Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz salieri. #33377 üzenetére

    Amennyire én tudom, kétféle textilbőr létezik:
    - Ledarálják a hulladék bőrdarabokat, majd azt visszapréselik egy textildarabra. Nem szakavatott szem azt nem látja meg, hogy ez újrahasznosított bőr.
    - Puhább bőröket textil ráragasztásával tesznek erősebbé, alaktartóbbá.
    Tehát a textil minden esetben a nyúlós bőr erősítésére szolgál - több, kevesebb sikerrel. Vannak aztán azok a bőrök, amik mindenféle textil hókuszpókusz nélkül sem nyúlnak - gondolj a katonai derékszíjra. (Mondjuk az vastag lenne bútor bevonására, de vannak kifejezetten vékony bőrök is, amikre nem jellemző a nyúlás.)
    A párom vásárolt (jó drágán) bőr ülőgarnitúrát. Szép, és egykor trendi is volt. De senki se szereti a családban. Ő se. Nem nyúlt meg - mondjuk lehet, hogy azért, mert nem is nagyon használjuk. Hideg, csúszik, pállaszt, és beleragad az ember. De szép. Azonban ez nem látszik, mert talán a komfortot javítandó, le van takarva egy pléddel - ami persze mindig lecsúszik róla.

    Linkedben ez a marketing csodaszó, hogy modern textilbőr (kifelejtették, hogy praktikus :F ), számomra arra utal, hogy valószínűleg darált bőrről van szó. Attól függ, hogy milyen ragasztóanyaggal, milyen bőr milyen textilen van. Valószínűsítem, hogy nem lenvászonra tettek hibátlan antilopbőrt. A köznyelvben az egy rangot jelent, hogy tömör fa. Az asztalos tudja, hogy ezer féle tömörfa létezik. Ez egy gyűjtőnév. Nem mindegy, hogy ében, mahagóni, dió, vagy lucfenyő, holott mind tömör fa. A bőrökkel ugyanez a helyzet. És ahogyan az ikakikában tömör fának nevezik még azt a fát is, aminek a közepe közönséges levegő, megvannak a varázsszavak a bőrre is. Egy igényes angol bőr ülőgarnitúrára a felhasznált kikészített bőr alapanyag ára nem telik ki ennek a száznegyvenezer forintnak a duplájából se talán. Egy olyan bútort nem úgy adnak el, hogy modern bőrrel van bevonva, hanem azt mondják, valódi bőr (és pontosan megnevezik, milyen bőr) kárpitozással. Az nem szemfényvesztés, az pénztárcavesztés.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák