Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ispi

    tag

    válasz megema #11028 üzenetére

    Remélem még épp időben válaszolok, a szűk 2 évvel ezelőtt feltett kérdésre, de mivel most rágom át magam épp a topicon és magam is az említett RLN8-410 NVR-t néztem ki RLC-410 kamerákkal megspékelve, mint lehetséges leendőbeli megfigyelő rendszert, valamint engem is külön foglalkoztatott, hogy kiféle-miféle lehet az a Toshiba HDD, amivel szereli a Reolink a felvevőit és nem találtam meg rá a választ itt (sem), így utánanéztem a dolognak.
    Szóval a HDD típusa DT01ABA200V, a Toshiba oldalán pedig a következőket írják erről a szériáról: "Toshiba's DT01ABA-V series of 5,940 rpm 3.5-inch HDD deliver up to 3 TB of storage capacity. The DT01ABA-V series is suitable for video editing, set-top-box (STB), digital video recorders (DVR) and network video recorders (NVR) applications where large capacity, low power and low acoustics are critical."
    Ezek alapján nem látom szükségesnek, hogy aki ilyet rögzítőt vesz, annak a Toshibát - ha a kapacitása egyébként elég - késlekedés nélkül le kell cserélnie egy WD Purple-re, mint ahogy azt mindezek előtt én is terveztem, mivel ezt a HDD-t kimondottan arra a célra tervezték, amire Reolinkék használják.

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

  • ispi

    tag

    Most 61,4$ az RLC-510A a Reolink Aliexpress oldalán, német raktárból, ingyenes szállítással, ha esetleg valakit érdekel. A hivatalos weboldalukon nem akciós. Az elég jó ár, kár, hogy eléggé nem tetszik a képminősége, akárhány tesztet is néztem róla. Az RLC-410-nek lényegesen jobb szerintem, csak ott meg sokkal rosszabb a hang és nincs jármű/személy riasztás. Ebből RLC-810A lesz egyszer, ha meggazdagszom szélesebb látószöggel, H.265-tel, jó hanggal, szuper képpel...

    [ Szerkesztve ]

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

  • ispi

    tag

    válasz X2 #16609 üzenetére

    Engem is épp ez foglalkoztat, de úgy tűnik, hogy a kamera gyártók biztosítanak csak saját kameratípusokhoz felhőt és ahogy látom, főleg FullHD kamerákhoz, így használhatóak a speciális funkciók is. Ha nekem pl. 4 db 5 MP-s kamerához kellene felhő full minőségben, folyamatos felvételhez, az elég combos tárhelyet kívánna, akár csak egy egyhétnyi felvételhez is már, nem beszélve a sávszélességről, amit folyamatosan foglalna (bár ez a kódolástól is függ, mennyire fáj). Vannak kamerák, amik FTP-re tudnak menteni (pl. https://bit.ly/31PltCb) és még a spec. funkciók is működnek. Esetleg fölteszek a padlásra egy Raspberry-t az NVR-ből kivett HDD-vel, csinálok rá egy FTP szervert és így a TV-n nézhető minden az NVR-rel, a padláson pedig, ahova talán nem megy föl a betörő, mentődik a felvétel. Így hirtelen ez jut eszembe, vagy ugyanez dedikált NAS-sal szintén padlás variációban, így helyi hálózaton le van rendezve a dolog, nem kell tárhelyet bérelgetni és csak a betörő alaposságától függ, hogy még esetleg ez is kevés lehet. :D

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

  • ispi

    tag

    válasz X2 #16614 üzenetére

    Az NVR össze van kötve a routerrel, amin keresztül elérem a kamerákat és a streameket a helyi hálózaton és távolról is, pl. az erre a célra írt appokkal. A streamet a kamerából az FTP-re nem az NVR-ből szedem ki, hanem az közvetlenül a kamerából megy az FTP szerverre, miután a kamera kliens appjával beállítottam az elérést. Az NVR csak a TV-n történő, valós idejű kameraképek megjelenítésére szolgál amellett, hogy kezeli a kamerák hálózathoz történő csatlakozását kb. annyiban, mint egy POE switch, valamint, hogy legyen mit földhöz vágnia/ellopnia a betörőnek és így azt higgye, hogy így a felvételek is mentek a levesbe. :) Ha nem kellene TV-s nézés, akkor az NVR kiváltható lenne egy POE switch-csel. De eddig mindez csak elmélet, épp találgatom, hogy hogy lenne jó, még a tervezgetés szintjén tart a dolog a neten, a kinézett gyártónál ill. a fejemben lévő vélt, vagy valós információk alapján. Ha hülyeség amit írok, majd valaki megcáfol.

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

  • ispi

    tag

    válasz BPeter01 #16617 üzenetére

    Köszi a történetet, minden ilyen tanulság! Sajnos vannak, akik mindig 1-2 lépéssel előttünk járnak. :(( Igen, a meleg padláson már gondolkodtam, persze bármilyen tetszőleges eldugott hellyel helyettesíthető. A szünetmentesen is gondolkodtam már épp a villanyóra egyszerű kiiktatása miatt, amikor a ház alsó, pince-garázs szintjét pakoltam tele visítós riasztóval, mert az érzékelők hiába mennek elemről, ha a sziréna/vevő egység hálózati tápos (megnézem már valamikor mennyit fogyaszt, lehet, hogy annak elég lenne pár db. 18650-es akku is...). Ha jól értem, akkor nálad NVR RAID üzemel külön HDD-vel, szimultán rögzítéssel. :) Biztosra kell menni, az igaz. :) De az is kérdéses nekem, hogy ha valahol látnak kamerákat, a többi házon pedig nem a környéken, akkor nem pont azt jelenti-e ez a betörők számára, hogy ott értékesebb dolgok vannak, amiket nagyon védeni akarnak és pont oda érdemes betörni, még ha kicsit macerásabb is...

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

  • ispi

    tag

    válasz sambenez #16620 üzenetére

    Nincs neki, a mozgás és nyitás érzékelők elemről mennek, a vevő/sikítozó egység meg sima 9V-os adapterről, de egész minimális fogyasztása lehet, szerintem pár db 18650-es akkuval megoldom majd, 1-2 havonta történő töltéssel kombinálva.

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

  • ispi

    tag

    A mai nap termése (382€.- összesen):
    - RLK8-510B4-A
    - E1
    22-én rendeltem, 23-án föladták, a DHL - miután behozta a csomagot az országba - átadta a postának, ott volt még egy kis nemzetközi érkeztetés, meg csomaglogisztikai központ és ma érkezett meg. Elég ügyesen ment, ha azt nézem, hogy volt benne még egy hétvége is. A hivatalos weboldalról rendeltem, most épp olcsóbb volt, mintha az Aliexpress oldalukról rendeltem volna. A próbaüzem szépen ment, az NVR, a PC-s és Androidos app jól kezelhető, mindegyik tud mindent, ügyesen össze lehet lőni mindent mindennel, miután kap az NVR egy kábelt a routerhez. Jól kidolgozták a saját kis ökoszisztémájukat, le a kalappal. Az NVR-ben Seagate Skyhawk Lite ST2000VX007 HDD van, ami kimondottan videó megfigyelő rendszerekhez való. Az NVR v2-es verziójú, azért rendeltem ezt a rendszert, mert ehhez már ezt adják, így tudja a személy/jármű érzékelést (a hozzá tartozó RLC-510A kamerák is persze), 12TB-ig bővíthető HDD-vel az alap 6 TB ellenében és addon kamerák helyett, önálló működésre is képes változatok járnak hozzá. Éles teszt majd egyszer, ha a helyére kerül minden.

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

  • ispi

    tag

    válasz sambenez #17437 üzenetére

    Ja, hogy az a DHL nem ez a sárga alapon piros betűs DHL, ami itthon rohangál a csomagokkal?

    Csak az normális, akit nem ismersz eléggé.

Új hozzászólás Aktív témák