Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mdk01 #51643 üzenetére

    Igen, pont oda tapintottál, ami körül mi forgattuk a szót a barátommal elég kitartóan. Tudjuk mindketten, hogy ennél azért sokkal mélyebbre kell ásnunk.

    Idevág mégegy gondolatom, ami a "drága" programrendszerekhez kapcsolódik, az pedig épp az emberi hibafaktor. Mert sokan elfelejtik kalkulálni, hogy egy ilyen programrendszer használata esetenként több munkaerőt szabadít fel, mint amennyi a program ára. Márpedig egy gyártás egyik legkényesebb összetevője a bértömeg szok lenni. Azoknak az embereknek a bére, akit tudnak, és szoktak tévedni. (Fontos itt megjegyeznem, hogy attól, hogy én elkezdek ész nélkül automatizálni csiliárdokért, egyáltalán nem garantált, hogy prosperálni is fogok.)

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

  • Eagl3

    veterán

    válasz mdk01 #51643 üzenetére

    Ahogy korábban írtad, az IMOS és társai a széria/széria jellegű bútorgyártásban nagyon jól használható, pillanatok alatt összedobod a látványtervet, árajánlatot, szabást, furatolást, vasalatlistát, DE az egyedi elemeket nem tudja jól kezelni (nekem legalábbis ez jött le mikor eljöttek bemutatni a programot). És szerintem a cégek jelentős része nem csak konyhákat és gardróbokat gyárt, ha pedig minden egyedi elemet elkezdenénk IMOS-ban megrajzolni beleértve a furatokat is, hogy a gyártást valóban meggyorsítsuk rengeteg idő menne el az előkészítéssel és állítom, hogy összességében lassabban készülne el a bútor.
    Amit még hiányoltam, hogy nem tartalmaz még egy alapszintű raktárkészlet kezelő programot sem.
    Csúnyán fogalmazva nekem jelenlegi állapotában egy drága játékszernek tűnik, mintsem egy valóban hosszú távon jövedelmező befektetésnek.
    Nem tudom kinek éri meg ezen a 4-6 millió forintos áron plusz a havi/éves szoftverkövetési díj. Ennyiért iszonyatosan rizikós elkezdeni kísérletezgetni, dolgozni a feltöltésével és állandóan korlátokba ütközni, közben meg pontosan tudod, hogy már rég végeztél volna az aktuális feladattal az eddig bevált módszereket használva.

    Pedig muszáj lesz a lehető legtöbb folyamatot gépesíteni, az összeszerelést egyszerűsíteni, mert szakember nem lesz.

Új hozzászólás Aktív témák