Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz Cathfaern #18 üzenetére

    Alapvető tárgyi tévedés :)
    Ezt a ms önszorgalomból lépte meg.
    Hozzáteszem: nyilván csak a szokásos jószándék vezérelte őket, és nem szívatni akarják az EU-t

  • floatr

    veterán

    válasz Cathfaern #24 üzenetére

    Na ácsi. Az EU elkezdi cseszegetni a MS-t, mert a jelenleg hatályos törvényeket jócskán megsértette, a jogerős ítéletnek elébemegy a MS azzal az időzítéssel, hogy pár hónapig az EU ítélkezési szünet miatt nem "tud" lépni, ráadásul nagyjából ellentétes lépéssel, mint ami várható (sőt némiképp már szívatás jelleggel), na és akkor az EU a hibás, mert miért cseszegeti a MS-t?!

    Tehát akkor bármiféle törvénysértés esetén az esetlegesen nem várt fejleményekért az a hibás, aki a törvény szerint számon kér, nem az aki elkövet, és kikúr a harmadik féllel.

    Nem azt mondom h itt bármi jót lehetne lépni, de ne az EU legyen már a büdös.

  • floatr

    veterán

    válasz Khan13 #30 üzenetére

    Nem az a baj h nem érted, hanem az h le is írod. :)

    Ezerszer lerágott csont, és még mindig van, aki csak ennyit fog fel a dologból, hogy "már miért ne pakolhatna bele bármit a saját oprencerébe?"

    szerk.: nem mondd h sajnálom tőled [link]. Ja és FYI ez az egész a netscape-ékkel kezdődött, meg annak az ügynek az elzsírozásával.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Doom #65 üzenetére

    Ez az egész történet -- mint mondtam -- a netscape-ékkel kezdődött. Egész az IE3-ig a böngi gyakorlatilag teljesen kompatibilis volt a netscape-el, még tán a ns plugin api is benne volt. Aztán az IE4-től kezdve az oprencerhez csatolták a böngit, és új OS-hez erősen kötődő apikat kezdtek beletolni. Korábban is voltak kisebb problémák az OEM-ekkel kötött szerződésekkel (kötelezték a partnereket az IE installra), de mivel a NS fizetős termék volt, az IE meg "nem", a termékkapcsolás, meg piaci erőfölénnyel való visszaélés már akkor bőven megvolt.

    Az akkori ámerikai perben -- szerintem -- politikai nyomásra nem meszelték el őket, pedig gyakorlatilag tönkretettek egy elég nagy céget izomból. Az egésznek az érdekessége az volt, hogy az IE4/5/6 által biztosított platform már nem volt kompatibilis senkivel sem, és az OS húzóereje miatt a böngészőpiacot is megerőszakolta ezzel. Nem lehetett olyan szabványos böngészőt készíteni, ami megfelelően működött volna az oldalak elég nagy részével, és a fejlesztőknek is nagyjából kétfelé kellett (kell) dolgozniuk.

    Emiatt ítélték jogosnak az opera panaszát, és webes fejlesztésben érintettként én is csak egyetérteni tudok. Az IE8-al érdekes helyzet állt elő, mivel mondható az h többé-kevésbé szabványos, viszont működnek vele a quirks-es oldalak is, szóval gyakorlatilag "nesze semmi fogd meg jól".

    Azzal h kivették a böngit, megint csak adtak a szarnak egy nagy pofont, mert a webet csak úgy fogja elérni a júzer, ha pendrive-ról telepít valamit, vagy a winupdate-el feltolja az egyedül választható IE8-at. Ha télleg ott toporzékolna az IE team a szabványok kidolgozásánál, hogy minél előrébb legyenek, akkor az opera terjedését nem gátolná az, hogy IE-specifikus oldalakat nézegetünk, és azon keresztül elég kemény fizetős szolgáltatások vannak a háttérben, amiből így ők kimaradnak

  • floatr

    veterán

    válasz Doom #69 üzenetére

    Az opera is részesedésért küzd, mint mindenki. Viszont az EU jogosnak ítélte az alapproblémát, miszerint a ms akkori/jelenlegi gyakorlata gátolja őket a térnyerésben. Erre -- szerintem szívózásból -- reagált úgy a ms, hogy kivette az IE8-at, és erre reagálnak úgy sokan h kvaannyát az EU-nak (azaz magunknak).

    Ha az IE8 nem támogatná a quirks-módot, akkor a fejlesztések elindulnának... De valóban lassabban terjedne az IE8, többet kéne reklámozni a tévében :)

Új hozzászólás Aktív témák