves terméktámogatása vonatkozik rá, hegeszteni sem kell nagyon a szoftvert, így jó eséllyel a Mi A2 Lite az elsők között lesz, ami megkapják a pités rendszert. Ezzel együtt a felület igen visszafogott, mindössze néhány gyártói app került a Mi mappába, van alkalmazásmenü, de viszonylag kevés extra funkció áll rendelkezésre.


[+]

A Mi A2 Lite igen gördülékeny, a rendszermemória és az erőforrásmenedzsment kielégítően kezeli a háttérfolyamatokat, a megjelenés pedig hagyományos Android. A kétfázisú értesítési sáv világos témájú, természetesen testreszabható tartalommal és elrendezéssel, az alkalmazásmenü viszont csak az ABC sorrendet és a hosszanti terjeszkedést ismeri. Lehet keresni az appok között a felülre rögzített keresősávval, a nem változtatható sorrendű virtuális navigációs gombok pedig ugyan áttetszőek, nem értelemzavaró, hogy azokat nyomkodjuk, vagy az alattuk megjelenő ikonokat. Volt azért, ahol ezt nem sikerült optimálisan kivitelezni.


[+]

Extra alkalmazásokból nem sok van, nem is hiányzik, az infraporthoz tartozó Mi Távirányító viszont itt is bekerült az alapcsomagba, ahogy a fájlkezelő és a Mi Drop is. Utóbbi egy fájlmegosztó alkalmazás, a távirányító pedig lényegében bármilyen infra alapon vezérelt háztartási eszközt képes utasítani, beleértve a klímát, a médiaboxot vagy a TV-t. A Xiaomi pont ennyit tett hozzá a dolgokhoz, minden egyebet a Google alkalmazásaival intézhetünk.


[+]

Kényelmi megoldásokkal sincs teletömve a rendszer, bár előlapi fizikai kezelőgombok hiányában és a hátlapi ujjlenyomat-olvasó fényében a dupla koppos ébresztést pont elviseltük volna, hogy ne kelljen a pontos idő miatt is megemelni a készüléket. Mindössze kékfény-szűrőnk van, aminek aktivitása ütemezhető is, illetve a kamera gyorsindítása engedélyezhető a Kézmozdulatok menüpontban, ehhez ezután a bekapcsológombot kell kétszer megnyomni. És körülbelül ennyit lehet tenni. A kétablakos megjelenítés az legutóbbi alkalmazások között érhető el, a felületbeállításokban pedig engedélyezhetjük az ikonértesítéseket, vagy pöttyöket, a Google Asszisztens pedig a főképernyőtől balra kerül elő, ha engedjük.

Multimédia

A dupla kamerarendszer itt egy 12 megapixeles, f/2,2 apertúrájú, 1,25 µm pixelnagyságú szenzorból és egy mélységélesség meghatározó 5 megapixeles modulból áll. A fókusz fázisérzékelővel dolgozik, az extra megvilágítást pedig automatikusan is működő, szimpla LED segédfény biztosítja. Önarcképet a szenzorszigeten nyaraló 5 magpixeles egységgel lőhetünk szoftveres portré mód és HDR támogatás mellett. Sajnos a camera2 api nem támogatott, így értelmes kézi mód sem áll rendelkezésre, nincs manuális fókusz és nyers képfájlokat sem kapunk.


A gyári szoftverben nem lehetséges, de alternatív kamera appal elérhető a 4K 30 fps.

A szoftver a szokásos Google féle megoldás, ahol ugyan van kézinek csúfolt opció, de csak az érzékenységet és a fehéregyensúlyt állíthatjuk; előbbit 100 és 3200 között, utóbbit sematikusan. Lőhetünk 1:1 képarányú felvételt, van valódi portré mód, illetve panoráma. A HDR és a LED segédfény is hajlandó önerőből felismerni a helyzetet, de manuálisan is kapcsolhatóak az élőkép felső sávjában, ahol a filterek és egyéb beállítási lehetőségek is elérhetők. A fókusz gyors és pontos, mindössze a portrék elkészülésére kell várni kicsit, ami nem minden esetben kifogástalan, de általában használható eredménnyel zárul.

A dinamikatartomány szembetűnően széles, a HDR ritkán nyúl bele a szituációba, olyankor viszont kissé alulexponál, cserébe a sötét részek valamivel részletesebbek. A vonalélesség határozottan értékelhető ideális fényviszonyok között, lencsehibák nem jellemzőek, de a széleken azért puhább a rajzolat. A színek és a kontraszt valószerűek, elvétve fordul elő nem kellően telített felvétel. Éjszaka őrült nagy baj van, amilyen korrekt a nappali performansz, olyan rosszak az esti felvételek. Teljesen érthetetlenül olajfestmény-szerűek a képek, vonalak és részletek véletlenül sincsenek. Közepes távolságú téma esetén azért nem ekkora tragédia, de a jó az egyáltalán nem ilyen.

A portré mód nem éppen csúcsminőség, de egészen használható, hajlandó felismerni nem humanoid témát, ki is emeli a környezetből, már amennyire tudja. Pedig a piros autó eléggé elütött a nem is túl mozgalmas háttértől. Cserébe Elefánt zöld pólója nem zavarta össze annyira, mint vártuk. Az elhatárolás és a téma kiemelése általában pontos, a mélységérzet viszont valahogy kevésbé határozott, az elmosás mértéke ezzel együtt korrekt.

A videó maximális felbontása a gyári kameraszoftver esetében 1080p 30 fps mellett, alternatív szoftverrel viszont elérhető a 4K 30 fps minőség és a szoftveres stabilizálás is. Utóbbi alapértelmezett módon a gyári appban is aktív, a giroszkópot használja, ami végül is látszik is a felvételen. A képfrissítés stabil, a fókusz szintén, a hang pedig a szűrés ellenére is valószerű. A dinamika itt is jól szerepel. A galériából vagy fájlkezelőből nyíló gyári videolejátszó nem igazán finnyás, egyedül az AC3 hangot nem szereti, minden mással boldogul, viszont feliratot nem választhatunk; ha több is elérhető, mindet megjeleníti. Egyszerre. A H265-ös kódolás sem gond, akár 4K-ban sem, hangsávokat viszont nem kezel.


[+]

Az audiomegjelenítés szintén a Google-nek köszönhető, a Play Zene a megszokott funkciókkal és megjelenéssel áll rendelkezésre. A hangszínszabályzó már azzal kissé telítettebb és nyíltabb hangzást generál, hogy bekapcsoljuk, a multimédiás hangszóró egyáltalán nem rossz, a hangok ugyan nem különülnek el kristálytisztán, összességében viszont teljesen hallgatható, nem torz és viszonylag kiegyensúlyozott, ami például egészen korrekt magasakat jelent gyenge mélyek mellett is. A fülhallgatóra, amit mi választunk, lévén a pakkban nincs, kifejezetten jó hangminőség jut, dinamikus, részletes és értékelhető mély tartományt produkál. Egy jobb fülessel. Itt már érdemes rátolni egy minimális térhatást, sokat hozzátesz az élményhez. FM-rádió nincs.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Mi A2 Lite, tekintve hogy eleve nemzetközi forgalomba szánt eszköz, minden hazai hálózaton biztosítja a maximum 300 Mbps letöltési sebességet (igen, a B20-as LTE sávon is), összesen két SIM kártyával dual standby rendszerben. A jelen esetben bruttó 64 GB belső tárhely bővíthetőségéről így sem kell lemondani, a két SIM mellett egy microSD kártya is elfér a készülékben, noha belső tárhelyként nem formázható, mindössze a raktér megnövelésére hivatott. NFC nincs, infra viszont igen, az USB csatlakozó pedig csak 2.0-s microUSB, de OTG és MTP képes.


[+]

A WiFi 2,4 és 5 GHz-en csatlakozik 802.11a/b/g/n szabványon, Direct és HotSpot elérhető; Bluetoothból 4.2-es verzió áll rendelkezésre A2DP és energiahatékony protokoll mellett, a GPS-nek pedig földi hálózatok is segítenek a GLONASS, és BeiDou műholdjain kívül. Szenzorokból sincs hiány: van gyorsulásmérő, fény- és közelségérzékelő, tájoló, giroszkóp, ami a videostabilizálásba is besegít, illetve hang- és mágneses szenzor. Egyedül a hőmérséklet és a nyomásérzékelő hiányzik. Már, akinek. A beszélgetés hangminősége mindkét oldalon rendben volt, a másodlagos zajszűrő mikrofon teszi a dolgát.


[+]

Az üzemidő viszont a jelentősen megnövelt akkumulátor ellenére nem annyira lenyűgöző, mint amit például a Redmi sorozat esetében megszoktunk. 4000 mAh-ból mindössze 10 óra offline videózás és 12,5 óra böngészés telik ki 150 nites fehér fénysűrűség mellett. Rossznak éppen nem mondanánk, de az üzemidő ezúttal nem kiemelkedő. Van viszont gyorstöltés, amihez kompatibilis, 2 amperes hálózati töltőfej is jár. Energiatakarékosságra alapszinten van lehetőség, vagy bekapcsoljuk, vagy nem. Az aktiválást a rendszerre is rábízhatjuk, 5 vagy 15%-os töltöttségi szinten.

Értékelés: Xiaomi Mi A2 Lite
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 10 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 9 pont
Hogyan értékelünk?

A Xiaomi Mi A2 Lite egy roppant kellemesen használható, korrekt, középkategóriás készülék modern megjelenéssel, tiszta és friss Androiddal, kielégítő teljesítménnyel és megnyugtató stabilitással. 65 ezer forintért nem nagyon okunk belekötni, a rendszer minimális megtorpanásokra képes terhelés mellett, de ez a jelenség még mindig a hibahatáron belül mozog, a kezelés és a feladatvégzés fluid, a megjelenítő nem kifogásolható, az üzemidő kicsit visszafogottabb a kelleténél, a multimédia viszont határozottan rendben van. A fülhallgatóra jutó hang- és a kedvező fényviszonyok között produkált képminőséget kiemelve. Szenzorsziget ide, vagy oda, microUSB csatlakozó, műanyag keret, a Xiaomi A2 Lite a kategóriában egy nagyon kiegyensúlyozott, minden felhasználási területen kielégítően teljesítő, korrekt megjelenésű eszköz gyári Androiddal, a Google által garantált terméktámogatás mellett. Tény, hogy a Motorola Moto G6 csinosabb, a Meizu Pro 7 pedig egyedibb, de ez szubjektív, a Mi A2 Lite-ot pedig szombat óta boltban fizikailag is meg lehet tapogatni vásárlás előtt, úgyhogy van összehasonlítási lehetőség. A vásárlás pedig teljes lelki nyugalommal ajánlott mindenkinek, aki egy hétköznapi felhasználásra kiválóan alkalmas, korrektül teljesítő és megbízható mobilra vágyik.

AliceWake

A tesztkészülék a Mi Store jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz, kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Xiaomi Mi A2 Lite

Specifikáció

Xiaomi Mi A2 Lite
Xiaomi Mi A2 Lite Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 149,33 x 71,68 x 8,75 milliméter
Tömeg 178 gramm
Színvariációk fekete, fakóarany, tavi kék
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,84 hüvelyk
Kijelző felbontása 1080 x 2280 pixel (432 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív IPS-LCD
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 625 (MSM8953)
Processzor típusa 8 x 2 GHz-es Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 506
RAM mérete 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Belső tárhely 64 GB (49,99 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (max. 256 GB)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE B1/B3/B5/B7/B8/B20/B38/B40
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA / LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 4.2 (A2DP, HID, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, HotSpot, Direct, WiFi Display
USB microUSB 2.0 (MTP, OTG)
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van (GPS, A-GPS, Glonass, BeiDou)
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 8.1 (Oreo)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Mi Távirányító, Fájlkezelő, Mi Drop, Visszajelzés
Multimédia
Fő kamera 12 + 5 megapixel (f/2,2-es optika, LED villanó, PD autofókusz, AI portré)
Másodlagos kamera 5 megapixel, szoftveres portré, 67,9 fokos látószög
Videófelvétel 1080p/720p 30 fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió nincs
Üzemidő
Alap akkumulátor 4000 mAh-s lítium-polimer
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő n/a
Zenelejátszási idő n/a
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, infra port, arcfelismerés, ujjlenyomat-olvasó, aktív zajszűrés másodlagos mikrofonnal, fény- és közelségérzékelő, giroszkóp, gyorsulásmérő, tájoló, hang- és mágneses szenzor

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés