Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JóGéza

    aktív tag

    válasz curbowka #71038 üzenetére

    Szia!
    A második megoldásból vannak olyan változatok, ahol két egység dolgozik összehangolva.
    Pl.: Vents Twinfresh Comfo.
    Az első megoldáshoz hasonló megoldása a Fishernek is van, ami állítólag a széndioxid tartalom alapján szabályoz.

  • dewil666

    őstag

    válasz curbowka #71038 üzenetére

    Szia!

    Ha olyan ablakok vannak be rakva ahonnan be tudja szívni a levegőt illetve a túlnyomást el engedi oda majdnem felesleges.
    De amúgy erre is van egy jó tapasztalt ötlet!
    2db utóbbi hővisszanyerős ventit kell beépíteni és vagy össze kötve vagy külön ellentétesen indítva. Persze ez akkor működhet jól ha a két venti a ház legtávolabbi pontján van egymástól (erről pozitív visszajelzést kaptam).

    KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

  • rmihaly

    tag

    válasz curbowka #71038 üzenetére

    Szia!

    A 2. megoldás elég kis nyomáson tud dolgozni, az axiális ventilátor max pár Pa nyomást tud produkálni. Ha nagy a rendszerben a tömítettség, akkor alig tud levegőt cserélni (azaz pörög a venti, de nem szállít a névleges légmennyiséghez közeli értéket)
    Én idén szereltem be 2db-ot (Vents), de nyáron az ablaknyitás közelébe sem ér.
    Az enyém 2. fokozatú a magas fokozaton hangos. A kb 100m³ lakásban alig lehet észrevenni hogy megy. A belső levegő elég párás maradt, mindegy hogy kicsi, vagy nagy fokozaton ment (ehhez hozzáteszem, hogy hűvös van bent így a bejövő meleg levegőben lévő páratartalom telíti a benti hideg levegőt)
    Eddig érdemi hasznát nem láttam - sokkal többet vártam tőle, de majd télen megmutatja mit tud.

    A Mitsu entalpiás hőcserélős megoldása, radiális ventilátorral sokkal korektebb. Ennek a ventilátornak kb 5-10x nagyobb a légszállítási nyomás értéke - tehát ez valóban a megadott érték közeli levegőt fogja átpaszírozni a rendszeren.

    Anno építettem egy ilyen entalpiás hőcserélős próba verziót, fürdőben a falak penészesedése megszűnt vele. A próba verzióban csak 2db 8cm-es PC venti dolgozott, 2fordulaton (alacsony és nagy) folyamatosan ment.
    Ezzel elégedett voltam, télen se nyomott be fagyos hideg levegőt.
    Sajnos a fa keret miatt tönkrement, de amíg használni tudtam, addig maximálisan jól tette a dolgát.
    A teszt verzió egy fa keretből, 5mm-es polikarbonát lemez keresztirányú hőcserélővel, 2 bontott pc ventilátorral 10e alatt megvalósítható volt.

    Ha a forrás rendelkezésre áll akkor a mitsubishi megoldása sokkal jobb (de ez is elmarad a központi szellőztetők által nyújtott komforttól), mint az aerauliqa.

    Ha a kinti zaj nem jelentős, ablakszellőzők is nagyon jó eredményt tudnak felmutatni (szellőzést figyelembe véve), töredék áron.
    Ha megnézed hogy egy ilyen szellőztető akár 300eFt is lehet az 1-2 év teljes éves fűtési költsége!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák