Archos Arnova 7b G3 - esélytelen versenyző

Hardver, szoftver

A hardver első ránézésre nem tűnik rossznak, a processzor ugyanis egy 45 nanométeres csíkszélességű, 1 GHz-es órajelen ketyegő ARM Cortex-A8-ra alapuló megoldás, mely mellé az alkalmazások párhuzamos futtatásánál elvileg sokat segítő, 1 GB RAM került. Belső tárhely szempontjából 8 GB-ot kapunk, de piacra került egy fele ekkora variáns is, ám ezeknek bővítésére jelent megoldást a microSD foglalat, amely elméletileg maximum 32 GB-os microSDHC kártyák fogadására is képes.

Sajnos a következő bekezdésben taglalt indokok miatt bencmark eredményekkel nem tudunk szolgálni, ám a videóból is kiderül, hogy hiába az 1 GHz-re skálázott processzor és az 1 GB RAM, ez sokszor nem elég az Android rendszer szaggatásmentes futtatásához. A menüben való lépkedés is meg tud akadni, s olykor a főképernyők közötti váltás is komoly gondot okozhat, főleg, ha még widgetekkel is telerakjuk őket. Ettől függetlenül az alapsebesség elfogadhatónak mondható. A gyengébb grafikájú játékok jól futnak, nehézbombázókat viszont nem tudtam kipróbálni...

Archos Arnova 7b G3

...mert nem tudtam őket feltelepíteni. Hiába ugyanis az Android 4.0.3-as (Ice Cream Sandwich) operációs rendszer, nemhogy extra szoftver nincs, de még az alkalmazások letöltését lehetővé tevő Google Play áruház sem. Ez hihetetlenül nagy hiba, hiszen így kizárólag külső forrásból lehet alkalmazásokat telepíteni, de még azokat is meglehetősen nagy kihívás működőképesen a tabletre juttatni. A testre szabhatóságnál tehát marad az öt darab szabadon variálható főképernyő, melyekre kirakhatunk alkalmazásikonokat és widgeteket is. A menübe lépve az abszolút androidos minimummal szembesülünk, van böngésző, fájlkezelő, galéria, kamera, movie studio videószerkesztő (kamera hiányában ez rendkívül hasznos), óra, számológép, valamint videó- és zenelejátszó szoftver is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés