Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz #86973952 #33 üzenetére

    Hát igen, egy Samsung TV-nek sincs sok köze egy Samsung telefonhoz, de annyi azért mégis, hogy ugyanaz a Samsung Electronics nevű vállalat gyártja mindkettőt.

    Míg a Nokia néven futó telefonokról és a Nokia saját termékeiről/szolgáltatásairól ez nem mondható el, miután ma már az égvilágon semmi köze nincs a Nokiának a telefonkészülékekhez, csak annyi, mint pl a francia Alcalte/Lucentnek a kínai TCL "Alcatel" néven futó telefonjaihoz, vagy a japán TDK microelektronikai vállalatnak az amerikai Imation "TDK Life On Record" brand alatt futó termékeihez, vagy az amerikai Motorola Solutions-nek a Lenovo (korábban Google) Motorola brand alatt futó telefonjaihoz. De sorolhanátm hosszasan a példákat.

    Ami meg amúgy a Nokia-s tévés példádat illeti, az elég meredek, mivel TV-kkel nagyon régen, és nagyon rövid ideig foglalkozott a Nokia, amikor 1987-ben a legendás német Schaub-Lorenz rádió- és tévégyártó céget szétdarabolták, - bár előtte se német kézben volt, az amerikai ITT (International Telephone and Telegraph) irányítása működött. - és egy részét az Alcatel, a másik részét meg a Nokia kapta (vagyis fuzionált a Nokia-Gratz-el, ami szintén egy régi nagy német tévé és rádió-gyártó vég volt, és ugyanabban az évben került a Nokia irányítása alá)

    Ekkor kezdődött a Nokia rövid kalandja a szórakoztató-elektronikai piacon, de sose értek el sikereket, elsősorban a kelet-európai piacra koncentráltak alsó kategóriás, olcsó árfekvésű termékeikkel , Magyarországon az "idősebb" generációból esetleg egyesek emlékezhetnek az "ITT/Nokia" márkanéven futó szórakoztató-elektronikai termékekre, talán elsősorban a tévékre, amik a rendszerváltást megelőző egy-két évben bejutottak az országba, és a korábban egyeduralkodó Videoton/Orion mellé egy olcsó "nyugati" márka is az üzletek polcaira került. Igaz, nyugaton senkinek nem mondott semmit ez a "márka". Először ott próbálkoztak ugyan, de miután csúfosan megbukott nyugat-európában, a KGST piacokat vették célba, hogy szabaduljanak a raktárkészlettől.

    Bennem igazán csak Gálvölgyi János főszereplésével forgatott (Állj, Titi! No, kia' ?) reklám miatt maradt meg ez az egész.

    De nem sokáig tartott ez a dolog, a Nokia a 90-es évek legelején profil-tisztítást hajtott végre, és megszabadult gyakorlatilag minden olyan tevékenységtől, ami nem szorosan a telekommunikációval volt kapcsolatos, így többek között a PC piacról és a szórakoztatóelektronikai piacról is kivonultak. A PC-kre talán még kevesebben emlékeznek, mint a tévékre, mert még inkább "mérsékelt" volt a piaci fogadtatás. Link

    Akkor valószínűleg még nem sejtették, hogy évtizedekkel később a mobiltelefon is egy olyan eszközzé válik, ami egyesíti a 80-as évek végének szórakoztatóelektronikai eszközeinek funkcióit és a 80-as évek üzleti PC-inek a funkcióit egy mobil eszközben, ahogy azt sem, hogy éppen ezért a nagy telekommunikációs cégek nem is fognak foglalkozni telefonkészülékekkel 25 évvel később, hanem átadják a terepet a szórakoztatóelektronikai és PC-piaci óriásoknak :D.

    De az összes közül a Nokia húzta legtovább a készülékpiacon, ők szenvedtek legtovább (a részvényesek bánatára) - ZTE-t és Huawei-t nem említem, azok még mindig ott vannak a készülékpiacon is, de Kínában máshogy működnek a dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák