Allview P8 Energy - az akkubajnok

Bevezető, tartozékok

Telefonok jönnek-mennek a szerkesztőségben, készülnek a tesztek és a Mobilaréna TV-s bemutatók, az olvasók pedig rendre felteszik azt a bizonyos kérdést: mennyi ideig bírja az akkumulátor? Beszélhetünk mi itt a tízmagos processzorról, grafikus gyorsítókról, kameráról és miegymásról, ezt a témát nem lehet megkerülni. Nem ok nélkül, elvégre nagyon klassz, ha egy mobilon Full HD filmeket nézhetünk, csak az már kevésbé az, ha egy órányi filmezés után már keresnünk kell egy konnektort, meg egy töltőt.

A kijelzőhöz mérten nem is nagy a P8 Energy, viszont van súlya
A kijelzőhöz mérten nem is nagy a P8 Energy, viszont van súlya [+]

Az akkumulátorok sokat fejlődtek, mióta a mobiltelefon megjelent, emlékezzünk rá, hogy a régi táskaméretű analóg eszközök még készenlétben is csak néhány órát bírtak, noha látszólag hatalmas telep volt rájuk kötve. Jöttek az egyre kisebb készülékek, amik egyre kevesebbet is fogyasztottak, így aztán eljutottunk oda, hogy több napig, de akár egy hétig is üzemeltek egyetlen töltéssel.

Alaposan kitömték tartozékokkal a készülék dobozát
Alapaosan kitömték tartozékokkal a készülék dobozát [+]

Aztán megjelentek az okostelefonok. Lett itt érintőképernyő, meg Full HD, meg film, zene, kamera, memóriabővítés, vérnyomásmérés, szelfi, a telefonok fogyasztása az egekbe ugrott. Ezzel viszont már nem tartott lépést az akku, pedig a hajdani nikkel-kadmium technológiától eljutottunk a lítium-polimerig. Ezekkel nem is lenne baj, ha a gyártók kellő kapacitású telepekkel szerelnék az általuk kínált modelleket. Csakhogy sokszor a vékonyság oltárán feláldozzák ezt is. Egyelőre viszont nem látszik tisztán az akkumulátorok következő lépcsőfoka, így abból kell főzni, ami van.

Allview X2 Soul Lite vs. Allview P8 Energy
Allview X2 Soul Lite vs. Allview P8 Energy [+]

Az Allview hazai képviseletétől érkezett P8 Energy szembemegy a trendekkel és elsősorban az akkumulátort helyezi előtérbe, mégpedig nem is rosszul, de haladjunk csak sorjában. Nem túl nagy a doboz, pedig úgy kitömték, mint egy karácsonyi ajándékkosarat. A telefon kiemelése után kivehetjük a papír elválasztó tálcát és máris egy seregnyi dolgot találunk itt. A papírkupacban antivírus alkalmazáshoz kapunk licenckulcsot, de gyorsan előkerül a kijelzővédő fólia (ami tartalék, mert a telefonon gyárilag is van egy). Továbbá van itt egy hallójáratos headset, USB adatkábel, USB OTG kábel, hálózati töltőfej és egy powerbank kábel, ennek microUSB és Lightning elágazása is van. Már épp csak egy tok kellene, hogy fullos legyen a kép, de ezt az egy tartozékot nekünk kell majd beszereznünk.

Külső

Phablethez mérten a P8 Energy viszonylag kompaktnak mondható, ez főleg annak köszönhető, hogy mind az oldalsó, mind pedig az alsó-felső kávák nincsenek eltúlozva. Majdnem 9 mm-es vastagsága szintén nem rossz, a papírmobilokhoz mérten persze soknak tűnik, de ennek oka van. Ugyanez az ok felelős a 212 grammos súlyáért, ami leírva kicsit ijesztően hangzik. Való igaz, kézben tartva érezni, hogy nem egy pehely példány, nadrágzsebben már nem különösebben feltűnő ez. Háromféle színben is létezik a készülék, ebből mi a sötétszürkét kaptuk meg, helyette választhatunk fehéret vagy a bézs felé hajló aranyt is. Ezek kicsit feltűnőbbek, a szürke elegánsabb. Az egyhangúságot megtöri az oldalélen végigfutó dupla krómcsík, ezen kívül viszont különösebb díszítés nincs rajta. Minőség tekintetében az anyagokkal nincs baj, a keret fémből, az előlap Gorilla Glass 3 üvegből készült, hátul pedig műanyag van. Nem is lenne gond ezzel, viszont a hátlap nyomkodásra hajlamos meg-megszólalni, ami főleg azért kellemetlen, mert unibody megoldásról van szó.

Csak HD felbontású, viszont AMOLED az 5,5 hüvelykes kijelző
Csak HD felbontású, viszont AMOLED az 5,5 hüvelykes kijelző [+]

Az előlapon lévő kijelző 5,5 hüvelykes, tipikusan phablet méret, amihez HD felbontás tartozik, ez meg tipikusan középkategóriás érték. Megspékelték viszont a dolgot azzal, hogy nem IPS, hanem AMOLED panelről van szó. Ez főleg fogyasztás szempontjából érdekes, de szemre is kellemes képet ad. Ráadásul a méréseink alapján egész jól behangolták a színhőmérsékletét, amit egyébként nem tudunk módosítani. Átlagos a maximális fényerő, a fekete ugyebár koromfekete, minimumon sem égeti ki a szemünket. A képernyő alatt három érintős vezérlőgombot találunk, amiknek... naná, hogy nincs világításuk. Elképzelésünk sincs, mi lehet az oka a kb. 2 forintos LED kispórolásának, de sajnos nagyobb márkáknál is eljátsszák ezt. Felül az előlapi kamerán felül fény- és közelségszenzor, a hangszóró, illetve állapotjelző LED sorakozik, utóbbiért viszont jár a dícséret.

Műanyag és nem leszedhető a hátlap, de az oldalkeret fém
Műanyag és nem leszedhető a hátlap, de az oldalkeret fém [+]

Kijelző-teszt
Mérés Allview P8 Energy Meizu m2 note Siswoo C55 ZUK Z1
Fehér fényerő (max.) 314 nit 448 nit 470 nit 567 nit
Fehér fényerő (min.) 4,3 nit 1 nit 27,2 nit 3,6 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,4 nit 0,43 nit 0,43 nit
Kontrasztarány N/A 1151:1 1093:1 1318:1
Színhőmérséklet 7700 K 7647 K 9833 K + kézi 7373 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hátul elsősorban sík felületet találunk, a széleknél némi lekerekítéssel, a kényelmesebb fogásért. Alul a kihangosító ontja a nagyvilágba a hangját. Van ereje bőven, és érdekes módon sík felületen sem igazán némul el, persze a legjobb az lett volna, ha az alsó élre teszik. Nem maradhat el a márkajelzés sem, és legfelülre szorítottak helyet a kamerának, illetve a LED villanónak is.

Külön tálcát kapott a microSD, így két SIM esetén is használható
Külön tálcát kapott a microSD, így két SIM esetén is használható [+]

Az oldalakon sok érdekességet nem találunk, viszont mindenhova jutott valami. Alul van a microUSB és a mikrofon, felülre került a 3,5 mm-es jack, illetve az infra (hoppá). Jobbra találjuk a bekapcsolót, a hangerőszabályzót és egy kihúzható tálcát, ide kell a SIM-eket behelyezni. Baloldalt egy újabb kinyitható tálcára bukkanunk, itt van a memóriakártya helye. Ez újabb jó pont, hiszen nincs megosztva az egy SIM foglalattal, így két kártya mellett is elérhető a bővítés.

Hardver, szoftver

Manapság már jó eséllyel kitaláljuk, hogy milyen hardver dolgozik a burkolat mögött, elvégre a kínai gyártóknak megvan a maga preferenciájuk, úgy hívják MediaTek. Szerencsére a régi chipek már lassan teljesen kikopnak, a P8 is egy friss kiszerelést kapott. Az MT6735 egy négymagos, 64 bites Cortex-A53 processzorokat tartalmazó egység, ezek 1,3 GHz-es órajelen pörögnek. A grafikai feladatokat egy Mali-T720 végzi és 2 GB RAM gondoskodik a multitask megfelelő működéséről. Nem fog S6-osokat alázni benchmarkokban, de tisztességesen működik, az átlagos felhasználó igényeit teljesíti és komolyabb terhelésnél is csak minimálisan melegszik.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Allview P8 Energy Huawei G8 Siswoo C55 ZUK Z1
Rendszerchip MediaTek MT6735 Snapdragon 615 MediaTek MT6753 Snapdragon 801
AnTuTu Benchmark 5.x 27513 pont 37247 pont 34533 pont 48110 pont
Vellamo Browser 2445 pont 1255 pont 2755 pont 3371 pont
Vellamo Metal 934 pont 911 pont 955 pont 1523 pont
Geekbench 3 (single) 623 pont 604 pont 615 pont 1006 pont
Geekbench 3 (multi) 1817 pont 2859 pont 2730 pont 3032 pont
GFXBench Man. onscreen 3,6 fps 6 fps 4,7 fps 12 fps
GFXBench Man. offscreen 2,1 fps 5,6 fps 2,9 fps 11 fps
GFXBench T-Rex onscreen 14 fps 15 fps 19 fps 28 fps
GFXBench T-Rex offscreen 8,5 fps 14 fps 10 fps 26 fps


[+]

Nem vették félvállról a szoftvert sem, az Android 5.1-es verziója jelenleg frissnek mondható, a 6.0-ra frissítés viszont egyelőre a jövő homályába vész. Addig is itt van ez, amihez még egy saját UI-t is készítettek. Nagyon durva átalakításokra nem kell számítani, az X2 Soul Xtreme-ben már látott megoldást ültették át ide, persze kicsit lecsupaszítva. Kár, hogy a zárolási képernyőn nincs semmilyen gyorsfunkció, csak feloldali lehet a kijelzőt, mást nem. A kezdőképernyő is kicsit másképp működik, mint a megszokott.


[+]

Fentről csak értesítési sáv húzható le, a gyorskapcsolókat fordítva, a kijelző aljáról érhetjük el, de ez ilyen méretben pont kényelmes. A kapcsolók nem szerkeszthetők, viszont van fényerőszabályzó is. Eltűnt az alsó sorból a menü gombja, kicsivel feljebb, a jobb szélére száműzték. Maga a menü is picit más, többféle elrendezést kérhetünk, illetve a kezdőképernyőre vonatkozóan is van néhány extra beállítás, például a lapozási effektus. Minimálisan változtattak az alapfunkciókon, mint a tárcsázó, a névjegyek és az üzenet, de ezek inkább kisebb grafikai módosítások.

Extrák, adatátvitel

Funkciók terén nincs hiány, ötletes extrákkal egészítették ki az Andoridot. Állítható az alkalmazások értesítési metódusa, szabályozható, hogy a lezárt képernyőn milyen részletes értesítés jelenjen meg. A különféle gesztusok elmaradhatatlanok, a forgatásos némítástól kezdve az okos háttérvilágításon át (nem kapcsol ki, amíg nézzük a kijelzőt) az intelligens válaszig (bejövő hívásnál fülhöz emelve felvesszük azt) vannak dolgok. A készenlétben lévő telefon képernyőjére is rajzolgathatunk, ezzel különféle funkciókat vagy alkalmazásokat elindítva. Nemcsak előre programozott, de saját gesztust is készíthetünk.


[+]

Ugyancsak került néhány plusz alkalmazás is a szoftverbe. Módosítottak az Albumon, így kicsit csinosabb lett a képnézegető. Az Allview Selfcare egyfajta online támogatást nyújt a gyártó készülékeihez. Volt már említve az Antivirus, ehhez a licenckulcs a dobozban van. A Chameleon arra való, hogy a kamera segítségével módosítsunk a rendszer színtémáján. Ráirányítjuk a megjelenő pöttyöket azokra a színekre, amiket használni szeretnénk és beállíthatjuk azt, de egyébként négy gyári téma is rendelkezésre áll. Utóbbiak viszont saját ikonkészletet, hátteret és még néhány apróságot tartalmaznak, sajnos plusz témák nem tölthetők le. Fájljaink rendben tartásához a File Explorert vehetjük igénybe, ezen felül kapunk egy Jegyzetek programot is.


