Keresés

Hirdetés

  • Spyra: nagynyomású, akkus, automata vízipuska

    lo Type-C port, egy töltéssel 2200 lövés, több, mint 2 kg-os súly, automata víz felszívás... Start the epic! :)

  • Nokia 3210 - felélni az örökséget

    ma A HMD ismét elővett egy klasszikust, hogy újra kiadják. De ismét csalódás lesz azoknak, akik az eredeti modellt is használták. És lehet, hogy másoknak is.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz rostiron #990 üzenetére

    Szia!

    Ha self-signed kulcsot használsz, amit a NAS generál Neked alapból, az ugye nem egy megbízható tanusítvány kibocsátótól érkezik, ezért dobják a böngészők a figyelmeztetést. Firefoxban a Speciális alatt tudod kivételként hozzáadni a címet/kulcsot a böngésződhöz, ezek után elméletileg nem kell, hogy zaklasson. Kivéve, ha ez is a RAM-ba kerül (amit nehezen tudok elképzelni), s reboot után kénytelen újat generálni. Régen volt lehetőség a Startssl-től egy évre generálni SSL kulcsot. Ez sajnos már megszűnt, s csak a Let's encrypt ad ingyen kulcsot, három hónapos távlatokra. Ezeket a böngészők is elismerik/elismerték. Viszont a LE-hez komolyan patchelni kellene a gyári webGUI-t, szóval ez a megoldás (egyelőre) nehezen járható út.

    Egyébként az SSL jó, de nem véd meg a bruteforcetól például. A NAS webes felületének kódjában pedig van pár hiba, amit ki lehet használni... Legalábbis a korábbi NASokon volt ilyen. :U Szóval nagy rá az esély, hogy hacsak nem a repülőtéren, egy publikus wifiről próbálkozol belépni, nem így fogják törni a NAS-t. Célszerű nem eleve ezt az UPnP port mappinget választani, ami szép, és jó, meg pár kapcsoló billentéséből áll csupán, hanem VPN-en keresztül (routerre telepítve a szervert, vagy a NAS-ra openVPN-t), esetleg SSH tunellen/proxyzva belépni otthonra.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák