Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jolida

    tag

    válasz aAron_ #5028 üzenetére

    Nem.
    "Korlátozottan cselekvőképesek a 14-18 év közötti kiskorúak és azok
    a nagykorúak, akiket a bíróság cselekvőképességüket korlátozó gondokság alá helyezett
    (pszichés betegség, fogyatékosság vagy szenvedélybetegség miatt). A korlátozottan cselekvőképes személy csak a mindennapi élet szokásos szükségleteinek fedezése körébe tartozó kisebb jelentőségű szerződéseket kötheti meg, de rendelkezhet a munkából származó keresetével.

    Cselekvőképtelenek a 14 év alatti kiskorúak és azok a 14 év feletti
    kiskorú és 18 év feletti nagykorúak, akiket a bíróság cselekvőképességüket kizáró gondokság alá helyezett (ha az ügyeik viteléhez szükséges belátási képesség tartósan és teljes mértékben hiányzik). Ők kizárólag csekély jelentőségű szerződéseket köthetnek, amelyek megkötése a mindennapi életben tömegesen fordul elő, és különösebb megfontolást nem igényelnek."

    [ Szerkesztve ]

  • avl

    aktív tag

    válasz aAron_ #5028 üzenetére

    áá, azért szerzödésig nem mennék el

    igen kis esély (de nyilván nem nulla a jövöre tekintve semmi), hogy nem értelmes keretek között zajlik illetve akkor nyilván annak következménye van (pl. anyagilag sem minden a gyereknek az élete/életem során szánt menne babakötvénybe, ha meg avval visszaélés - az én értékítéletem szerint !! - az nyilván az egyebeket hátrányosan érintené)

    #5027axioma igen, bárkivel bármi megtörténhet, különbözö korokban különbözö befolyásolás, befolyásolhatósági mérték (mikor teenager számára a szülök szerepe lecsökken [kortársak, hormonok, ...], mikor midlife-ban ... - természetesen ezek mértéke nem mindenkinél ugyanaz, simán lehet igen alacsony X-re és komoly "elborulás" Y-nál)

Új hozzászólás Aktív témák