Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyomman

    aktív tag

    Sziasztok! Immáron lassan 5 éve vagyok egy Lenovo G550 tulajdonosa, és mostanában gondolkozom a váltáson (főleg az amortizáció (akksi, miegyéb - később részletezem), 32 bites proci meg kevés memória miatt). Bár megvan a jelöltem, amiből kiolvasható mire kéne, leírom gyorsan a kezdő posztban megkívánt paramétereket:
    (1) karácsony környékén vásárolnám, tehát kb 2, max 3 hónapon belül
    (2) 180.000 lenne kb a maximális keret rá mindennel együtt
    (3) Virtualizáció (egyszerre akár 2-3 virt. gép), közepesen processzorigényes alkalmazások (pl. matlab), szoftverfejlesztés
    (6) A keretbe jó lenne, ha egy 120 GB-os SSD is beleférne
    (7) 15.6"-os kijelző jöhet csak szóba
    (9) OS nem kell
    (10)-(11) Fontos lenne a gigabites LAN és 8 GB memória, meg jó lenne egy, az integrálttól jobb GPU
    (13) http://www.notebook.hu/lenovo-ideapad-g50-70-59-424342, esetleg http://www.notebook.hu/lenovo-ideapad-b50-70-len-59-422009

    Jelenleg úgy gondolkozom (aztán ebbe örülnék, ha valaki okosabb belekötne, ha nincs igazam), hogy megveszem az alapgépet, mellé +4 GB RAM kb 12-13 ezerből és egy 120GB SSD kb 20-25 ezerből (amit vagy a HDD vagy a DVD meghajtó helyére jól bele is raknék). Azért gondoltam így, mert SSD-vel nagyon drágán adnak laptopot (noha úgy olvastam több helyen is, hogy egy közepesebb procival egy SSD már csodákra képes), 8GB RAM-al meg megint csak ritkás a kínálat alapból.
    A linkelt laptop egyelőre jónak tűnik az igényeimnek, viszont arra kiváncsi lennék, hogy aki nap mint nap találkozik különféle márkájú laptopokkal (pl. eladásnál, szervizben dolgozik, stb), meg tudná-e mondani mennyire strapabírók az újabb Lenovok? Nekem a G550-nek bár nagy bajai nem voltak, azért az egyik billentyű szétment, a kamera nem mindig működik, touchpad bal egérgombja használhatatlan, néha a hangszóró is csak féloldalt szól. Szóval elég vegyes érzéseim vannak :D Viszont egy jobb Dell-re nincs pénzem, egy Acer-Asus-MSI kombónál meg már csak jobb a Lenovo érzéseim szerint...

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    válasz Khelben #76617 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ a kérdésemre, viszont kicsit bővebben ki tudnád fejteni, hogy miért "két tejfölöspohár" a Lenovo? :D Meg, hogy pl. a linkelt konfig az általam írt kiegészítésekkel mennyire lenne mégis "szenvedés" az általam leírt igényekhez? Tény, hogy amióta a mostani gépem megvan, nem foglalkoztam behatóbban a témával, most kezdtem el kutakodni márkák, konfigok, benchmarkok, meg miegyéb után... Pl. az általad linkelt notebook mivel okoz "kevesebb szenvedést"?

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    válasz Khelben #76623 üzenetére

    Rendben, köszönöm a segítséget, át fogom még gondolni még1szer a vásárlást :)

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    válasz Khelben #76623 üzenetére

    Egy utolsó próbát (kérdést) teszek még azért: http://www.notebook.hu/hp-probook-455-g1-f7x54ea

    Sajnos használtan nem akarok gépet venni, EliteBook-ra vagy drágább Dell-re meg nyilvánvalóan nincs keret. Mennyire jobb ez mondjuk, mint az előbb kinézett Lenovo? (és akkor mondjuk 200k-ig elmentem). Esetleg ha nem is EliteBook csillagászati áron, de 200k felett nem sokkal van-e valami ajánlatod, ami mondjuk 5 évig elbírja (mostani G550-em is a felsorolt kisebb hibákat leszámítva azért tartja magát, pedig nem kíméltem, ezek után nem hiszem, hogy egy 200-250 ezerrel drágább gép kéne ehhez...)?

    Ui.: A linkelt "példánynak" a processzora aggaszt egyedül, nem sok jót hallottam teljesítményben a négymagos AMD-kről az i3/i5 Intel-ekhez képest. SSD-vel, 8GB RAM-al mennyire érezhető vajon lassúnak a gép? (nem játéknál, hanem pl. virtualizációnál, hosszabb matlab-os futásnál, stb)

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    Sziasztok!

