Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cidalain

    veterán

    válasz Dr.NX #79477 üzenetére

    Wiki kapacitív kijelző részlet:

    A kapacitív technológia esetén már egy kemény, átlátszó védőfelület van (üveg vagy műanyag), ami alatt egy elektromostér-érzékeny háló vagy -felület helyezkedik el (anyaga legtöbbször indium-trioxid és óndioxid). Így az átlátszó felület felett elektromos mező jön létre. Ha ujjunkkal közelítünk a felülethez, akkor zavart okozunk ebben a mezőben, mert ujjunkkal töltést vezetünk el, így a képernyő sarkaiban elhelyezkedő mérők meghatározhatják a változás helyét. Mivel ez a megoldás nem nyomásérzékelésre épül, hanem az érintésre, így nem reagál bármilyen behatásra. Ha nem az ujjunkat használjuk az érintésre, akkor speciális konduktív – töltés felhalmozására alkalmas – eszközre van szükség. A kapacitív technológia drágább, mint a rezisztív, de alkalmasabb a többszörös érintés (multitouch) érzékelésére. Ezt a megoldást használják a legtöbb modern táblagépben és okostelefonban. Fényáteresztő képessége jó, a fénynek 90%-át átengedi. Természetesen az alapelv-felhasználásra számtalan megoldás született, így többféleképpen hasznosítják ma már a kapacitív technológiát (pl.: mutual-, self kapacitív).

    Úgy gondolom az elektromos mező változtatásához megfelelően nagy passzív felület szükséges (ujjhegy, vagy a hagyományos passzív stylusok 5-7 mm-es feje), de ha elektronikával megtámogatod, akkor ez a felület csökkenthető. És ezt csinálja meg ez a toll.

    Jó lenne egyet beszerezni, megvizsgálni, szétszedni. De ahhoz nekem drága ez a 20 dollár fölötti ár... Ráméregetnék multiméterrel pár helyen :)

    [ Szerkesztve ]

    >> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Új hozzászólás Aktív témák