Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hbalu

    tag

    Ma jött ki hozzánk is a technikus, hogy a 300-ról gigabites csomagra váltás mellé egy TG3442DE modemet is beüzemeljen. A korábbi modem mögött egy saját Asus routerünk volt, amihez USB3.0-n kötöttem egy HDD-t. Ezt szeretném megtartani, mert egészen használható így NAS-ként, a hálózaton lévő TV-ről, laptopról, bármiről elérem a tartalmát és saját download kliens is kínál, így egy film letöltéséhez ki sem kell nyitnom a laptopot. Most simán a modem mögé kötve a routeren is van netkapcsolat, de azért az összefoglalóban leírt port forwardingot is megcsináltam.

    Ami a problémám az új rendszerben: az Asus router hálózatán egyszerűen nem tudom megközelíteni a szolgáltatói modem sávszélességét. Kábelen 300 megabitet sikerül elérni, wifi-n 80 körül van a maximum, beépített letöltő kliens 40-50 megabittel működik. Ehhez képest a voda modeméről kábelen letöltéskor 700-as csúcsértéket is mértem, átlagosan 400 megabittel jött a letöltés, wifin pedig 500 megabitet produkált.

    A kérdésem: van egyáltalán értelme nálam a gigabites csomagnak, vagy mondjam le és térjek vissza a 300 megabitre? Így, hogy a letöltésekhez nem tudom felhasználni a nagyobb sávszélt, egyedül akkor tapasztalom meg, ha telefonon böngészéskor átlépek a szolgáltatói wifire, de ha a fájlokhoz akarok hozzáférni, értelemszerűen mehetek vissza a saját routeremre. Igazán panaszom a korábbi szolgáltatásra sem volt, de felhívtak, hogy ugyanannyiért kaphatok gigabitet is, ami persze csábító volt.. Ti, tapasztaltabbak mit gondoltok a helyzetemről? Alapvetően nem ragaszkodom se a gigabithez, se a routeremhez, de egy webes felületen elérhető HDD letöltéskezelővel továbbra is kellene, így a routernek szerintem maradnia kellene.

  • hbalu

    tag

    válasz #72445440 #98011 üzenetére

    Köszi a válaszokat! Asus RT N18U, elvileg gigabites LAN és WAN portokkal. Sajnos CAT6 kábelem nincs kéznél, de az eddig is, jelenleg is használt is CAT5e, elvileg annak nem kéne gondot okoznia. Az AP dolgot kipróbálom mindjárt, de egy valami elsőre nem világos: ha eddig a 192.168.1.1 címen konfiguráltam a saját routeremet, innentől a modemtől kapott 192.168.0.108-on fogom tudni megtenni? Illetve a download kliensem szintén a 192.168.1.1:8081-en volt elérhető, ez is kezelhető lesz egy másik címen, ha berakom AP-ként a routert a modem mögé?

  • hbalu

    tag

    válasz #72445440 #98015 üzenetére

    Köszi a tippet, 90 százalékosan működik a rendszer! A download kliens sebességnek utána olvastam és valószínűleg hardveresen a router nem igazán tud az 5-8 MB/s-nél jobbat produkálni. A másik problémám most az, hogy AP módban az Asus routeremen nincs DDNS és így az AiCloud sem elérhető pl. mobilnetről. Erre esetleg van neked, vagy bárkinek még tippje? Valamilyen DDNS megoldása amúgy van a vodás HGW-nek, de azzal nem tűnik kompatibilisnek az Asus AiCloudja.

Új hozzászólás Aktív témák