Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andorpapa

    őstag

    válasz KMT #66514 üzenetére

    Nincs tapasztalatom Daikin klímával, de ősszel 3 Panasonic klímát tetettem fel, fűtés és hűtés céljából: TZ20, TZ35, XZ25. Mindegyik jó, én kimondottan szeretem az appot, még sosem volt vele problémám, pedig sokat használom (tapasztalatot gyűjtök az ideális beállításhoz, mert a gázfűtéssel vegyesen használom őket).
    Fűt mindegyik rendesen, az idei rövid -7/-10 fokot is bírta mindegyik. A Quiet módban tényleg halk a TZ és az XZ is, az XZ konkrétan extrém halk. Nyilván nagyobb fordulaton megjön azért a hangjuk is, de kb. 25-30 m2-en (aminek a fele kiválóan szigetelt, a másik fele csak a födémen), az XZ25 Quiet módban tudja tartani a "túlsó sarokban" a kívánt 22 fokot minden külső hőmérséklet mellett (a TZ-k keskeny folyosókra mentek fel és folyosóról fűtenek/hűtenek még kisebb szobákat is, ehhez a TZ keskeny beltéri egysége volt praktikus). A Gree-re szakosodott szerelő elismerően nyilatkozott a kültéri és beltéri egységek általános minőségéről is, gondolom nem ilyesmihez szokott.

    A TZ35 került fel először, az alá csak a sima alap (átmenő csavaros) gumi került, így bizonyos fordulatszámon van némi kellemetlen rezonanciája, amit átvesz a fal, a többi alá később már a szeparált csavaros rezgéscsillapítót kértem, azokról nem jön be semmi rezonancia - tavasszal a TZ35 alá is bemegy majd ez a jobb csillapítás. Amúgy mindegyik kültéri egység szomszédbarát, csendesek.

    H tarifával mennek, olcsón és halkan csinálnak nagy meleget, az appon keresztül pedig mindent kényelmesen tudok kezelni: a távirányítók egy polcon hevernek kupacban, talán kétszer használtuk őket. Ha rakatok további klímát, az is Panasonic lesz, én elégedett vagyok velük.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Vesa #66621 üzenetére

    A Panasonic BZ-től a TZ-ig kb. minden kijön ennyiből. Még a TZ20 (A++-os fűtéssel és wifivel) is megvan 300e-ből (+szerelés) és az csendes típus. Ha kis szobába lesz, ne vegyél túl nagy gépet (főleg, ha szigetelt a ház). Tizenpár négyzetméterre bőven elég a 2 kW-os is.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz TeeJay #67025 üzenetére

    Tudom, hogy nem mindig "a súly a megbízhatóság jele", de ezen adatok tükrében nem értem, miért szokták itt rendre kijelenteni, hogy a mai Panasonic nem egy liga a Daikin gépekkel, mikor mondjuk a TZ35 kültérije 31 kg, töltete pedig 0.77 kg, miközben SCOP és SEER is magasabb, illetve jóval lejjebb tud modulálni a Panasonic, a többi (zajszint, minimum kültéri hőmérséklet fűtéshez stb) pedig kb. egyezik. Nyilván ti láttok ilyen gépeket napi szinten, így szerviztapasztalattal ti rendelkeztek, csak pusztán a számok oldaláról nekem kb. mégis egy ligának tűnik.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Lenne egy másik kérdésem is: hol érdemes a klímához eredetileg járó PM2.5 szűrőt beszerezni? Itt a fórumon sokan szkeptikusan nyilatkoztak róla, nekem viszont hasznosnak tűnik, 3 hónap fűtés után így nézett ki (balra):

    Egyelőre a porszívó porzsákhoz járó filterből vágtam méretre csíkot a klímákba (jobbra a maradék), de arról nem tudom, milyen szűrési képessége van.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz spyrro #67203 üzenetére

    Én ősszel vettem egy Panasonic TZ20-t, TZ35-öt és XZ25-öt, a bonyodalmak kedvéért mindegyiket máshonnan, és egy független klímással rakattam fel őket (hiány volt akkor már elérhető klímából és szerelőből is az országban). A TZ20 jó: alacsony fordulaton tényleg halk (8 nm-re a leghalkabb fordulatszám, a Silent mode is elég lesz) az app atomstabil, jól ütemezhető, a WiFi modul és távirányító mind teszi a dolgát, bár én inkább csak telefonról vezérlem. Kültéri is csendes. Nálam a TZ20 szendvicsbe' van szerelve: a kültéri és a külső fal között még 2x feltekerték a csöveket, hogy hozza a minimálisan előírt csőhosszt, de nincs vele semmi baj.

    -7 fok környéke volt eddig a minimum hőmérséklet itt, azon röhögve tette a dolgát, szépen fűtött. Szépen le is tud szabályozni, de ilyen kis alapterületen még így is le fog majd kapcsolgatni, ez ellen nincs mit tenni (ugye neked kell 8 négyzetméterre?).

    Leolvasztás nem tart sokáig, de mondjuk nem is igazán jegesedett (ősz végén, a takony időben sem), inkább csak deres a kültéri, ami pillanatok alatt leolvad róla. Az üzemmód váltása fűtésről leolvasztásra picit hangos szisszenéssel jár, ezt szokni kell (szerencsére a hálószobában nincs beltéri), de ez inkább csak a TZ35-ös gépen combosabb, a másik kettő diszkrétebben áll ki leolvasztani.

    Elsőre furcsa volt, hogy az oldalirányú terelést csak kézzel lehet állítani (fizikaikag, a készüléken, tehát manuálisan), mert korábban ilyennel nem volt dolgom, de egyszer beállítottam, azóta is úgy áll, nem hiányzik a gépi állítás lehetősége.

    Egy tipp: ne az "alap", átmenő csavaros gumi alátéttel rakasd fel a kültérit, mert az felesleges rezonanciát hozhat át a falra és be a lakásba, hanem rendes rezgéscsillapító gumibakkal - alig drágább, de nagy a különbség. A TZ35 még a sima alátéttel ment fel, meg is jelenik a rezonancia a falon (majd az éves karbantartáskor cseréltetem is), a többi már a bakkal, és belül nem mondom meg, hogy jár-e a kültéri.

    [ Szerkesztve ]

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz spyrro #67203 üzenetére

    A három gép közül a Panasonic abból a szempontból a legjobb választás, hogy az tud a leginkább lemodulálni, 8 négyzetméteren pedig ez és a zajszint számít a leginkább. Míg a Daikin 1 kW alá nem tud menni, addig a Fujitsu 900 Wattig, a Panasonic pedig 700 Wattig tud leszabályozni. És még ez is sok lesz, főleg ha van rendes hőszigetelés a falakon vagy 2-nél kevesebb külső fala van. Így is le fog állni időről időre. Ezért is fontos az, amit itt a fórumon szoktak emlegetni a tapasztaltak: a beltéri elhelyezésén sok múlik, ha meg tud fölötte/körülötte rekedni a meleg levegő, akkor sűrűbben kapcsolgat ki-be, mert becsapja a lokális meleg a hőérzékelőt. Legyen hely fölötte és körülötte elegendő.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Rommel6600 #67225 üzenetére

    A ház külső falai valami gázbeton-salakbeton szerűségből épültek a Kaláka9001 standard alapján, valamikor a '60-as években - minden rezonanciát hatékonyan továbbít, cserébe néhol pici üregek vannak benne, hogy izgalmasabb legyen bárminek a dübelezése. Én sem gondoltam, hogy szükség lesz a rezgéscsillapítós bakra, ezért a TZ35 enélkül ment fel, de a másik kettőnél pont e tapasztalat miatt kértem és így jó is lett.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz pjen #67666 üzenetére

    A gőztisztítózáshoz a beltéri burkolatát leszerelitek vagy anélkül is elég, ha át van gőzölve szűrő nélkül a hőcserélő?
    Milyen gőztisztítót használtok hozzá?

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz PROTRON #67880 üzenetére

    Ősszel "köttettem" 3 fázisos H tarifát az akkor felrakott klímákhoz (korábbi 1 fázisú B tarifás óra helyére), az EON-nak e-mailben klímánként 4 fájlt kellett küldeni az igényléshez:
    - igénybejelentő A lap (eonos formanyomtatvány)
    - igénybejelentő B lap (eonos formanyomtatvány)
    - szkennelt energia címke (klímához járt)
    - pdf-be kimentett adatlap a gyártó honlapjáról (ezzel igazoltam a klímánkénti Amper igényt).

    Ezt simán elfogadták és küldték a szerződést aláírásra.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz andorpapa #67903 üzenetére

    Kis pontosítás: az igénybejelentő A és B lapot értelemszerűen csak egyszer kellett megküldeni, nem klímánként. Az energia címkét (ezen szerepel a gép típusa és az SCOP érték) és a gyártó weboldaláról kipdfesített adatlapot (ezen meg a gyártó által elvárt Amper igazolása, ami vicces, mert a Panasonic mindegyikre 16 Ampert ír, teljesítménytől függetlenül...) pedig mindegyik klímára külön.

    Emellett volt még 1 űrlap, ez a H tarifás igénybejelentő, amit a villanyszerelő tölt ki, ezen nyilatkozik a szerelés megfelelőségéről (nem dugaszolható módon került kiépítésre stb, illetve itt sorolja fel az összes készüléket és alap adataikat).

    De a lényeg az, hogy a matrica szkennelve és a weboldalról "printelt" adatlap elég volt az SCOP és az igényelt Amper igazolására - tavaly ősszel.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Kolondrum #67910 üzenetére

    Nem tudom, hogy kötelező-e, de nálam kérdés nélkül rakott a villanyszerelő, és örülök neki, hiszen a H tarifás hálózat független a nappalitól, így az ottani ÁVK a klímáknál nem játszik.
    Nem is tudom, miért berzenkednek folyton az emberek az ÁVK miatt (nem rád gondolok, csak általánosságban jegyzem meg), ritkán ugyan, de jó szolgálatot tehet. Saját hibából ugyan, de nyúltam már ÁVK nélküli vezetékhez és ÁVK utáni dróthoz is, utóbbinak kellemesebb volt a tapintása. Oké, több pénz, meg nagyobb doboz kell miatta, de aztán nem kér enni. Szerintem ennyit megér a biztonság.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    Kedves Kollégák!

    4 egységes Panasonic multisplit kapcsán kérem a véleményeteket: a kültéri adatlapja szerint 60 méter a maximális csőhossz (és 25 méter az egy egységhez futó csőnél). Az előzetes kalkuláció szerint előfordulhat, hogy picit a gyári határérték fölött lesz a tényleges összhossz. Két kérdés merül fel:
    - Mi a tapasztalat, mennyire lehet fölé menni multisplit rendszereknél? Monosplit készülékek kapcsán gyakran olvasni - itt is - a gyári specifikációt meghaladó csövezésről, gond nélkül.
    - Az egyik klímás cégnél azt mondták, hogy a gyárinál nagyobb csőátmérővel lehet kompenzálni mindezt. Ez mennyire bevett gyakorlat, illetve van-e hasonlóval valakinek tapasztalata?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz TeeJay #75074 üzenetére

    Rokonokhoz lenne a rendszer. A ház és környezete adottságai és a komfort együttesen határozta meg ezt a megoldást: két emeleti és két földszinti szoba a ház két eltérő végében, nem mindenhol szerelhető külső falakkal. Ráadásul egyik oldalon a világ legjobb szomszédja (arrafelé azért nem nézhet a kültéri), a másik oldalon a világ legrosszabb szomszédja (arrafelé meg azért nem nézhet kültéri), ahol meg lehetne, ott a bent lakóknak nem praktikus a hangja miatt, vagy a későbbi karbantartás miatt lenne rossz opció.

    Nyilván nem lesz olcsó, de így a lakóknak és a szomszédoknak is a legbarátságosabb. Nyilván a klímaszerelő szívni fog vele, de neki max. 2 napi szívás, egy kevésbé komfortos elrendezés viszont a lakóknak és szomszédoknak is évtizedes szívás.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Új hozzászólás Aktív témák