Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    Főbb adatok, tudnivalók:

    A Sony XperiaT készülék az IFA 2012-n, augusztus végén került bejelentésre, 3szinben. Fekete, fehér, és szürke. Ezután október elejével meg is jelent a piacon.
    Legfőbb újítása az XperiaS-hez, és más 2012 első félévében bejelentett Xperia csúcsmodellekhez képest a Qualcomm S4-es szériájába tartozó MSM5260A processzor. Mely bár 2magos és ugyanazon órajelen üzemel, mint az XperiaS egy szériával régebbi processzora, mégis kétszeres számítási kapacitással bír. Valamint működését egy jóval fejlettebb, nagyobb teljesítményű GPU segíti. Sok téren még a 4magos megoldásokkal is felveszi a versenyt, ugyan akkor fogyasztásban sokkal jobb azoknál, hiszen az első olyan CPU a piacon, amely az új, 28nm-es gyártási technológiával készült.
    A T háza egyébként unibody, teljesen egyben van, az akkumulátor 1850mAh-s és nem cserélhető, nem kivehető. A SIM és a microSD ajtó oldalt van rajta. Természetesen van exponáló gomb is.
    1GB ram-ot, és 16GB ROM-ot tartalmaz a készülék, utóbbi meg van osztva, 2,5GB az alkalmazásoknak van elkülönítve, melyből 1,8GB szabad, 13,5 a virtuális memória, melyből 11,5GB szabad. A készülék microSD kártyával 32GB-ig bővíthető.
    Külső megjelenésében szakít a 2012-ben újként debütált NXT szériával, helyette inkább a 2011-es Xperia arc dizájnját örökölte, azaz a ház finoman hajlított, anyaga polikarbonát. A 4,55”-os kijelzőt pedig karcálló üvegezés védi. Vezérlő gombok külön nincsenek, a kijelző alsó sávjában vannak integrálva, ahogyan a 2011-2012 Nexus modelleknél.
    Kamerából is újat, egyel újabb szériás Sony EXMOR-R technológiával rendelkező 13MPX-es BSI szenzort kapunk, míg az előlapon 1,3mpx-es HD videó felvételre képes kamera található.

    A készülék egyéb adatai
    Itt megtekinthetőek

    A full gyári csomag tartalma ha Sony Centerekben:
    -telefonkészülék
    -EP880 töltőfej
    -EC481 adatkábel
    -MH750 headset
    -fólia a kijelzőn
    -2év teljes körű gyári garancia

    Szolgáltatós, és normál GSM boltos csomag tartalma
    -telefonkészülék
    -EP880 töltő fej
    -EC481 adatkábel
    -MH 750 headset
    -fólia a telefonon
    -GSM boltokban 1-2év, legrosszabb esetben csupán 6hónap bolti, szolgáltatóknál 2év gyártói garancia
    A GSM boltos változatok nagyon eltérőek lehetnek. Van ahol a töltőn kívül semmit sem adnak hozzá, még dobozt sem. Van ahol pedig fullosan árulják. Vásárlás előtt érdemes érdeklődni, főleg ha gyanúsan olcsó.

    A készülék a gyártói Sony Webshopban várhatóan csak Januártól lesz kapható. Ahol viszont tartalék fólia, bőrtok és MHL kábel is jár majd a készülékhez!

    Képek, videók:
    Képek
    Videók
    Árfigyelő+mások értékelései, véleményei a készülékről

    Vásárlás:

    Hol és milyen konstrukcióban éri meg vásárolni?
    Aki megengedheti magának a magasabb árat, mindekképp javasolt Sony márkaboltban vagy Sony webshopban, esetleg olyan internetes, vagy GSM áruházakban vásárolni, hol a készülékre nem bolti, hanem gyártói garancia van, valamint a csomagból nincsenek kispórolva a gyári tartozékok.

