Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz JR.CSé #7 üzenetére

    Az epül esetében az iOS része egy titkosan a háttérben futó lokalizációs követő szerviz szolgáltatás mely a GSM tornyok háromszögelésével a GPS nélkül is rögzíti bizonyos időközönként a tartózkodási helyed, de az csak a telefonon belül tárolja (illetve titkosan a hátad mögött az iTunes-al is szinkronizálja, hogy a későbbi készülékeidre is visszatolhassa... szintén a hátad mögött). Ennek állítólag az a szerepe, hogy jobb legyen a térerő kihasználtság, ami valóban igaz, de ezen kívül kérdéses, hogy miért nem elegendő, ha egy új modell beszerzése azzal jár, hogy "újra kell tanulnia" a telefonnak a dolgokat. Miért kell ezt az Apple-el is megosztani?

    De az Android esetében kicsit másabb a helyzet. Nem csak egyes modellekről van szó, hanem az Android egészéről. Az Android is követ téged a nap 24 órájában, ha van bekapcsolt GPS, ha nincs. Naplózza a tartózkodási helyed. Ami ugye nem titok, hiszen a beállítások között is van opció, hogy ezt ki és bekapcsolhasd, tehát a Google nyíltan vállalja, hogy a default érték alapján követ téged, benne van az EULA-ban is. De a "hoppá" akkor jön, mikor kikapcsolod a követésed és ennek ellenére is követ, ennek ellenére is naplóz és ennek ellenére is feltölti a naplót a Google szervereire. Persze a Google a rá szokásos "le van szarva" hozzáállással intézte el, ahogy azt tenni szokta (lásd: Wi-Fi adatok lopása Street View fotózás közben).

    Az Apple nem érdekelt a helyfüggő reklám szolgáltatásokban, míg a Google igen. De ami fontosabb, hogy mindkét cég az USA-ban van bejegyezve így vonatkoznak rájuk azok a szövetségi törvények, miszerint minden ilyen jellegű adatot külön kérés nélkül a Nemzetbiztonsági Hivatal részére kötelesek átnyújtani. Ezért nem kapott egyik cég sem ejnyebejnyét egyik bíróságtól sem amiért visszaélt a felhasználók személyes adataival. És ezután sem fog.

Új hozzászólás Aktív témák