Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Green69

    csendes tag

    Az első számú probléma az "adatéhség". Mindenki a lehető legtöbb adatot próbálja begyüjteni. Olyan adatokat is, amelyekre a hivatalos tevékenységéhez semmi szüksége sincs. Hivatkoznak jogos érdekre, adatvédelemre, a felhasználó biztonságára, akármire. Olyan elnevezéseket, módszereket találnak ki a beleegyezés kicsikarásához ( és úgy megnehezítik a beleegyezés megtagadását), hogy ember legyen a talpán, aki eligazodik rajta, hogy tulajdonképpen mit is engedélyezett. És persze azt meg úgysem tudja ellenőrizni földi halandó, hogy TÉNYLEGESEN miket is gyűjtenek össze rőla.
    A Hivatalos szervek, kormányok, pedig mindig megcsinálják nekik a kiskapukat, mert kell a pénz, de hangoztatják, hogy mennyire harcolnak ellene, sőt sok esetben ugyanúgy használják a piszkos módszereket.
    Ha pl. a Meta, vagy a Google kap egy néhány milliárdos büntetést, egyszerűen növeli a reklámok mennyiségét, árát, és abból fizeti ki a büntetést, tehát végül is mindenképpen az emberek fizetik ki a büntetést is, mégtöbb reklám "nézésével" és az árakba beépülő reklámköltségek kifizetésével.
    Ezeknek a cégeknek, sokkal jobban fájna, ha a reklámozás és az adatgyűjtés lehetőségét tiltanák le vagy korlátoznák a kormányok.
    A mai világban is úgy "védhetők meg" legjobban a gyerekek, mint a középkorban... be kell őket zárni 4 fal közé, és kirekeszteni a külvilágot.
    Ha viszont valaki valóban védeni akarja a gyermekeket, akkok oktatja őket, felkészíti arra amivel találkozni fog, elmonja a veszélyeket és hogy mit csináljon ha probléma van, milen adatokat szabad, és milyeneket TILOS magadni másoknak, stb.
    Ez vonatkozik a szülőkre és a tanárokra is, hiszen nem minden szülő informatikus, viszont minden iskolában van (legalábbis papíron) informatikai oktatás, ahol nem a bitekkel és bájtokkal kell kezdeni az oktatást, hanem azzal, hogy mit szabad és mit nem az interneten, és mijen kövezkezményekkel járhat, ha elcseszi.

    ---szerintem---

Új hozzászólás Aktív témák