Keresés

Hirdetés

  • Spyra: nagynyomású, akkus, automata vízipuska

    lo Type-C port, egy töltéssel 2200 lövés, több, mint 2 kg-os súly, automata víz felszívás... Start the epic! :)

  • Broken Roads teszt

    gp Azt, hogy mi történt az atomháborút követően Amerikában, jól ismerjük a Falloutokból. A Broken Roads e történetet ausztrál szempontból meséli el – igencsak hasonló eszközökkel.

Aktív témák

  • MacCaine

    őstag

    válasz aag #49640 üzenetére

    "A PC egy rendszer. Az egész rendszer fogyasztás kb kb 30%-al növekszik. KB. 30%-al jobban melegszik. Ez tény! Ki a fészkes fenét érdekli ezek után, hogy ott benn mi a fene történik pontosan?"

    Eddig jó. Amit ezután írtál le, azt nagyon gyorsan felejtsd el. A 12V nem lesz 15,6V, és az 5V sem lesz 6,5.

    A számítógép tápegysége képes leadni bizonyos mennyiségű teljesítményt, fix feszültség értékek mellett. Általában túl van méretezve, tehát nagyobb teljesítmény leadására képes, mint amennyire használják. Egészen addig lehet hardvereket belepakolni egy számítógépbe, amíg a táp bírja. Mindig, ha egy-egy új hw kerül bele, a táp egyre magasabb és magasabb teljesítmény leadására kényszerül, de fix feszültségen. Ezt természetesen úgy oldja meg, hogy magasabb áramot szolgáltat, de mivel több hw is van benne, ez a többlet áram arrafelé fog folyni.

    És el is értünk a jelenlegi problémához. Ahogy ez a cikk is nagyon szépen leírja, az alacsony kihasználtságú PCIe foglalatok energiagazdálkodását nem kezeli rendesen a kernel. Ez lefordítva kb. annyit jelent, mintha több hardver lenne a gépben, ezért nő meg a fogyasztás. De ez a névleges feszültség- és áramértékeken történik, normális működés közben, nincs szó túláramról. A túláram rendellenes működésből adódik, és általában károsítja a hardvert.

    Remélem most már érthető...

    Többieknek: kb. egy órámba telt, mire megfogalmaztam, meg késő is van, szóval légyszíves ne kössetek bele minden szóba. ;) :R

  • #56573440

    törölt tag

    válasz aag #49640 üzenetére

    nagyon rossz irányból közelíted meg és egy ismert tényt próbálsz tálalni fals magyarázattal. ezért esnek neked.

    igen. tudjuk hogy bugos helyenként a kernel. igen tudjuk hogy esetenként az energiagazdálkodással problémák vannak. ezzel semmi újat nem mondtál.

    de nem azért fogyaszt 30%-al többet mint a win amiért te itt harcolsz... az energiagazdálkodás a winben működik nálad, így a max fogyasztásnál 30%-al kevesebbet eszik. a linuxban ez nem aktív nálad, így a winhez képest 30%-al többet eszik, de ezzel maximum a pénztálcádnak okoz gondot, mert ha a linux alatt emiatt fagy, akkor a win alatt is kell neki, amikor kikapcsol a fícsör és odateszi a kakaót ugyanúgy melegedni fog.

    a linux nem feszültséget emel, hanem nem kapcsolja be az energiagazdálkodást. ennyire nagyon egyszerű. hogy ennek melegedés a következménye ez tény. de hagyjuk már a feszemelgetést, mert 30%-os feszemeléstől nem az lenne a gondod hogy melegszik valami, hanem hogy hogyan kapkodd a fejed a házból repkedő fetek, meg kondik elől, és max a géped által küldött füstjelek dekódolása maradna még hátra. egy űber tuning esetében se gyakori a proci ilyen mértékű túlfeszelése, pl vga fronton meg jó esélye lenne hogy azonnal elhal, hogy a memóriákról ne is beszéljünk. hacsak nem egy felső kat tunig lapod van akkor fizikailag lehetetlen a procidnak 30%-al több feszt adni. ha a kernel tudna ilyet akkor sem, a tápáramkörök képtelenek lennének ezt megvalósítani.

    az meg hogy a gép belső ellenállása konstans azt jó lenne már elfelejteni, mert nem az. le lett írva sokszor. a géped belső ellenállása fizikai képtelenség hogy az általad vázolt lineális karakterisztikát kövesse.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák