Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kalimist

    aktív tag

    válasz nkmedve #17 üzenetére

    "Az M1 összességében nagyon jó, de ahol nincs valami hardveres gyorsítás ott messze nem olyan nagy durranás a legújabb x86 procik ellen."

    Az nem nagy durranás, hogy az M1 egy szálon az 5950x-szel van pariban az M1 Pro pedig több szálon is? A fogyasztást meg sem említem.

    Apple's M1 Pro, M1 Max SoCs Investigated: New Performance and Efficiency Heights

    "The chips here aren’t only able to outclass any competitor laptop design, but also competes against the best desktop systems out there, you’d have to bring out server-class hardware to get ahead of the M1 Max – it’s just generally absurd."

    [ Szerkesztve ]

  • kalimist

    aktív tag

    válasz nkmedve #61 üzenetére

    Láttam ez a videót és meglehetősen amatőr. Szezont a fazonnal.

    A tesztelt appok közül Rosettan futott: Matlab, Adobe After Effects, Topaz Labs Gigapixel AI, Agisoft Metashape
    Ezeken kívül a Blenderben egyelőre nincs GPU (Metal) render opció de hamarosan lesz, az FL Studio a videó készítője szerint is nagyon rosszul van optimalizálva.
    Premiere Pro-ban exportnál az M1 Max-ot kellett volna tesztelni, első lett volna.
    A Handbrake (x265) tesztben már az X86 eredmények is furcsák. A Ryzen 7 4800H (8db Zen2 mag 2.9 Ghz Base, 4.2 Ghz Turbo) megelőzi a Ryzen 7 5800HS-t (8db Zen3 mag 2.8 Ghz base, 4.4 Ghz turbo) de még a Ryzen 9 5980HS-t is (8db Zen3 mag, 3 Ghz base, 4.8 Ghz turbo). És az x265 sem a legoptimalizáltabb ARM64-re.

    Mobil Alder Lake-et komolyan vissza kell fogni notebookban ezért a teljesítmény sem olyan, mint desktopon.

    Ez az M1 Pro/Max alatt van (MT-ben még inkább). 14 mag (8P+4E) vs 10 mag (8P+2E). Fogyasztást/hatékonyságot inkább nem is említem. :)

    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a Nuvia chipje lehet jó teljesítményű de mi a helyzet a software stackkel ami ezt a teljesítményt majd kiaknázza? A Qualcommnak ez nem éppen az erőssége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák