Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yerico

    senior tag

    válasz Wildmage #136 üzenetére

    Minden országban nagyon jó fegyvereket csináltak, ha HAGYTÁK a tervezőket. A németek fegyverkeztek, és kellett a jó fegyver. A tankjaik eleinte elég gyengék voltak, de a P4 késői szériái, a Panther / Tiger tankok egész jól sikerültek. (Azért megjegyezném, hogy a T-34 jobb tanknak minősíthető bármelyiknél, mert olcsóbban, könnyebben gyártható, megbízhatóbb, és hatásos fegyverzettel rendelkezett. Igazi háborúnyerő volt)
    A tüzérség tekintetében a németek egyértelműen lemaradak, nem voltak rosszak, de a szovjet / angolszász tüzérségi eszközök nagyobb lőtávval / rombolóerővel rendelkeztek adott űrméretnél.
    Repülők: Tény, a németek rendszeresítettek először sugárhajtású eszközt. De az is tény, hogy alig egy-két hónappal később az angoloknál is rendszerbe állt a Meteor, és az amcsiknál is repültek sugaras gépek a háború végére. A hagyományos légcsavaros gépeknél sok érdekes kísérletet végeztek a húzó + tolólégcsavaros gépektől kezdve a csupaszárny elrendezésig, de... ezek miatt csökkent a legyártott hadicélú eszközök száma, ami pedig létszükséglet lett volna. Mindemellett egyes kategóriákat kompletten mellőztek, mint a nehézbombázók, vagy a korszerű szállítógépek.
    Rakétatechnika: Az űrrepülés alapjait a V2-esek tették le. A német tudósok alkották a háború utáni amerikai / szovjet űrprogramok tudósainak nagyrészét. Voltak terveik légelhárító rakétára is. Ezen a téren bőven megelőzték a konkurenciát.
    Tengeralattjárók: Még egy terület, ahol megelőzték a németek a vetélytársakat. Jobb, és korszerűbb tengeralattjárókat gyártottak bárkinél. Kis probléma, hogy a szövetségesek ugyanakkor kiváló hatásfokkal működő tengeralattjáró-elhárító rendszereket építettek ki.
    Hadihajók: Azt a pár elkészült -igaz, korszerű és hatásos - csatahajót és csatacirkálót a is mennyiség miatt nem lehet egy lapon említeni a szövetségesekével. Rep.hordozót nem építettek, ami pedig igen erőteljes elmaradást tükröz a korszerű elvekhez képest.
    Kézifegyverek, géppuskák:. Voltak jó konstrukciók, de kis számmal. A nagy többség kis hatásfokú (géppisztoly, karabély) fegyverekkel volt felszerelve. A legyártott pár tízezer darab gépkarabély nem hozott említésre méltó eredményt. Ugyanakkor felismerték a köztes lőszer jelentősségét, ami nagy kihatással volt a háború utáni fegyvertervezésre. Mellesleg a néemeteken kívül csak a szovjetek jutottak el a köztes lőszerhez, ami az AK-47 létrehozásához vezetett. Kalasnyikov egyébként a fegyvert már azelőtt elkezdte tervezni, mielőtt az MP-44 kikerülhetett volna a frontra.

    Egyszóval nincs német fölény minden területen. Pár területen igen, de több területen elmaradtak.
    Az igazi előnyük stratégiai téren és a kiképzésben mutatkozott meg, sokszor létszámhátrányból is tudtak fordítani a jobb taktikájuk miatt.

    [Szerkesztve]

  • Warlock_42

    senior tag

    válasz Wildmage #136 üzenetére


    Koroljov volt a főemberük, de soha nem sikerült lehagyniuk az amerikai űrkutatást, a szovjet űrprogram nagy része csak hazugság volt. A témában ajánlott Nemere István - Holtak keringenek a kozmoszban című könyve. Koroljov egyébként tényleg nagy koponya volt, a sorozatos kudarcokért inkább az űrutazást propaganda célokból felhasználó vezetés tehetett.

    Én inkább azt a meghatározást tartom helyénvalónak, hogy mindenfajta rakétaeszköz ami az űrben járt, a német V2 rakétára épül (ezt nem tudom honnét idéztem meglehetősen pontatlanul)

    What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

Új hozzászólás Aktív témák