Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Misi1979

    őstag

    válasz icecave #25233 üzenetére

    "Az ellen nem véd", vagyis ha olyan embertől veszed, aki előre megfontoltan csak azért adja el, mert tudja, hogy úgyis letiltják a készüléket. Ezek az emberek nagy százalékban tisztában vannak azzal, hogy következménye lesz a dolognak, de a gyorsan jött pénz nagy úr.

    Amivel jó tisztában lenni:
    Ha bizonyítható az, hogy az eladó az értékesítés pillanatában már tisztában van azzal, hogy a készülék letiltásra fog kerülni (elindul a szolgáltatónál egy pár hónapos folyamat, nem fizetés miatt), akkor az eladó csalás bűncselekménye miatt jó eséllyel felelősségre vonható. (=feljelentés)

    Ez önmagában is visszatartó erő lehet, illetve ha megtörtént a kár, akkor ezzel nyugodtan lehet fenyegetni az eladót.

    Icecave által említett lehetőség még az, hogy az egészet rövidrezárva megfelelő szerződést írunk. A formai dolgokra nem térek ki, a neten jó kis adásvételi szerződésminták vannak fent.
    Ami fontos lehet: ki kell emelni, hogy (a törvényesség keretén belül) mi történjen a szolgáltatói tiltás esetén. Itt két dolgot tanácsolok: fizetési meghagyás kibocsájtását a felmerülő költségekkel megnövelt vételárra illetve azt, hogy a szerződés adott esetben váltóként is funkcionálhasson. A váltó egyúttal egy elismervény, hogy az eladó tartozik a másik félnek.

    A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Aktív témák