Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z0lcs1

    csendes tag

    válasz atesss #7466 üzenetére

    "a felhasznált kondenzátorok 125 fokos hőmérsékletet is elviselnek, élettartamuk pedig 5000 óra."
    Ez nem ugyan az mint amit te írsz...Értelmezd a vesszőket!
    Amúgy az az 5000 óra nekem kevésnek tűnik,mert ugye az nincs 1 év folyamatos használat.S itt sok olyan kocka van aki 2év alatt 1évet tuti lenyom a gép előtt ,s akkor vége a kártyának...na mind1 ez csak egy eszmefuttatás már itt a végén...

  • nzozz

    aktív tag

    válasz atesss #12979 üzenetére

    Helló! Szerintem egy Dremel 300 egy jó választás volna, magas minöségü, sok tartozékkal

  • Bari

    Modder

    válasz atesss #12983 üzenetére

    Szia

    Nekem volt ferm gépem, sajnos nem húzta sokáig (bár mihez képest, kb 4 évet bírt ki). A csapágyazása szált el elsőnek. A csapágyak szerencsére olcsóak, csak rohadt nehéz volt kicserélni. A csapágycsere után még ment kb másfél évet aztán szétment a kommutátora. A felxi szár sajnos elég gagyi, gravírozni szinte lehetetlen volt vele, annyira ütött a tokmánya. Maga a gép használható volt kompromisszumokkal. A flexi szárból lehet kifogtam egy rosszat, de vásárlás előtt érdemes kipróbálni, hogy nem e üt, mert a finom munkát lehetetlenné teszi, másrészt meg nagy fordulatnál a befogott szerszám is sérülhet. Nekem elhajtotta a hozzá adott csiszolószalagos cuccot (ilyet csak nem dremel)). Másik hibája volt, hogy ha nagyon beszorult a tokmány, akkor csak a gép szétszedésével és a tengelyt satuba befogva tudtam csak kilazítani, mert a gyári tengely megfogó csak széthajtotta a gép műanyag burkolatát. Egyébként nem rossz gép, elsőre megteszi. Amíg jó volt rengeteget használtam. Kitapasztalod a hiányosságait, aztán ha elpusztul eldöntöd mit veszel helyette.
    A hozzá adott gravírozó szárakat máig használom a dremel géphez, a csiszolószalagok is használhatóak. A vágókorong gyorsan kopik, abból érdemes minőségit venni. Érdemesebb a nagyobb teljesítményűt venni, illetve ahhoz van alapból flexi szár, de külön is megvásárolható.
    Kinzo-tól meg biztosan jobb vétel, az az 1 éves gari lejárta után kb 2 héttel adta fel a harcot, kommutátor ment szét benne és ledarálta a szénkefe felfogatást.

    Üdv: Bari

  • Bari

    Modder

    válasz atesss #12988 üzenetére

    Szívesen

    A gépekkel nem szokott gond lenni, legalábbis saját tapasztalat alapján. Inkább csak a gyengébb anyag használata a váznál okozhat használat során csapágyház kikopást, csapágy tönkremenetelét. Ha nem napi használatra kell, hanem időnként csak jól jönne, akkor bármelyik olcsóbb multigép megteszi. Az olcsó dremel-től sem kell hasra esni.
    Nekem most egy 4000-es dremel van, meg korábban kaptam egy 7700-ast (de azt nem használom, mert pont akkor van az aksi lemerülve mikor kellene), a kinzo után elhatároztam hogy inkább gyűjtök rá, eddig nem bántam meg.
    A spec spedclick-es tartozékokat kivéve nagyon jól használhatóak az olcsóak is, annak idején még a ferm-hez vettem ilyen mindent bele készletet valami 3e volt akciósan a hódos boltban, a gravír szárak máig használhatóak, pedig elég sokat használtam őket üvegen gravírozásra csempében kapcsoló/konnektor helyének kicsiszolására. A csiszoló szalagok használhatóak, talán kicsit hamarabb kopnak mint a dremelesek, de ha saját magadnak készítesz az még olcsóbbra jön ki.
    Az olcsó vágókoronghoz képest a dremel-es nekem kb dupla akkora vágási hosszt bírt ugyan abban vas lemezben, árban összehasonlítási alapom nincs, a 4000-eshez adtak egy 25-ös dobozzal, még nem használtam el mind, meg a korábbi beszerzésből van még az olcsóból is másfél dobozzal (25/dob). A legjobb a gyémántos/wolframkarbid vágótárcsák, de azoknak elég horror ára van a simához képest (3-4000/db) viszont azok nagyon sokáig bírják, még nem vettem rá magam, hogy beszerezzek ilyet.

    A 160W-os tökéletes lehet első gépnek talán a garancia miatt érdemes máshol is körülnézni, barkács multikba benézni, sokszor vannak ilyen olcsóbb kis gépek, nem feltétlenül ferm, csak a kinzo-t kerüld, azzal rossz tapasztalataim vannak ( kisgép, flex, dekopir) szó szerint kínzó volt használni őket :DDD

    Anno én talán praktikerben vettem a ferm-et, de annak már lassan 6-7 éve is lehet. A kinzo meg talán bricostore vagy baumax beszerzés volt.

    Üdv: Bari

  • nzozz

    aktív tag

    válasz atesss #12983 üzenetére

    Azt kell megvenni a tartozékok közül amire szükség van. Emelett (bár nem saját tapasztalat), de a Dremel tartozékok tovább bírják.
    Ami az olcsó gépek hátránya lehet, az a kis teljesítmény, rövid élettartam, gyenge minőség, nehézkes kezelés, túl nagy súly és még sorolhatnám...
    A flexibilis szárak min. 8000Ft -ba kerülnek, de jó cucc lehet.

  • Soseee

    csendes tag

    válasz atesss #12979 üzenetére

    Ha low-cost terméket keresel, akkor itt van ez a Praktikerből. Alapból van benne elég sok cucc (vágó, csiszoló fej stb...) Nem nagy durranás, de nekem ilyen van és már jóideje megy. Néha akcióban 1500HUF környékén ezt is meg lehet fogni hozzá. A fekete "szénszálas" korongból van benne kb 20-25db, elég jól lehet vele fémet vágni. A többi köcöle is jó valamire :) (mondjuk a csiszolófejek a fémmel nincsenek jó viszonyban, de műanyagra, fára elég jól használható)
    Ha a normál árát nézem, akkor a kettő együtt nincs 10k HUF.

    Én ennyivel széjjelvagdaltam a gépházamat + apám a fugát szedte ki a csempék közül és még van benne korong bőven.

    Az ígéret szép szó, de a Landwirtschaftsausstellung meg hosszú!

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #13003 üzenetére

    Meg is találtam itt: [link]
    HR Elektronikai Kft. [link]
    1074 Budapest, Vörösmarty utca 5.

  • fo_di

    őstag

    válasz atesss #13019 üzenetére

    de igen, raspberry pi, a kép nem a sajátom, de már itt van kézben az enyém is (csak egyszerűbb volt képet szerezni netről, mint lőni egyet)
    elvileg az 5 állapotjelző led nincsen pinre kivezetve :(
    egyébként még egy hd44780as lcd-t akarok majd rátenni az i2c porton át ezzel a kapcsolással, neten már nyákot is találtam hozzá, csak be kéne szerezni az alkatrészeket hozzá

  • becsitibi

    senior tag

    válasz atesss #13217 üzenetére

    Arra gondolt szerintem hogy a vizhűtéshez felhasznált áramot,amit amúgy is a tápra kötne,vagy az alaplapra,azt megoldaná egy,a tápegységre csatlakoztatható szabályzóra /vezérlőre/,mivel lehet nem pwm-es a venti ami kell a radira,illetve a pumpa nem fordulatszabályzós,csak utóbbinál vigyázni kell,mert sok pumpa nem indul el 8 volt kezdő fesz nélkül.

    Én is most épitek vizes rendszert,valami hasonló eljárással,ezért is keltette fel a figyelmem a dolog.

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • GNKING

    tag

    válasz atesss #13217 üzenetére

    Nem probléma, ha stabilizátorral működik. Szabályozható legyen 8 és 12V között egy potméterrel és 4A-ig terhelhető legyen, pc táp független legyen. A pumpát azért szeretném szabályozni mert a csendes pc-t szeretnék csinálni, de ha terhelem a gépet és melegszik akkor odatekerem neki a 12V-t.

    Normális vagyok a hangok is megmondták!

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #13117 üzenetére

    Kiderült közben a Ferm gép típusa, mármint az elterjedt neve:

    Ferm FCT-160 a csak 40db fejjel), FCT-160F a flexibilis fejjel + állvánnyal + 40 tartozékkal.

    10-1e között van.
    Szerintetek ez megér ennyit, a flexi fejet + állványt is figyelembe véve ?
    Vajon mennyiben változhatott meg ennek az újabb Ferm-nek a minősége ?
    4-5-6 éves hozzászólásokban elég jókat olvastam a Ferm multigépekről, de ezek már nem azok a típusok !

    Ferm FCT-160F Árgép keresés:
    [link]

    Gyártó oldalán:
    [link]
    Manual (magyar - 42.old):
    [link]

    Boltoknál (részben árgépről keresve) - ha valakit érdekel így "ömlesztve" belinkelve:
    [link] (hivatalos disztributor - az Alby helyett vajon ? )
    [link]
    [link] (Alby, őket kérdeztem ugye először, ők a profilváltás alatti cég, 1db maradt nekik, flexi fej nélkül (bár lehet tudnak rendelni azt is), 2 év gar.)
    [link]
    [link] (óriási választék, érdemes körbenézni mennyi fajta szerszám van - kb. mindenre van külön gép :Y )
    [link]
    [link]

    Jó lenne olyan boltot találni, ahol van raktáron, és így kipróbálható, megtekinthető élőben.
    Na meg olyat, ahol min. 2, vagy akár 3 év garanciát adnak rá.
    Mivel nincs olyan nagy árkülönbség a boltok közt, plusz mondjuk ezer ft-ot megér a plusz 1 vagy 2 év gari.

    [ Szerkesztve ]

  • And

    veterán

    válasz atesss #13233 üzenetére

    A végére már nagyon elvesztél a módosításokban és a részletekben, de az eredeti feltételeket beírva a Linear Tech keresőjébe, ezt a találati listát adta: [link].

  • And

    veterán

    válasz atesss #13236 üzenetére

    Az LT1619-es megfelelő lehet. A Chipcad árlistáján ugyan nem látni, de érdemes rákérdezni, az SOS Electronic-nál viszont azt írják, hogy rendelésre hoznak. A Farnell is forgalmazza, a szállítási feltételeiket nem ismerem. (Persze rendelésre mindegyik tud hozni, a minimális darabszám kérdéses.)
    Az adatlap 15. oldalán van egy konkrét 5V -> 12V / 5A-es megvalósítás. Mosfet-nek megfelel pl. az IRL2203N (logic level, Qg_max: 60nC), a Schottky a specifikált (vagy más, minimum 15A-es típus, pl. az MBR-sorozatból). Az induktivitás nehezebb ügy, az adott rajzon megadott típus mondjuk megfelelő lenne a maga brutál kivitelével, de ilyet - vagy hasonló kész nagyáramú típust - nem tudom, hol lehet beszerezni (és esetleg az induktivitás értékét is növelni kell valamelyest). De te magad is tekercselhetsz egyet egy megfelelő magra, kellő átmérőjű vezetékből. Példa: a Lomexben kapható 5961001101-es típusú (cikkszám: 50-01-04, AL=75nH) toroidra 5 menettel kapsz 1,8µH induktivitást, és ekkora áramnál még ez a mag sem fog telítődni.
    Mod: problémás lehet a tervezett legkisebb bemeneti feszültség. Ugyan maga a konverter tok alacsonyabb feszültségről is működőképes, de a mosfetet mégis csak ki kell nyitni (bár az ajánlott típus nagyon alacsony nyitófesznél képes nagy áramot vezetni), ennyire alacsony táp már a hatásfok romlásával járhat, ha a kapcsolás működőképes marad.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #13238 üzenetére

    Farnell-nél induktivitás is van, az 1,7 μH-hez közeli értékek 3,7A felett: [link]

    Mondjuk van áruk is sajnos...
    De pl. SOS-nél, vagy RET-nél is körbenézek majd.

    De eszembe jutott az is, hogy esetleg pl. alaplapról, modernebb VGA kariról nem lehetne-e leműteni ilyet ? Csak sajnos arra minimális esélyt látok, hogy pont egyezzen az induktivitás értékben...

    MOD:
    TME-nél: [link]
    Sajnos csak 1,5μH és 2,2uH van. És egy kivételével 2A-3A közötti.
    Van viszont egy 2,2uH - 5,9A

    És THT-ből 2uH - 7A: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • And

    veterán

    válasz atesss #13238 üzenetére

    "Milyen vezeték kellene erre ?"
    Minél nagyobb keresztmetszetű (amit még könnyen rá tudsz tekerni), annál jobb. Valamilyen zománc- vagy lakkszigetelésű tekercselőhuzal az igazi.
    "Az eltérés mit okozhat ?"
    A tűrés elég nagy, ráadásul az induktivitás értéke egy csomó tényező függvénye, és némely paraméterek lefixálását igényli. Ilyenek pl. a minimális terhelőáram, vagy - amit az adatlapon is említenek - a tekercsen folyó áram maximális hullámossága (ripple current), az átlagáram százalékában. Itt találsz egy DC-konverterekhez való induktivitás kalkulátort: [link], a használatával sok érdekesség kiderül. Az LT1619-es fix 300 kHz-es frekvencián dolgozik, a maximális megengedhető áram-hullámosság a tekercsen 30%. Érdekes módon a példakapcsolás adatait behelyettesítve a kalkulátorba, a rajzon megadottnál nagyobb induktivitást eredményez.
    "Kb. mekkora áramig lehet jó ?"
    Ez a gerjesztéstől függ, azt pedig a menetszám és az átfolyó áram szorzata határozza meg. A menetszám viszont ugye nagyban függ a kívánt induktivitásértéktől, hiszen utóbbi a menetszám négyzetével arányos. A javasolt toroid magnak viszonylag normális adatlapja van, a tekercseléstől meg nem kell annyira félni, mindössze pár dolognak illik utánaszámolni (maximális indukció). A ferrit anyagú magok nagyságrendileg 0,3T (3000 gauss) körül telítődnek, erre oda kell figyelni, de a kiszámításához minden adat rendelkezésre áll az adatlapon (vasmag hatásos hossza, relatív permeabilitás), a szükséges menetszámot pedig egy adott induktivitásértékhez az AL-értékből (szintén adott) lehet megkapni. A tekercsen folyó maximális áramot az előbb belinkelt kalkulátor is megmutatja.
    "Használható lehet ez az IC + MosFET + Schottky + Induktivitás más ki vagy bemeneti fesz tartományhoz is ?"
    Természetesen. Az IC maga csak vezérlő, a FET egy bazi nagy áramú és jó paraméterekkel rendelkező típus, a diódával sem lehetnek gondjaink, bár a Schottky-ból felesleges duált venni, mikor szimpla is van. Egyedül az induktivitás értéke változhat a kívánalmaknak megfelelően. Sajnos pont ennek a konverternek az adatlapja nem ad túlzottan sok támpontot a konkrét értékválasztáshoz, de ez legyen a legnagyobb baj, meg azért több példakapcsolás is akad.
    Igen, a mosfet adatlapját én is néztem, elég alacsony a szükséges Ugs. Az nagyobb probléma szokott lenni, hogy az alacsony nyitófeszültség a megadottnál lényegesen nagyobb csatorna-ellenállással párosul, bár ez itt alapban nagyon alacsony, és a kívánt áramtartomány sem extrém érték a fet képességeihez képest.
    #13239: Mondom, az induktivitás értéke a kisebb gond, a nagyobb az, hogy a pontos típus ismerete nélkül sosem leszel tisztában az adott induktivitás / mag képességeivel (DC-ellenállás, telítődési áram), miközben 'fillérekért' vehetsz megfelelő adatlappal rendelkező magot, ami jó nagy tartalékkal rendelkezik (mondjuk méretre sem kicsi ;) ), és azzal kedvedre kísérletezhetsz.

  • Bari

    Modder

    válasz atesss #13234 üzenetére

    Szerintem első multi gépnek megteszi, az ára sem vészes főleg, hogy flexi szárat is adnak hozzá, az állvány meg csak arra jó hogy felakassza rá az ember ha a flexi szárral dolgozik. A hozzá adott tartozékokkal szerintem nem lenne gond. Nekem máig jók még a majd 10 éve vásárolt azóta már meghalt géphez adott gravírozó szárak.
    A flexi szár pontossága lehet még kérdéses, nekem annak idején sikerült egy rosszba belefutni, így ha teheted mindenképp ott vedd meg ahol ki tudod próbálni, vagy három napon belül vissza tudod vinni ha ilyen problémája lenne.

    Üdv: Bari

  • Mexildos

    aktív tag

    válasz atesss #13250 üzenetére

    A számítógép ház Solidworks-ben készült el. Tulajdonképpen egyedinek mondható ház. Viszont számítógép házhoz kellene tervezni a házba beépítendő nyomtatott áramköri elemeket. Ez a HDD-khez lenne szükséges. Ugyanis alapból úgy lett megtervezve, hogy már egy kész nyomtatott áramköri lapkát szerelnének bele.

    Viszont a kész nyomtatott áramköri lapka nem felel meg. Ugyanis úgy képzeljétek el, hogy az egyik oldalán a 5 hdd-t lehet rá dugni. Tehát a HDD-k állva kerülnek a házba. Viszont a nyomtatott áramkör második oldalán alul csak egy sata csatlakozó van, vagyis ez egy sata multiplier. Nekem viszont olyan kellene ami natív, tehát minden HDD-t egy-egy sata kábel vezérel. Összesen 9x5 db HDD helyezhető a 4U magas házba. A HDD-k állítva kerülnek a házba. Sajnos a behelyezésük nem hot swap. Bár nem lényeges, de ha valaki át tudná tervezni a tervek ezen részét akkor egész pofás házikó jöhetne ki belőle. Fontos figyelni a rezgés csillapításra és a hűtésre is!!!

    Ezekben kellene segítség, de nem tudom az áttervezés mennyi pénzbe kerülne, már kész tervek alapján?

Új hozzászólás Aktív témák