    Üzleti notebook-ok között keresgéltem az "alsó kategóriában", és láttam, hogy jött ki Lenovoéktól az M5400, ami a processzora, az SSHD, az esetleg SSD bővítés és a 200k alatti árszint miatt pont telitalálat lenne. Viszont akárhol keresem a modelleket (akár korábbi laptopszalonos vagy más linkek alapján) vagy nem árulják már, vagy soha nem is árulták, vagy csak nagyon (értsd:nagyon-nagyon) limitált a készlet. Ennek tudja valaki az okát? Voltak nagyobb problémák ezzel a típussal? Vagy máris kifutó modellnek számítana? (ha jól tudom, idén február-március környékén dobták piacra)

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    válasz Gyomman #78239 üzenetére

    Na, válaszolva saját kérdésemre (mindemellett köszönöm a többieknek is a tanácsokat!): ma voltam az egyik, a fórumon már jó párszor említett laptop üzletben, és ott mondták, hogy az M5400-asra nagy volt a kereslet, a Lenovo pedig "erre" elkezdte szériahibásan legyártani őket... Konkrétan (a boltos elmondása alapján) az utolsó 5 náluk eladott példányból 3 hibás volt. A Lenovo pedig leállt a gyártásával, ellenben elvileg nemsokára (pár héten belül) jön ki az utód.

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    válasz szabonagyur #78312 üzenetére

    Igen, a megfogalmazásom néha félreérthető :) Az idézőjel nem véletlen van ott :D Ahogy én emlékszem, úgy mondta az eladó, hogy az utolsó befutó daraboknál az összeszerelési minőség közel sem volt olyan jó, mint az elején, az utolsó darabok felét kb visszavitték a vásárlás után nem sokkal, hogy sz*r. Valószínűleg azért, mert ahogy nagyon keresett lett ez a széria, úgy elkezdték inkább ""tömeggyártani"", hogy kiszolgálják az igényeket, és rosszabb minőségű anyagból, vagy hibás volt sok helyen az összeszerelés, vagy a franc se tudja...

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    válasz Eversmann #79130 üzenetére

    A linkre kattintva konkrétan be kéne jönnie 1 teljes laptopnak (Fujitsu A544), nem a keresési listának :F

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    Szép estét/reggelt (ki mikor téved ide)!

    Már kérdeztem itt korábban az alacsonyabb árkategóriás üzleti notebookokkal kapcsolatban, de azóta kicsit változott a keret, többet is rá tudok szánni a dologra:
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 250/260 ezer
    (3) Felhasználási kör? programozás (C/C++,Matlab), virtualizáció (akár 2-3 gép), játék nem fontos
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Igen, vagy SSHD-s gép is megfelel (ezen még gondolkodom)
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége: 8 GB
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új!

    Olvasgattam a hozzászólásokat, de még mindig zavaros nekem néhány márkával kapcsolatban az álláspont. Lattitude E5540, Probook 650, Probook 450 (i5-4xxxM főleg), Thinkpad E540-eket nézegettem, ebből nyilván utóbbi kettő egy picit alatta van minőségben az előző kettőnek. Mennyivel éri meg a 30-40-50 ezer forint ráfizetést egy Lattitude vagy egy 650-es a Probook 450-essel szemben? Mennyire éri meg az árát egy Thinkpad E540 végeredményben? (vagy mivel úgy látom ez is drágább a Probook 450-nél, jobb-e annyival nála?) Thinkpad-re másabb-e a mostanában kritikán aluli garancia, mint a konzumer gépek esetében?

    Alapvetően heti 3 nap munkára, és egyetemi használatra lenne véve. Hozzáteszem, hogy konzumer gépem volt lassan 5 évig, ez volt hetente utaztatva, utóbbi 1.5 évben munkára is használva és valami csoda folytán, de simán bírja (Lenovo G550, egyedül a kijelzője "foltos" picit már, de nem zavaróan). Ez alapján úgy érzem, melóra talán egy Probook 450 szintű gép is kibírja nálam újabb 5 évig, de az eddigi hozzászólásokat nézve erősen tévedek :)

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    válasz Khelben #79798 üzenetére

    Ha a felbontást levesszük a palettáról, akkor 250-ért a Probook 450 kijön (és akkor persze megint csak nem workstation modellről beszélünk, ez igaz). Persze hogy tudjam, mennyire befolyásolja a komfortérzetet a 1600x900 a 1366x768-hoz képest, pár napot el kéne töltenem mindkettő előtt (utóbbi felbontással megy a mostani gép is - ezt tekintve elég szomorú, hogy még mindig ez az alapfelbontás egy 200 ezres gépnél). Sajnos bár ki lehet fogni nagyon jó használt gépeket, én még mindig idegenkedem a gondolattól.
    El fogok gondolkodni mindenesetre az általad ajánlott gépeken (nyilván nem véletlen írod őket, tudom hogy a drágább üzleti modellek tuti fix kibírnak minden strapát), csak nyilván még egyetemistaként az ember nem szereti nagyra nyitni a tárcát... (főleg ilyen 400ezer irányába...)

    [ Szerkesztve ]

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    válasz RnR7 #79875 üzenetére

    Amíg nem írja más: link

    Amúgy konzumer kategóriában a Lenovo még viszonylag jobb minőségű gépeket gyárt (saját tapasztalat legalábbis ezt mondatja velem, de én nem vagyok sem viszonteladó sem szervizes, stb), de a garanciájuk egy ideje totálkár.

    [ Szerkesztve ]

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    Sziasztok! Gyors válaszra lenne szükségem, egy ismerősöm akar laptopot venni, írom a részleteket miért dilemmás a dolog :)

    (1) 1-2 napon belül
    (2) Max. 100.000 Ft
    (3) Felhasználás : nagyon alap dolgok (böngésző, MS office)
    (5) Leginkább 15.6-os
    (6) Szinte semmit nem lesz hordozva.
    (7) Windows gyárilag kellene neki, de ezzel csak szűkül a kör...
    (10) Csak új gép jöhet szóba, én próbáltam használtra rávenni, de nem ment...

    Nézegettem laptopokat, 100 ezres kategória alatt egy ilyet találtam ami még vállalható talán minőségben:
    http://www.edigital.hu/notebook/hp-250-g3-k3w99ea-notebook-+-win8-fekete-p464646.html

    Itt viszont a processzor nem tudom mire elég. Mint írtam nem kellenek nagy dolgok, viszont így is elég gyengének tűnik, valaki tudja-e mi a max amit ez bír? Ezen kívül főleg Lenovo IdeaPad, Hp Pavilion, Dell Inspiron, Toshiba meg egyéb Acer/Asus cuccokat találtam hirtelen, ezek közül én a szar szervizelés ellenére a Lenovo-t tudnám neki ajánlani, vélemények? Az alapvető "100.000-ért ne várjon az ember semmit" típusú kommenteken kívül persze, mert azt én is tudom, most a minimális rossz elvét kell követni, nem én veszem a gépet...

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kicsit ilyen vészmegoldás jelleggel kéne ismerősömnek max. 1 évre olcsó, de megbízható gép, diplomaírás céljából.

    (1) Napokban
    (2) 50-70 ezer forint
    (3) netezés, dokumentumszerkesztés
    (4) -
    (5) 12,5"-14" között
    (6) Lesz hordozva.
    (7) Nem feltétlen kell OS.
    (8) -
    (9) Nincs.
    (10) Használt.

    A laptopsystem oldalán néztem Lenovo X220, Dell E5430 és HP 2570P gépeket, garanciával. Az is kérdés lenne, hogy van-e ezeknek "típushibájuk", mikre kéne leginkább odafigyelni megtekintéskor.

    Cogito ergo sum

  • Gyomman

    aktív tag

    Előre is köszönöm a segítséget (ha jut rám effort)!

    Ismerősöm szólt, hogy ajánljak neki gépet, kb. a következő paraméterekkel:
    (1) 1-2 hónapon belül
    (2) 150-200k
    (3) Filmnézés + irodai szintű felhasználás --> "jó lenne, ha kényelemesen, akadás/fagyás nélkül meg lehetne nyitni egy Word/Excel/-t, pár PDF-et meg egy böngészőt mondjuk fél tucat tabbal..."
    (4) Esetleg alkalmankénti, kisebb szintű játékigény, de nyilván nem gamer gép kell (itt feltenném a kérdést, mert ezt nem követem egy ideje, hogy pl. egy NVIDIA® GeForce™ MX110 2GB és egy Intel HD Graphics 620 között mekkora a különbség vajon?)
    (5) 14-15,6, FullHD
    (6) Heti rendszerességgel lenne hordozva(!), de úton nem lenne használva
    (7) Nem kell
    (8) Én 8 GB RAM-ot lőnék be, SSD jó lenne
    (9) Nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba

    Én amiket találtam első körben:
    https://www.laptopszalon.hu/hp/hp-15-15-da0037nh-4tu48ea-akc-laptop_35605-adatlap
    https://www.notebook.hu/hp-pavilion-15-bc002nh-x5d64ea-ezust

    Jó lenne, ha 4-5 évre lehetne tervezni vele.

    Cogito ergo sum

Új hozzászólás Aktív témák