Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Bog #42 üzenetére

    Kedves Bog!

    Köszönöm, hogy válaszra méltattál.
    Nézd, az én kezemben nem volt ez a telefon, de sok egyéb más sem, tehát én mobiltelefon ügyben a legkevésbé sem vagyok tapasztalt ember, arról nem beszélve, hogy a műszaki dolgokhoz teljesen analfabéta vagyok.
    Én a cikket két szempontból tudom értékelni:
    - stilárisan
    - a tartalmi részeket összevetve más elemzésekkel

    Stilárisan mindenképpen buktának gondolom, mert süt belőle az a hangulat, hogy na, itt egy szar kütyű, ezt könnyű lesz agyagba döngölni. S ezt a szerző kifogástalanul is teljesítette. Az, hogy én soha nem tennék ilyet, az más dolog, nekem még az is eszembe jutna, hogy a cikkemet nem csak a kárörvendők fogják elolvasni, akik természetesen úgy tapsikolnak ilyenkor, mint amikor Spartacus az arénában megforgatja a lándzsáját az ellenfél gyomrában, hanem esetleg azok is, akik már rendelkeznek ilyen telefonnal és az eddig olvasott tapasztalatok alapján inkább az értékét látták a telefonnak és nem a hátrányait.
    Nekem most nincs kedvem újra végigrágni magam a teszten, de annyira tetten érhető a nyuszi meg a sapka esete. Ha például nehéz lenne ez a telefon, akkor a cikkíró azon keseregne, hogy milyen féltégla ez a telefon. De könnyű, így nem annak örül, hogy nem húzza annyira a zsebét, hanem azt írja, hogy "súlytalan". Ami így, ebben a kontextusban természetesen negatív konnotáció.

    "Valahol nyilván szubjektív"

    Az a baj, hogy nem "valahol", hanem kimondottan az. Stilárisan biztos, hogy mentes az objektívitástól. És szerintem a műszaki részeket érintően sem az, mert ha ezt a cikket összevetjük más, (jobb hiján) külföldi cikkekkel, akkor én azt érzékelem, mintha nem is ugyanarról a telefonról lenne szó.

    Ami pedig az árakat illeti, egyszerűen nem fair összehasonlítással élni amennyiben idehaza ilyen eltérő árazással dolgozó cégek működnek. Akkor meg kell nézni, hogy mi a helyzet tőlünk nyugatra (vagy keletre) és a valós árazás alapján hasonlítani össze készülékeket.
    És akkor természetesen levonható a következtetés, hogy ma Magyarországon az Ulefon parist nem érdemes megvenni 60.000Ft-ért, amikor pl. a Redmi3 (hamarosan) kapható 50.000Ft-ért. Noha a Redmi odakint határozottan drágább mint az Ulefon Paris.

    Azt természetesen nem vonom kétségbe, hogy a tesztkészülék produkálta azokat a hibákat, amelyeket felsoroltatok. Ez így elég lehangoló. és nem is értem igazán, mert ezek olyan hibák, amelyek felvetik a kérdését annak, hogy a tesztpéldány hibátlan volt-e egyáltalán? Jó esetben feltételezném, hogy a forgalmazó figyel arra, hogy mit ad ki a kezéből, de még az is lehet, hogy leemeltek egy dobozt a polcról és bele sem néztek. Ha viszont a termék bugos, akkor abból általános véleményt óvatosan vonnék le, legfeljebb annyit, ami a magam rossz felsejlő félelme: a kínai telefonok gyártási szórása igen magas. Ezért aztán a felhasználói vélemények is nagyot szórhatnak.

    Abban az egyben megállapodhatunk - és ez a ti felelősségetek - hogy aki van annyira felelős user, hogy vásárlás előtt tesztet olvas, az ma Magyarországon, a ti cikketek után, nem vesz Ulefon Parist. Hogy ezt jól teszik-e az emberek, én nem tudom biztonsággal megállapítani, de az biztos, hogy a felhasználói értékelések és pontszámok nem ezt igazolják a nagyvilágban.

    Férfiasan bevallom, ma először felmerült bennem az a kétely, hogy hihetek-e vakon a ti verdiktjeitekben? Hifiben járatosabb vagyok (voltam) és tudom, hogy a sok "elfogulatlan" tesztelő mögött miféle érdekek húzódnak meg, az csak ma jutott először eszembe, hogy bizony ez a mobilos körökben is előfordulhat. Ez persze nem jelent mást csak annyit, hogy nem elég egy cikket elolvasni... (ezt a bekezdésemet légyszi ne gyanúsításnak fogd fel, egyszerű óvatosság a részemről.)

    Itt a végén van még nekem egy gyöngyszem. Ami valahogy az egész cikk mottója is lehetne:

    "Arról nem is beszélve, hogy az érdekes írásmóddal és rejtélyes kiejtéssel rendelkező eszközök közül, talán ez a legfurcsább hangzású."

    Mármint az Ulefon Paris a legfurcsább hangzású. Mondja ezt a cikkíró úgy, hogy felette pár sorral a Xiaomi és Meizu neveket sorolja. Én szívesen ajánlanám a szerzőnek, hogy battyogjon be az MTA Nyelvtudományi Intézetébe, keressen ott egy nyelvészt, aki valószínűleg még nyomógombos mobiltelefont használ, ha használ egyáltalán mobiltelefont, és kérdezze már meg, hogy a számára egyformán ismeretlen márkájú telefonok nevei közül melyik a "furcsa hangzású"? Hogy nem az Ulefon-t fogja annak találni, arra lenne egy söröm. Viszont megnézném, hogy a pórnépből hányan tudják kiejteni helyesen a Xiaomi-t.

Új hozzászólás Aktív témák