Archos 55 Cobalt Plus - csak látszólag fém

Külső, kijelző

A kobalt általában a kék színnel párosul, az Archos azonban a szürkét választotta a 152,5 x 77 x 8,3 milliméteres külső festéséhez, ami elsőre furcsának tűnhet, mégis szerintem vagány, hogy nem a szokásos fekete-fehér világot kapjuk. Anyaghasználat terén persze nem erőltette meg ennyire magát a francia csapat, külsőleg műanyaggal és üveggel találkozunk. Az oldalsó keret először fémnek tűnik, ám nem az. Az összeszerelési minőséget semmilyen kritika nem érheti, meg sem nyikkan a telefon, ha erősebben elkezdjük tekergetni. A 130 grammos tömeggel rendelkező mobil nem víz-, és nem is ütésálló, a fogása azonban rendben van, még ha egy kézzel nem is könnyű kezelni.

Nem néz ki rosszul, az ergonómiával sincs gond
Nem néz ki rosszul, az ergonómiával sincs gond [+]

Kijelző-teszt
Mérés Archos 55 Cobalt Plus LeTV Le 1s Alcatel Pop Up 5.0 Lenovo Vibe P1m
Fehér fényerő (max.) 398 nit 549 nit 455 nit 458 nit
Fehér fényerő (min.) 14,9 nit 11,6 nit 1,3 nit 12,4 nit
Fekete fényerő 0,34 nit 0,21 nit 0,46 nit 0,58 nit
Kontrasztarány 1169:1 2498:1 990:1 777:1
Színhőmérséklet 11475 K 7367 / 6626 K 7196 K 7257 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Az előlapon egy 2,5D-s, a szélek felé egy picit lekerekített üveglappal védett, 5,5 hüvelykes, 720 x 1280 pixel felbontású IPS panel vonzza a tekintetet. A fényerő közepesen jó, a nyári napsütésben már nem biztos, hogy minden látszani fog, az viszont tuti, hogy minden helyzetben kékes képet kapunk, a fehéregyensúly ugyanis meglehetősen hűvösre lett kalibrálva, amin sajnos manuálisan sem változtathatunk. A kontrasztarány sem kiemelkedő, de legalább a fekete nem túl világos, így éjszaka sem égeti ki a szemünket a jó betekintési szögekkel rendelkező panel. A megjelenítő alatti rész sajnos üresen maradt, felül egy 2 megapixeles kamera, egy közelség- és távolságérzékelő szenzor, valamint egy beszélgetési hangszóró található, az értesítő led kimaradt, ez azért elég nagy hiba.

A fém keret csak látszat, műanyagból készültek az oldalak
A fém keret csak látszat, műanyagból készültek az oldalak [+]

A fémnek tűnő szélek tehát plasztikból készültek, mondjuk a kobalt pont fém (átmenetifém), ez ihlető lehetett. A kütyü jobb szélén érjük el a hangerő szabályzására és a képernyő bekapcsolásra szolgáló gombokat, amiknek erős a nyomáspontjuk, mondjuk picit lötyögősek. Felülre pakolták a 3,5 milliméteres jack kimenetet, alul pedig a microUSB csatlakozót fogja közre két lyukacsos rész, az egyik mögött a hangszóró, a másik mögött pedig a beszédmikrofon rejlik. A bal oldalra semmi sem került.

Letisztult hátlap, felül 13 megapixeles kamerával és villanóval
Letisztult hátlap, felül 13 megapixeles kamerával és villanóval [+]

A hátlap minimalista, nagyon letisztult és még jól is néz ki, nem gyűjti az ujjlenyomatokat. Az Archos feliraton kívül felül középen található a 13 megapixeles kamera, amihez egy ledes villanó is tartozik. A borítás leszedése nem kíméli a körmünket, nagyon nehéz leválasztani, pedig így férünk hozzá a foglalatokhoz: van egy különálló microSIM, közvetlenül mellette pedig egy másik hely, ahova vagy nanoSIM-et, vagy microSD-t rakhatunk. Az akkumulátor nem cserélhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Mobilarena TV: Ez nem átmenetifém

    Ma az Archos 55 Cobalt Plus készülékkel foglalkozunk, ami Mediatek MT6735P chipsetet és 2 gigabájt RAM-ot kapott, árazása viszont nem a hardvernek felel meg.

  • Archos 50c Neon - tárhelyharcos

    A középkategória alsó részébe pozicionálták az Archos 50c Neont, de a hardvere és felszereltsége már ebben az árszegmensben sem túl acélos.

  • Archos 50 Oxygen - oximoron

    Az Archos csúcskészüléke is ellátogatott hozzánk, amely a minap tesztelt Karbonn Titanium X kiköpött mása, és ahhoz hasonlóan ellentmondásos készülék.

Hirdetés