Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anonameuser

    csendes tag

    Várom az olyan emberek válaszát, akik valamelyik fősulin az info szakot végezték és most rendszergazdák, webdesignerek,programozók, boltosok.
    Nagyon érdekel az informatika, 1998 óta gépezek, 3 -szor lett cserélve a gépem.Leginkább netezek, meg tolom a játékokat, ahogy engedi az időm.
    Felhasználói szinten tolom az ipart, de jól esik, amikor megkérnek hogy nem jó a windows media player, nyomtató meg egyéb hasonló apróságok és én meg tudom csinálni és azt mondják hogy értek hozzá.Én persze mosolygok egyet és tudom hogy sehol sem vagyok én még a profiktól.Mert nézek nagyot, amikor DDR2-ről, meg SATA kábelről van szó.Szeretnék nagyon érteni hozzá.
    Tudnátok adni néhány tanácsot, hogy melyik iskolán érdemes elvégezni az infót, levelezőin nehéz-e, illetve melyik suliban adnak olyan papírt, ami nem csak arra jó, hogy a fiókomban porosodjon.Illetve van-e univerzális suli, ahol sokmindent megtanítanak.Nagyon érdekel a PC Tuning is, komplett gépek összerakása.
    Kérlek segítsetek!
    Köszönöm szépen!

  • Dany007

    veterán

    válasz anonameuser #1 üzenetére

    Blogbejegyzést nyiss, ne topicot. Ezt zárni fogják.

    Szerintem 2 legjobb iskola létezik, ahol igazán meg lehet tanulni mindent.

    1. itt a PH!. (prohardver)
    2. saját tapasztalat.

    Vagyis, ha van időd, türelmed, akkor szépen kezd el olvasgatni a prohardver fórumokat, és teszteket. A legtöbbet onnan tanulhatsz.
    Ehhez vedd hozzá, hogy mondjuk a következő gépedet darabokban vedd meg. Nézd ki a fórumról, tesztekből melyik a legjobb, vedd meg, és rakd össze egyedül. Főleg ha nem vágod még a SATA kábelt, DDR2, már inkább 3 stb... Szépen elolvasgatod a user manuált, ami a legtöbb esetben csak mégjobban belekever, de nincs is jobb annál, amikor magadtól oldasz meg problémákat, főleg hardveres problémákat.
    Ha valami nem megy, itt a fórum. Megkérdezed, vagy utánaolvasol.
    V.színű itt már minden volt, ami csak problémád lehet, szal csak keresni kell, kérdezni nem is biztos.

    Egyetlen könyvben, vagy suliban se tanulhatsz annyit, mint amennyit a saját tapasztalat, vagy a PH! adhat. (na jó a programozás húzósabb téma... ahhoz tényleg kocka fej kell :P )

  • FPéter

    aktív tag

    válasz anonameuser #1 üzenetére

    Informatika szakokon két dolgot tudsz megtanulni igazán: matekozni és szívni.

    Nem egy végzős/végzett ELTE, BME progmatosnak, szoftvermérnöknek segítettem már olyan elemi dolgokban, mint a windowsban a hangerő beállítása, vagy oprendszer telepítése. A hardverről már nem is beszélve. És nem hülyék ők, egyszerűen csak nem szereztek gyakorlati tudást a sok-sok év előadásokon és szemináriumokon töltött idő ellenére. Az idejük jelentős részét az tette ki, hogy a haszontalan szórótárgyakat túléljék.

    Ez van. Legjobban úgy tanulhatod meg, ha fogsz egy gépet és mersz kísérletezni, problémákat megoldani. Sajnos a felsőoktatásban sem a SATA kábelről, sem a DDR2-ről nem esik szó.

  • Dany007

    veterán

    Hát ez bizony így van.
    Mi anno szintén semmit nem tanultunk a szakmáról. Semmi újat. Egy átlagos érdeklődésű diák elmegy, hogy tanuljon valami újat, erre kezdik a DoS 6.x nél. Jó, talán ma már nem itt kezdik, de ki tudja...
    Haveroktól, oszt.társaktól többet tanultunk, mint a tanároktól. Mi mindig szakmáztunk... Mondanom se kell, hogy az osztály maga volt a Cube! Mindenki kocka volt. Ha szerettünk volna bármi másról beszélni, nem ment. Valakinek mindig volt valami faxa számteches storyja. Éppen mi romlott el, milyen furcsaságot produkál a gép stb... És mi meg szépen azon versenyeztünk ki tudja megoldani a problémát a leggyorsabban.
    Ki tudja a legfrissebb infokat a leghamarabb megosztani a többiekkel... stb... Szép is volt...

  • tildy

    nagyúr

    válasz anonameuser #1 üzenetére

    Elte progmatról és BMF NIkről van tapasztalatom.
    Elte túl elméleti volt nekem: otthagytam.

    BMF-NIK bejövősebb, több gyakorlat, architektúrákból az akkoriban újdonságnak számító p4-t már tanultuk Sima tanárúrnál. Voltak töltelék tárgyak is, de volt ami jó volt.

    Ennek ellenére a fősulin tanultaknak kevés százalékát használom, azt is inkább azt, amit ot és akkor önmagam megtanultam. Ennek ellenére mind a ciscos modult, mint a robotos, mobilinfós modult jónak tartom.

    Mondjuk ha újrajárhatnám , levelezőn csinálnám, de az sajnos nincs, csak esti.
    Webes területen dolgozom.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz anonameuser #1 üzenetére

    Felejtsd el.
    En jartam ket kulonbozo felsooktatasi intezmenybe, muszaki informatika es szamtechtanar szakokon. Matek ment es programozas ezerrel, es az sem hasznalhato szinten, inkabb csak elmeleti faszveres. Plusz gyakorlat tantargyankent heti 1 oraban, 6 kulonbozo prognyelv/felev dozissal.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • 7

    addikt

    Nem vagyok meggyőződve a téma életképességéről, de maximum elsüllyed. Viszont áthelyeztem a Fáradt gőzbe, Logouton csak írásoknak nyitunk (értsd: nyit a rendszer automatikusan) topicot.

  • anonameuser

    csendes tag

    Én azt értem, hogy itthon kéne megtanulni.De a gép összerakást, tuningot lehet csak.De hiába tudok akárhány gépet összerakni, nincs papírom róla.Nekem papír is kéne.Ez a helyzet.

  • Koley

    tag

    válasz anonameuser #8 üzenetére

    Nekem is, én pl játék szoftverfejlesztő szeretnék lenni, hova menjek milyen fősulira/egyetemre?
    ELTE nem érdekel, azon kívül?
    Utána elvégzek egy külön spéci 2 éves iskolát, de minél komolyabb papírt akarok szerezni, hogy aztán munkába állhassak és dolgozhassak külföldön is.

    [ Szerkesztve ]

  • LOTR

    addikt

    válasz anonameuser #1 üzenetére

    Erről amit leírtál kb a "szervizesre" tudok asszociálni, ilyet suliban egyetemen/főiskolán nem tudom tanítanak e, szerintem okj-s képzésen, esetleg fizetős néhány féléves képzéseken tanítanak. Egy "szoftver vagy hardver mérnök" ilyenekkel nem foglalkozik. A legjobban úgy tudod ezt megtanulni, mint pl az autószerelést, ha sokat gyakorlod.
    A szoftver hardver fejlesztés már más téma, ezt már tanítják sok helyen, nem egyszerű, de begyakorolható főleg a kódolás része, ellenben én még nem hallottam olyan helyről ahol jól tanítják, szintén magadtól kell megtanulnod, a sulikban max segítenek ha nem tudsz valamit, de szimplán onnan nem fogod tudni megtanulni.
    El kell keserítselek, ha ilyesmi suliba mész, gép előtt hetente, max 1-2x fogsz ülni, sokan azt mondják az informatikus tanulóknak mikor elromlott a gépük és segítsen megcsinálni, hogy: "dehát te ezt tanulod", meg azt hiszik egész végig a suliban gépeket szerelgetnek, meg a gép előtt bűvészkednek, hát nem így van!! Tankönyvek előtt vannak és majd csak főleg a legvégén kerülnek "éles" helyzetbe, ahol a gyakorlatban is meg kell csinálni kb amit elméletben már tudnak, de ez az egész nem ilyen feladatokról szól, mint amit leírtál, ismételten leírom, ezekkel egy mérnök nem foglalkozik. A fejlesztés más tészta, az mérnöki feladat.

    Próbálom tömörebben megfogalmazni a lényeget:
    egy gépet összerakni szétszedni bárki nekiállhat és neki is tud, nem feladat, egy kis gyakorlással hamar megtanulható, ellenben egy 64bites architektúrájú processzort megtervezni nem fog nekiállni az akinek nincs meg a szakképesítése, ezt viszont suliban tanítják (még ha nem is pont a 64 bitest, hanem régebbi architektúrát)
    szoftver fejlesztés hasonló módon, bár ezt talán többen csinálják komolyabb szakképesítés nélkül, de így sokkal nehezebb szerintem, és valószínű akinek nincs meg a megfelelő végzettsége hozzá, nem fog nekiállni nagy rendszereket megtevzeni

    [ Szerkesztve ]

    One Ring to rule them all

  • anonameuser

    csendes tag

    Köszönöm szépen mindenkinek aki hozzászólt, leírnám hogy én mit szeretnék.
    Szervizes nem szeretnék lenni, mert olvastam a számtechboltosok memoárjait és én naponta betérő okoskodó, idióta emberekkel nem akarok foglalkozni, nekem nincs hozzá se türelmem, se idegzetem.
    Érdekel a programozás, webfejlesztés, weboldal-készítés.Szeretnék vagy programozó/webfejlesztő, vagy rendszergazda lenni.De mindent szeretnék tudni a hardverről, a BIOS-ról, tehát szoftverügyileg meg tudjak csinálni egy gépet, ha elromlik.Meg hardverügyileg is, nagyon érdekel a PC-tuning, de ez csak magamnak vagy ismerősöknek.
    Kandó Kálmán van itt Székesfehérváron, annak is van informatikai tagozata.Valaki elvégezte ott a tanulmányokat?
    Egyébként a nagy vágyam, hogy játéktesztelő legyek.
    OKJ-s képzésbe nem hiszem hogy érdemes lenne belekezdeni, mert egy csomó ilyen tanfolyam csak arra jó, hogy lehúzzák az emberről a pénzt, aztán csináljon amit akar.De sehova nem veszik fel, mert mindenhova min.2 éves tapasztalat kell.
    Tehát BME?Még azonkívűl?

  • FPéter

    aktív tag

    válasz anonameuser #12 üzenetére

    "...okoskodó, idióta emberekkel nem akarok foglalkozni, nekem nincs hozzá se türelmem, se idegzetem.
    Érdekel a programozás, webfejlesztés, weboldal-készítés.Szeretnék vagy programozó/webfejlesztő, vagy rendszergazda lenni."

    Ha tudnád, hogy webfejlesztőként, rendszergazdaként, vagy akár programozóként mennyi okoskodó, idióta emberrel találkoznál...

    Ha informatikával szeretnél foglalkozni cégnél, alkalmazottként, akkor végig kellene szívnod a BME-n a matekot, hogy szerezz papírt arról, hogy értesz hozzá ÉS mellette magadnak kell megtanulnod sokmindent a gépekről.

    Ha saját vállalkozást akarsz erre építeni, akkor csinálsz akármilyen (inkább üzleti) diplomát, ÉS magadnak megtanulsz sokmindent a gépekről.

    Bár egyik barátom úgy dolgozik programozóként, hogy érettségije van. Az alapján vették fel, amit tudott. És amit tudott, azt magának tanulta meg. Ne várj semmit az iskolától.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák