Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    válasz Cathfaern #48 üzenetére

    Az atomenergiát direkt nem írtam (töröltem írás közben), mert nem tudom, hogy áll a Föld uránkészlete. Azt tudom, hogy azok a bányászok, akik ott dolgoznak halálra vannak ítélve.

    A fűtést át kellene alakítani hőszivattyúkra, így rengeteg gáz megspórolható lenne.

    Az olajra továbbra is szükség lesz, de inkább az műanyag készítéshez.

    Mindegy is, abban reménykedem, hogy hamarabb meg lesz a megoldás, minthogy bekövetkezzen az energiaválság.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Dany007

    veterán

    válasz Cathfaern #48 üzenetére

    Az biztos, hogy a jelenlegi legnagyobb probléma az elektromos áram tárolása.
    Ha ezt megoldanák talán lehetőség lenne akár a villámok lecsapolására is. És akkor onnantól kezdve minden probléma megoldódna. Ugye köztudott, hogy 1-1 vihar energiája egész városokat tudna ellátni hónapokig.
    Ennek a "lecsapolására" már van mód. Viszont szerintem a magas feszültséggel és áramerősséggel nem tudnánk mit kezdeni. De ha ezt még meg is oldanák akkor jönne a tárolás problémája. Szóval lehetőség az lenne, csak meg kell találni a megoldást.

    A napelemmel szerintem alapvetően az a probléma, hogy nem közvetlenül a nap energiáját alakítja át elektromos árammá, hanem a napelemben lévő anyagban (talán szilícium? nemtudom) a napfény hatására áram indukálódik. Tehát gyakorlatilag az adott anyagban indul meg az elektronok áramlása a napfény hatására.
    Most utána néztem, van többféle, de köztük van a szilícium is. Idézek: "Az energiaátalakítás alapja, hogy a sugárzás elnyelődésekor mozgásképes töltött részecskéket generál, amiket az eszközben az elektrokémiai potenciálok, illetve az elektron kilépési munkák különbözőségéből adódó beépített elektromos tér rendezett mozgásra kényszerít, vagyis elektromos áram jön létre." (wikipédia)

    Tehát sok helyen félreértelmezik, és ez mellett még a wikin is azt írják, hogy az elektromágneses sugárzást közvetlenül alakítja elektromos árammá. Ami úgy ahogy van baromság. Hiszen utána írják is - idézett rész - ,hogy miként működik. A szilícium lapkából szabadít fel elektronokat.
    Tehát nem a napfényt, mint em hullámot alakítjuk át elektromos árammá, hanem annak segítségével nyerünk áramot a szilícium lapkából. És ez nem mindegy.
    Szerintem többek közt ez is az oka annak, hogy ilyen alacsony a hatásfok.
    Szóval az egész ötletet át kéne gondolni és abba az irányba menni, hogy közvetlenül a napfényt alakítsuk elektromos árammá. De ez még egyenlőre messze van.

    Amúgy vannak már olyan akksik, amik bírják a sok kisütést / feltöltést / merülést. Direkt ilyen napelemes rendszerekhez fejlesztve. Csak hát nyilván ezek piszkosul drágák és ugyanúgy környezetszennyezőek, mint a hagyományosak. Egyszerűen az egész dolog ott van megakadva, hogy az áram tárolás területén mocskosul le vagyunk maradva a többi technológiához képest.

Új hozzászólás Aktív témák