Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Üdv

    Azzal kapcsolatban érdeklődöm hogy az alábbi 2 háló kártya közül mind a kettő megbízhatóan tudja vajon a 2,5G kapcsolatot?
    Orico PTR-FU [LINK]
    DELOCK 89564 [LINK]

    Éptett NAS-ba kellene, a munkaállomásban 2,5G-s csatlakozó már van ami egy Realtek RTL8125-CG 2.5G LAN controller.

    Ár-érték arányban keresek egy nem túl drága megoldást, mivel jelenleg nem elérhető az Odroid H2+ SBC ami alapból ezzel van szerelve.

    Köszi ha tudtok adni valami tanácsot.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz PROTRON #56142 üzenetére

    Szóval kérdés reloaded:
    Van valakinek stabilitási tapasztalata PCIe 2,5G hálózati kártyákkal kapcsolatban?
    Nyugodtan vehetőek ezek a 11-13k huf közöttiek( link1 ; link2 ) ha csak 10m-es vezetékes kapcsolatra kell 2 gépet összekötni CAT5e-vel?
    A másik gépben RTL8125-CG 2.5G LAN controller van.

    Köszi ha van válasz.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz PROTRON #56185 üzenetére

    Nu mivel nem nagyon érkeztek reakciók megosztom az eddigi tapasztalatokat.
    A cél egy homeofficeban lévő hálózati adattárolóként is funkcionáló PC összekötése a fő munkaállomással, 2,5G hálózaton keresztül.
    A munkaállomás alaplapján van 2,5G csatlakozó Realtek RTL8125 vezérlővel.
    A "servergépként" beüzemelt kis fogyasztású PC-be viszont gazdaságtalan lett volna olyat választani, így oda egy a fenti ORICO PTR-FU 2,5G adapter került.
    Mivel nem találni róla neten leírást, de még a gyártó sem hirdet semmit ezzel kapcsolatban, így zsákbamacska volt, de szerencsére ugyanaz a RTL8125 vezérlő lehet benne HWInfo szerint.
    Amúgy rendben van a kártya, bár kissé megakadt a szemem a kialakításon. Van rajta egy kissé feleslegesnek tűnő borda, amolyan biztonsági túlméretezésnek tűnk, ami viszont feltűnő hogy az alatta lévő gap-pad olyan vastag hogy hintáztatni lehet rajta a bordát. :D

    Szóval a használhatóságról:
    "servergépen" jelnleg win7 fut, mert van egy olyan program ami fontos és nincs belőle win10, Driver feltelepít szigorúan a kártya behelyezése után.
    Eredmények:
    Amikor a win10-es gépre másolok 8GB videofilet a win7-es gépről, akkor a másolási sebesség 280 MB/s, tehát a hirdetett akár 2,5Gbps-re azt gondolom hogy oké a dolog, mert az elméleti sebességekből mindig veszít a technológia, 280MB*8=2240Mbps.
    Tehát az egyenletnek mind a két végén 2,5G sebesség van elvileg nem?

    Akkor valaki tudna nekem válaszolni arra hogy visszafele, ha a win7-es gépre másolok ugyanúgy 3-4GB videofilet, akkor miért csak 130-140 Mb/s-el másol?

    Kipróbáltam a win10-es gépen kikapcsolt tűzfallal is.

    Amúgy a cél, tehát hogy a tervezési projekt fileokat minél röccesnés mentesebben kezelje a Win10-es munkaállomásról nagyjából teljesül, bár a nagy gépben 1TB 970 EVO M.2 SSD-van, szóval nyilván nem lesz maximális egyezés.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz dkess #56392 üzenetére

    Valóban, az egyiknél elírtam a "b" betű méretét, sajna a billentyűzetem is csere érett, nem mindig tartja meg a shiftet. :D

    Most a teszt erejéig valóban 3 méteren belül vannak, amúgy elsőre véletlen cat 5 patch kábel került a kezembe, nem 5e UTP és csak Gigabit ment át ( 110MB/s). :D
    Másodszorra már 5e UTP és így legalább a win10 irányába nem volt gond, legalább megtudtam állapítani hogy vissza kell-e vinnem vagy sem...nem kell mert hozza a számokat.
    Valóban, ha win10 irányába se hozta volna a számokat, akkor iperf lett volna a következő, csak most nem volt időm meló mellett a további diagnosztizálásra, megörültem hogy win10 irányába megy a dolog.

    Elnézésedet kérem a fő kérdéssel kapcsolatban, nem részleteztem a teszt üzemben "serverként" használt PC konfigot.
    Maga a gép egy thin-mini itx H110-es alaplap pcie gen3.0 x4 slottal, 2x4GB DDR4 sodimm rammal és i5-7500T procival. Egyik se terhelődött le értelemszerűen.
    A Win7 alatt egy Adata SU650 240GB SATA SSD van, illetve egy Samu 850 EVO 250GB mSata SSD és nincsenek raidben.
    Mind a két meghajtóra a fenti sebességgel tudtam másolni a hálózatról.

    Na most az Adata-n van egyelőre a Win7 rendszer, mert újratelepítésre vár a 850-esre.
    Viszont ha a 850-ről másolok valamit az Adata-ra, akkor belassul a sebesség 1.5-2 GB után 100-ra.
    A 850-es irányába 330 a leglassabb sebesség egy 14GB file másolásának vége fele.
    Lehetséges hogy az a gond hogy a hálózatról közvetlenül a 850-re történő másolásba így beleszól az hogy maga a Win7 a gyengécske Adata-n van?

    Köszi hogy foglalkozol a kérdésemmel.

    Visszatérve az unboxingra:
    A csomagban alapból ATX brackettel felszerelve érkezik, adnak még hozzá low profile bracketet, PCházhoz való rögzítő csavart, csavarhúzót, meg 2 db neszesemmi papírt, egyiken szerepel hogy honnan tudod letölteni a drivert...ami egy idő után tuti nem lesz elérhető.
    Viszont a csavarhúzó, M.2-es alaplapi csavarokhoz való, így se a bracketet, sem a házrögzítő csavart nem ajánlott azzal szerelni. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz dkess #56394 üzenetére

    Nos a tesztet mind a 2 meghajtóra elvégeztem, fura hogy a 3-4GBos fileokat hálózatról még a gyengélkedő meghajtóra is ugyanannyival másolta ami így zajlott:
    Az első 1 secben kiírta a 280 MB/s-et, 2 sec alatt leesett 160-ra, újabb 2 sec 130, majd 130-140 között ingadozott, időnként felugrott 156-160-ig fél pillanatokra.
    A Win7-es PC le volt húzva az internetről és a másik gép nem adott neki netet átjáróként sem. Nem torrentezek, semmi egyéb letöltést nem indítottam el, mert azt hittem csak 10 perc és végzek. :D (A nagy gépben is 2 LAN van, a másik lan persze be volt dugva netre.)

    Ha az Adata-ról másolok 14 GB-os filet a 850-re, akkor az első 4-5 GB még 450-el megy, aztán leesik 330-ra és azt tartja a végéig. Szóval az elfogyó DRAM cache után is még az alap lendülete a hálókártya értéke feletti.
    Sajnos most nem tudom másik win10-es PC-vel kipróbálni, ezen meg egyelőre kell a win7.

    Leellenőriztem az SSD-k minden további paramétereit és azok rendben vannak.

    A melegedést én is kizárnám mert azonnal jelentkezett a sebesség drop és egy szép nagy piros borda van rajta: [LINK]
    Persze elképzelhető hogy a vastag thermal pad ami miatt billeg a borda valahogy kontraproduktív, de a win10 irányába 8 GB filenál sem volt gond.

    Köszi, azért megnyugtattál hogy valszeg a hálózati rész rendben lesz. Egyelőre csak 1 gépet kell majd ezzel a sebességgel kiszolgálnia a végső server összeállításnak, a többi irányba bőven elegendő a Gigabit is, nem lesz 2,5-es switch.
    Meg annak is örülök hogy plug and play a dolog, nem kellett szenvedni, ezért sem akartam 10-es netet...meg persze annak a felára is közrejátszott. :D

    Amúgy a servernek nem csak NAS feladata lesz, így a tervezett konfig: H310-es alaplap, i3-8100, 2x4GB DDR4, 512GB M.2 gen 2-x2-es slottal, M.2 SSD-vel (IOPS: 250K), tudom lesz bottleneck.
    Erre megy majd a rendszer és egy külön partíció a projekt fileoknak.
    Mellé megy ez a hálókártya, meg egy 860-as Samu 500GB, mindenféle egyéb fontos filenak, meg a fenti Adata, csak mert nem tudom hova eldugni. :D
    Még 1 db 750-es notebook 5400rpm HDD, régi családi fileoknak.

    És a fontos dolgokról persze majd időszakosan backup készül lecsatlakoztatott HDD meghajtóra.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz dkess #56400 üzenetére

    Az SSD alap beállításokkal nincs gond, azok jók (trim egyebek).
    Nos, a sebesség bezuhanás gyorsabb annál hogy elfogyhasson a Dram cache. Szerintem az a 280-as indulási érték inkább Win7-es anomália lesz. Tudod amikor 2 meghajtó között másolsz, akkor is az első pillanatra felugrik, akár az adott meghajtó elméleti sebessége fölé.
    Az ingadozás az ami jó jel, mert az viszont gigabit feletti.
    Majd még a hétvégén tesztelem nyers videó fájlokkal is, mert az az igazi terhelési próbája egy ilyen hálózatnak, hogy a serveren tárolt tömörítetlen videófileokat beolvasva a videóvágó programba mennyre folyamatos az idővonalon történő tekergetés.

    Az van hogy ezek meglévő SSD-k, egyébként pedig nem használnék ki egy teljesen új 1 TB-s egységet. Egyszerűen azon adatok amiket napi-havi szinten el kell hogy érjek mennyiségileg nem teszik ki az 1 TB-t...esetleg ha a munkaállomásról a Steam mappát is átrakom, bár mostanság nem játszom annyit hogy ne férjen el az 1 TB c:-re. :D
    Enélkül bőven elférnek a projekt fileok és anyagok(fotók, videók) az M.2-őn egy 300GB partíción, nomeg az egyéb fileok a 474GB-s SAMU-n. A 240-es Adata-val kapcsolatban tényleg nincs most másik gép amibe belerakjam, kidobni nem akarom, eladni meg értéktelen, mert gyenge, nem akarok megszívatni mást. Aztán amik még vannak régi fájlok azoknak meg jó lesz egy 700-as HDD.

    Inkább több HDD kéne a biztonsági mentések, illetve régi adatok tárolásához. :D

    Op. rendszer terén most csak gyorsan kell valami elv mentén, először aktiválatlan win10-et rakok rá(nem érdekel a háttér beállítása) egy 170 GB-s partícióval, nomeg a 300GB projekt partíció.

    Aztán majd biztonsági szempontok is bejönnek idővel a képbe, no meg egyéb okosotthon felhasználás(pl roló letekerés távolról, feltekerni csak személyesen), szóval mindenképp be kell tanulnom másik oprendszerbe.
    Van valami ajánlás?

    Vezetékezés terén erre az 1 direkt összeköttetésre kb 20-30m nyomvonal távolságon megérné vásárolni Cat6e kábelt a jelenlegi cat5e helyett? Nem a költség zavar, hanem a macera. Egyáltalán 6 vagy 6e?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz dkess #56402 üzenetére

    Az SSD-k sebességével kapcsolatban tisztában vagyok azokkal amiket lírtál, ezért is szereztem a munkaállomásba a korábbi 512-es, belépő helyett 1TB-os felső kategóriás SSD-t, annak ellenére hogy az SSD topicban folyton azt irkálják hogy méret terén 250-es is elég a rendszernek. :D

    Ezek meghajtók vannak jelenleg, ezekből oldom meg. Csak a projekt fileok, meg 1-2 videó fájlnál lényeg a sebesség, a többi adatot csak tárolni kell. Ezért írom azt hogy jelenleg a kapacitás ezek esetében mind1.
    Egyelőre álljon össze a rendszer, a meghajtók elrendezésének problémáját majd máskor kezelem. Nem lényeg.

    A boltok is külön listázzák a 3-at cat6 meg cat6e meg cat6A, de rövid kereséssel annyit már megtaláltam hogy a cat6A inkább adatközpontokba való, otthonra nem.
    A macerát a szerelési macerára értettem, mert az 5e már ki van húzva.
    De akkor ezek szerint a cat6 esetében a hálózat terén is van előny már a mostani 1 db kliens gép során?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz TGWH #56406 üzenetére

    Mint fentebb jeleztem cet5e-re gondolok, sima 5-ös eszembe sem jut, hisz én is látom hogy az nem tudja az igényeim szerinti 2,5-öt.
    Tehát az 5e és a 6 vagy 6e(na ezt a nevezés beli dolgot tényleg nem látom át) közti különbség érdekel, hogy ha a hálózat nem lesz 5G-nél erősebb, akkor is van-e kézzel fogható különbség a két szám között? Nem feltétlen sebességre gondolok, a kolléga fentebb azt írja kevesebb macer...mondjuk latency? árnyékolás? vagy bármi?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz dkess #56409 üzenetére

    Köszi még az érdekelne hogy jól gondolom a patch kábel nem jó ötlet otthonra 15-20m távolságra?
    Csak ha lenne patch panel, de kis garzonban érthető okokból nincs. :D

    Amúgy ha utp kamerákat helyezek a másik, általános jellegű hálózatra, amik a fenti server alaplapi lan csatlakozójával kerülnek egy "hálózatra", az mennyire zavarodik össze egymással a normál internetet/más gépekről hálózati mappák elérését?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Sziasztok,
    SoS kene help. Irodaban elhalalozott a fonera fon2032 router. A helyere uzembe akartam allitani egy Asus rt-ac57u egysegwt, de rohadtul nem akar mukodni.
    Maga a halozat felepitese, hogy adsl mosemrol kon az utp a router wan poetjara, itt van nas meg 2 gep direkt bekotessel, majd megy egy kabel egy switchbe masik gepek es a nyomtato szamara.

    Na a routeren ranyomtam hogy AP mód, majd megadtam a wifi fn+pw-ket. Elmentette, ujraindult. 1 gepen volt net a tobbin nem, nyomtatot nem erjuk el, nast sem.
    A routerre csak 1 geprol enged fellepni. A router menujeben a bedugott gepek es a nas kozul csak az egyik gepet jeleniti meg, holott jelzi hogy a lan 4be van kabel.
    Lehet gyari hibas a router es nem rudja kezelni a lant?
    Amugy az elejen a ledek kozul az osszes lan folyamatosan egyszerre villog.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Doky586 #56807 üzenetére

    Ahha, koszi a felvilagositast.
    A gond hogy 10+ eve nem en telepitettem es azt se tudom mi ez a fonera dolog.
    Siman szeretnem az adsl modemre rakotni a routert, arra meg a switxhet...hogyan tudnam ezt az alap allapotot beallitani?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz jerry311 #56809 üzenetére

    Bocs a dupla posztert, nem szeetek mobilrol irkalni.
    Annyit tudtam hogy ha van valami a router elott (ADSL modem) akkor AP modeban kell hasznalni. Ha rosszul tudtam nem gond. Megprobaltam amit irsz, router modeban, de akkor se lett siker.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MasterMark #56813 üzenetére

    Oke, akkor ezt osszekevertem.
    Most azt irja hogy ISP DHCP funkxioja nem megfeleloen mukodik.
    Ehhez a modem menujeben kene turkalnom igaz?
    Az a baj hogy nem en telepitettem a rendszert.
    Ettol duggetlenul a direktben radugott nast miert nem latom? Es a nyomtatot? A masik pct mar latja...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MasterMark #56818 üzenetére

    Koszi a segitseget, tenyleg az volt a benazasom hogy rodz tartomanyban volt, most mar latja a nast es nyokmtatot.

    A nwt meg nem megy...
    A WANhoz nem nyultam, alapbol a wan kapcsolat tipusa automatikus ipre allitotta...az elod router elhalalozott, abbol adatot nem fogok tudni kinyerni. A modem egy egyszeru d-link adsl modem.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MasterMark #56822 üzenetére

    Rendben. Nos a wan kapcsolatnal tipusanal ezeket latom: a fenti, statikus ip (ha volt, nem rudom hogy pontosan mi, bar tippre 1-es), pppoe(nincseneknmeg az adatok), pptp, l2tp. Dhcp-re csak lekerdezesi frekvenciat latok.
    Koszi

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MasterMark #56824 üzenetére

    Koszi a tippet de sajna meg minsig nem jo. Sikertelen dhcp csatlakozast ir. Elkepzelheto hogy statikusan ipvel kene vegig probalkoznom a tartomanyban?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MasterMark #56826 üzenetére

    Közben lehet csalás volt a háttérben, mert mielőtt odaértem a kollégának kellett emaileket nézegetnie, emiatt az okosmobiljáról adott netet annak a gépnek.
    Én úgy emlékszem hogy a router bedugása előtt lelőttem a gép wifijét de nem biztos.

    Mert a hálózaton lévő másik gépen nem volt net, azt tudom.

    Mára feladtam, holnap lehet megpróbáljuk elérni azt aki anno összerakta a rendszert hátha emlékszik, vagy a szolgáltatót, mert sehogy se sikerült 3 óra alatt az automata beállítás mellett ip-t kapnia routernek az internetekhez.
    Annyira régen kellett adsl modemmel szórakoznom hogy már mindent elfelejtettem. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MasterMark #56829 üzenetére

    Köszönöm a segítségedet.
    Igazából először én is a szolgáltatói adatokat akartam elkérni, de a főnö azt mondta hogy a router előtt van modem, így tévesen biztosra vettem hogy a router csak továbbít és nem jelentkezik fel-be sehova...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz MasterMark #56831 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget, tényleg megártott a meleg és az előzetes feltételezéseimmel volt a baj.
    Szolgáltatói bejelentkezési adatokat hiányolta.

    További kérdésem viszont hogy 15k hufos árkategóriában található egységek közül mint például ez az ASUS RT-AC57U v3, melyiknek a legerősebb az antennája ha falakon kell átküldeni a jelet? A TP-LINK C6u esetleg ugyanolyan környezetben erősebb lehet?

    Konkrétan a fenti irodában kb 15m légvonalon amiben 4 db 50 cm tömör tégla falak vannak már nem tud átvinni nyomtatandó filet az asus példány 2,4 GHz wifit használó okosmobilról.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz dkess #56854 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, Neked is MasterMark!

    A jelenlegi iroda egyszintes, az új helyen nem tudom lesz-e ilyen igény, 2 hónap múlva költözünk.
    A jelenlegi helyen biztos hogy nincs ilyen igény, mert az iroda helyiségekben lévő 4 db wifi-s PC-t, amik 3 db egymás melletti szobában vannak tökéletesen lefed ez a router.
    Csak bennem merült fel hogy a fenti körülményben, a toiletten lévő youtube nézegetéshez, a 4 fal mögött+ távolságban jó lenne a wifi...barkács videókat szoktam nézegetni trónoláshoz, szal mondhatjuk szakmai továbbképzésnek. :D
    De igazából otthoni társasházi környezetbe is keresek wifit kb ebben a 15k huf árkategóriában és ezért érdekelt hogy okosmobilokkal használva milyen a routerek oldali lehetőség/különbség az egyes példányok között.
    pl ha a függöfolyosó(10m foylosó hossz, 2 db 50cm fal, aztán 2 méter a szobában lévő távolság) túlvégén lévő haver számára kellene netet adnom, mert épp behalt a mobilnetje.
    Ajtóba helyezném a routert.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz dkess #56858 üzenetére

    Köszi a tippeket.
    A főnök sajnos mindenféle kábelezésnek ellene van, csak AIO gépet hajlandó irodába berakni, mert "zavarja" ha külön asztali doboz meg még kábelek. :D
    Konkrétan az irodai 6 pc közül 2 van kábellel, de ami legközelebb is van a routerhez annál már "nem szeretné látni a kábelt". :D
    Egyébként maguk a gépek második genes i3-asok, szóval sokkalta súlyosabb gondok vannak itt annál a NAS elérésnél...amíg a költségvetést készítő programnak 1 tétel mennyiségi lefrissítése 10 secbe telik a "C:" meghajtóra, addig nem a NAS elérés a szűk keresztmetszet. :D

    Otthon a jelenlegi upc-s "router" van hogy képes elküldeni a jelet a havernak legalább youtube 720p-hez...pedig olyan helyen van, hogy még +2 db 15 cm fal közművekkel is közbeszól. Ezért gondoltam hogy egy minőségibb router, pláne hogy ideális elhelyezésbe kerülne, csak jobban elérné a célt.
    Nem állandó jelleggel kell neki a netem, csak ha épp elmegy a mobilnetje akkor. Emiatt nem kábeleznénk, pláne nem közös területen keresztül.
    Mindenképpen kell egy új router, mert nem szeretem ha a "vendégek" a upc routerén vannak, pl folyton mellé kattintanak és kiküldi a youtube zenéjét a TVre, miközben meg böngészőből nézek filmet. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Ismerősöm olyan kérdéssel talált meg hogy van neki egy Synology diskstation NAS-ja, 4 lemezes. Szeretné elérni a fájlok egy részét távolról, ha valami doksit el kéne küldeni és épp nincs otthol.
    Na most régóta megvan a cucc és soha semmilyen papírt nem rak el, így olyat hogy megtudni a Synology részéről a lehetőségeket semmiképp nem egyszerű.
    Csak sima T-online szolgáltatói internet+router-re van, 330 Mbps netet mért kábelen.
    Van egyáltalán olyan VPN-es megoldás, amivel biztonságosan el tudja érni a fájlokat, anélkül hogy illetéktelenek túl könnyen hozzáférjenek?
    Nyilván ha valaki tudja hogy meg vannak osztva fájlok és hogy melyik városnegyedben, akkor ha nagyon akarja fel tudja törni akármit csinálunk.
    Csak az utóbbi időben több olyan hirt is láttam hogy a netes VPN-ekről ellopták a küldött-fogadott adatokat, ezért gondoltam arra hogy manuálisan összerakni itthonról.
    Köszi.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Sanyi.mTs #57154 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat.

    A router a szolgáltatói Telekom: Sagemcom F@st 3890 v3.

    A Quickconnectet ezen leírás alapján akkor is betudjuk állítani, ha tényleg semmilyen papír nincs meg 8 évvel ez előttről?
    [link]

    Illetve ebben mennyi a kockázat, szoktak jönni hírek hogy synology-n keresztül bejutottak és ellopták a fileokat?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Doky586 #57156 üzenetére

    Oké, csak sokan vannak akik úgy kezelik az eszközöket, ahogyan, ahova lerakták. :D
    NAS esetében addig jutnak el hogy ott a hálózati meghajtó oszt csókolom.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Sanyi.mTs #57159 üzenetére

    Oké, köszönöm. :)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Újra jelentkezem.

    Az új telephelyen, az irodában belefutottam egy problémába.
    Adott a gigabites switch-re dugott, Synology DS416 NAS (időközben meg lett a típusa).
    Hiába van gigabites LAN-ja ahogyan az 5 db irodai gépnek is, mégis egy kb 2,6 GB telepítő átmásolásakor (igen, almappák, apró fájlokkal) 10-12 MB/s-el, tehát 100 megabittel másol.
    Friss telepítés, új vezetékezések, a rack-ben a switch-hez van patch panel.
    A hálózatban van a fenti, szolgáltatói Sagemcom F@ST 3890 V3 , de a másik helyen az Asus RT-AC57U gigabites routerrel is ez volt, csak ott másra gyanakodtam.

    Így látatlanban valami tipp hogy hol lehet a hiba?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Üdv ismét,

    Megfogadtam hogy nem akarok idegesítő lenni, de nem megy na. :D
    Most abba futottam bele a kis iroda hálón, hogy lett egy új A3 színes multifunkciós gép (Konica minolta bizhub c220). Sikerült beállítani minden gépen a nyomtatást és el s érem hálózaton keresztül a menüjét.
    Viszont a NAS-ra történő szkennelésnél azt írja hogy "Hibás csatlakozás a serverhez". Pedig elvileg mindent jól pötyögtem be az FTP-s menüpontban.
    Hol lehet a kaki? A synology NAS-ban jogosultság kezelési probléma lehet? Tehát hogy nincsen írási joga a nyomtatónak a NASon lévő mappában pdf-et létrehozni?
    Köszi ha valaki ráböfögne egy vaut a bénázásomra.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Bruuce87 #58198 üzenetére

    1: mennyezet sarkában elvinni a csatornát, majd rá sarok-dekor elem...még kaphat szép led világítást is. ;)
    2: Kert felás, körbe földbe fektett védőcsőben, kellő mélységbe vezetékezés végigvisz majd amelyik helyiségnél kell ott célzottan falon kívül elhozni, aztán kívülről még mindig könnyebb utólag eltakarni valami dekor elemmel. Akár teljes hosszban is mehet épület oldalán, nagyon szép dekor elemek vannak pár százezrekért. :D

    3: Lemond a 2000-es net, helyette 500 alatti leglassabb stabilat, aztán mehet egy stabilabb wifi router, youtubera elég. :D

    más:
    srácok mi az hogy 2000-es sebességre nincs opció? Értem a szavakat, csak nem értem mire írjátok. Nekem otthon megy a 2 gép közötti 220 MB/S másolás és munkafájloknál jól is jön a gigabit lan feletti sebesség, tényleg pörgősebb a file elérés.
    Lehet kapni 2,5 g routereket, a cat 5 kábel 15 méteren belül (ilyenem van, ezzel tudom hogy megy) átviszi, a jobb kábelekről ti is tudjátok hogy még tovább.

    A telekomnál most látom hogy tényleg van ilyenjük, de az ördög a részletekben rejlik:
    a 2000-es max sebességet alapesetben több eszköz egyidejű kapcsolódásának össz sebességére értik, de adnak lehetőséget 1 eszköz általi maximális sebesség eléréshez is, csak hogy:
    "A 2000 Mbit/s szolgáltatás maximális kínált letöltési sebességének teljes kihasználása egy eszközzel is lehetséges a GE-es interfészen keresztül – amennyiben olyan eszközzel rendelkezik az Előfizető, amelybe 2 db Ethernet kábelt lehet csatlakoztatni és az eszköz képes a 2 db Ethernet porton érkező sebességet összeadva kezelni, valamint amennyiben a végfelhasználói eszköz a szükséges rendszerkövetelményeknek megfelel."
    Ez nekem link aggregation-nek tűnik, ami nem olcsó.

    Az hogy a kérdező mennyire jártas, vagy hogy mekkorát koppan már nem feltétlen a topicra tartozik. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák