Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • superg

    senior tag

    válasz Lauda #29575 üzenetére

    Ha úgy érzed akkor ne vedd magadra :)
    Azt hiszem megtárgyaltuk

    [ Szerkesztve ]

  • gyeniko

    őstag

    válasz Lauda #29575 üzenetére

    Hadd írjak egy analógiát: egyesek vagyonokat költenek arra, hogy zene hallgatáskor minél inkább olyannak hallják a zenét a hangfalakból, amilyennek hangmérnök a studióban kikeverte. Ez egy nehéz dolog, mert a hallgatott zenét szinte lehetetlen összességében mérni és összehasonlítani a forrás eredeti hangjával. Akiknek az a vágyuk, hogy forrás-hű zenét hallgassanak, sok millió Ft-ot költenek erősítőre, hangfalakra. Van, akiknek nem tetszik ez a hangzás, ők a hangszín szabályozóval igazítják a nekik tetszőre a hangzást. Leginkább kiemelik a magas és mély hangokat (mert az "dögös"). Klasszikus zene hallgatásakor ez abszolút tönkreteszi a hangzást.
    A képnél is hasonló a helyzet, de itt léteznek, illetve elfogadottak és elterjedtek sztenderd mérési/kalibrálási eljárások, ezekhez eszközök és szoftverek. A cél ugyanaz: azt a képet látni, amelyet a rendező akart láttatni. Vannak filmek, ahol a kép megjelíntésének kifejezetten nagy súlya van (pl. a "Visszatérő" című film), szinte egy másik filmet nézel, ha a kép beállítások szélsőségesen eltérnek a kalibrálttól.
    Stúdióban rögzített televíziós vetélkedők nézésekor ennek sokkal kisebb a jelentősége, ráadásul a TV adás sugárzásánál is torzulhat a kép. Amennyiben viszont pl. BD forrásból nézel nagy képet (és érdekel, hogy a rendező mit szeretett volna neked mutatni), akkor jön el az ideje a kalibrálásnak, melyet egy LCD TV esetében egyszer kell csak elvégezni.

    Szerk: az a szerencse, hogy a mai TV-k legnagyobb része 10-15 e Ft-ért annyira színhelyesre kalibrálható, hogy az emberi szem nem veszi észre az eltérést a sztenderdhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Új hozzászólás Aktív témák