Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (An)Dante

    őstag

    válasz _seth_ #10 üzenetére

    Kedves _seth_, akkor most koncentrálj erősen, és próbáld meg megérteni, amit most mondok!

    1) Először is egy logikus kérdés, amire nagyon könnyen adható válasz. Ha a telefonod 1W ill. 2W teljesítménye elegendő ahhoz, hogy a rádió hullámok biztonságosan elérjék a rádió adótornyot, akkor a rádió adótoronynak vajon egy kiszolgált készülékre vetítve mekkora teljesítménnyel kell adnia? Ugye ha a telefonod 1-2W teljesítménye eléri a bázisállomást, akkor hidd el, hogy az egy mobiltelefonra vetített 1-2W teljesítmény az antennától is el fogja érni a mobilod.. DE ez nem azt jelenti, hogy 1-2W teljesítménnyel adnak, hiszen egy antenna több mobilt is kiszolgál, de nem mobilok ezreit, még százat sem egyszerre. (Most nem szeretnék belebonyolódni a vonal és csomagkapcsolt átvitel rejtelmeibe, de ha érdekel a téma tudok ajánlani pár izgalmas olvasmányt). Mint korábban írtam, a Nokia Flexi WCDMA Base Station [link] 6x40W vagy 12x20W leadására képes, mely 240W adóteljesítményt jelent, miközben a rendszer össz. teljesítmény felvétele sem haladja meg a 730W-ot. A három fázis -- ha hiszed ha nem -- az esetleges fáziskimaradások miatt van, melyet a kórházak is használnak, és nem azért kell nekik 3 fázis, mert a Mari néni lélegeztetőgépe fél megawattos..

    2) Nem azt írtam, hogy a két eszköz azonos teljesítménnyel ad, csupán annyit, hogy az egységnyi felületre sugárzott energia nagysága közel azonos, ezt matematikából és fizikából kellett tanulnod. Az antennából sugárzott energia a tér minden irányában egyenletesen terjed, így a teljes kisugárzott energia egy gömb felülete mentén oszlik el. A gömb felülete A = 4 x Pi x R x R, ahol R a gomb sugara, vagyis a gömb felülete a sugarával négyzetesen arányos. Vagyis a tízszer távolabbi antennából érkező jel energiája százszoros felületen oszlik el.. Ez csak közel igaz, persze, mivel azt nem vettük figyelembe, hogy az antennák irányítottak és felfelé nem sugároznak, vagyis nagyobb energiát sugároznak a föld felé, ugyanakkor azt sem vettük figyelembe, hogy az antennák jelét elég negatívan befolyásolják a vastag falak. Leginkább a gigahertzes frekvenciák nyelődnek el pont a lakótelepi lakások vasbeton szerkezetében. Amúgy általában pont lakótelepi lakásokban szokott térerő probléma lenni és nem azért, mert az antenna jele túl erős...

    3) Nem állítottam, hogy nem ártalmas az antennák sugárzása, csupán annyit mondtam, hogy egy cseppet sem veszélyesebb, mint maga a mobiltelefon sugárzása, melyet viszont Te is használsz, még ha Bluetooth fülessel is. Ilyenkor a tőled 1 méterre lévő telefon és a 10 méterre levő bázisállomás jele nem nagy mértékben térhet el egymástól az egy négyzetcentire érkező besugárzás terén.

    4) A ''havi 600 forint'' gondolkodáson mélyen megdöbbent. Miközben az emberek azon visítanak, hogy miért nem csökkenek a percdíjak az nem nagyon jut el az agyukig, hogy önmagában a 6-8000 antenna után mekkora horribilis bérleti összeget fizetnek ki a mobilcégek. Mellesleg sok ház nagyon örülne éves 1.000.000 forintnak tulajdonképpen a semmiért. Persze tudom, antennát ne telepítsenek a cégek, de biztosítsanak 2 gigabites internetet és filléres percdíjakat. Ennél már csak az tetszik jobban, amikor valaki azt írja a 90 milliméteres telefonra, hogy ''milyen nagy'', a billentyűzetére meg a kijelzőjére, hogy ''igazán lehetne nagyobb''.. Persze.. Lógjon le a telefonról..

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

Új hozzászólás Aktív témák