    Mi a különbség a bolti, és a gyártói garancia között? Miért olcsóbbak a bolti garanciás készülékek?
    A gyártói garanciás készülékekre, hogy a név is mutatja, a gyártó maga vállalja a garanciát. Így gond esetében a gyártó hivatalos szerviz központjába kell a készüléket eljuttatni. Míg bolti garancia esetén a garanciát nem a gyártó, hanem a GSM bolt vállalja, ahol a készüléket megvetted, ilyen helyeken jobban ki van szolgáltatva a vásárló a GSM bolt hozzáállásához, kényéhez kedvéhez, ha GSM boltban vásárolunk, érdeklődjünk a fórumban az adott GSM bolttal való tapasztalatokról, garanciális hozzáállásról.
    Jobb esetben a bolt is a gyári szervizzel csináltatja meg a készüléket, rosszabb esetben viszont elképzelhető, hogy sufni szervizesekre bízza, hogy ezzel minél többet spórolhasson, ez esetben a nem feltétlenül megfelelő szakmai felkészültség miatt előfordulhat, hogy a szervizes kárt tesz a készülék egyéb alkatrészeiben melyek emiatt később meghibásodhatnak, vagy éppen a meghibásodott alkatrészt nem gyárira cseréli ki.

    Mire figyeljek vásárláskor? Milyen hibák lehetnek?
    Egyelőre szerencsére úgy tűnik, hogy az Xperia T-nek nem nagyon vannak típushibái. De vásárlás után, amíg él a 3napos, kötelező cseregarancia, érdemes ellenőrizni, hogy a kijelző nem e tartalmaz Pixel hibákat, esetleg nincsenek e benne halványabb, sárgás foltok, ilyen hibák ugyanis gyártótól függetlenül, bármikor előfordulhatnak.
    Érdemes ellenőrizni, még a vásárlás időpontjában, hogy minden az aktuális csomaghoz hirdetett tartozék megvan e a csomagban.

    Mely szolgáltatóknál lehet kapni? És azok kártyafüggően adják e? Mit adnak hozzá?
    Jelenleg csak a T-mobile-nál kapható, később elérhető lesz a Vodafone, majd Januártól a Telenor kínálatában is. Mindegyik szolgáltatónál kártyafüggően.
    A szolgáltatóknál, töltőt+adatkábelt, headsetet kapunk a csomagban. És a termékre 2év gyártói garancia érvényes. Gond esetén a készüléket a szolgáltatónál, vagy közvetlenül a gyári szervizben is le lehet adni.

    Első lépések, tippek, és trükkök, hibaelhárítás:

    Bekapcsolás után:

    A készülékben sok olyan alkalmazást találok, melyek gyakran futnak a háttérben de nem használom őket, mit tehetek?
    Egy részük törölhető. Amelyik nem, azt a beállítások/alkalmazások/mind opción belül az alkalmazásra tapizva letilthatjuk. Amennyiben a letiltás gomb helyén frissítések eltávolítása felirat van, előbb el kell távolítanunk a frissítéseket, azután le tudjuk tiltani az alkalmazást. Ezután a menüből is el fog tűnni és nem fut a háttérben, sok RAM-ot spórolhatunk.

    Nem tetszik a gyári felület. Mit tehetek?
    Az igények sokfélék e téren, szerencsére azonban rengeteg felületből válogathatunk Google PLAY-en, a Launcher szót beírva. Mindenki kiválaszthatja a neki tetszőt. Legnépszerűbbek a HOLO, APEX, GO Launcher, Launcher PRO.
    A GO Launcher érdekessége pl., hogy menün belül is hozhatunk létre mappákat.

    Nem mennek a Facebook appon keresztüli fotó feltöltések. Mi a gond, mit tehetek?
    A hiba nem a készülékben és nem is az applikációban, hanem a Facebook webes oldalon van.
    A webes felületen lépj be az adatvédelmi beállításokhoz átmenetileg rakd át „mindeki”-re. Tölts fel így egy fotót. Majd visszaállíthatod a neked tetsző beállításra. Az esetek 90%-ában megoldja a problémát.

    A Google Chrome, vagy más böngésző nem tudja szinkronizálni a könyvjelzőimet. Mi a teendő?
    A hiba nem a telefonnal, és megint csak nem az appal van. Hanem a Google fiókod beállításaival.
    Google fiókodban menj a Beállítások- Szinkronizálás beállítása- Titkosított adattípusok. És ne a minden titkosítását válaszd, hanem csak a jelszavak titkosítását. Ezután a szinkronizálás működni fog.

    Gyárilag nincs FLASH palyer telepítve,a Google PLAY-en sem elérhető már. Hogy szerezhetem be?
    Google a barátod, Flashplayer apk néven kereshetsz rá.
    Hivatalosan megszűnt az Android FLASH támogatása, ezért nem találod a készülékeden és ezért nem tölthető le hivatalosan. Fokozatosan átállnak HTML5-re.

    Valami mindig felébreszti a képernyőt akkor is ha nem nyúlok hozzá? Mi okozza?
    Tipikus android hiba. Egy telepített program okozza. Ha az utóbbi időben nem telepítettél új progit akkor az egyikbe egy frissítés útján kerülhetett be a bug. A hibás alkalmazást kétféle módon találhatod meg. Beállítások/energia/akkumulátor használat itt megnézheted melyik app fogyasztott gyanúsan sokat.
    Avagy, töltsd le Google PLAY-ről az S2 Premission Checker nevű appot. Nyisd meg, várd meg míg betölt, majd válaszd a Premission list opciót, keresd meg a „Wake lock” engedélyt, nézd meg mely alkalmazások jogosultak erre, azaz a lezárás ébren tartására/felébresztésére. Ha egy app itt és a magas fogyasztók közt is szerepel, nagy eséllyel megtaláltad a ludast.

    A készülékem alvó állapotban is gyorsan merül. Mitől lehet ez?
    Amennyiben a készüléked új, vagy éppen nagyon frissítés után vagy a dolog természetes, pár hét alatt beáll majd a fogyasztás.
    Ha sok, rendszeresen online frissül alkalmazásod, widgeted van, és sokféle szinkronizáció van bekapcsolva, akkor szintén természetes, hiszen ezek alvó állapotba is futnak, adatforgalmat generálnak. Az energia beállításokon belül van egy kiterjesztett készenléti idő opció, ha ezt bepipálod, a szinkronizálások, és a háttér folyamatok megállnak, amikor a készülék, alvó állapotba lép. Akinek nem fontos a folyamatos onlineság alvó állapotban, annak ajánlott a funkció bekapcsolása, hiszen így a készülék, alvó állapotban szinte 0fogyasztással bír.

    Wifi hibák frissítések után. Miért?
    Nagyobb frissítésekkor van, hogy átkalibrálódik a Wifi hálózat kezelése. A megoldás hogy a Wifi routeredet újraindítod, kis időre áramtalanítod, az esetek többségében ezután minden működni fog. Ha a hiba továbbra is marad, vagy frissítéstől függetlenül, az elejétől fogva jelentkezik akkor mélyebb router beállítási probléma lehet, keresd fel az ezzel foglalkozó al fórumot.

    Kérdések és válaszok:

    Mit jelent a PS és a HD Voice Certifikáció?
    A PS Certifikáció a Sony tulajdonát képező, PS Moile applikációval való kompatibilitást jelent.
    A PS Mobile tartalmaz PS Web áruházat mely egyelőre hazánkban nem érhető el, továbbá csak fizetős játékokat tartalmaz. Az innen letöltött PS játékok Androidra optimalizáltak, kiválóan futnak. Némelyikükhöz PS emuláció is szükséges.
    A HD Voice certifikációról pedig itt olvashatsz

    Mik a SmartTag-ek. Mire használhatom?
    Erről itt találsz infókat

    JellyBean frissítés
    A Sony 2013. február elején kiadta a JB frissítést, ami .489-es végződésű Builddel debütált.
    Azóta megérkeztek a szolgáltatói frissítések is (T-mobile, Vodafone). "

    Jár az Xperia T-hez felhő alapú tárhely?
    Igen, jár. Google PLAY-ről töltsd le a BOX alkalmazást. És egyszerűen regisztrálj rajta keresztül. A BOKSZ fiók érzékelni fogja hogy Xperia okos telefonról regisztrálsz és így az 5 helyett 50GB tárhelyet fogsz kapni.

    Hallottam olyat, hogy az XperiaT-vel felvett videóknál háttérzaj, kerepelés hallatszik, ez igaz?
    Igaz volt, de már nem az.
    Egy profi frissítés orvosolta a dolgot

    Milyen akkumulátor van a T-ben, LI ION vagy Polymer?
    Polymer.
    Android System Info appal ellenőrizheted.

    Mivel végezhetek szoftver frissítést?
    Három gyári program van erre a célra:
    PC Companion for Windows
    SUS for Windows
    Bridge for Mac

    Mi a különbség a SUS és a PCC között?
    Amint fentebb írtam, mindkettő gyári program. A SUS kizárólag frissítésre való, míg a PCC szinkronizációt, biztonsági mentéseket is tud végezni, továbbá betölt egyfajta fájlkezelő, média átviteli és konvertáló funkciót is.

    Ha nem tetszik egy frissítés, hogyan tudom visszarakni az előző szoftvert?
    Bár a módszer nem hivatalos, de garancia vesztést nem okoz ugyanis full gyári szoftvert rak fel és ugyan azzal a módszerrel. A program neve mellyel ezt kivitelezheted, a FLASHTOOL!
    Ennek használatáról itt olvashatsz, ahol gyári ROM-okat is megtalálod: [link]
    Valamint további gyári ROM-kat találsz itt is: [link]

    Miért jönnek a frissítések eltérő időpontban egy egy telefonra, és miért jönnek sokszor késve, vagy más build számmal a szolgáltatós verziókra?
    A választ itt találod -Amit a frissítés menetéről tudni kell címszó alatt

    Ha nem akarom megvárni a szolgáltatós szoftvert, tehetek fel függetlent?
    Igen. De ettől a telefonod nem lesz független. Csak a szoftvered.
    A gyári frissítők innentől a felrakott, független szoftverhez keresnek majd frissítéseket. Viszont szervizbe vitel előtt mindenképp tedd vissza a szolgáltatósat. A módszer ugyan az, mint két kérdéssel visszább a korábbi szoftver visszarakásánál.

    Hol találom a gyári szervizet, avagy hova vihetem a készülékem ha gond van vele?
    -ha GSM boltban, bolti garanciával vetted, akkor az aktuális boltba
    -ha szolgáltatónál, akkor leadhatod az adott szolgáltató bármelyik boltjában vagy közvetlenül a gyári szervizben is: Cordon Eletronics
    -ha Sony Centerbe, vagy gyári Sony Webshopban vásároltál, vagy bárhol máshol, gyártói garanciával, akkor bármelyik Sony Centerben, márkaboltban, vagy megint csak a gyári szervízben adhatod le készüléked

    Hol tudok legegyszerűbben tartozékokat keresni?
    A legbővebb kínálatokat a következő helyeken találod:
    Expansys
    Sony Webshop
    Vatera
    Gigatel

    Van USB OTG?
    Igen. Az MHL csatlakozó és a szoftver OTG képes.
    Egy cikk az OTG-ről: [link]

    Van valamilyen típushibája az Xperia T-nek?
    Jelen állás szerint egyről sem tudunk. A telefon egyelőre hardveresen és szoftveresen sem hagy kívánni valókat maga után.

    A készülék felveszi a versenyt a 4magos csúcsmodellekkel?
    Igen. A korai 4magosakkal mindenképpen. A mindennapi használat, valamint a Benchmark tesztek alapján is.

    Hekkelés alapfofkon:
    Bootloader nyitás/zárás, root, recovery, kisebb moddolások-hekkelések
    Erről mindent megtalálsz itt

    Az eredeti hozzászólás:

    Xperia T mobilos körökben egészen jó képeket készít

    A Vodás meg a Telenoros rosszabb? ;]

    Jó cucc ez, majdnem elszántam magam rá, hogy ilyet vegyek, de sikerült megbőrözni az E52-t, úgyhogy még egy kicsit marad...

    [ Módosította: mukibuci ]

    Aki él és nem boldog, az téved!

Új hozzászólás Aktív témák