Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz octopus75 #40507 üzenetére

    Teljesen eltérő a két készülék szinte minden szempontból.

    - A Samsung egy VA panelt használ, és Edge LED háttérvilágítást. Előbbi kontrasztosabb képet, jobb fekete szintet biztosít, de keskenyebb betekintési szöget.

    Az LG pedig egy IPS panelt, Direct LED megvilágítással. A panel betekintési szöge (színtorzulás nélkül mennyire a szélekről, ferdén tudod még élvezni a látott képet) nagyobb, de a kontraszt aránya a legjobb esetben is ~1000:1, gyengébb fekete szinttel. Ennek köszönhetően sötét szobában a fekete részeket szürkésnek látod.

    Ha fényes nappaliban, éjjel pedig lámpák fénye mellett tévézel, akkor ez nem annyira drasztikus, de mindenképpen érezhető, tehát fontos megemlíteni.

    - Mindkettő 60 Hz-es panelt használ, tehát a folyamatosabb mozgásmegjelenítéshez valamilyen interpolációs megoldást használ. Ez túlzásba vitt beállítás esetén plasztikus, ún. "szappanopera szerű" végeredményt produkál.

    Ám 60 Hz-es panelnél szükséges az alkalmazása, főleg, ha érzékeny a szemed a "röcögésre", a nem folyamatos mozgásra.

    (Általánosan mindig 120 Hz-es panellal szerelt tévét ajánlok jó szívvel annak, aki kifejezetten "házimozizni" keres tévét.)

    - Mindkettő egy-egy saját fejlesztésű operációs rendszert használ. Szerintem az LG féle WebOS a leginkább felhasználóbarát, legyorsabb, legjobb operációs rendszer.

    A Samsung féle "Tizen" a második helyen áll ilyen szempontból.

    Ezek is fontos tényezők, de tévé esetében mindig a képminőség legyen a legfontosabb szempont! Ez a célja, a többi (böngésző, Miracast, Youtube stb.) csak "sallang".

    - A legtöbb esetben használhatóak a tévék fájllejátszásra, de amikor ~8-10 ezer forintért teljesen korrekt, kompakt, kínai médialejátszót lehet vásárolni, 20-25 ezer forintért pedig már olyat is, ami szinte "megszólal", én inkább ezt az irányt javaslom, mint a tévé beépített lejátszóját. (A több milliós prémium TV-k beépített lejátszója sem közelíti meg, az olcsó kínai, dedikált média lejátszók képességeit. No, akkor képzeld el a helyzetet ebben az árkategóriában!)

    - A DTS probléma... ezek egyike sem támogatja. De lassan szinte nem találsz a piacon olyan tévét, ami igen.

    Különböző hírek jelentek meg erre vonatkozóan... a lényeg alapján úgy tűnik, hogy a gyártók nem tudtak és/vagy nem akartak, nem akarnak megegyezni a DTS organizációval a liszenszhasználat feltételeiről. (Állítólag a DTS sokat kér, olyan hír is volt, hogy eltűnik teljesen a mozikból is, mint hangszabvány...)

    Mennyi pénzt vagy képes, és hajlandó költeni a tévé vásárlásra?

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák