Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz Ixion77 #111 üzenetére

    A javulást mondjuk a számolási/leadotthő-teljesítmény viszonylatában gondoltam. A 95-88-77-65 W -ra mérséklődő tipikus kategória TDP mellett is növekszik a számítási kapacitás.
    A sok kis mag az fekszik az armnak de van javuló megoldás intel oldalon is a Larrabee-től a Phi-n keresztül..
    Az áttörést és a valódi erőt a HMB memória architelktúra hozhatja el. A sokmagos design egyik féke a magonként rendelkezésre álló(szinte csökkenő) memória sávszélesség, sebesség. Ezt a gyorsítótárakkal ellensúlyozzák, de abból nem nagyon fér fel intel oldalon ma több, mint 37.5 MB. SPARC procikon 48MB.
    Miközben a 3. rendű gyorsítótár lehetne épp a ram.
    A ram sebessége felszabadítja a lehetőségét, hogy processzoron belül a mainframe fürtök komplexitása valósulhasson meg, akár emeletes cpu design és később akár optikai tranzisztorok(felületi plazmon elven) kialakításával, ami szinte már az asimov féle "pozitronagy".

    A memória sávszél ugrásszerű növekedése elhozza az igazság pillanatát az arm procik számára is. Azonos teljesítményszint közelében meg fog mutatkozni az arcitektúrák skálázhatósága. Szerintem itt kijön még előny az intel megoldásai javára de majd meglátjuk.

    Auratech Field Recording

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz Ixion77 #111 üzenetére

    Ugye a sok kis mag ugyanakkora összteljesítménnyel energiahatékonyabb, mint egyetlen mag ugyanekkora teljesítménnyel, viszont nem minden feladat párhuzamosítható

    Kíváncsi vagyok, lesz-e olyan heterogén architektúra, ahol egyetlen nagyon gyors processzormag mellett lesz sok kicsi, és esetleg amellé harmadik rétegnek IGP.

Új hozzászólás Aktív témák