Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7s26c

    senior tag

    válasz Jovanny2 #36228 üzenetére

    Az emberi szem alapvetően nem a közelnézésre van tervezve. Nem azt mondom, hogy havonta egy dioptriát számít, de minél többet néz valaki telefont, tabletet stb annál jobban romilk a szeme. Tv már más tészta , viszont a közel ott sem túl szerencsés. Nem légből kapottak az információim, ha gondolod, kérdezz rá a az optikus topikban. A katódsugárcső valóban káros volt(nagyon is) , de ott is számított az előtte eltöltött idő. Akik sokat néznek távolra, pilóta, kamionsofőr stb, azok között bizonyítottan kevesebb az idővel szemüvegre szoruló. Persze ez genetika is. Komolyabb irodákban óránként 10 perc távolba nézést javasolnak (nálunk nem jellemző) a munkavállalónak.

    Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

  • HagaNRG

    őstag

    válasz Jovanny2 #36228 üzenetére

    Hiába, mégis én is ezt hallgatom évek óta a szülőktől.

    55"-ös LED TV, sajnos a kisfiam elég gyakran ül a TV előtt kb. másfél méterre, mikor Xbox-ozik, ilyenkor a nagyszülők nem győznek szörnyülködni. (meg a rokonok, hogy nekik is a gyerek a '90-es években mindig a TV előtt ült 1méterre és most meg brutál szemüveges- lehet, hogy már akkor sem látott rendesen és azért ült a tv előtt)
    Ok, nem CRT technológia a LED.

    Cserébe itt kapunk olyan brutális fényerőt (és nem a sport módban nézem a TV-m), hogy néha én is megijedek, ha reggel ébredés után kekapcsolom. Ilyenkor nem győzöm a menüben lehúzni a háttérfényt.

    Szóval rendben van, nincs hagyományos értelemben vett sugárzása a TV-nek, de ettől függetlenül úgysem tudja senki sem pro, sem kontra bizonyítani, hogy öreg korunkra milyen esetleges következményei lesznek annak, hogy gyakorlatilag 10-12 órában nézzük most a mobil, tablet, laptop, PC és TV kijelzőket, mind brutális fényerővel....

Új hozzászólás Aktív témák