Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • aag

    őstag

    válasz hcl #47838 üzenetére

    Pontosan. Ha bizonyos programokat tudnék újítani, eszem ágában sem lenne lecseréli az egész rendszert. És fordítva is igaz: Ha fel tudnék tenni új kernelt anélkül, hogy a meglévő rendszerem összeborulna, nem lenne szükségem új ubira.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hcl #47838 üzenetére

    persze, de azért nézd meg mondjuk egy office csomagnak mennyi függősége van. még az amúgy viszonylag rendben van, mert nem épül bele olyan nagyon az alap rendszerbe. de mondjuk egy képnézegető már eléggé, és ha azt frissíted, akkor lehet, hogy az új verzió egy olyan lib-et fog keresni, ami a régi rendszerben nincs még meg, vagy nem azt csinálja teljesen. namost ha a lib-et is frissíted, akkor meg az azt használó régi program nem biztos hogy megy. de ha azt a programot is frissíted, akkor meg amit az használ lib-eket is kell, az megint keresztbetehet egy másik alkalmazásnka, és így tovább.

    aag: igen, csak te bár felhasználó vagy, de nem megrendelő. ezt kellene megérteni. amí] a win esetében te fizetsz a termékért (=fejlesztőkért, stb), addig itt nem te, hanem valaki, akinek szüksége van erre a termékre, például egy nagyvállalat (IBM, HP, akárki). ha neki kell egy olyan változtatás, ami esetleg megtöri a te általad használt valamelyik program integritását (mert nekik az nem élvez prioritást), akkor az fog történni, hiába mérgelődsz te miatta. az Ubuntu egy desktop rendszer, de attól még egy konkrét feladatra egy konkrét megrendelőnek fejlesztik.
    de ajánlottam több megoldást is, megpróbálhatod őket, lehet, hogy menni fog valamelyik. a legolcsóbb például a rolling kiadás, Debian alapokon most hirtelen csak az LMDE jut eszembe, de vannak még mások is biztosan.

Aktív témák