[+]

Mivel a telefon tetején ott figyel az infra, a távirányításhoz a Peel Smart Remote alkalmazás használható. Működik is jól, igaz, az elektronikus programújság opció nem használható itthon, de minden más igen. Több szobát is létrehozhatunk, számos eszköztípus és márka közül választhatunk, nekem elsőre működött (igaz, Samsung tévével próbáltam). A Zseblámpa és Iránytű egyértelmű, valamint egy többféle widgettel kiegészített csinos időjárásjelző is a menü része. Végül pedig a System Manager amolyan mindenes karbantartó. Tudunk vele RAM-ot felszabadítani, cache-t üríteni, az alkalmazások viselkedését és engedélyeit állítani, valamint az akkumulátorral és a mobilnettel kapcsolatos dolgokat is itt találjuk meg.


[+]

Jó szokáshoz híven a P8 Energy kétkártyás telefon, ebből is a dual standby módot támogatja. Megadhatjuk, melyik kártyát hasznájuk híváshoz, üzenethez és persze mobilnethez. Ha már mobilnet, akkor van 4G is, de sajnos a 800-as frekvencia hiányzik. A további lehetőségek között 21 Mbit-es HSPA, valamint b/g/n szabványú, dual band WiFi is rendelkezésre áll. Utóbbihoz hotspot, WiFi Direct és kijelzőtükrözés is elérhető. A Bluetooth 4.0-s, a microUSB-hez ott az OTG kábel, tehát külső eszközt is ráköthetünk. Belső tárhelyként kb. 11 GB-ot hasznosíthatunk, ehhez jöhet a microSD, ami ugye külön foglalatot kapott. Navigálni is jól lehet a P8-cal, a GLONASS műholdakkal is jóban van, gyors és pontos, ahogy illik.

Kamera, audio

Egyre komolyabban veszik a kevésbé neves kínai gyártók is a kamerát, a P8-ban is egy 13 megapixeles Samsung szenzor került hátulra. Jó erős és szinte hófehér fénye van a LED villanónak, zseblámpának is kiváló. Ugyancsak jó ötlet volt a kamera szoftverének átalakítása, itt szintén az X2 Soul Xtreme volt a minta, csak néhány dolgot azért kivettek belőle. Jobboldalon válthatunk a fotó és videó között, míg balra vannak az egyéb kezelőszervek. Egy érintés a vakut beállítani vagy váltani az előlapi kamerára (ami 5 megapixeles). Az opciók között van visszaszámláló, segédvonal, kikapcsolható zárhang, geocímke. Ez viszont csak az automata verzió, mivel a színes négyzetre bökve eljönnek az üzemmódok. Professzionálisba kapcsolva már manuálisan állítható az expozíció, ISO, fehéregyensúly, záridő és fókusz is. Ezen felül van még arcszépítő, utófókusz, filterezés, HDR, panoráma, éjszakai opció is, de ha szöveget fotózunk, akkor még PDF-et is tud készíteni belőle.


[+]

A fényképezés közben mind a fókuszálás, mind a fotó mentése villámgyors, az érintős fókusszal az élességi és fénymérési pontokat különválaszthatjuk, adott esetben ez is jól jöhet. Az elkészült képek minősége elfogadható, bár közel sem hibátlanok. A felhős idő próbára tette a dinamikatartományt, viszont a HDR elég jól segít ezen. A színek sem rosszak, bár néha kicsit mellélő az automata fehéregyensúly. Alapvetően az élesség is jó, a zaj még nem vészes, de szűrés is van elég, ugyanakkor kromatikus abberáció is felüti a fejét itt-ott. Mindent egybevéve használható minőséget produkál. Igaz ez a videóra is, itt 1080p-ben rögzíthetünk, ITT meg is nézhető a tesztfelvétel, a hang jobb az átlagosnál, viszont nagy kár, hogy nincs folyamatos fókusz.


[+]

Aki alaposabban megnézte a hátlapot, láthatott rajta egy szerény DTS Sound feliratot. Ezek alapján zenei téren is komolyabb elvárásaink lehetnek és ennek egész jól meg is felel. Teljesen kicserélték a zenelejátszót, ami sokkal jobban néz ki, mint a Google megoldása. De például az első hiba, hogy csak lejátszási listák és mappák szerint lehet válogatni a zenék között, album szerint nem. Ezt kivédhetjük azzal, ha minden albumot külön mappában töltünk fel a telefonra. Azonban még két további baki van a rendszerben. Egy mappát megnyitva nem a tényleges sorrend, hanem ábécé szerint vannak a számok és ilyen sorrendben is játssza le őket. Igazából ezek a problémák szoftveresen mind javíthatók, amit jó lenne meglépni, mert egyébként nagyon rendben van az egész. Az albumkép mellett dalszöveget is megjeleníthetünk, rázással is válthatunk számot, sőt még külön témázhatjuk is a hátteret.


[+]

Ám az igazán ütös a hangszínszabályzó. A DTS hangzás külön aktiválható, de ezen belül is vannak előre programozott profilok különféle kimeneti eszközökhöz és ha egyik sem jó, akkor lehet egyénileg is tekergetni a Dolby potmétereket. Ám ez még nem minden, mert van külön klasszikus ekvalizer is, szintén előre beállított és teljesen egyénileg szabályozható profilokkal. Ezeket keverni is lehet, úgyhogy nem sokan lesznek, akiknek ennyi lehetőség sem elég. Külön szerencse, hogy a gyári füles is kellemes darab. Igaz, hogy nem adnak hozzá többféle méretű szilikonpárnát, de alapvetően kényelmes és leginkább jól szól. Néha kicsit túl jól is, a mélyeket szereti kihangsúlyozni, de az ilyesmit finomhangolással el lehet tüntetni. Mindezek mellett nem hagyták ki az FM rádiót sem, ez szokványos, van RDS, működik és ennyi.

Teszt Allview P8 Energy Sony Xperia Z3+ Galaxy E7 Huawei P8 Nexus 5
Frekvenciaátvitel (40 Hz-től 15 kHz-ig), dB: +0,02, -0,05 -0,32, -0,36 +0,02, -0,05 -0,09, -0,12 +0,02, -0,05
Zajszint, dB (A): -89,1 -89,7 -90,8 -90,2 -86,7
Dinamikatartomány, dB (A): 89,2 90,2 90,8 90,6 86,6
THD, %: 0,0051 0,0057 0,0083 0,0074 0,0065
IMD + Zaj, %: 0,018 0,014 0,012 0,055 0,015
Sztereó áthallás, dB: -88,2 -87,2 -88,4 -63,6 -86,5

Frekvenciaátvitel

Zajszint
Zajszint

Akkumulátor, összegzés

Megérkeztünk a legfontosabb témához, elvégre a cikk elején is az akkumulátorok volt a téma. Na, hát ez az, amiben a P8 úgy gyomorszájon rúgja a konkurenciát, hogy alig bírnak felállni. Elképesztő, de egy 6000 mAh-s telepet sikerült belepréselniük, ami egyrészt magyarázat a súlytöbbletre, másfelől kisebb csoda, hogy mindezt ilyen vastagság mellett megoldották. Ráadásul tényleg komolyan vették a dolgot. Igazából két 3000-es akkucella van benne, melyek külön önálló töltésvezérlővel is fel vannak szerelve. A dobozban lévő töltőfej sem szimpla, mivel többféle feszültséget és áramerősséget tud leadni a telefon felé (5V/2A, 7V/1,8A, 9V/1,8A, 12V/1,3A), amit a vezérlők felügyelnek. Ezzel a gyorstöltés is adott a komolyabb melegedés veszélye nélkül. No és ha feltöltöttük, akkor utána jön a legkirályabb dolog. Mert a P8 sokáig bírja egy töltéssel. Piszkosul nagyon sokáig. Maga az Allview azt ígéri, hogy normál használattal 4 napig, erős terheléssel 2 napig nem kell töltőt keresni.

13 megapixeles és Samsung szenzort kapott a kamera
13 megapixeles és Samsung szenzort kapott a kamera [+]

Nos, ez bizony tényleg így van. Első alkalommal a második nap este úgy kapcsoltam ki, hogy pont 50%-on volt a töltöttség, ekkor már 7 és negyed óra kijelzőidő, valamint 1 óra telefonálás volt benne, természetesen állandó 4G, dual SIM és WiFi mellett. Végül a harmadik nap este töltőre tettem, ekkor már 10 óra felett járt a kijelző és volt még 23% az akkuban. Számításaim szerint teljes lemerülésig 12 és 14 óra közötti kijelzőidő érhető el, a telefonálástól függően. Én három napnál hamarabb nem tudtam lemeríteni, ahhoz már nagyon sok bekapcsolt kijelző vagy telefonálás szükséges. Nincs rá jobb szó: döbbenetes. Ja, és a fenti adatok bármiféle energiatakarékos opció nélkül értendők. Kétféle is van, az egyik a hagyományos módon spórol, a másik az ultratakarékos verzió, ekkor fekete-fehérre kapcsol a kijelző és minden okostelefon dolgot letilt, csak telefonálni tudunk vele. Ekkora energiából könnyen adhatunk másnak is, a csomagban lévő kábellel bármely microUSB-s, illetve Lightning csatlakozós Apple eszközt tölthetünk, akár mindkettőt egyszerre is. Az akku teljes feltöltése egyébként körülbelül 2-2,5 órát vesz igénybe, de csak a hozzáadott töltőfej esetén.

Értékelés: Allview P8 Energy
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 8 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 7 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 10 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

Kellemes eszközként mutatkozott be a P8 Energy. Az Allview is szépen kezd egy jó irányba tartó ösvényre rálépni. Az első próbálkozások még nagyon harmatosak voltak, azonban az X2 Xtreme és ez a telefon is megmutatta, hogy tudnak ők emlékezetest alkotni. Azért ne feledjük, hogy a legtöbb modelljük valójában átnevezett Gionee, a P8 Energy eredetileg Marathon M5 néven létezik. Ez semmit se von le az érdemekből, a P8 középkategóriás telefonként sem rossz. Egész jó megjelenés, használható kamera, klassz zenei képességek, AMOLED kijelző, fém és üveg használata, tipikusan középkategóriás hardver, kellemes kezelőfelület extrákkal, szóval hozza az elvárhatót. Ám ezzel a brutális akkuval és üzemidővel csúnyán elver minden jelenleg piacon lévő okostelefont. Nyilván az okosan megválasztott hardver is kellett hozzá, de külön szimpatikus, hogy nem szimplán belevágtak egy raklap méretű telepet, hanem komolyan rágyúrtak. Két külön cella, önálló töltésvezérlő, speciális gyorstöltő fej (amit alapból adnak, nem külön kell megvenni!), powerbank kábel, szóval volt mögötte értelmes koncepció. Már csak az ár maradt a végére, a P8 gyártói garanciával 95-100 ezer forint környékén kerül forgalomba itthon. Ezt nehezebb mérlegelni, mivel önmagában a hardverhez mérten túl sok érte ennyi. Viszont a komoly akkumulátort és a gazdag körítést nyilván meg kell fizetni. Azt gondoljuk, hogy mindent figyelembe véve ez így is kicsit magas ár érte, ám üzemidő tekintetében közel-távol nincs konkurense. A fantasztikus akkumulátor miatt viszont önmagában is megérdemel egy jókora Tetszett plecsnit, a többieknek pedig fel van adva a lecke üzemidőben.

Allview P8 Energy

Rusi

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

Specifikáció

Allview P8 Energy
Allview P8 Energy Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 152 x 76 x 8,9 milliméter
Tömeg 212 gramm
Színvariációk fekete, fehér, arany
SIM-foglalat micorSIM + microSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,5 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1280 pixel (267 ppi)
Kijelző típusa Kapacitív, multi-touch OGS AMOLED
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa MediaTek MT6735
Processzor típusa 4 x 1,3 GHz ARM Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 28 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T720
RAM mérete 2 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása korlátlan
SMS memória korlátlan
Szabadon felhasználható belső tárhely 11 GB
Memória bővíthetősége microSDXC
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 MHz
UMTS 900/1900/2100 MHz
LTE 1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA van / 21 Mbps / 5,76 Mbps
LTE van (150/50 Mbps)
IrDA / Bluetooth van / 4.0 (A2DP, EDR)
WiFi 802.11b/g/n, dual band, hotspot, WiFi Direct, Miracast
USB microUSB 2.0
Push-to-talk / RSS nincs / nincs
GPS van
GLONASS van
NFC nincs
Alapfunkciók
Profilok van
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés nincs / nincs
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 5.1
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Java nincs
Játékok telepíthető
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Album, Allview Selfcare, Antivirus, Chameleon, File Explorer, Jegyzetek, Peel Smart Remote, System Manager, Theme Park, Torch, Weather, Iránytű
Multimédia
Fő kamera 13 megapixel, autofókusz, Samsung S5K3M2 szenzor, LED vaku
Másodlagos kamera 5 megapixel, fix fókusz
Videófelvétel 1080p@30fps
Zenelejátszó szoftver van
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 6000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő 750 óra
Beszélgetési idő 57 óra 30 perc
Zenelejátszási idő 120 óra
Egyebek
3,5 mm-es audio kimenet, DTS Dolby hangzásjavító, gyorstöltés támogatása, tartozék kijelzővédő fólia, USB OTG és Powerbank kábel microUSB-Lightning csatlakozóval, dual standby kétkártyás üzemmód, Gorilla Glass 3 előlap

Azóta történt

  • Allview E4 lite teszt - alacsony fokozat

    A középkategória tömött buszjáratára igyekszik a mediatekes Allview E4 lite felférni. Erénye a fémkeretes, kompakt kivitel, ám kompromisszumból is akad, méghozzá nem is egy.

  • Allview V2 Viper X - vissza az általánosba

    Nemcsak a háromszög alakú doboza miatt érdekes a román székhelyű vállalat üdvöskéje, szép a kijelző, jó lett az egyedi kezelőfelület, viszont hibák is vannak bőven.

  • Allview P8 Energy mini - egy kis feszültség

    A kínai-román kooperációban készülő Allview P8 Energy mini újraértelmezi a mini fogalmát, ezen és a decens akkumulátorkapacitáson kívül azonban kevés érdekességet tud felmutatni. Viszont remekül szól.

  • Allview P8 Energy Pro - drága tankhajó

    Gigászi kijelzővel és más eszközt töltő akkumulátorral száll be tepsiversenybe az Allview. Az ujjlenyomat-olvasó és a méretes RAM modul jó hír, lóerőből viszont kevés jutott árszinten.

Előzmények

  • ZUK Z1 - a belső konkurencia

    Saját almárkát alapított a Lenovo, és már kapható is az első ilyen készülék. A Z1 ráadásul nagyon decens eszköz lett, a felső-középkategóriában komoly esélyekkel támadhat a többiekre.

  • Siswoo C55 Longbow - a józan spanyol

    Ismét egy új márka hazai debütálásának lehetünk szemtanúi. A Siswoo C55 nyolcmagos processzorral, gyári Android rendszerrel és nagy akkumulátorral próbál szerencsét.

  • Allview P6 Qmax - csak ránézésre maximális

    A gyártó olcsóbbik óriásmobilja még elég sok gyermekbetegséggel küzd, a szoftveres hibák még javulhatnak, a gyenge hardveren és a közepes anyaghasználaton viszont semmiképp nem segít a frissítés.

  • Allview E3 Sign - ujj-féle megközelítés

    Friss phabletet teszteltünk, melynek egyik érdekessége a meglepően jól működő ujjlenyomat-olvasó, de akad még néhány egyéb extra is.

Hirdetés