Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!
    Harmadszor vagy negyedszer olvasom át az összefoglalót, olvasgattam előző hszeket is. Vannak dolgok még amik nem tiszták a fejemben ezért rendezést kérek :D

    Most költöztünk be az új családi házunkba, ide terveznék majd napelem rendszert kiépíttetni. D+15°-os tájolás megoldott, kb 7M gerincszélességgel. de van még közvetlen mellette 4M is.
    Amit tudok: havi villanyfogyasztások kb 300-350kWh . Éves 4500-ra terveztetném a rendszert a későbbi 1-2 paneles bővítés esetleg fogyasztás növekedés miatt. (Elektromos autó még nem igazán fog megvalósulni a következő 5 évben). Ja amúgy 3x16A 3 fázis van. Jelenleg a WCben van az összes elektromos berendezés (riasztó + kismegszakítók). Ahogy olvastam ide nem nagyon érdemes rakni az invertert mert hangos. A háztartási helyiségem van még ahol van a BWT meg a kazán, mosógép szárító stb, tehát annak a falára már nem nagyon tudok mit tenni.. fullon van. Hova lehetne még akkor tenni az invertert? Hamarosan épülő garázsba lehet tenni? Melléképület lesz, nem lesz közvetlen fal a ház és a garázs között.

    320-350es panelből kéne így kb 12-14 db. Remélhetőleg elférne, erre még a pontos számítás hátra van.
    Ilyen konstrukcióra már kértem ajánlatot az mnnsz.hu oldalán, most várom a számokat és a terveket. Ami nem viágos - elég lenne a String vagy kell-e a String-opti megoldás? nincs árnyék,fa,stb. Fronius-t preferálnám, SE ha jól vettem le akkor kell ha nem fér el egy tető részen a sok panel. Mennyire életszerű, hogy mondjuk egy sima string inverterrel ha nincs fa/árnyék stb és egymás mellett van a sok panel akkor hátrányban leszek a string-opti rendszerrel szemben? Azaz ha pl 1 panel beszarik (ami elvileg nem nagyon történhetne meg) akkor az összes teljesítménye kaki lesz. Ha pedig string-opti megoldás lenne akkor ugye a panelenkénti dc-dc konverter az ilyen esetet kiszűri és esetleg részleges felhősödés esetén is jobb lenne a teljesítmény leadás? jól értem? % arányban mennyi amúgy a string-opti és a sima string inverter között a felár?

    A másik kérdés, hogy Fehérváron elvileg még kapható lenne az MFB 0% hitel. Olvastam az elemzést és érvelést pár hsz-el feljebb. Én is így vagyok vele. Felveszem 0%-ra a törlesztő meg megy mintha fizetném a villanyszámlát a napelem ára meg csücsül értékpapírban vagy bitcoinban :D

    Ahogy olvasom MFB-s ajánlatok 10%al drágábbak mint ha saját tőke finansz lenne. Ebben az esetben előbb kéne kérnem a banki előbírálatot stb-t vagy azért kezdjek el konkrét ajánlatokat és megoldásokat bekérni és szűkíteni, szerződés ajánlatokat bekérni cégektől, hogy haladjon a téma?


    Tudom, hogy elsőre sokat kérdeztem, de remélem tudtok segíteni rendet tenni a fejemben.. nagyon az elején vagyok még azért ilyen sok a kérdés.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!
    Az Mnnsz.hu oldalon én is kértem ajánlatot. 4.5-5kw-os rendszerre. Eddig egy helyi ember hívott fel, hogy kijönne megnézni a terepet és utána tudna adni ajánlatot. 2-3 küldött mailt h én hívjam fel őket és majd mesélnek..
    1 pedig küldött ajánlatot 5.4kWp-re 15db CanadianSolar 360Wp napelemmel és Growatt 6000 TL3-S + wifi modulos inverterrel. 2.14M jó magyar forint. Ha visszaolvasok hasonló 5.5 körüli rendszereket akkor ott bőven 2 alatt de inkább 1.8 körül voltak az ajánlatok. Reális amire várok, vagy az már régen volt?
    Továbbá az összefoglalóban benne van, hogy melyik inverter gyártó milyen stb.. ugyan ez panelre esetleg nincs? Elég nagy a szórás, rengeteg féle panel létezik, de melyik ajánlott és melyik kerülendő? Inkább választanék nagyobb teljesítményűből kevesebb panelt mint sok kis teljesítményűt.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz stickermajom #7079 üzenetére

    Na igen meg a huawei amiben elvileg van olcsóbb panelenkenti optimalizalas is. Legalábbis valakitol amvagy valahol olvastam ezt.
    Bloomberg es mnnsz tier1 panel gyártó lista alapjan elvileg van különbség a panelek között. Kérdés h pl 2 azonos teljesítményű kWp értékű panel miben mas es melyiket érdemes valasztani. Pl SE es Longhi. Mind2rol jot olvastam de ennel többet nem tudok kiokoskodni en sem.
    Másik kérdés az en fejemben h pl kellene e nekem panelenkenti optimalizáló 150-200k ert. DK tájolás kb 12-14 panel es nincs arnyek egy string. Sok itt is a nyitott kérdés az ember olvasgat sok helyen csak a sok fel infobol nem mindig jo konkluzio szuletik 😊

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Elég sok hozzászólást olvastam vissza, de így sem körvonalazódott ki bennem az érv, hogy kell-e nekem cella optimalizálás vagy sem.
    Azt már sikerült visszaolvasgatva megfejteni, hogy 4 féle van ebből.. SE, Huawei, TIGO és MAXIM.
    Ami nem tiszta. Mikor érdemes ezt választani? Nyilván SEhez kell akkor SE inverter is ami úgy számoltam, hogy a legdrágább a 4 közül.
    Nálam a tervezett helyen nem lesz árnyék, egy tetőre kerül minden napelem és D-DK tájolású a tető. Az optimalizálás egyet jelent a monitoringgal is? Jövőtállóság szempontjából nyilván hasznos, hogy ki tudom majd szűrni, hogy ha egy panel beszarik és nem kell egyesével tesztelgetni stb.. de hát erre van a szerviz cég meg a garancia. Az, hogy liveba látom, hogy melyik panel mennyit termel, hasznos de nem életbevágó.
    Amennyiben nem SE rendszert vásárolok hanem mondjuk Froniust akkor ahhoz utólag is lehet tenni cella optimalizálót? Illetve ha külön is szerelhető akkor monitorozó rendszert?

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!
    Mielőtt konkrét ajánlatokkal kapcsolatban kérnék segítséget, először le szeretném szűkíteni a listát.. óriási a szórás. gyak 350e/kWp - 500e/kWp os ajánlatokat kaptam az mnnsz.hu-n kitöltött ajánlatkérő alapján.
    Azt már kimatekoltuk, hogy nem kell se cellasor se cella se semmi optimalizáló ezért talán SE sem (D-DK közötti tájolás és egybefüggő tető. Bár a monitoring és hasonló miatt jó lehet, de ahogy írtátok a monitoringot későbbi is rá lehet tenni ha igény van rá).
    Napelem választékból kaptam annyit, hogy fel se tudom sorolni.. persze számomra full ismeretlen mind1ik. Max az alapján tudok rangsorolni, hogy nagyobb teljesítmény kevesebb panel szükséges ezért ha később bővíteni szeretnék akkor el fog férni a már meglévő mellé.

    Teljesítményben viszont nagyon erős szórást kínáltak. Éves fogyasztásom kb 4200kWh. Erre kaptam panel szinten 4K-5.2K ajánlatot.
    Ezzel kapcsolatban van 2 kérdésem:
    - Ha jövőben bővíteni szeretnék, akkor a mostani 4.2k-s hoz képest kell nekem az 5K-s rendszer? Ahogy számoltam nem éri meg most 15Ftosan túltermelni, inkább ha növekszik a fogyasztás akkor kell új panellel bővíteni. Viszont akkor mekkora kW teljesítményű napelemet kéne vennem? És ehhez akkor mondjuk 1el nagyobb invertert ajánlatos?
    - Melyik a most ajánlatos "bestbuy" napelem márka és típus? Kaptam már SA, TrinaSolar, Canadian Solar és számtalan ajánlatot.. 280W-370ig.. van ami MONO fél PERC van ami nem.. totál homály..

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz kardkovacsi #7123 üzenetére

    Inverter terén Froniussal szimpatizálok. 3x16A van most kiépítve. Bővíthetőség mindenképp szempont. Napelem típus az Monokristályos, minél nagyobb teljesítmény, hogy kevesebb panelt kelljen elsőre feltenni.
    A másik kérdés, hogy most még nincs garázs (3-4mre lesz a lakóháztól mint különálló épület), de tavasszal épül meg. Így ha a lakóházra tetetem a paneleket nem tudom értelmes helyre tenni az invertert. Minden elektromos berendezés most a WCben van egy eldugott szekrényben (ide nem fog beférni és elvileg hangos is, mert a Fronius ventillátoros (legalábbis nekem azt mondták)). Összefoglalóban pedig olvastam, hogy kültérre nem túl jó tenni. Főleg hogy vagy egy Klíma mellé teszem vagy a terasz kellős közepére ami nyilván ütközik az esztétikai igényekkel. Ezért lenne jó ha meglenne a garázs arra fel tudnám tetetni a paneleket és oda mehetne be az inverter. De ez még jó fél év, addigra meg ki fog futni a 0%os lehetőség és ha lesz a 30-40%os vissza nem térítendőre esély ott is gyorsan el fog fogyni a pénz, nem fogok tudni várni hónapokat, hogy jajj nekem még gyorsan garázst kell építeni majd 2 hónap múlva térjünk vissza rá.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz Geresics #7125 üzenetére

    hú ez de jó lenne :) Hamarosan összegzem az ajánlatokat, 1-2-t amit árban és korrektségben, hozzáállásban érdemlegesnek találok beillesztenék ide technikai szemrevételezésre. Nagyon megköszönném ha majd a hozzáértők véleményeznék :)

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz #44448768 #7131 üzenetére

    Köszi a tippet, akkor mégsem olyan rossz megoldás a tákolmány ideiglenes garázsfal :D
    10kW-os inverterre szerintem sosem lesz szükségem, max ha lesz 4 elektromos autó a családban és 3 medencét fogok fűteni télen nyáron :D

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz Kaci84 #7148 üzenetére

    Hasonló helyzetben vagyok.. én is most keresgélek, hogy talán gyorsan beleférjek az MFB-be. Ahogy látom neked kb 3x akkora rendszer kell mint nekem. Szerencsés vagy miatta neked a kWp/Ft árad kb 350-370 körül van.. nekem kb 12 ajánatból 400 alá nem sikerült senkivel menni. Valszeg mert kisebb rendszerre kértem ajánlatot.

    Ha laikusan nézem a te példádat. Huawei-t többen kilőtték, mert mi lesz ha covid lesz 20 évig stb és bezár a cég, kitiltjék EUból akármi.. marad a SE. Ez le is szűkíti a listát 5ből 3 cégre.

    1. CÉG: 4500/12,25 = 367e
    2. CÉG: 6000/17,28 = 347e
    4. CÉG: 4800/12,95 = 370e
    Ebből látszik, hogy az 1es cég és a 4es cég ára szinte azonos csak a méret más.
    Mivel a tető méretével és a panelek darabszámával is probléma van és kérdés, hogy kell-e 17kWpos rendszer lehet, hogy a 48 paneles 6M-s ajánlatot kizárnám. (persze nem tudom, hogy nálad valós-e a ez az igényelt fogyasztás.)

    Marad az 1 és 4 . És itt jön amin szerintem te is fennakadtál.
    1 - 10k-s inverter P404es optimalizáló, erre 12,25kWpos napelem rendszer
    2 - 12,5k-s inverter P370es optimalizáló 12,95kWpos napelem rendszerrel.
    Az egyiknél kisebb invertert ajánlanak kb azonos napelem rendszerrel, a másiknál nagyobb invertert de kisebb optimalizálót. Google a barátunk: optimalizálók
    Ebből számomra az derül ki, hogy az egyik 370DCV-t tud a másik 404-et. Ezen kívül a string hossz ami más, tehát valószínűleg a panelek db száma miatt van a különbség, de ezt majd a hozzáértők megmondják.
    Ergo teljesen mindegy melyik rendszert választod nem jársz rosszul.LONGi napelem is neves márka, sokan ajánlottam már itt a forumon és a Sharpról is jókat írnak a neten (én is kaptam több sharpos ajánlatot).

    Konklúzió: Ha a műszaki szakik azt mondják, hogy mindkét választott rendszer működőképes és nincs benne tervezési hiba akkor a szimpátia vagy kedvezmény adási hajlam alapján döntenék az 1es és 4es között.
    Remélem kicsit tudtam segíteni :)

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz gootibi #7248 üzenetére

    Szia!
    Ha nem vagyok indiszkrét írnál egy árat amit adott a kivitelező erre a konkrét ajánlatra? Azért kérdem, mert nekem is ugyan ezt a konstukciót kéne megfuttatnom, de annyira szórnak az ajánlatok, hogy ihajj.. és véleményem szerint kva drágák is :)

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz gootibi #7250 üzenetére

    Pedig akkor mégse kapok olyan rosszakat.. itt mindenki írja a 350-370e-s kWp-s árakat, de közben rájöttem egy valamire..
    Minél több napelemet teszek be ugyan abba a rendszerbe annél olcsóbb lesz a kWp-s áram.
    Tehát ha valaki az ügyintézésre és az AC/DCtúlfesz védőre szerelő keretre szállításra munkadíjra stb felszámol egy kb 5kWos rendszernél 600 ezret és a Fronius Symo 6.0.3 M Wifis inverter mondjuk 515-550 között mozog akkor igazából ezeket a termékeket ki is vehetjük az egyenletből, mert minden ajánlat kb 1.2M-nál kezdődik. Persze van aki többet akar keresni a munkadíjon stb, de ha egy 3.9es ajánlatot összevetek egy 5.2essel ahol ugyan azzal a komponenssel számolok csak több panellel akkor az panel árát hozzáadva a 3.9es rendszerhez hasonló árat kapok mint amit az 5.2esre alapban adtak.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz #44448768 #7254 üzenetére

    eskü mondjatok már priviben egy céget aki ezt amit fent elemeztél megcsinálja 1.8-2Mból. Azonnal szerződök vele :D
    Olyan ajánlatokat kapok 2Mért, hogy Qcells 350W G8 DUO 12db 350Wos napelem Fronius Primo 3.6Web...
    vagy pl Qcells G8+ 355W 13napelem 4615kW Fronius Symo 4.5.3-M wifi 2.19M :O :O :O :O

    [ Szerkesztve ]

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok ismét!
    Úgy néz ki kezd összeállni a dolog.. cca 1 hónapos ajánlat kéregetés és forum olvasgatás, után sikerült leszűkíteni az ajánlatokat és maradt egy top3as mezőny. Ebben kérném most a szakmai segítségeteket hátha láttok az ajánlatban valami olyan buktatót, ami nekem nem szúr szemet..
    Első körben egy D-DK30° tájolású tetőre való napelem rendszerre kértem ajánlatot ami 4200-4500kWp-s teljesítményű. Aztán itt forumozgatva kiderült, hogy a későbbi bővíthetőség szempontjából a 6kW-os inverter jobb lenne nekem, de mivel MFB hitelt tervezek rá ezért legalább 4800kWp-s rendszert kell csináltatni. Emiatt az értelmes ajánlatadók között újra bekértem az ajánlatot 6.0.3as Fronius inverterre és ehhez való 4.8-5k-s napelem csomagra.
    Voltak jó árbeli ajánlatok, de párat ki kellett lőnöm, mert vagy olyan ákombákom ajánlatot adtak hogy egy 10 éves szebbet szerkeszt wordben, vagy a 330x14 náluk 4200kw stb.. aki már most ilyen amatőr hibákat vét azzal mi lesz a kivitelezés során. Páran pedig kb visszahívós sms-t küldtek :D

    Lényeg a lényeg, nem akarom hosszúra húzni a hszt..
    D-DK30-°os tájolású tető, a pontos méretet még nem mértem le de az tuti hogy árnyékmentes, nem tagolt kb 30as dőlésszögű(?! mérni kell).
    Emiatt elvileg nem kell optimalizáló stb, aztán később ha kell monitorozás akkor lehet rakatni.
    A terv az volt, hogy a 4.8-5.1es rendszert minél kevesebb panellel oldjuk meg, hogy ha kell bővíteni akkor legyen neki hely. Ezért kéne nagy teljesítményű napelem és nem elég a sok 250-280as.

    A végső ajánlatok:
    1. Sharp NUBA Mono 395W 72 osztott cella x 13db = 5135kWp
    Fronius Symo 6.0.3-M WLAN 3
    + tervezés, szerkezt AC/DC túlfesz védelem, telepítés cakk um pakk.
    = 1.976M ami kb 385e/kWp


    1.2. Első cég alternatívája:
    Sharp NUJD Mono 440W 72 osztott cellás x 11db = 4840kWp

    Fronius Symo 6.0.3-M WLAN 3
    + tervezés, szerkezt AC/DC túlfesz védelem, telepítés cakk um pakk.
    = 1.90M ami kb 393e/kWp

    2. AE Solar 330W x 16 =5280kWp
    Huawei 5KTL-M0 2 string 10 év inverter gari
    itt az ajánlat nem részletezi a túlfesz védelmet és hasonlókat de "kulcsra készre írja a kivitelezést"
    = 1.85M ami kb 350e/kWp


    3. LONGi Solar 370W, mono PERC félcellás big waffer x 14 = 5180kWp
    Fronius Symo 6.0.3-M WLAN
    + tervezés, szerkezt AC/DC túlfesz védelem, telepítés cakk um pakk.

    1.875M ami kb 361e/kwP


    3.2 Harmadik cég alternatívája:
    Qcells Qpeak Duo G8+ 350W x 14 = 4900kWp
    Fronius Symo 6.0.3-M WLAN
    + tervezés, szerkezt AC/DC túlfesz védelem, telepítés cakk um pakk.
    1.99M ami kb 406e/kwP


    Személy szerint inkább a Froniusos megoldások felé hajlok. A kérdés, hogy az ajánlott napelemek közül melyiket célszerű/érdemes használni. Megéri-e a Qcells felára vagy pl inkább a Sharp 440Wos paneljét válasszam amiből meg eleve kevesebb kell ezért helytakarékosabb (számomra ez lenne célszerű).
    A másik, hogy pl a nagy teljesítményű panelek esetén a reggeli felkelő napnál nem kell attól tartani, hogy olyan kicsi feszt ad le a napelem ami nem éri el a 6.0ás inverter indító feszültségét? Esetleg ha meg tűz a nap és van kint 45 fok akkor nehogy lekapcsoljon a túlfesz miatt.

    Nagyon örülnék ha segítenétek a szakmai oldalról megközelítve, esetleg pro kontra rangsorral. :)

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz MrZed001 #7295 üzenetére

    Bevallom őszintén nem néztem meg, mert minden reggel 6.30kor lelépek és du4 körül érek haza.. talán hétvégén meg tudom figyelni.
    Egyébként azért írtam, hogy nem árnyékos, mert tavasszal épül a külön épületes garázs (7x7es alapterületű), és azt tervezem, hogy annak a tetejére rakatok fel napelemet. Most csak az MFB hitel miatt lenne fontos az engedélyeztetés és a tervezés.. aztán a kivitelezés jövő tavasszal lenne.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok!

    Október óta nem nagyon tudtam foglalkozni a napelem projekttel, mert mint kiderült az MFB 0%oshoz kell a lakhatási. 2020 Dec elején be lett adva, de az önkormányzat kapacitás problémára hivatkozva jelezte, hogy csúszik a lakhatási kérelem elbírálása/papír megküldése.
    Jól tudom, hogy az MFB-s 0%oshoz mindenképp kell a hivatalos papír? Nem lenne elég hozzá ha megvan a döntés az önko. részéről de még nincs kiállítva a hivatalos használatbavételi engedély? Esetleg önkotól kérhetnénk előzetesen egy igazolást, és azzal próbálkoznánk?

    Nagyon félek, hogy mire meglesznek a papírok és elindítjuk a folyamatot elfogy a keret...Szfváron élünk.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz tothbe #10106 üzenetére

    Oh hogy azt a viharvert mindenkit.. legjobb megoldás lett volna napelem kiépítésre.. persze a hülye generál kivitelező sz*rakodása miatt nincs meg időben a használatbavételi és emiatt bukom be ezt a jó lehetőséget.

    Jól sejtem, hogy az 50%os felújítási támogatásból kb 1M után tudok csak visszatérítést kérni, mert nagyjából 500e a munkadíj és ugye 50-50es arányban kell lennie a költségeknek? :W :W :W :W :o :o :o

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz #81475328 #10116 üzenetére

    Jaja ez világos. Ha egyébként full önerőben csinálom akkor 2022ig él a szaldos megoldás nem? Meg nehany emailben a felújításos módban is Juli 1 előtt megvalosulonal írjak h lehet még saldozni.
    Rosszul tudom?

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok. Barmi fű alatti info vagy hír hogy az MFBs hitelt megnyitjak az ország többi részére is? (Fejér megye)
    Az előző novemberi hataridorol lecsusztam a használatbavételi miatt..

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Sziasztok. Van most lehetőség MFBs 0%osra nem Pest megyében?
    Asszem az volt a Ginop a többi megye meg a Vekop.
    Valamint van mar bármi érdemi info a Juli 1 tol induló tamogatasra? Annyit találtam h 1 hónapig lehet pályázni, de nekem ugy jött le hogy giga termelőknek lett kitalalva 😁

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    Tudom h október 15 a 100%os támogatás hivatalos publikaciojanak ideje.. Azon morfondirozom h először elődöntio h nyerek-e a pályázaton és utána kell kivitelezés szerződést kötni, vagy fordítva? Ha nem nyerek nem rakatok 2Mert napelemet önerőből.. Sztetek hogy fog működni a dolog?

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

  • kicsi kecske

    tag

    válasz cdl #19593 üzenetére

    Oh, ez jó hír. Rengeteg tisztázatlan kérdés van most még a támogatás körül, de reméljük okt 15én minden pontosításra kerül. Mindenesetre akkor így lenne értelme belefogni a projektbe.

    “Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

Új hozzászólás Aktív témák