Archos 80 G9 Turbo - felpörgetve

Adatkommunikáció, kamera, akkumulátor

Hasonlóan a 80 G9 és a 101 G9 Turbo modellekhez, tesztalanyunk sem rendelkezik beépített GSM- és UMTS-modullal, ezt a funkcionalitást egy külön megvásárolható periféria látja el. A WiFi (802.11b/g/n), a Bluetooth (2.1, A2DP- és EDR-támogatással) és az a-GPS természetesen az Archos versenyzőjében is alapfelszereltségnek számít, az említett triót pedig DLNA-támogatással fejelte meg a gyártó. A GPS-modem ügyesen tette a dolgát, a jelet viszonylag gyorsan és pontosan találta meg, a teszt folyamán nem akadt ezzel kapcsoaltos problémánk. Az internet böngészésére a gyári alkalmazást kapjuk, amely egyszerre több oldalt tud kezelni, van Flash-támogatás, a bekezdéseket pedig szépen betördeli az aktuális szélességnek megfelelően. És mivel a táblagépen Ice Cream Sandwich fut, a Play Store-on keresztül a Chrome böngészőt is be lehet szerezni; a váltás erőteljesen javasolt.

Archos 80 G9 Turbo Archos 80 G9 Turbo

Mint azt már említettük, a készülékről lemaradt a hátlapi kamera, így a fényképezési étvágyunkat csak az előlapi kamerával csillapíthatjuk. A képernyőt körbeölelő káva bal oldalán egy fixfókuszos objektív található, mellyel 1,2 megapixeles, azaz 1280 x 960 képpontos felbontású képeket és 1280 x 720 pixeles felbontású videókat készíthetünk. Értelemszerűen egy webkamerával van dolgunk, amely elsősorban videócsevegési célokat szolgál, ám egyetlen képalkotó eszközként megnéztük, mit tud a gyakorlatban. A sokkolóan alacsony felbontású fotók gyatra minőségére a beállítások sem jelentenek gyógyírt, a felbontáson és a minőségen kívül ugyanis mindössze a fehéregyensúly kalibrálására van lehetőség. Sok szót nem is vesztegetnénk a fényképek minőségének sárba döngölésére, beszéljenek helyettünk a képek. Bár nem gondoltuk, hogy ez lehetséges, de a táblagéppel rögzített videók minősége még a fotókét is alulmúlja; erről árulkodik a tesztfelvétel is.

Archos 80 G9 Turbo
[+]

Értékelés: Archos 80 G9 Turbo
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 6 pont
Összeszerelés minősége 5 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás - pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 2 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya ? pont
Hogyan értékelünk?

A lefejthetetlen hátlap alatt egy lítium-polimer akkumulátor található, melynek kapacitásáról nincsenek hivatalos információnk. Tapasztalataink alapján masszív használattal körülbelül egy napot bír ki a gép; az időszak természetesen meghosszabbítható visszafogott terhelés mellett. A hivatalos adatok alapján egy feltöltéssel 36 órányi zenelejátszásra, 7 órányi videózásra és 10 órányi internetezésre képes a táblagép.

Fura egy szerzet az Archos 80 G9 Turbo, a gép használata körülbelül ugyanazt a kettős érzést váltotta ki, mint a G9 család többi tagja. Egyrészt egy korrekt hardverrel szerelt masinával állunk szemben, melyen az Android rendszer lehető legfrissebb verziója fut; utóbbiról egyébként több nagyobb gyártó is példát vehetne. A szokásos aljzatok mellett egy USB-hosztot és egy miniHDMI-csatlakozót is kapunk, melyekért szintén jár a piros pont, továbbá a külső hangszóró is egészen korrekt. Ezek mellett ráadásul olcsónak is számít a piacon a maga körülbelül 90 ezer forintos árával, ennyiért nem nagyon találunk hasonló kvalitásokkal rendelkező táblagépet. A másik oldalról viszont arcpirító hiányosságokkal és mérnöki bakikkal futhatunk össze, melyeket egykönnyen nem fogad be az ember gyomra. A gyenge formaterv és a gagyi összeszerelési minőség sokakat elrettenthet a vásárlástól (ahogy Bog fogalmazott: ha vendégek jönnek, elpakolom), ám ez természetesen szubjektív. Abban viszont valószínűleg mindenki egyet fog érteni velünk, hogy nem menő, ha a hátlapot megnyomva a kijelző elszíneződik az adott ponton. És akármennyire is ciki tablettel fotózni, igenis hiányzik a hátlapi kamera, főleg, hogy az előlapi fényképező teljesítménye siralmas. Egy szó, mint száz, a táblagép jó vétel lehet, ha nem számít a külső és a kamera hiánya, ár-érték arányban ugyanis jól teljesít az Archos újdonsága.

Archos 80 G9 Turbo

dr. Kind

A tesztkészülék a Speedshop jóvoltából jutott el hozzánk. Vásárláshoz kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés