Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz vicze #50 üzenetére

    Portolni bármit lehet (konzol játék portok is milyen "remekek"). Aztán abból lesznek ilyen fél megoldások, mint a Sony ICS áradata, ami sokszor meg sem ütötte a GB szintjét, nem beszélve arról, hogy a kernel sem frissült.

    Aki használt FB-t, az tudja milyen a HTML5 webapp. :) De ők is rájöttek, hogy ez nem jó, és ahogy látom már Androidon sem az megy (bár erről nem olvastam semmit).

    Én szívesen végignézem, hogy hogyan lehet programozni, de utána azt is, hogy hogyan programoznak.
    Nem hiszem el, hogy minden komolyabb gond és erőlködés nélkül lehet pl Gtalkon beszélgetni, de ha már FB messengerről van szó (tudom, ki fbzik, hülye vagyok... és ez a része sosem volt html5), akkor úgy eszi az akksit, mintha muszáj volna?
    Ezekután inkább az érdekel, hogy miben írnak, nem hogy miben lehet.

    De ami engem a legjobban zavar, a nagy Open Alliance-ban ott figyelnek a telekommunikációs cégek, persze csak a mi érdekünkben. De azóta is nehezen megoldott egy voip hívás. Volt fent egy darabig vmi mókolt gtalkom, biztos elérhető 1-2 nexuson, és most már amúgy is a hangout a menő (észrevettétek, hogy pc-n nem flash? azóta végre használható), meg satöbbi, ezer különböző módon kell elérni ugyanazt a funkciót. Miért nem lehet azt, hogy ha mindketten onlineak vagyunk, akkor voipon hívja? Vagy az ezeregyféle üzenetküldés egy helyen legyen. Ahol elérhető (és megvan a kontaktja persze), ott küldje, és csak utoljára SMSben (tudom, ez hol érné meg, ha le is lehet húzni az embereket...)

    Nem mellesleg kiemeltem a natív szót ott is.

    Tegnap még működött...

  • válasz vicze #92 üzenetére

    Jelenleg rétegigény.

    Az az esélye, hogy nem az NT kernelről kell megváltani a világot, hanem a linux kernelről, ami már most is üzemel telefonon. Ha emlékeim nem csalnak, olyan nagyonsok android reklám sincs. Ha pl a samsung ezzel ad ki 1-2 telefont, akkor pont úgy elviszik, mint a másikat...
    Nagyon drága hardver? Az egymagos Cortex-A9 2014ben? Remélem, hogy nem. A fejlesztői támogatás az más tészta, vagy összejön, vagy nem.

    Valóban, a win is nekiugrott az egyesítésnek, van 3db oprendszerük (WP, Win RT, Win8), aminek a felülete fogjuk rá hasonlít, de pl a desktop nézetet csak az utolsó tudja. Programok nincsenek ARMre (elég), ami miatt anno win megrögzött emberek lettek, ezzel szemben a Canonical már régóta együtt dolgozik az ARMmel, azt nem is említve, hogy a népszerű programok (Firefox, LibreOffice szinten) elérhetőek.

    Az android használható? Igen, lehet irányítani. De utána? Minden program rá érintésre van tervezve, hiszen, mint mondtad, jelenleg rétegigény a desktop használat. És lássuk be, nem ugyanaz egy Office sem a kettőn.
    A ChromeOS pedig gyakorlatilag teljesen más oprendszer, és jelentősen online alapú, gondolom többnyire csak webappokkal. Bizonyára keresik az összhangot ők is, nem állítom, hogy nem.

    Egyébként a google TV is nagyon érdekesnek hangzik, mégha itt is az online az erős vonal, amit még mindig nem Mo-ra találtak ki. :(

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • dabadab

    titán

    válasz vicze #92 üzenetére

    "gondol végig ha a MS-nek nem jött össze a WP akkor a Canonicalnak mi a halál esélye van?"

    Az, hogy nekik egészen más a feladatuk. A MS-nek konkrétan a nulláról kell felépíteniük a rendszert plusz utána még pénzt is akarnak szedni a licenszekért - ez így tényleg nem egyszerű. Ezzel szemben a mobilos Ubuntu épít a nyílt forrású linuxos programokra szoftver-ügyileg (ott a Debian ARM architektúrára, ami ott van, az technikailag gond nélkül elfutkos egy okostelefonon), épít az Android projectre driver-ügyben (már ez hatalmas előny) és az, hogy nyílt projekt lesz, a gyártók költségeinek is jót tesz.
    Én a magam részéről látok fantáziát az Ubuntu "négyképernyős" (telefon, tablet, TV, desktop) elképzelésében, de ettől még persze simán elbukhat a dolog, de ezt egyáltalán nem látom szükségszerűnek.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz vicze #98 üzenetére

    "Canonical olyan jól együtt dolgozik ARM-mel, hogy Android kernel kell nekik, hogy ARM-re vigyék."

    A kettőnek semmi köze egymáshoz, az Android a driverek miatt kell, márpedig a kamerát/GPS-t/gyorsulásérzékelőt/WiFi chipet/GPU-t/miegyebet nem az ARM gyártja (oké, az ARM semmit nem gyárt, de ezeket nem is ők tervezik).

    "És még ami a legfőbb gond hogy Ubuntura nincs tartalom, se zene, se film, se app."

    A Netflix, Hulu, Amazon hármas már most ott van, azoknak olyan túl sok versenytársa nincs (ja, de, a torrentkliensek, de azok is vannak :DDD ).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • HuMarc

    addikt

    válasz vicze #98 üzenetére

    "Android kernel kell nekik"

    Android kernel nem is létezik! Pont azért mondják az Androidra, hogy Linux, mivel a KERNELE Linux. Ezen fut a Dalvik és a Dalvikban a programok.

  • válasz vicze #98 üzenetére

    Igen, 4 mag kell a DESKTOPhoz, a telefonhoz nem.
    Hamár desktopot akarsz, akkor most sem a karórádon futtatod... vagy a kávédarálón. Igaz?
    De nem gondolnám, hogy a sima kiadáson (értsd csak telefon) ne menne jól a html5 vagy mégjobban, a natív progik. Nem igazán értem amit mondasz.

    "Android kernel" kell nekik, hogy meglegyenek már induláskor a kellő driverek. ;)

    Ki beszél érintős felületről? DESKTOP felületen fog futni a libreoffice. Mikor fog az így futni androidon, mégha rá is kötöm / BT billentyűvel? Vagy direkt nem érted? :D Két külön világról van szó, egyik a telefonod, amit nyomkodsz, másik meg ugyanezen telefonod "dokkolva".

    Ubuntura milyen zene/film/könyv kéne? Ott az amazon, a google, az akármi. Egyébként ha megnézted volna a videót, akkor láttad volna pl a keresésnél feljöttek a videók, a zenék, és a könyvek. A zene (részben) saját ebből (Ubuntu One Music Store).
    Igen, app a telefonra valóban kevés van, de miért is lenne, mikor most volt róla az első videó/kiadás. De a desktop részére azért van elég...

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

Új hozzászólás Aktív témák