Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    Sziasztok!

    Irodaköltöztetés van nálunk, még hatalmas a káosz.
    A Telekom hozta a modem-routerét, amivel fix IP-n át lesz elérhető kivülről a Synology DS220+. A beüzemeléskor nem ellenőriztem a szerződéskor cetlire leírt IP címet és később vettem észre, hogy nem azt kaptam hanem valószínűleg a dinamikusan változó tartományból kapok címet. :W
    A 1414-en a szokásos tortúra után egy informatikus azt állította, hogy csak akkor lesz meg a fix IP, ha az ő routerük mögé kötelezően sajátot is teszek és az kezeli a PPPOE kapcsolatot.
    Létezik ez, vagy esetleg az esti időpont miatt le akart rázni?

  • Digger

    senior tag

    No akkor nekifutnék mégegyszer.
    Van egy Telekomos üzleti díjcsomag, amihez fix ip cím jár. Letelepítették, egy Kaon CG3000-et raktak a koax végére. A szerződésben kapott fix IP cím 195.228.x.x, viszont a Kaonba bekukkantva 84.x.x.x címet látok WAN címként. Hogyan lesz ebből 195.228.x.x?
    A 1414-en azt mondják, hogy náluk minden jól van beállítva és szerintük és tapasztalt szakik szerint is kell egy normális router mögé.
    Beszereztem egy Asus RT-AX53U routert erre a célra. Biztosan lehetett volna erősebbet is választani, se most erre futotta.
    Hogyan tovább?
    A net most jól működik az említett 84.x.x.x címmel, ezért pár napja jegeltem a témát, de csak a végére kellene járni.
    Egy ismerősöm szerint a saját router wan interfészét be kell állítani a kapott fix ipére és a Kaon-ban pedig ezt a címet DMZ-be rakva, esetleg bridge módba kapcsolva működik a dolog.
    Létezik ez?
    Ha igen, akkor miért nincs erről sehol szó a T oldalán?

  • Digger

    senior tag

    Egy kisirodában a NAS és a kamera fix IP-s, a munkaállomások és a nyomtatók DHCP-ről kapnak címet, viszont a nyomtatóknak a routeren a MAC cím alapján mindig ugyanazt a címet osztom.
    Tegnap az egyik kolegina aki wifi-n csatlakozik a laptopjával, nem tudott nyomtatni. Amikor kiértem már újratelepítette a nyomtatót és működött neki, viszont a nyomtatónak a 169.x.x.x tartományban volt az IP-je. Érdekes, hogy a más alhálózat ellenére működik a dolog, gondolom név alapján találja meg, de mivel működik, ezért a nyomtató LAN kábele rendben van. Akkor viszont miért nem kapja meg a szokásos címet?
    Próbáltam a routert újraindítani és a nyomtatót áramtalanítani, de utána is a 169.x.x.x tartományból kap címet és azon a címen be lehet lépni a nyomtató webes felületére, tehát minden jó, csak éppen más címen megy a dolog ami azért baj, mert a többi munkaállomás az eredeti címen keresné ezt a nyomtatót.

    Ui.:
    A router egy Asus típusú router, most nem emlékszem a pontos típusra, de AX-es, tehát nem egy öreg cucc. Az ő logjaiban esetleg nyomára lehet bukkanni, hogy miért nem kap IP címet a nyomtató?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák